Skocz do zawartości

Samotnia - Propozycje i sugestie


DiscorsBass

Recommended Posts

Dział się rozwija, mamy już możliwość wrzucania obrazków i filmików do galerii, zadawania pytań Pinkamenie na wszelakie tematy, a oprócz tego możemy dopisać się również do listy jej fanów bądź wziąć udział w nowej edycji "Szaleństwa Pinkameny"... to wszystko fajnie... jak na początek, ale...

Nie ukrywam, że mam jeszcze parę pomysłów na nowe tematy (choćby ten :crazy:), ale ja już chyba aż nadto zająłem się tym działem, podczas gdy tak naprawdę tworzymy go wszyscy! Więc chciałbym wiedzieć (i pewnie nie tylko ja), czego od Samotni oczekujecie? Macie jakiś pomysł na nowy wątek, ale nie wiecie, czy wypali? Podzielcie się nim tutaj i przedyskutujcie, może akurat wymyślicie fajną zabawę, która przywróci działowi jego świetność ;]

--

Od siebie od razu też wyjdę z inicjatywą, mianowicie... konkurs. W poprzednim dziale miał miejsce taki jeden konkurs, "Ofiary dla Pinkameny", lecz nie doczekał się on rozwiązanie, tymczasem sądzę, iż ładnie byłoby go tu zakończyć, biorąc pod uwagę, że niektórzy się napracowali, przygotowując swoje prace... ^^ Termin ich składania zakończył się co prawda we wrześniu, ale w związku z zamknięciem poprzedniego działu, uważam swoim skromnym zdaniem, że można by ten okres przedłużyć przynajmniej do końca października i z tych wszystkich dzieł (tzn. nadesłanych do poprzedniego działu, jak i tych nadsyłanych teraz) wyłonić ostatecznych zwycięzców... co Wy na to? ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to dobry pomysł. Powinno wrócić też Pinkamena Ocenia. Ostatnim razem Lemuur zachęcał też od wszelakich psychologicznych i psychicznych rzeczy, lecz oczywiście w Imperatorskich granicach. Więc rzucam psychiczny pomysł: zróbmy listę psycholi ( istniejących naprawdę lub nie ) i zatytułujmy ją Lista Najgorliwszych Fanów Pinkameny. Od Kuby Rozpruwacza, przez Krwawą Mary, po Slendermana. Tych sławnych i nie znanych. Tych o których słyszał cały świat po legendy miejskie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Pomysł z psycholami jest całkiem fajny, ale cenzura może się wkraść :P. Trzeba by to obgadać z wyższymi sferami :rainderp:. Co do konkursu też o tym pomyślałem, chciałem go przywrócić, jednak wraz z Domine ostatecznie ustaliliśmy, by był na później... Ogólnie teraz to jego dział, więc decyzje pozostawiam Domine, moja opinia jest następująca: - Temat o psycholach - tak, jeśli administracja wyrazi zgodę, choć jakoś bym to rozwinął, np. osoba + opis dlaczego. - Konkurs - jak najbardziej tak, ale w jakieś niedalekiej przyszłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Temat o psycholach - tak, jeśli administracja wyrazi zgodę, choć jakoś bym to rozwinął, np. osoba + opis dlaczego.

Fajnie, że to możliwe.

Chodziło właśnie też o uzasadnienie. Bezsensowne wymienianie 101 mitów spod Zapyziewa, którego nikt nigdy na oczy nie widział, mija się z celem. Chodzi o to aby poznać chociaż kawałek historii tych osób. Mnie takie rzeczy ciekawią i mam dodatkowego asa w rękawie na jakąś okazję wymagającą dobrej historii.

Bo najlepszą historią jest prawda ( lub jej troszkę podkolorowana wersja ). Lecz szkopuł tkwi w tym, że te rzeczy prawdopodobnie nigdy nie będą w całości zgodne z prawdą, bo takich spraw często nie udaje się rozwiązać policji. I można posiedzieć: "Lecz nigdy nie został schwytany" lub "Może być wśród nas", i nie skłamać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc mamy kwestie konkursu ustaloną... :pinkie: Przywrócenie wątku "Pinkamena Ocenia" leży już w kwestii tego, kto zajmuje się działem Zapytaj Pinkamenę, czyli na chwilę obecną jest to chyba awatar... może też regent? Tak czy inaczej założę się, że jeden lub drugi przegląda ten temat i o woli ludu się dowie ;] Tematy psychiczne i psychiatryczne brzmią jak najbardziej interesująco, więc nie widzę przeszkód, dla których temat z Listą Najgorliwszych Fanów Pinkameny miałby nie powstać ;] Rozumiem, że wyglądałoby to jak lista fanów? Czyli pierwszy post aktualizacyjny z ową listą, a pozostałe to propozycje różnych osobistości do naniesienia na nią. Ustaliłoby się, że należy podać imię, zdjęcie bądź rysunek (gdy dana postać nie jest akurat upaćkana krwią od stóp do głów), a także krótki opis uzasadniający jej kandydaturę... właściwie im dłuższy opis, tym lepiej, ew. jeszcze jakieś dodatkowe informacje lub ciekawostki... to naprawdę może się udać! :D Red, to jak? Zakładasz ten temat osobiście, czy wolisz, by ktoś inny się tym zajął? Już nie mogę się doczekać jego zaistnienia tutaj... oj, tak ten dział odzyska dawną świetność! :pinkiehappy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematy psychiczne i psychiatryczne brzmią jak najbardziej interesująco, więc nie widzę przeszkód, dla których temat z Listą Najgorliwszych Fanów Pinkameny miałby nie powstać ;] Rozumiem, że wyglądałoby to jak lista fanów? Czyli pierwszy post aktualizacyjny z ową listą, a pozostałe to propozycje różnych osobistości do naniesienia na nią. Ustaliłoby się, że należy podać imię, zdjęcie bądź rysunek (gdy dana postać nie jest akurat upaćkana krwią od stóp do głów), a także krótki opis uzasadniający jej kandydaturę... właściwie im dłuższy opis, tym lepiej, ew. jeszcze jakieś dodatkowe informacje lub ciekawostki... to naprawdę może się udać! :D

Red, to jak? Zakładasz ten temat osobiście, czy wolisz, by ktoś inny się tym zajął? Już nie mogę się doczekać jego zaistnienia tutaj... oj, tak ten dział odzyska dawną świetność! :pinkiehappy:

Tak, jak już mówiłem opis powinien się tam znaleźć bo za sam zUy pseudonim nikt się tam nie dostanie. Zdjęcie jest opcjonalne, ale mile widziane. Czasem trudno na coś trafić, szczególnie dla mniej popularnych psychopatów. Ubabranie krwią odpada. Ciekawostki - jak najbardziej. To będzie aktualizowana lista - tak samo jak lista normalnych fanów.

Może będzie można na temat niektórych z nich podyskutować. Wymiana poglądów na temat tych postaci jest wręcz wskazana - przecież robimy to aby się cokolwiek o nich dowiedzieć.

Bardzo chętnie się tym zajmę. Czekam teraz tylko na zezwolenie z wyższych, kolorowych sfer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domine, a jakby powstał poddział na hasło, na tematy tego typu ( czyt. Nieco drastyczniejsze, ale nie wchodzące w gore )? Pamiętam, że za czasów gdy prowadziłem dział Pinkameny i wprowadziłem podobny temat kilka osób mocno się mnie uczepiło, ale miałem zgodę na wprowadzenie czegoś takiego, jakbym umieścił to w poddziale na hasło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może... "Przebadaj się u Pinkameny"! Każdy wypełnia jakiś krótki teścik, lub np. musi napisać 12 dłuższych zdań o sobie, a Pinkamena ocenia jego zdrowie psychiczne, diagnoza lub coś w tym stylu. Byle trzeba było napisać coś konkretnego a nie podać wiek, wagę, pochodzenie itp. Po prostu parę lekko dziwnych pytań lub wypełnienie formularza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł fajny, ale nie wiem, czy łatwo by to poszło jeśli chodzi o realizację, chociaż... w sumie wystarczy trochę poczytać dowolną książkę o zaburzeniach psychicznych, aby dostrzegać je u wszystkich na każdym kroku... x] niemniej ocenienie zdrowia psychicznego tylko po dwunastu zdaniach to nie lada wyczyn, niemniej no... oczywiście, to tylko zabawa i diagnozy nie muszą być do końca akuratne, ale tak, to by wymagało sporego nakładu pracy, aby postawić komuś ciekawy i faktycznie nawiązujący jego do charakteru werdykt... ktoś już chętny do założenia tematu? :D

Hmm... inna sprawa... nie wiem, czy w ogóle się znajdą chętni na pacjentów, dwanaście zdań to mało danych, ale do napisania całkiem sporo, a wielu tu na forum ma niezbyt rozbudowane opisy "Coś o sobie"... równie dobrze można by zainicjować zabawę "Oceń "coś o sobie" poprzedniego użytkownika", chyba żeby faktycznie nakłonić kogoś do patrzenia na ten opis pod kątem psychologicznych zaburzeń...

Nie wiem, czy z tego, co napisałem za bardzo to wynika, ale jestem za... :pinkie:

Temat niestety nie spełnia wymogów pod kilkoma względami. Nie mogę udzielić zgody na listę.

Dołączona grafika

To "kilka względów" brzmi dość tajemniczo... można wiedzieć o co konkretnie chodzi? Może wtenczas dałoby się cośkolwiek poprawić/zmienić w propozycji, aby dopuszczalna była? Bo to naprawdę fajny pomysł... :crazy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do listy, nie wiem jak Domine, ale ja pogadam z kim trzeba jak znajdę trochę czasu, może coś z tego wyjdzie :P. Zaburzenia... Chętnych znalazłaby się masa, ludzie wbrew pozorom uwielbiają oceniać i być ocenianymi. Ale wolę się jeszcze z tym wstrzymać, dopracuję i takie tam... Ostatnio bardzo rozbudowałem dział Pinkameny, przez co zaczął mnie przytłaczać. Nie chciałbym powtórzyć tego błędu... Tak więc oznajmiam, iż stawiał będę na mniejszą ilość tematów, za to zadbam, by były ciekawe. ... No i nie jestem sam :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że ludzie uwielbiają oceniać i być ocenianymi mnie nie zaskakuje, w końcu z tego względu popularne są te testy psychologiczne, tyle że opisać się w dwunastu zdaniach? Nie każdy jest na tyle kreatywny, aby taki opis chciało mu się stworzyć... można by potencjalnym uczestnikom dać możliwość wyboru między własnym opisem a na przykład gotowym zestawem pytań? W ten sposób każdy znalazłby formę dołączenia do zabawy w sam raz dla siebie :D Jakość na ilość, tak? Czemu by nie jedno i drugie? ^^ Wystarczy tylko tak rozdzielić obowiązki, aby nikogo one nie przytłaczały zbytnio, a jak ktoś nie będzie mógł się czymś zająć w danym momencie, to do znak innemu członkowi ekipy, aby go na chwilę zastąpił... chyba na tej zasadzie zresztą działają te kucykowe działy, nieraz widziałem, jak awatar z regentem się wymieniali w działowych obowiązkach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem. Inna sprawa, że Domine i Spromulltis mają już sporo roboty u Pinkie Pie. Choć zauważyłem, że kilka osób wyjątkowo stara się w tym dziale i usiłuje pomagać w jego rozbudowie ( mam tu na myśli Ciebie DiscorsBass, oraz RedSky'a, a przynajmniej wasza dwójka rzuciła mi się w oczy ), a nie ma w regulaminie zasad, które zabraniałyby takim osobom prowadzenie tematów, chyba, że avatar/regent ma coś przeciwko :P. Chętnie z pomocy bym skorzystał oczywiście... Co do tych testów psychologicznych myślę, że wymyśliłbym jakieś gotowe pytania, dzięki którym łatwiej byłoby opisać konkretne sprawy. Może nawet założyłbym osobną dyskusję na ten temat, by to wspólnie jakoś poskładać? Pomyślę, najwyżej jutro takowy postawię ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, to moja ulubiona gra. Co to ma być za dział? Zresztą nieważne, bo na forum zakazane jest tworzenie ciekawych tematów. Nie wiem jak długo tu zostanę. Zawsze zarówno w internecie, jak i w życiu prywatnym otaczam się ludźmi bardzo spontanicznymi, kreatywnymi, pełnymi poczucia humoru. Trafiając tutaj poczułem się jak mała foczka w trakcie porodu, która wychodzi z 40-sto stopniowych trzewi matki na - 40'C stopniowy mróz. Jestem zszokowany tutejszą społecznością i sztywną atmosferą, ale nie przyszedłem tutaj przyjaciół szukać, lecz pomocy. Dopiero gdy jej nie otrzymam pójdę w lepsze miejsce. W między czasie mam po cichu nadzieję, że doszedłem do błędnych wniosków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, to moja ulubiona gra. Co to ma być za dział?

Zresztą nieważne, bo na forum zakazane jest tworzenie ciekawych tematów.

Nie wiem jak długo tu zostanę. Zawsze zarówno w internecie, jak i w życiu prywatnym otaczam się ludźmi bardzo spontanicznymi, kreatywnymi, pełnymi poczucia humoru. Trafiając tutaj poczułem się jak mała foczka w trakcie porodu, która wychodzi z 40-sto stopniowych trzewi matki na - 40'C stopniowy mróz. Jestem zszokowany tutejszą społecznością i sztywną atmosferą, ale nie przyszedłem tutaj przyjaciół szukać, lecz pomocy. Dopiero gdy jej nie otrzymam pójdę w lepsze miejsce. W między czasie mam po cichu nadzieję, że doszedłem do błędnych wniosków.

A jakichże to interesujących tematów nie można u nas zakładać? Tylko o r34 i gore w ogólnodostępnych działach i shitstormogennych tematów o polityce i religii. I jeszcze... Huh, nie wiem. Lista mi się skończyła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie to nie tak działa, jednak nie będę tego tłumaczył, gdyż jest to bardzo złożone i nie do końca sam to ogarniam. Istotne są pierwotne inicjatywy których czas na tym forum już przeminął i wprowadzanie ich nic nie zmieni. Nie chcę stawiać osądów, bo jestem tu zbyt krótko i zbyt mało się rozeznałem, ale sytuacja na forum bardzo mi przypomina początek procesów, które doprowadzają do śmierci forów. Zaznaczam jednak ponownie, że być może wyciągam błędne wnioski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Spostrzeżenia dość trafne, choć gwarantuję Ci, że to forum nie upadnie. Nie jest to jednak wątek na tego typu dyskusję, jeśli mielibyśmy ją kontynuować, to w innym dziale... Tym samym proszę o zaprzestanie spamu w tym temacie, choć dyskusja ciekawa i nie miałbym nic przeciwko, by przenieść ją do stosownego miejsca i kontynuować. W każdym razie w tym temacie koniec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie z pomocy bym skorzystał oczywiście... Co do tych testów psychologicznych myślę, że wymyśliłbym jakieś gotowe pytania, dzięki którym łatwiej byłoby opisać konkretne sprawy. Może nawet założyłbym osobną dyskusję na ten temat, by to wspólnie jakoś poskładać? Pomyślę, najwyżej jutro takowy postawię ^^.

Okej, więc niechaj tak będzie... ^^

Co do waszych testów. To fajny pomysł oczywiście pamiętając że wszystko "z dobrym umiarem".

Się wie! Umiar to podstawa, chociaż nie do końca wierzę w to, że pod tym pojęciem rozumiemy to samo ;]

Co do listy fanów Pinkameny tj. listy psycholi. Nie ma co drążyć tematu. Zostało oficjalnie powiedziane nie. Rozmawiałem drugi raz o tym wczoraj i podtrzymano decyzję. Wymyślcie coś innego.

Z doświadczenia wiem, że drążenie tematu może przynieść nieoczekiwane konsekwencje bez względu na to, co zostało powiedziane wcześniej :P ale nie ważne, powiedzmy, że z czystej ciekawości chciałbym wiedzieć, dlaczego pomysł nie uzyskał aprobaty... taka wiedza się w sumie może przydać na przyszłość przy proponowaniu tematów ;P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przypomniałem... W starej Samotni było sporo popularnych tematów. Jeśli chcielibyście bym przywrócił jakieś tematy z tamtej Samotni piszcie śmiało. Może nie od razu, ale chętnie to uczynię. Tylko tym razem wolałbym unikać takich zapychaczy, jak "Znajdź przyjaciela", czy "Pinkamena ocenia". Tematy były niby aktywne, ale myślę, że ani user nie ma z nich jakieś szczególnej frajdy, a od strony opiekunów takie tematy są tylko utrapieniem, tak więc wolę skupić się na czymś, co bawiłoby obie strony...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o „Pałacyk” to nie mam zdania. Na razie za mało się dzieje, aby wyciągnąć dalekoidące wnioski. Inicjatywa ciekawa, ale mało osób się nią zainteresowało. Trzebaby więcej wariatów z zamiłowaniem do pisania, aby coś z tego wyszło. Tak btw. to czy są jakieś ograniczenia jeśli chodzi o krew, zabójstwa i babeczki w „Pałacyku”? Bo clopy to naturalnie odrzucam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ograniczenia, tzn. Dopuszcza się krew ( oczywiście w granicach rozsądku ), tak samo zabójstwa, jednak tak już mamy w regulaminie, że granicy gore, czy clopu przekroczyć nie możemy. Tak więc przemoc jak najbardziej, pod warunkiem, że uzasadniona i w granicach rozsądku. Mi osobiście pomysł z pałacykiem bardzo się podoba. Co do ludzi, myślę, że właśnie takie zabawy najlepiej wypadają przy małym zainteresowaniu, gdyby było zbyt wielu piszących historia szła by za szybko i na pewno w którymś momencie zmieniała się w absurdalną komedię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...