Skocz do zawartości

Minecraft


Siewca YI

Recommended Posts

Wow zdziwiłem się, że taka gra jak minecraft jeszcze się tutaj nie znalazła.

A więc:

Zapraszam do wspólnej gry wszystkich bronies, którzy mieli styczność z mc lub chcą mieć i mają czas w weekendy pod wieczór, po południu, aby sobie popykać. Ja osobiście mógłbym być potencjalnym hostem serwa, ponieważ mam niezłego neta 6MB oraz doświadczenie w pluginach, ustawieniach i 1 rok stażu w mc. Osobiście polecam grać przez hamachi:

ID: MC - My little pony

H: FIM

Nie chce tutaj widzieć w tym temacie opinii o minecrafcie typu: Łe minecraft to takie gówno dla dzieci.

Dla mnie ta gra jest po prostu sprawdzianem naszej kreatywności. Osobiście również mogę nauczyć osobę, która nie miała styczności z mc pod wzgłedem craftingu, itemków etc...

Zapraszam serdecznie

Mały, strasznie rażący w o czy błąd zedytowany :P

Dobra dzięki.

Postanowiłem mój post z 4 strony wrzucić tutaj aby był widoczny. Tam ten zostawię i tak:

Dobra widzę, że muszę bardziej się postarać żeby zebrać jaką kol wiek grupę, bo jak widzę jest małe zainteresowanie. Ja wam próbuje odpowiedzieć na wszystkie dręczące was pytania dotyczące rozgrywki multiplayer pisząc, a wręcz spamiąc wam odpowiedziami na każdy post co da się zauważyć w tym temacie. Mimo mego wysiłku to za mało... Ale ja się nie poddam ! Będę walczył chociaż jestem niepełnoletni o to, abym zebrał grupę miłych ludzi chcących spędzić nawet 1h weekendu na zagranie w minecrafta. Moje wyobrażenie sobie naszego co-op`a, że tak to nazwę wieczorem, wspólne budowanie jakiejś epickiej budowli, zwiedzanie jaskini w miłej atmosferze bez trolowatej wojny: "Ten Diament Jest MÓJJJJJJJJJJJJJJ" po walkę ze smokiem w trzecim świecie The End. Więc przejdę na kolejny stopień moich starań, który będzie cięższy niż próba umieszczenia w gazetce szkolnej kucyków ( tak tak jestem dziennikarzem i chyba dlatego tak dużo piszę na tym forum) i uwaga podam wam spam filmów oraz mój krótki poradnik, który odpowie wam na wasze odpowiedzi. Więc zacznijmy inwazję !:

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=RbzkfGsd0A8&feature=sh_e_se&list=SL

Co do tego filmiku to nie macie wyobraźni, że i my Polscy Bronies moglibyśmy coś takiego stworzyć ?

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=TnOL5NOojzM&feature=relmfu

No nie mówcie, że zabawa TNT nie jest fajna bo się załamie.

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=8K20mMLTsTM

Czy stworzeniu takiego songa ?

http-~~-//www.youtube.com/user/CaptainSparklez#p/u/31/dUDchSCZzEw

Czy stworzenie czegoś takiego mając zaledwie 9 bloków ?

Dobra filmiki możecie sobie poszukać na youtube teraz odpowiedzi na pytania z tego tematu lub, które mogły się znaleść.

- Czy jak nie mam orginalnego minecrafta ( premium) to mogę zagrać.

- Tak, wiem że większość z was nie ma premium dlatego ustawiam stawiając bukkit`a offline i możecie wejść bez orginalnego minecrafta.

- Skąd pobrać ?

- Wystarczy wpisać w google minecraft_SP dajecie go na pulpit, odpalacie, wpisujecie nick oraz zaznaczacie force update i gotowe !

- Czy serwer jest hostowany przez hamachi ?

- Tak, ale nie martw się wystarczy go pobrać z google ( jest darmowy ) i zobaczyć początek tematu gdzie podałem id sieci.

- Co jeśli mi ukradną przedmioty, zburzą mi dom lub spalą ?

- Co do kradzieży jest plugin LWC dzięki któremu wystarczy ustawić blokade na skrzynkę i włala. Co do burzenia tak zwany griffer zostanie zbanowany, a osoba poszkodowana otrzyma zwrot surowców oraz pomoc w odbudowie ( jeśli serwer będzie miał przynajmniej 6 osób będę musiał mieć kontrolę nad tym dzięki pluginowi world edit), a spalanie jest niemożliwe dzięki pluginowi fire control dzięki któremu nawet ty nie spalisz sobie domu ogniem, lawą.

- Dlaczego sądzisz, że lepiej gra się ze skype ?

- Hmm jakby to powiedzieć... wole słyszeć rozmówce, z którym mam do czynienia i np załóżmy, że jesteśmy w jaskini, a za osobą towarzyszącą mi jest zombie. Za czym ja napiszę to on już ją zabije, a tak to tylko krzykne: Uważaj Zombie ! Oraz ułatwia to kontakt.

- A jeśli mam mało lat, a mój głos jest piskliwy ?

- Sam byłem obrażany za to, że jestem dzieckiem i że mam piskliwy głos. W sumie to i tak mam trzynaście lat i zapraszam was do wspólnej gry nie zwracając na wiem więc nie ma czego się wstydzić. Co do piskliwego głosu mi nie przeszkadza i młodszych osób. Ważne dla mnie jest to, aby przyzwoicie się zachowywać tzn: nie drzeć mordy do mikrofonu, jak wchodzi ci rodzic to wycisz mikrofon żeby inni nie musieli tego słuchać.

Co do poradników jeśli jesteś nowy i chcesz zacząć grać to polecam kanał CTSG, jednak niektóre informacje są już nieaktualne u niego z powodu ostatnich aktualizacji do 1.0.0. Jednak jeśli chciałbyś uczyć się grając to masz u mnie pomocną dłoń więc zapraszam jeszcze raz serdecznie.

Edit (15.12.2011):

Postanowiłem z powodu tego, że piszecie tutaj może, możliwe sporządzić listę osób, które będą miały chęci do zagrania. Pisać w tym temacie. Forum sprawdzam co godzinę o pełnych godzinach czyli 7, 15,16,17... 22

Zapraszam lista poniżej:

-Flutteryay

-kubagaw2

-Versalini

-Ridio

Już 4 osoby :) Sweet.

Edit (18.12.2011):

A więc nadchodzi następny tydzień i już święta, a więc czas na liste kiedy serwer prawdopodobnie włączony będzie.

Pon 19 - Zmiana planów 17 -19 or 20

Wt 20 - Zmiana planów on 17:30 - 20

Śr 21 - ON 15 - 20

Czw 22 - On 13 - 21 (jeśli będą ludzie)

Pt 23 - On 10 lub 12 - 22

Sob 24 - On 9 lub 10 - 22 or 23

Nd 25 - On 8 - 23

Aktualizuje zawsze w niedziele.

Edit (18.12.2011):

Postanowiłem zrobić kilka print screenów z naszej gry:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

I najbardziej epicki screen z tych wszystkich.

Dołączona grafika

Ważny Update!!!

Właśnie wgrałem na serwer mod świąteczny który dodaje kilka itemków. Aby móc zagrać na serwerze musicie mieć Minecraft 1.0.0 z tym modem.

Wiem, że mało osób zna tu się na modach więc macie cały folder .minecraft gotowy:

W trakcie wrzucania

Instrukcja instalacji (przed instalacją należy zrobić awaryjnie kopie zapasową minecrafta):

1.Wchodzimy w uruchom

2.Wpisujemy: %appdata%

3.Odnajdujemy folder .minecraft i go usuwamy lecz wcześniej robimy kopie zapasową.

4.Wypakowujemy za pomocą winrara lub 7-zipa folder .minecraft tam skąd my go usunęliśmy.

5.Możesz wejść na serwer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Nie gram multi bo: -Większość graczy to naby, dzieci, gireferzy, cokolwiek, -Nie ma nic ciekawego, -Jak jest to potrzeba premium/nie mogę grać z innego powodu. Kiedyś grałem na Classicu, na Pesio's World, na Jupiter Jazz...ale po rozpadzie Chaty już chyba nie ma tych serwerów... A solo w becie (chociaż to już full) też nie gram. znudziło mi się, ile można grać w jedną grę (Borderlands się nie liczy. A w MC gram od alphy 1.0.cośtam)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie trzeba premium można grać na tak zwanym piracie z neta wystarczy mieć Minecraft_SP żeby ustawić nick, a ja na serwie ustawiam serwer offline (not premium) i można grać. Co do trollowania na serwie: Nie toleruje więc nawet jeśli bym grał we 2 i druga strona była by nie ogarnięta to raczej bym po prostu zakończył sesje. Co do tego jeśli byśmy grali w większą ilość osób i jakaś osoba zaczęła by przezywać dostała by kick`a/bana. (zależy od tego co zrobiła) Jeszcze jeden edit: Złodzeje - rozwiązanie. Wystarczy wgrać plugin lwc i wszystko śmiga. Tzn: Skrzynia na hasło lub dla otworzenia/ zniszczenia tylko przez danego użytkownika. Tak samo z drzwiami, dispenserem, piecykami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnia wersja w jaką grałem to była 1.8.1 (jeszcze beta) problem optymalizacyjny jeszcze lepszy jak w lol'u jak w 1.7 był optimine i jakoś dało radę grać to na 1.8.1 była masakra i na wyrenderowanym terenie pokaz slajdów, mniejsza o to, teraz będę normalnie hejcił, jaki jest fun w ustawianiu klocków na kompie, jak mam taką potrzebę to idę do kumpla i zabieramy jego bratu LEGO...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Jako że niedawno koło mojego domku (z cegły, chyba widać na którymś screenie) spadł śnieg, postanowiłam zbudować sobie igloo :P W środku postawiłam pochodnię, takie mini-ognisko... Może zrobię z czegoś dekorację...

No nie powiem, z kopaniem śniegu się nalatałam. Trzy łopaty (kamienne) poszły. Jednak raz musiałam zniszczyć i zacząć wszystko od początku bo był za mały ;P Jego wielkość to 5x5 bloczków plus chyba gdzieś tak 5 wysokości... Co sądzicie? :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh... Pograłbym w mc, bo jak zobaczyłem to iglo to pomyślałem: - Dlaczego nie wrócić do mojego save na singlu i nie przerobić na wystrój świąteczny ? Jednak jak pooglądałem filmiki na youtube to mi się odechciało. Bo na prawie wszystkich filmikach grali w przynajmniej dwóch. Więc ja pozostaje przy tym żeby się kiedyś zmówić i pograć, bo jak na razie to grałem tylko z ulubieńcem od Pinkameny (ridio428). Ale ma mało czasu, a ja zbyt dużo pomysłów. Teraz nawet bo mi się nudzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Grałem na hardcore miałem chatkę wybudowaną z desek, farmę, hodowle zwierząt, dużą kopalnie. Nawet myślałem, że zacznę zbierać wełnę i zrobię jakieś pomniki. I krótka opowieść. Była noc więc byłem w kopalni. Miałem farta znalazłem pięć diamentów. Mój lvl (pasek na dole) miał już 38. Akurat na zrobienie książki magii. Wziąłem wiadro lawy, odwracam się 2 cleepery. Dup... Miałem farta jedno serduszko. Poszedłem szybko na górę. Zjadłem steka i poszedłem spać. Rano wziąłem wiadro lavy i wylałem aby zrobić fontannę. Miałem pecha. Okazało się, że była dziura na redstone aby mechanizm uruchamiający wylew lavy do potworów w mob grinderze ich zabijał. Przyszedłem do domu z wyprawy. Wskoczyłem do kopalni... Lava zniszczyła źródło lavy. "You Die" Score: Nie pamiętam coś koło 1k - 2k. Delete your world... Trzy dni zmarnowane. Dlatego nie lubię hardcore bo nie można pobudować tylko trzeba przeżyć. A przeżycie to ja sobie mogę iść na zombie w BO na 17 rundzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...