Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Recommended Posts

Muszę przyznać, że to jedma z moich pierwszych sesji tego typu. Jestem ciekaw co o niej sądzicie. Czy powinienem zmienić coś w jej prowadzeniu? Może jakieś sugestie?

Edited by EverTree

Share this post


Link to post
Share on other sites

*UWAGA* Wypowiada się MG!!! Mi się na razie podoba. Jak zwykle na początku nikt nie ogarnia o co chodzi, ale wszyscy mają zabawę. Ocenić(tak komplatnie) jeszcze nie mogę, bo nie znam kilku elementów. Na razie radzisz sobie z kilkoma graczami, ale teraz jest scena akcji, więc to będzie taki „chrzest bojowy” w multisesji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napiszę ci tu jak to wygląda z perspektywy kogoś kto pierwszy raz bierze w czymś takim udział. Na razie bawię się świetnie i nieźle się w to wciągnąłem (może aż za mocno co widać po długości postów). Dobrze ci to wychodzi i jak dla mnie nie trzeba nic zmieniać. Sesja jest jednym słowem świetna :) (Tylko się coś przyczepiłeś do mojej postaci :twilight8: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taka sugestia. Możemy wiedzieć, jaki nasze działania odniosły skutek? Bo np. Frostx napisał, że rzuca w wilka płonącą gałęzią. W twojej odpowiedzi nie ma o tym ani słowa. A mogło być np. tak: "Snow Wind uderzasz w wilka z całą siłą, widząc, jak Cienista okrąża wilka z lewej. Wtem przd twoimi oczami przelatuje płonąca gałąź. To ten kucyk, Drab jakiśtam, zaatakował wilka ogniem. Widzisz, jak leśny potwór staje w płomieniach..." itd. itd. Bo na razie wiemy, co zrobiła księżniczka Luna, trochę mało, co nie? Wzoruj się na ostatnim poście Frostx'a, on najlepiej przedstawił sytuację.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuoth... Kuoth... Kuoth... Jest ok. Tylko tak jakoś mam wrażenie, że Luna ma mnie głęboko w zadzie. Bo focham się, chcę wyjaśnień, a dowiaduję się, że rozmawialiśmy z orkami... *moje zdanie* Posty Frostixa są bardzo klimatyczne i miło się je czyta. Przynajmniej dla mnie. *moje zdanie* I jeszcze jedno, nie znam świata WoW. Kompletnie, więc będę strzelał gafy, albo mało pisał...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przyznam szczerze, że zależało mi dzisiaj, żeby coś napisać... Co do fochów i obrażania się, ludzi strzelających fochy się ignoruje... Podobnie miewam z postaciami :rainderp:

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie mam pytanie. Czy pomimo tego, że nie chce ci się czytać moich postów mogę dalej pisać je takie długie? A jeśli nie to mógłbyś wyznaczyć mi jakiś limit stron. Chociaż mogę usprawiedliwić się też tym, że wyglądają one na takie wielkie z powodu mojego zapisu dialogów i dlatego mają właśnie taką a nie inną długość, więc możliwe, że czyta się je dosyć szybko... Tak przynajmniej mi się wydaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaczy misiaczku sprawa wygląda tak, że powinienem czytać wszystko, ale zwyczajnie nie lubię przyć przymuszany do czytania długich tekstów... Jeśli chcesz możesz pisać dlugie, jednak prosiłbym cię o umieszczenie w spoilerze tego co mówi i robi twoja postać, bez wewnętrznych przeżyć...

[spoiler] <tekst> [/spoiler]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadchodzą święta. Okres pojednania z rodziną etc. Gracze moi drodzy, również wyjeżdżam, byćmoże będę na forum, jednak nie wiem jak z Waszą obecnością. Jeżeli Amolek odpisze do piątku, czy też do jutra, post mistrza gry również zostanie napisany, to pewne. Ale jak wiecie... jest zasada o tygodniu czasu na odpisanie... w związku ze świętami zasada ta odchodzi w przestrzeń zapomnienia do 06.01.2012.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możecie w tym czasie napisać:

- Czy jesteście ogólnie zadowoleni z sesji?

- Czy macie jakieś pytania lub wątpliwości?

:rainderp: Liberum Veto! Nie mogą! @Kuoth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witajcie

Jak zapewne już się zorientowaliście w dziale nastąpiły zmiany kadrowe, a co za tym idzie zmieniła się osoba odpowiedzialna za prowadzenie sesji. W związku z tym chciałbym oficjalnie Was powitać i przedstawić kilka informacji na temat tego, jak będą prowadzone otwarte obecnie PBFy i czego możecie się po mnie spodziewać.

1. Przede wszystkim opracuję regulaminy sesji które zostaną wklejone do każdego posta rozpoczynającego nowej sesji i wszystkich już obecnych. Nieprzestrzeganie ich będzie równoznaczne z wydaleniem użytkownika z rozgrywki. Nie trzeba się jednak tym zbyt martwić, gdyż nie powinny one zawierać nic ponad obecnych już i tak w regulaminie forum zakazów i nakazów, ewentualnie dodatkowo znajdą się tam wskazówki dotyczące estetyki wpisów gracza i mistrza gry.

2. Prosiłbym wszystkich aktualnych i udzielających się w tym dziale graczy o wpisanie swojego nicku wraz z nazwą sesji w której obecnie uczestniczy w tym wątku. Jest mi to potrzebne, gdyż zauważyłem, że część użytkowników w związku z brakiem odpisów została eksmitowana z rozgrywek.

3. Chwilowo zawieszam nabór do sesji solowych. Trwające sesje solo będą za to bez przeszkód kontynuowane, choć chciałbym za jakiś czas (kiedy już uporządkuje wszystkie nowinki które zrzucił na mnie pomarańczowy kolor) przeprowadzić krótkie rozmowy/ankiety z ich graczami. To już jednak za pomocą PW.

4. Jako, że potrzebuję nieco czasu na wdrożenie się w dział proszę o cierpliwość (nim pojawią się pierwsze odpisy chciałbym zobaczyć listę graczy) i przepraszam za chwilową dezorganizację. Mam też nadzieję na owocną współpracę :enjoy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze, dziękuję wszystkim za wpisanie się i pomoc nieco w rozeznaniu się w tutejszej sytuacji.

Otrzymałem jednak wiadomość od byłego regenta, prowadzącego ten dział iż postać wilczycy27 została usunięta z sesji - w związku z czym teoretycznie pozostaje nam trójka graczy.

Jednakże - nie ma co się załamywać lub spisywać wszystkiego na straty. Wilczycy27, która wykazuje chęć gry daję szansę na ponowne rozpisanie karty i wprowadzenie do sesji zupełnie nowej postaci, zaś do reszty graczy kieruję pytanie - Czy chcesz, by do sesji przeprowadzony został nabór uzupełniający zwiększający ilość grających do sześciu osób?.

Ponadto mam trzy krótkie pytania, dzięki którym chciałbym upewnić się, że będziecie usatysfakcjonowani z gry

1. Jak widzisz swoją przygodę - Czy ma być ona utrzymana w poważnej, podniosłej konwencji? Czy może wolisz, by była lekka i nieco humorystyczna? Czy wolisz mrok, czy bardziej baśniowe klimaty? Czy pragniesz epickich przygód, czy bardziej spokojnych przeżyć?

2. Jaki jest cel twojej postaci - Czyli krótko, na jakie rozwinięcie fabularne mniej więcej liczysz. Czy masz się stać potężnym magiem, czy bogaczem, czy może coś jeszcze innego.

3. Uwagi dodatkowe - tu możecie wpisać wszystkie uwagi do mnie, które nie mieszczą się w poprzednich punktach.

Zdaję sobie sprawę, że na część tych pytań odpowiadaliście już podczas pisania kart postaci, ale chciałbym, byście wszystko to jeszcze raz zawarli w jednej wiadomości napisanej mi na PW. W ten sposób będę miał wszystko pod ręką i będzie mi łatwiej rozwijać przed wami świat pbfa.

Odpowiedzi - w zależności od tego, czy chcecie wyrazić zdanie publicznie czy nie - proszę wrzucać tutaj lub podsyłać mi na PW.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 - W tym akurat wszystko mi jedno. Moja postać ma dziwne... odpały... Skrywa dziwne myśli w głowie, a jego umysł cały czas płata mu rozmaite figle z powodu jego kompletnie zniszczonej psychiki. Można by powiedzieć, że on dopiero odkrywa w sobie prawdziwego kucyka, takiego jakim jest każdy przeciętny w Equestri. Każde zdarzenie, czy to śmieszne, czy przykre ma na niego jakiś wpływ, więc najlepiej żeby dać mu dawkę przeżyć wszystkiego.

2 - On wie, że jest nikim, że nie ma żadnej innej rodziny, a jedyne co trzyma go przy życiu, to dziwna "cukrowa klaczka", która ujawniła mu się w młodości. Niczego nie pragnie, tylko po prostu szuka jakiejś nadziei, szczęścia, które pozwoli mu odnaleźć sens życia. Może wypowiem się za niego (on na pewno by się na mnie nie obraził). Chciałbym aby znalazł szczęście i miłość w życiu, a także skosztował choć trochę prawdziwej przyjaźni. Mam nadzieję także, że w końcu polubi Lunę, której tak nienawidzi za to, że przez pewne zdarzenie - którego nie chce ujawnić nawet przede mną, bo niestety jeszcze go nie wymyśliłem - w czasie gdy była noc, zginęli jego rodzice, podczas gdy Luna nawet nie zareagowała. Chcę żeby po prostu była takim, jakim jest na prawdę, żeby to się z niego jakoś wydobyło.

3 - Emmm... no bo piszę tak dosyć rozwlekle i mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko epicko wielgachnym postom... Kuoth był na mnie trochę zły, gdy wrzuciłem tekst wielkości 10 str. A4, więc wolę cię spytać, czy jest jakiś limit?

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 - Emmm... no bo piszę tak dosyć rozwlekle i mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko epicko wielgachnym postom... Kuoth był na mnie trochę zły, gdy wrzuciłem tekst wielkości 10 str. A4, więc wolę cię spytać, czy jest jakiś limit?

Jak dla mnie - miodnie. Im większą kreatywnością się popiszesz, im lepszy i dokładniejszy wysmażysz opis przeżyć i ruchów twojej postaci tym lepiej. Oczywiście pamiętając o tym, by zbyt nie ingerować w otaczający cię świat i bohaterów innych graczy. Z tego co zauważyłem, to prosiłbym tylko, byś nie oddzielał kolejnych akapitów aż podwójnym enterem, bo w ten sposób trochę trudniej czyta się tekst :cheese:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co zauważyłem, to prosiłbym tylko, byś nie oddzielał kolejnych akapitów aż podwójnym enterem, bo w ten sposób trochę trudniej czyta się tekst :cheese:

Nie ma sprawy. To raczej mój stary styl pisania i jeśli chcesz, to mogę jakby pisać teraz już tym... normalnym... poprawnym... arghhh nieważne. W każdym razie ok, dzięki za odpowiedź :3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sesja "Ku nieznanemu" znów ruszyła! Choć wkrótce, wraz z nowymi graczami zostaną wprowadzone w niej pewne zmiany, nadal macie możliwość pokierowania losami swoich postaci w świecie Warcrafta. Skorzystajcie więc, przy okazji zaś odpowiedzcie co sądzicie o nowo wprowadzonym regulaminie!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam małe pytanie; czy jest w jakikolwiek sposób ustalona kolejność dodawania postów? (kto po kim, np. Frostx, Kuoth, łuna., Wizio, itd.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak właśnie się zastanawiałem, czy w regulaminie odpowiednio się wyraziłem ^^

Dzięki za pytanie. Otóż - zasada jest taka, że po każdym moim wpisie macie równo tydzień na swoją odpowiedź. Kolejność jest całkowicie dowolna, nie obowiązuje żadna kolejka. Dlaczego? Chodziło mi o dynamizm sesji, by nie była niepotrzebnie przedłużana. W sesjach w których bierze udział więcej osób z dynamizmem akcji zazwyczaj jest kłopot, gdyż każdy powinien mieć odpowiednio dużo czasu na odpis - a jeśli damy każdemu z ośmiu graczy możliwość trzydniowego zastanawiania się nad wpisem, to w najgorszym wypadku uzyskamy 24 dni pomiędzy wpisami MG. Słabo.

Rozwiązanie dające tydzień na odpis równocześnie wszystkim graczom stawia wszystkich w lepszej sytuacji - wy macie więcej czasu na namyślenie się i wykonanie ładnego wpisu (siedem dni, zamiast np.4, jak w sesjach solowych), nie przeszkadzacie też innym graczom przeciągając terminy, ja zaś mogę wszystko sprawnie prowadzić.

Przypominam jednak, że każdy pisze tylko jednego posta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...