Skocz do zawartości

Jak zostałem kucykiem [NZ][TCB][Crossover][Slice of Life]


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Gość Anekito

Świetne! Łatwo się czyta, ciekawa fabuła. No i sa też inni "źli" od Sombry, Podmienców i Discorda.

To zakończenie:

-Witam panią, jestem Leon. :ming:

Gratuluję dwóch literówek( tylko- na taką ścianę tekstu).

Czekam na dalsze losy Leona, Szarika, Marciny i Piotrka :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

lol. spoko ale ten pomysł z zamianą w klacz był... Nom... Jak by to powiedzieć... EPICKI!!! Fajnie wymyśliłeś naprawdę dosyć oryginalny pomysł. Nie mam się gdzie pszyczepić. Zaje****e

lol. spoko ale ten pomysł z zamianą w klacz był... Nom... Jak by to powiedzieć... EPICKI!!! Fajnie wymyśliłeś naprawdę dosyć oryginalny pomysł. Nie mam się gdzie pszyczepić. Zaje****e.

lol. spoko ale ten pomysł z zamianą w klacz był... Nom... Jak by to powiedzieć... EPICKI!!! Fajnie wymyśliłeś naprawdę dosyć oryginalny pomysł. Nie mam się gdzie pszyczepić. Zajebiste

lol. spoko ale ten pomysł z zamianą w klacz był... Nom... Jak by to powiedzieć... EPICKI!!! Fajnie wymyśliłeś naprawdę dosyć oryginalny pomysł. Nie mam się gdzie pszyczepić. Zajebiste

lol. spoko ale ten pomysł z zamianą w klacz był... Nom... Jak by to powiedzieć... EPICKI!!! Fajnie wymyśliłeś naprawdę dosyć oryginalny pomysł. Nie mam się gdzie pszyczepić. Zajebiste

sory mam małe problemy techniczne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 years later...

Witam.

 

„Jak zostać kucykiem” to fanfik tak typowy w swej sztampowości, że aż przyjemny w jakiś dziwny sposób. Serio, era fandomu gładzonego, albo nawet łupanego.

 

Wiecie, zamiana chłopaka w klacz, dziewczyny w ogiera, ratowanie świata… Fanfik w pewnym momencie sam się ze swej typowości naśmiewa i w drugim rozdziale trochę się zmienia, ale potem wracamy do normalności; praca w biurze, sprawy FOLu, itp., itd.. Dużo akcji, mało konkretów, ratowanie siebie nawzajem i te sprawy. Nic szczególnie ciekawego. Miejscami jest zbyt chaotycznie.

 

Jeśli chodzi o poziom techniczny, jest znośnie. Brak myślników, parę literówek, ale poza tym jest dobrze.

 

Głowna postać jest znośna, chociaż jej (jego?) pochopne decyzje już nie są do zniesienia. Chociaż pewnie znając mniej sam bym łyknął klaczową fiolkę, jakby ktoś mi zapłacił, więc może tego akurat nie będę krytykował… mniejsza! Stara się odnaleźć w tym wszystkim i mniej więcej to wychodzi do czasu, ale tu wszedłbym w spoilery. Reszta postaci, poza Szarikiem, mało się przewija, ale dają radę. No i przede wszystkim ma rozsądną reakcje na pierwsze spotkanie kucyka – strach. Też bym się przestraszył, czy abym nie zwariował do reszty! No i jej (jego?) podejście do urzędu pracy… Bezcenne, ale zgubne.

 

Klimatu nie ma, co nie znaczy, że autorowi nic w tej kwestii nie wyszło. Wiele scen ma zaczątki klimatu, a to już coś. Chyba najbardziej podobał mi się SoLowy fragment pod tym względem.

Ostatecznie nie jest to fanfik zły, jest to fanfik typowy i sztampowy, ale przecież to jeszcze nie zbrodnia. Czyta się to plus minus przyjemnie, więc to też należy potraktować jako zaletę. Minusem jest humor opowiadania, który w miejscach, które ewidentnie miały być żartobliwe, oscyluje między pijanym wujkiem na weselu a typowym polskim kabaretem. Opowiadanie mogę baaaardzo umiarkowanie polecić, jeśli komuś się nudzi i nie ma nic lepszego do czytania.

 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...