Skocz do zawartości

Czas i Harmonia [Epic][NZ][Adventure][Comedy][Romance][Violence][Dark]


Nieznany7x7

Jak oceniasz ten fanfic?  

127 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak oceniasz ten fanfic?



Recommended Posts

No jestem pod wrażeniem czytało się bardzo fajnie mimo początkowego zamieszania czasowego, Tak czy siak końcówka świetna już nie mogę się doczekać drugiego tomu a jeszcze to co zawarłeś w notce pod koniec to apropo diademu... szlak strasznie jestem ciekaw co tam się dalej będzie działo.

I mam nadzieję że mimo iż masz jeszcze jeden projekt na głowie nie zapomnisz o tym dziele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaaaaaiiisteee, rozdział przezacny. Walka z Celestią wyszła iście epicko, w ogóle wszystko było ciekawe, niekiedy zabawne i wciągające. Podsumowując, tom I był przegut, ale jeszcze zobaczymy jakie będą następne rozdziały :P Widzę dużo rzeczy będziesz pisać, dlatego mam nadzieję, że uda ci się to zrobić tak jak sobie wymyślisz ;) Pozostaje czekać na drugi tom i pogratulować LadyDekaro i tobie za tego ładnego, nowego arta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdział Bardzo ciekawy. Przyjemnie się czyta, ale trzeba uważać na akcję, która dzieję się w rożnym czasie. Cały ten wątek z Twi i jej przejście przez nieczas wyszło super.

 

Podsumowując I tom opowiadania.

Ciekawy pomysł na nową postać. Wspaniałe kreację giermków czasu, nawiązania do Doctora Who, Dżedaj. (Trochę minęło czasu od przeczytania I rozdziału. Wiec nie pamiętam już wszystkich wątków w poszczególnych rozdziałach.) Cała ta historia jest ciekawa, logiczna, dobrze przemyślana. Ukazuję księżniczki z Ich decyzjami, które mimo tego, że miały słuszny cel i dobre intencję. Czy wybrały właściwie? Czytając kolejne rozdziały dowiadujemy się, że Tempus książę Equestri i jego rodzina. Została niesety okrutnie potraktowana przez swoje "przyjaciółki". Zginął jego ojciec. Właściwie dlaczego? Czy stanowił zagrożenie? Spiskował? Dowiadujemy się tylko, że stało się tak tylko dlatego "bo mógł być groźny".

Tempus jest postacią tragiczną. Został zdradzony i zabity przez osoby, które darzył zaufaniem, przyjaźnią. Mimo to powrócił. Nie dziwię się jego motywom, są słuszne. Nikt nie może stać ponad prawem. Jednak Twi na placu przy fontannie ma rację. Książę powinien wybaczyć i rozpocząć nowe życie. Ale czytając zapowiedzi autora. Historia potoczy się inaczej. Niestety zemsta będzie miała swoje konsekwencję dla Equestrii.

Wspaniała historia warta przeczytania.

 

Za te wszystkie nieprzespane noce Nieznanego. :twilight5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdział Bardzo ciekawy. Przyjemnie się czyta, ale trzeba uważać na akcję, która dzieję się w rożnym czasie. Cały ten wątek z Twi i jej przejście przez nieczas wyszło super.

 

Podsumowując I tom opowiadania.

Ciekawy pomysł na nową postać. Wspaniałe kreację giermków czasu, nawiązania do Doctora Who, Dżedaj. (Trochę minęło czasu od przeczytania I rozdziału. Wiec nie pamiętam już wszystkich wątków w poszczególnych rozdziałach.) Cała ta historia jest ciekawa, logiczna, dobrze przemyślana. Ukazuję księżniczki z Ich decyzjami, które mimo tego, że miały słuszny cel i dobre intencję. Czy wybrały właściwie? Czytając kolejne rozdziały dowiadujemy się, że Tempus książę Equestri i jego rodzina. Została niesety okrutnie potraktowana przez swoje "przyjaciółki". Zginął jego ojciec. Właściwie dlaczego? Czy stanowił zagrożenie? Spiskował? Dowiadujemy się tylko, że stało się tak tylko dlatego "bo mógł być groźny".

Tempus jest postacią tragiczną. Został zdradzony i zabity przez osoby, które darzył zaufaniem, przyjaźnią. Mimo to powrócił. Nie dziwię się jego motywom, są słuszne. Nikt nie może stać ponad prawem. Jednak Twi na placu przy fontannie ma rację. Książę powinien wybaczyć i rozpocząć nowe życie. Ale czytając zapowiedzi autora. Historia potoczy się inaczej. Niestety zemsta będzie miała swoje konsekwencję dla Equestrii.

Wspaniała historia warta przeczytania.

 

Za te wszystkie nieprzespane noce Nieznanego. :twilight5:

 

Już wyjaśniam motywy, jakimi kierowały się Księżniczki, gdy oskarżyły Ancestora. Szpieg, który doniósł na Króla Podmieńców, poinformował Księżniczki również o tym, że w Tecusirdum zebrały się pokaźne ilości changelingów, dość potężne, by w razie czego przejąć twierdzę, która przecież zawsze była najpotężniejszą warownią Equestrii. Celestia, dowiedziawszy się o sytuacji, nie dałaby się przecież przekonać, że to nie jest po prostu szykowanie armii na inwazję podmieńców, tym bardziej, że Ancestor nie wtajemniczył jej w to, z jakiej naprawdę rasy pochodzi - skoro podmieńce były znienawidzone i przerażające nawet w nowożytnej Equestrii, to co dopiero w starożytności, erze szczególnych uprzedzeń, nawet wewnątrz samej rasy kucyków (dominacja jednorożców)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapamiętaj, Nieznany, że "niemożliwe" piszemy razem :P

 

No to teraz zaczynamy prawdziwą zabawę. Tempus zdecydowanie nie wybaczy nikomu, ani księżniczkom, ani Twilight - wie niestety, że zemsta musi się dokonać i choć jego serce się łamie, będzie musiał wziąć pod uwagę to, że ktoś przez niego zginie... i niekoniecznie będą to tylko księżniczki.

Będzie na co czekać zdecydowanie.

 

Tylko boję się czy nie złapałeś zbyt wielu srok za ogon, angażując się w tworzenie AŻ trzech ficów. Oby nie spotkało Cię załamanie weny, naprawdę Ci tego życzę, byś ogarnął to wszystko. Also mam nadzieję, że w swoim czasie znajdziesz też chwilę, by pomóc mi w tym projekcie, o którym rozmawialiśmy na gg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wiem, ,,niemożliwe" i ,,nieważne" to moje dwie pięty Achillesowe... :squee:

Zaryzykuję drobnym offtopem... Praca grupowa posuwa się dość żwawo, szybciej, niż się spodziewałem. Jesteśmy na etapie przygotowań do rozwalenia ściany celi Yellowa (Boteusza) i brawurowej ucieczki. Anyway, postanowiłem rzucić spoilerem w postaci mapy Archipelagu Kreacji.

map03.png

 

No bo fic o wielkiej, epickiej podróży nadaje się najwyżej do podtarcia w kibelku, jeżeli nie ma załączonej mapy. Tak, dobrze widzicie, tamta wyspa wygląda jak zębatka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Teraz kiedy ( 2 godziny temu) zalożyłam sobie konto, też mogę skomentować.

 

Zacznę od tego, że to jest mój ulubiony FF. Wszystko jest dopracowane na ostatni guzik. Zabawne nawiązania, charakter bohaterów, tajemnicze historie. Póki co, nie wyłapałam żadnych literówek. Fic jest podzielony na akapity (zdziwiłbyś się, ile osób tego nie robi T.T). Historia Tempusa jest dla mnie starannie dopracowana, nie ma żadnych luk w fabule (chyba że nie znalazłam żadnych). Po hmm... spojlerach? w ostatnim rozdziale, codziennie sprawdzam czy pojawił się nowy rozdział. Czekam na niego z zapartym tchem i mam nadzieję, że już niedługo będę mogła zachwycać swoje oczy nowym rozdziałem ,,Czas i Harmonia''. A, i zapomniałabym, mapka jest genialna :D. Jestem ciekawa, co będzie się działo na tym archipelagu. :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kiedy ( 2 godziny temu) zalożyłam sobie konto, też mogę skomentować.

 

Zacznę od tego, że to jest mój ulubiony FF. Wszystko jest dopracowane na ostatni guzik. Zabawne nawiązania, charakter bohaterów, tajemnicze historie. Póki co, nie wyłapałam żadnych literówek. Fic jest podzielony na akapity (zdziwiłbyś się, ile osób tego nie robi T.T). Historia Tempusa jest dla mnie starannie dopracowana, nie ma żadnych luk w fabule (chyba że nie znalazłam żadnych). Po hmm... spojlerach? w ostatnim rozdziale, codziennie sprawdzam czy pojawił się nowy rozdział. Czekam na niego z zapartym tchem i mam nadzieję, że już niedługo będę mogła zachwycać swoje oczy nowym rozdziałem ,,Czas i Harmonia''. A, i zapomniałabym, mapka jest genialna :D. Jestem ciekawa, co będzie się działo na tym archipelagu. :>

Wielka podróż, spisek pałacowy, ataki szalonego kultu, wojna domowa, zadanie od samego Cesarza, parokrotne ratowanie milionów istnień, wybuch superwulkanu, badanie prastarej magii kreacji, niezliczona ilość walk, Zangetsu eksperymentuje z shippem, mrowie zdumiewających wysp, wielkie śledztwo, randomowe piosenki i przeróbki Bota, cała masa miażdżących żartów, notoryczne łamanie czwartej ściany i finalna potyczka z takim villainem, którego nazwanie "tytanem" byłoby niedomówieniem. Na razie tylko tego jestem pewien, dużo wymyślimy na bieżąco.

Co do Czasu i Harmonii - wreszcie udało mi się w dużym stopniu wytłuc ogniem i mieczem drogę przez odwiecznych wrogów znanych jako "czerwcowe poprawy" i znaleźć nawet trochę czasu na pisanie. Powoli więc dodaję kolejne fragmenty. Na drugi tom zaplanowałem całkiem sporo - pojawi się dwóch z czterech kanonicznych złych, a jeszcze trzeci w ostatnim tomie. Będzie ship, do antyksiężniczkowej ekipy Księcia dołączą nowi sprzymierzeńcy, a nasz Downhill będzie sobie jak zwykle fusroyayował w najlepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Już myślałem, że zapomniałeś o tym ficu, Nieznany ;-;

 

Hmm, czyli jeśli dobrze zrozumiałem, to nie jest tak, że Hell się nie potrafi nauczyć języka, tylko jej się nie chce? xD Eklerka jej.

 

No i nieźle. Fabuła się kręci jak precel, czas wiąże pętelki, a Tempus próbuje ogarnąć co się dzieje. No i to zakończenie... Nice. Chcę więcej ;-;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mają skrzydła i róg? :rainderp: Forma ta powstała, gdy byliśmy młodzi i głupi, i szukaliśmy odpowiedniego określenia na księżniczki. Jedną z opcji był alicorn, a drugą właśnie pegazorożec, spopularyzowany chyba najbardziej przez Past Sins. Obecnie moja reakcja wygląda mniej więcej: "Oh, god, why" :rainderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Napisałem niewiele ze względu na to, że byłem zajęty wykańczaniem z kolegami fica grupowego, którego pierwszy rozdział dzisiaj publikujemy pod tym linkiem: http://mlppolska.pl/watek/6817-creation-isles-maximal-culture-shock-random-comedy-adventure/

Serdecznie zapraszam. Całe 70 stron randomowej komedii w epickim uniwersum Archipelagu Kreacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
×
×
  • Utwórz nowe...