Skocz do zawartości

Pluszowy Kucyk [Oneshot][Grimdark]


Guardian

Recommended Posts

1. Od opowiadań typu grimdark jest chyba osobny dział:twilight9: 2. Masa błędów. (Twghtlight sparkle, Kanterlot - WTF?!) 3. Beznadziejnie i krótko napisane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Od opowiadań typu grimdark jest chyba osobny dział

Nie wiem :(

2. Masa błędów. (Twghtlight sparkle' date=' Kanterlot - WTF?!)[/quote']

pisałem na szybko a jesli chodzi o kanterlot to cóż każdy wie o jakie miejsce chodzi nie? :P

Nie chce być chamski ale... zrób lepsze xD

Z tym, że opowiadań nie pisze się na szybko, a moje opowiadania miały dużo, dużo więcej pozytywnych komentarzy niż to. I radzę częściej zaglądać do słownika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne tylko akcja za szybko się toczy i przewidywalne są niektóre działania.

PS.: Jak można zaufać klaczy po tym ja powybijała swoich znajomych, przerobiła Spike na mięsnego jeża, i samą bohaterkę chciała przerobić na pluszaka? Gdzie tu sens :shrug: ?

FS ma to cos w sobie że jak widzisz że robi z siebie taka małą słodką to odrazu masz nadzieje że to co się z nią działo to już przeszłośc tak ja to widziałem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Wiem że mam 13 lat... trudno xD Opowiadanie świetne, tylko faktyko, baaardzo dużo błędów jest. To zdanie mnie rozwaliło : ,,Wbiła jaj nóż w kopyto" xD Co do opowiadania jest moim zdaniem świetne. Tylko nie rozumiem jednej rzeczy. Ona użyła rogu Trixie to czarowania, a magia wychodzi od jednorożca ze środka, a nie z rogu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości przeczytałem...

Skoro JA zauważyłem setki błędów, to znaczy że są tam ich tysiące, albo miliony (wiem przesada, ale chciałem okazać rozmiar "zniszczeń"), zasadniczo nie zwracam na nie uwagi, skupiam się na fabule, ale tutaj... One wręcz uniemożliwiają wczucie się w opowiadanie.

pisałem na szybko by nie stracić wątku :P

Nie wiem co powiedzieć. Jak masz tak pisać to wcale nie siadaj do klawiatury. Jak wpadnie Ci do głowy wątek, to go sobie zapisz gdzieś na boku, by go potem udoskonalić. FF miał nawet potencjał, kilka rzeczy mi się spodobało, warto by było je rozwinąć, poprawić i rozszerzyć opisy, głównej postaci dać "trochę" rozumu i było by coś konkretnego, a tak... Wyszło jak wyszło.

Wiem, że to trochę nie ładnie tak zjechać kogoś, jednak jako czytelnik poczułem się urażony. To w jakiej postaci autor serwuje swoje "dzieło" wygląda jak na rzucenie ochłapu i "masz ciesz się". Trochę zimnej wody czasem pomaga. Miała być poprawa, jak widać nie ma jej do tej pory. Cóż. Potencjał był, niestety został zabity sposobem podania FF. Mam nadzieję że w przyszłości autor bardziej się przyłoży, bo jak dla mnie wyobraźnię ma, tylko musi na niej bardziej polegać.

Moja opinia jest bardzo subiektywna i zdaję sobie sprawę że nieco skrajna, ale może pomoże autorowi "ogarnąć się" na przyszłość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

spoko spoko w najbliższym czasie będzie poprawa :P

Gdyby Pan autor chciałby skorzystać z moich skromnych usług dotyczących:

Obróbki technicznej tekstu, korekty błędów (tych logicznych, gramatycznych i interpunkcyjnych), itp.

To zapraszam na PW.

Tymczasem życzę miłej nocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pora na moją ocenę którą na 3 aspekty podzielę

Za pomysł dostajesz piątala bo Flutterka w stylu Cupcakes to sztuka nie lada

Technika zaś leżała i za nią niestety należy się pała

Tempo akcji zaś oceniam, na trójeczkę i radzę na przyszłość zwolnić troszeczkę

I za wszystkie te aspekty dostajesz trójeczkę dla zachęty

Sory czasem wychodzi ze mnie :zecora::flutterblush:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem bardzo ciekawy tego opowiadania. Zachęcił mnie tytuł i gdzież przypadkiem znaleziona informacja "Cupcakes - Fluttershy". To przepis na rewelacyjny horror... bo jak powszechnie wiadomo w horrorach, najbardziej przeraża to, co jest najsłodsze i najbardziej niewinne.

Tak więc pomysł jest bardzo dobry. Może nie jakiś wyjątkowo oryginalny, bo motyw z robieniem zabawek z żywych istot to był w paru ładnych tekstach i filmach... ale w XXI wieku nie sposób być w 100% oryginalnym ;)

Drugim dobrym elementem jest puenta. Też horrorowa... czyli myślimy, że uratował nas potężny sojusznik i nagle bam... od nowa.

Niestety, nawet najlepszy pomysł jest niestrawny, jeśli zostanie źle opisany. A u Ciebie to niestety, ciężko znaleźć zdanie bez błędów :/ Dlatego polecam Ci, abyś pisał teksty w dwie osoby. Ty masz dobre pomysły, a ktoś by Ci zrobił porządną korektę. W ten sposób test stanie się dwa razy lepszy bez jakichkolwiek zmian w fabule.

Co do samej fabuły, to zgodzę się, że jest to pomysł na coś poważniejszego od krótkiego opowiadanka. Może napisz to jeszcze raz? Bez błędów, za to nasycone opisami i z akcją stopniowo rosnącą... trzymającą w napięciu. Jak w pro tekście :)

Mam dwie uwagi:

1:1 - w prozie zazwyczaj liczby zapisuje się słownie, szczególnie takie proste. Nie dotyczy to oczywiście numerów telefonów, nazw własnych (broni jak sam pewnie wiesz jako militarysta) i tak dalej.

mała Fluttershy - hmmm... Fluttershy jest takiego samego wzrostu jak każda inna klacz. Nie bardzo rozumiem. Chyba, zę masz na myśli jakąś dysproporcję... ale Green tez była klaczą... więc Fluttershy byłą dla niej zwykłego wzrostu. Taki Big Macintosh mógłby powiedzieć o Aj, że jest wobec niego maleństwem, ale to Big Macintosh xD

Jak chcesz pomocy przy pisaniu/korekcie, to napisz priva.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
a z RD!? Pinkie!? TO DOPIERO JEST GRZECH

Żeby nie przytaczać mojego rankingu Mane 6 to powiem tylko jedno słowo:

Ten dział nie jest o Cupcakes czy Rainbow Factory więc nie powinno się wspominać o tamtych ficach, w tym ficu potwór został zrobiony z Fluttershy, więc tylko komentuję ten fic i treść tego tylko fica.

O Pinkie Pie z Cupcakes mogę się wypowiedzieć w wątku dotyczącym Cupcakes a o RD z Rainbow Factory także w wątku poświęconym Rainbow Factory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pomysł był fajny ale z wykonaniem gorzej. Błędów w tekście nie będe się czepiał bo została już zwrócona na to uwaga, ale dostrzegam też błędy w samej logice ficka. Dlaczego Fluttershy obcieła część głowy Pinkie jeżeli zamierzała przerobić ją na pluszaka? Dlaczego przerobiła Spike'a na kotlety (pomijając fakt że jest złą, porąbaną kreatutrą)? I na koniec: cały motyw napompowanej Raibow Dash był lekko dziwny. W jakim celu w ogóle została czymś wypełniona i dlaczego jeszcze żyła skoro jej organy były w kawałkach? A co do faktu, że pisałeś na szybko zeby nie zgubić wątku: po prostu potem poprawiaj swoje prace bo w ogólnym rozrachunku ta historia była całkiem ciekawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...