Skocz do zawartości

[ZABAWA] Jabłeczne zawody


Recommended Posts

Applejack_and_Rainbow_Dash_Doing_Pushups


Yeeeeeee-Haaaaaaaw!


Witajcie cukiereczki na Wielkich Jabłecznych Zawodach!




To jest strasznie głupia nazwa, kto ją wymyślił?
Jak to kto, oczywiście, że Ty partnerze!
No to.....kontynuuj...nie będę Ci przeszkadzać.




W tym temacie stworzymy Wielką Księgę Kucykowych Dyscyplin!
Ponieważ Moonlight jest świetna w wymyślaniu nazw, co widać po nazwie tematu, będzie tu co jakiś czas dodawać nową nazwę konkurencji sportowej.
Waszym zadaniem będzie opisać, na czym ta konkurencja polega.
Najlepszy opis trafi do księgi.



To chyba wszystko, prawda Moonlight?
Jeszcze tylko nazwa dyscypliny na wielkie otwarcie nowej zabawy. Tę dyscyplinę nazwano na cześć naszej kochanej babuni.





Smithing

Edytowano przez Moonlight
Link do komentarza

Gra polegałaby na prawidłowej ocenie jakości jabłka. Odbywałoby się to w następujący sposób :

- Od 100 kuców (klaczy też) ochotników zbierano by ocenę jakości jabłka w skali 1-10

- Uśredniano by pomiary, z dokładnością do części setnych

- Podawano by zawodnikowi 5 jabłek do oceny, z dokładnością do części setnych

- Dodawano by różnice w ocenach jabłek

- Zawodnik z najmniejszą sumą różnic wygrywałby zawody Smithingu!

Isn't it awesome? :pinkie2:

Link do komentarza

Smithing polega na upieczeniu ciasta z jabłek w jak najkrótszym czasie, ale żeby smakowało najlepiej ze wszystkich upieczonych ciast.

Zasady :

- na przygotowanie ma się od 3-5 min

- trzeba grać w drużynie liczącej 4 kucyki

- można używać tylko tego co znajduje się stole ze składnikami (każda drużyna ma własny).

Link do komentarza

Jak dla mnie przypomina mi to codzienną pracę Applejack czyli zbieranie jabłek. Smite jest to "uderzać", wiec logicznym faktem będzie to, że będzie to uderzanie drzew w celu zdobyciu jak największej ilości jabłek.

Zasady i opis:

Zasady są proste. Każdemu kucykowi przypisane jest dane drzewo. Musi kopnąć je jak najmocniej aby spadła jak największa ilość pysznych jabłek. Im więcej jabłek tym więcej punktów i większa szansa na wygranie.

Link do komentarza

tumblr_m6un2g0kxN1r3rmfso4_500.gif

Nadszedł czas by wybrać zwycięzce!

Znaczy się zwycięski opis...Czyli osobę, która napisała najlepszy opis....rozumiecie prawda?

AJ, nie stresuj się tak, na pewno wszyscy zrozumieli. No ogłoś już tego zwycięzce i lecimy dalej z zabawą.

Oki doki loki! Eh...jak to dziwnie brzmi w moim wykonaniu...

W WIELKIEJ KSIĘDZE KUCYKOWYCH DYSCYPLIN

jako pierwszy znajdzie się opis cukiereczka

o wdzięcznej nazwie

Musisz tak przedłużać?

Buduję napięcie!

Ok, niech Ci będzie. Buduj napięcie.

Wygrywa Wizio!

No to teraz nowa nazwa i mamy fajrant.

Tylko, że nie podałaś mi nowej nazwy..to co mam robić?

Yyyyyy, mam pomysł! Gdy nie masz pomysłów, najlepiej napisać coś głupiego.

A nie lepiej nie pisać wcale?

Ciii...A więc następną dyscypliną jest:

Hoof to hoof

Link do komentarza

Zasady

Z grupy kucyków wybierane są dwa z nich, które stają na przeciwko siebie. Z tej dwójki losujemy, który pierwszy zaczyna, a gdy już to zrobimy możemy zacząć zabawę. Polega ona na wyzwaniach kierowanych konkurentowi. Gdy przeciwnik się zgodzi ma około 2 minuty na wykonanie danego zadania, a jeśli mu się nie uda lub odmówi przegrywa.

Link do komentarza

Mi najbardziej kojarzy się to z często spotykaną nazwą - head to head, czyli pojedynkami, w których bierze udział dana ilość uczestników(zazwyczaj dwóch, ale większe ilości także się zdarzają, tylko rzadziej).

Akurat w tej dyscypliniekonkurenci będą mieli za zadanie pomalowanie jednej ze ścian stodoły, w jak najkrótszym czasie (przydadzą się na następny raising barn XD). W razie porażki przegrany będzie musiał zebrać 50 koszy jabłek z sadu Sweet Apple Acres (nie jest to wymagane, ale także przydadzą się do cydru na następny sezon :P)

Link do komentarza

"Hoof to hoof", to zabawa dla małych źrebiąt. Jak nazwa wskazuje, jest to zabawa o nazwie "Kopyto do kopyta.", lub "Kopytko do kopytka", choć to nie ma większego znaczenia. Każdy kucyk dobiera sobie partnera, tak aby powstało pięć par kucyków. Każdy źrebak staje na przeciwko siebie i uderza na zmianę w kopytka. Kucyk po lewej stronie, uderza lewym kopytkiem w prawe kopytko prawego kucyka. Następnie kucyk po prawej stronie uderza prawym kopytkiem w lewe kopytko kucyka po lewej. Potem kucyki przybijają tzn. ludzką "dziesiątkę", czyli wszystkimi kopytkami, o wszystkie kopytka. Po wykonaniu tych trzech czynności nalicza się jeden "punkt". Zabawa ta jest podobna do pewnej ludzkiej wyliczanki i zabawy, każdy chyba ją zna. Wygrywa para, która w ciągu pięciu minut będzie miała najwięcej punktów.

Link do komentarza

mlfw1472_medium.png

Hippis, jak długo mam czekać na napisanie wstępu!?

Staram się, ale pisanie wstępu jest pracochłonne. Jak napiszę to Ci dam.

Ale obiecaliśmy im księgę ponad tydzień temu!

AJ?

Nie możemy być niesłowni, bo inaczej ..czekaj Moon mówiłaś coś?

Tak...Mikrofon jest włączony...

I ...słychać nas?

Tak.

Witajcie cukiereczki!

Bez dalszej zwłoki..

Hahaha! Powiedziała zwłoki.

A teraz Moon oddaj mi cyrkiel ...

...ogłoszam, że najlepszy opis napisała KreeoLe!

Pomysł był ciekawy i spodobał się bardzo mojej siostrze. Apple Bloom postanowiła,że zacznie trenować tą dyscyplinę razem z Babs Seed i wystartuje z nią w tym roku w Zawodach Małej Podkówki w Appleloosie.

Uuuu co by im tu teraz dać?

Może to o czym opowiadałaś mi wczoraj?

Ale to było dziwne...

Daj!

Sieciówka

Link do komentarza

Sieciówka - Na określonej przestrzeni rozkłada się liny, które wyglądem i splotem wyglądają jak sieć pająka. Konkurencja polega na tym aby chodzić pomiędzy siecią nie dotykając jej. Należy stawiać kopytka w odstępach pomiędzy sznurkiem, aby wygodnie się poruszać. Przewrócenie się, zatrzymanie na dłuższy czas lub dotknięcie sieci kończy się odpadnięciem danej osoby.

Link do komentarza

Miałam taki sam pomysł co ty Wiziu. D:

Sieciówka - Startować w tej zabawie mogą kucyki od siedemnastu, do dwudziestu lat (licząc w ludzkich), czyli dla kucyków w mniej więcej wieku naszych 6 głównych bohaterek. Jest to gra ćwicząca zręczność i szybkość reakcji kucyka. Organizatorzy muszą przygotować jakiejś miejsce gdzie będzie dostępne dużo pustej i równiej przestrzeni. Rozstawiają oni coś w stylu sieci rybackiej pomiędzy czterema wysokimi słupami, kilka metrów nad podłogą, a pod tym głęboki basen, po brzegi napełniony wodą. Zbieramy po dwie drużyny, po piętnaście osób każda. Zakładają one na siebie chusty na szyję - jedna drużyna czerwoną druga żółtą, dla rozpoznania swoich. Stają one w powietrzu na grubej linie (jest ona na tyle gruba, że na jednej lince mieści się w sam raz kopyto), gdzieniegdzie są puste przestrzenie, poprzerywane linki. W tej zabawie chodzi o to, by zepchnąć przeciwnika na dół, do basenu. Wygrywa drużyna, która zepchnie wszystkich przeciwników przez dziury w siatce, do wody. Dostają oni po honorowym, pięknym jabłku z najpiękniejszego drzewa w sadzie, bądź Bloomberg. Nie jest to gra niebezpieczna, ponieważ organizatorzy zadbają o wszelkie zabezpieczenia, a upadek do wody z tak niewielkiej wysokości jest zupełnie nieszkodliwy dla zdrowia. Wymagana w tej zabawie jest umiejętność pływania.

Link do komentarza
  • 3 weeks later...

my_little_ponyes_applejack05.png

AJ pośpiesz się. Muszę iść spać, jutro mam konkurs. Zapomniałaś!?

Trzeba było pomóc mi wcześniej, a nie siedzieć i rysować.

Ale...

Bez żadnych "ale"!

Powoli stajesz się drugim Hippisem....

Dziękuje! A teraz do rzeczy. Wybrałam dwa świetne opisy i za żadnej jabłka świata nie potrafię wybrać, który zasłużył na miejsce w księdze.

Niech zgadnę....Opis Wizia i Kreeole?

Doookładnie! I co ja mam teraz zrobić?

Rano dodam ankietę i Twoje cukiereczki wybiorą za Ciebie.

Świetny pomysł partnerze! Nie wpadłabym na to.

Po to masz mnie. Mogę dać im kolejną nazwę? Jak już mówiłam, trochę mi się spieszy.

Oczywiście, Ty zawsze podajesz nazwy, myślałam, że to już ustaliliśmy.

No niby tak, ale grzeczność nakazuje mi najpierw zapytać o zgodę.

Hhhh...hahahaHAHAHAHA!

No ta....

Cornboarding

Link do komentarza

Cornborarding - Zawodnicy przywiązują sobie do kopyt surowy kolby kukurydzy, na który rozgrywać będzie się cała zabawa. Całe pole do tej oto dyscypliny należy wysmarować wodą, smarem, olejem, lecz to zależy od trudności zadania. Samo w sobie zadanie jest trudne, gdyż utrzymacie się na kolbach kukurydzy do czegoś łatwego nie należy. Wracając jednak do samej rozgrywki. Wygrywa ta osoba, która popisze się bardziej swoją kreatywnością lub wytrwałością, lecz to również zależy od sędziów. Można przewidzieć dwa podrodzaje:

- Wytrwałość: Dane kucyki muszą jak najdłużej utrzymać się na kopytach, bez przewrócenia.

- Kreatywność: Kucyki muszą pokazać swoją kreatywność. W określonym czasie mają pokazać co umieją i czy warto to oglądać. Chodzi mi tu o różnorakie sztuczki, salta i inne takie duperele.

- Posłuszeństwo: Kucyki uczestniczące muszą wykonywać polecenia, które zadane zostały przez prowadzącego. Kto nie wykona czynności odpada.

Link do komentarza

Cornboarding

Przetłumaczenie i znaczenie nazwy

Jak tytuł wskazuje, oznacza to "kukurydzę", oraz "abordaż". Wymyśliłam taką zabawę, ponieważ uczestnicy będą grać w polu kukurydzy. Abordaż jest zdobywanie okrętu nieprzyjaciela przez sczepienie okrętów i walkę wręcz na pokładzie, a gracze w tej zabawie muszą wtargnąć na pole przeciwnika i ściągnąć z jego ogona wstążkę.

Miejsce zabawy

Miejscem zabawy będzie... pole kukurydzy. Sędzia wyznacza linie prostokątnego "boiska" i dzieli je na pół. W tym celu nie trzeba wycinać żadnej kukurydzy. Liniami będą słupki stawiane co jeden metr, tak aby nikt nie wychodził z boiska.

Uczestnicy

W tej grze są dwie drużyny, po pięć osób każda, co daje dziesięć uczestników na całą zabawę.

Przebieg gry

Uczestnicy do ogonów mają przywiązaną wstążkę, którą można z łatwością zdjąć. O to właśnie chodzi. Pięciu zawodników po lewej stronie ma na ogonach wstęgę czerwoną, a pięciu po prawej, niebieską. Każdy zaczyna ze swojego pola drużynowego. Kukurydza sprawia, że kucyki nie widzą zbyt wiele. Muszą zdać się na własny słuch i czujność. Gdy gra startuje, gracze muszą odnaleźć kucyka z drużyny przeciwnej. Gdy już go zobaczą, muszą się albo do niego zakraść, zaskoczyć, lub gdy już tego kogoś zauważy - gonić. Główny cel gry polega na tym, by ściągnąć wstążkę z ogona przeciwnika. Gdy już tak się stanie, uczestnik bez wstążki schodzi z pola, przegrywając. Z zabraną wstążką uczestnik musi pobiec do jednego z rogów pola i obwiązać ją w około słupka który będzie tam stał. Wtedy zdobywają pełny punkt. Wygrywa drużyna, która ściągnie z ogonów przeciwników wszystkie wstęgi i zawiesi je na słupkach.

Ciekawostki

- Kukurydza na danym polu powinna sięgać ponad głowy uczestników, tak, by nic nie widzieli bez podskoczenia do góry.

- Sędzia powinien być pegazem, by widzieć dobrze wszystkich z góry.

- Na jednym słupku może wisieć nieograniczona ilość wstążek dowolnej drużyny.

- Zakazane jest odwiązywanie wstążek ze słupków.

- W wypadku, gdy wstążka sama spadnie z ogona jakiegoś gracza, ma on prawo obwiązać ją sobie ponownie wokół ogona, lub poprosić o pomoc sędziego. Przez ten moment jest nietykalny, co znaczy, że gracz z przeciwnej drużyny nie może podejść do niego bliżej niż na trzy metry.

- Uczestnik, który ściągnął wstęgę z ogona innego kuca, musi iść ją odwiesić OD RAZU. Nie może w tym czasie ściągnąć jeszcze jednej wstążki, co grozi upomnieniem, albo usunięciem z boiska.

Link do komentarza
  • 3 weeks later...

Cornboarding - wyścigi gdzie są dwie drużyny po dwóch zawodników każda i jeden zawodnik z każdej drużyny dostaje skuter (mniej więcej taki jak ma Scoot tylko większy) i torbę pełną kukurydzy. Każdy zawodnik z kukurydzą jedzie jak najszybciej do mety ale tak żeby kukurydza nie wypadła z torby. Pozostali zawodnicy przeszkadzają przeciwnej drużynie i pomagają swoim ścigającym. Wygrywa ten kto pierwszy dojedzie do mety. Jeszcze podczas całego wyścigu mierzy się czas. Kiedy zawodnik dojedzie do mety liczy mu się ile zostało mu kolb kukurydzy. Potem ilość kukurydz która została odejmuje się jako sekundy od czasu w którym zawodnik dojechał na metę. Zawodnik z mniejszym czasem wygrywa.

Link do komentarza

strzelanie jabłek z kopytka!

opis i zasady :)

- Na początku przygotowane kucyki ustawiają się na lini startu

Następnie biegnąc pokonują przeszkody

Gdy już znajdą się przed stolikami muszą wystrzelić zgniłe owoce w tarczę

Wygrywa ten kucyk który strzeli w środek tarczy : )

Kolejna osoba nie znająca zasad...

Zabawa polega na opisaniu dyscypliny o nazwie podanej przeze mnie lub przez KreeoLe.

Dziękuję za uwagę!

~avatar(ka) AJ

Link do komentarza

Liczba graczy: dwie drużyny po czterech graczy

Miejsce gry: błotnisty pagórek (im wyższy tym lepiej)

Opis gry:

Gra polega na tym, że każda drużyna otrzymuje deskę, puszkę kleju i 10 kolb kukurydzy. Drużyny muszą jak najszybciej okleić swoją deskę kukurydzą, wsiąść na nią i zjechać z błotnistego pagórka, a następnie oderwać od deski kolby i wrzucić do wielkiego kotła. Drużyna, która pierwsza pojawi się przy kotle z 10 kolbami kukurydzy i obraną z kukurydzy deską wygrywa.

Potrzebne artykuły do gry: dwie deski, dwie puszki kleju, 20 kolb kukurydzy.

Link do komentarza

Postawiony jest tor przeszkód(krzaki, drzewa do ominięcia, staw do przepłynięcia...) Każdy uczestnik bierze kolbę kukurydzy i kładzie ją między nogami. Ten zawodnik,który przybiegnie na metę jako pierwszy nie tracąc przy tym kukurydzy (która wciąż powinna być pomiędzy nogami) wygrywa!

Link do komentarza
  • 4 weeks later...

applejack_new_hat_by_teiptr-d5i9rfs.png


Asiu, mówię ci to już ostatni raz. Siedź cicho w tej szafie bo psujesz mi piękny odpis do zawodów!
Mhmyhmhyhhmy...!
Nie szarp się, bo taśma puści i będę musiała kleić jeszcze raz. Przy tym wierzganiu będą cię uwierać te liny, więc się uspokój.
Mhhhhmmm! Brhmbft...
No. Jak będziesz grzeczna to wyjmę ci ten knebel z ust.
MHMMHMHMHMHMHMHYHYMH!
Czy wiesz, że za chwilę do szafy może wejść duuuży, włochaty, czarny, przerażający pajączek który właśnie drepta w twoją stronę...?
Mhm?! MHHMMYHYYYM!
Matko, uspokój się. Bo wezmę worek.
MHMHHYM! Tffu... wypuść mnie! WYPUŚĆ, WYPUŚĆ, WYPUŚĆ!
Cicho. Bądź. Już. Cukiereczku. <otwiera drzwi szafy>
Uff... już myślałam, że będę tu siedzieć do końca dnia, albo i dłużej... co ty...?!
No co? Knebel być musi, żebyś się nie darła. <wtyka jabłko w buzię KreeoLe i zamyka szafę na klucz> No, jest git. Na czym to ja skończyłam...?
Prhrrhrrft!
Tak, dziękuję. A więc... hejka, jabłuszka! Witamy po raz kolejny w Jabłecznych Zawodach. Tym razem na nazwę Cornboarding przybyło mnóstwo propozycji i zasad. Tyle że jest ich tak dużo, że nie wiemy które wybrać! Najbardziej podobają się mi cztery. Wizia, Violet Star, blazd, Metisa i...
Mhhyhym!
Tak, twój. Dlatego też wystawiam ankietę, a wy wybierzcie! Natomiast do Sieciówki najlepiej pasuje pomysł...



 

Wizia! Był genialny i wygrał!


Phfff...
Tak, twój był gorszy, każdy to wie. Niedługo zostanie wpisany do księgi! Ale tym razem czeka na nas nowa propozycja i nazwa zawodu. A jest to...



 

Sculpturtre


Jestem ciekawa co wymyślicie! Powodzenia w pisaniu!
Myhyhy, myhyacki!
Pięknie powiedziane, Kreeuś. Do zobaczenia, cukiereczki!
Edytowano przez KreeoLe
Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...