Skocz do zawartości

Szklistość: Hiperbola [Z][Crossover][Normal][Human]


Recommended Posts

Z lekkim poślizgiem spowodowanym niczym innym, tylko moim lenistwem, pojawił się wreszcie nowy rozdział.

Wiersz jest, ale jak już mówiłam, poetką nie jestem, szału nie ma.

Poza tym ostatnio narysowałam też Florcię, jeżeli chce ktoś zobaczyć, jak ona mniej więcej wygląda, to zapraszam na mojego DeviantArta:

http://alcyonemeissa.deviantart.com/art/Florcia-361339669

I jak zwykle życzę miłego czytania!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i włąśnie połowa czytelników zaczeła analize ballady.

Po reakcji RD można wywnioskować ze to bezpośrednio lub pośrednio może dotyczyć jej lub jej znajomych.

Skrót wiersza:

Pierwsza cześć opowiada o kimś kto pomagał lecz nie otrzymywał nic w zamian. Skała wciąż była samotna.

Potem pojawił się wiatr (opis bardzo pasuje do RD).

Postanowił zostać i dotrzymać skale towarzystwa, lecz wiatr tęsknił za "wolnością". Złamał swą obietnicę.

Na koniec opowiastki oburzone fale proszą wiatr by powrócił do domu.

Skałą to osoba która pomaga każdemu kto pomocy oczekuje, lecz cierpi z samotności. Każdy bierze od niej to co potrzebuje a następnie ją zostawia samą sobie. Ogólnie opis może pasować do wielu bohaterów serialu. Od Celestii która cierpi z powodu wiecznej samotności, przez Fluttershy po Zecore którą każdy odwiedza jedynie po leki.

Lecz to analiza pierszej częsci tekstu. Co z resztą wiersza i jaki ma z tym wiązek Dashi. Kogo tak naprawdę opuściła. Czy kogoś przykutego do łózka... Tutaj za bardzo nie mam kontretnych pomysłów, ale mam swoje podejrzenia. Zostawię waszym domysłom. Ja mam swoje przypuszczenia, które zatrzymam dla siebie.

A Fale to zapewne metafora przyjaciół, które prawią dobre rady.

Czy to co napisałem ma jakiś sens? Nie wiem. Może coś jest prawdą albo jedynie błędną (i do tego niekompletną) interpretacją. Kiedyś się to rozwiąże i wtedy zostaną rozwiane wszelkie wątpliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz w dobrym kierunku, cieszy mnie, że jednak ktoś ten wiersz próbuje analizować. Oczywiście nie masz do końca racji, ale ballada nie jest skończona, a następne jej elementy na pewno rzucą nieco światła na interpretację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny ciekawy rozdział. Wyjaśniłaś trochę, ale znów mam więcej pytań niż odpowiedzi. To dobrze świadczy o dobrze napisanym opowiadaniu.

Ciekawe dlaczego jest ich tylko pięć? Kaszmirowy szalik, czyżby to była jedna z dziewczyn z kliniki, czy jest piątą osobą?

Taka mała uwaga. Flora nosi w domu buty, czy wybiegła w kapciach?

Zdrowych, wesołych, pogodnych, radosnych świąt pełnych łaski Bożej. Miłego lepienia bałwana na pryma aprilis w tym roku. Wygląda na to, że pogodna zrobiła najlepszy żart.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iluzja Pie

Zaczęłam czytać i zapowiada się ciekawie ^_^

Jutro skończę to wydam całkowity werdykt ale wygląda że znakomite :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że się wam podoba ^^ W następnym rozdziale przybliżę wam nieco kwestię czerwonowłosej. Na razie powiem tylko, że to jej czwarte pojawienie się w tym opowiadaniu, z czego raz była wspomniana z imienia. Miłego szukania :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukać mi się niechce bo to mi nic nieda. I tak dowiemy się jej imienia w natępnym rozdziale.

Co do tego to tak.

Gdzie się podziała obietnica niewtrącania się w nie swoje sprawy. Rainbow wymaga a sama robi na przekór. Dodatkowo miały nic nie mówić a sekundę potem się wygadały (znaczy Pinkie) Rainbow traktuje oczywiście misje zbyt emocjonalnie co widać po zachowaniu. Jakby straciła swój atut powierniczki... Nie wiem.

Co do reakcji gł. bohaterki w ostatniej części to brakowało mi jej gniewu i kilku niemiłych słów. Ale to pewnie dlatego że jestem facetem i się nie znam na damskich emocjach. Prawdę mówiąc uważam, że reakcja była zbyt gwałtowna. Wie dokładnie co robi przez cały życie i powinna być przygotowana, jak już nie dostała podobnej krytyki w przeszłości. Teraz to wyglądało jak by dopiero zdała sobie sprawę co czyni przez te lata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reakcja Florci... To nie jest kwestia płci, bardziej konkretnej osoby... Florcia nie jest do końca sobą. Nie potrafi nad sobą zapanować i sama nie rozumie swojego zachowania. Jest wyczerpana fizycznie i psychicznie przez zmiany w jej organizmie (pobyt w szpitalu).

Dziwi mnie, że nikt nie zwrócił uwagi na to, że Ida jednak ma z Pinkie coś wspólnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

جهل مرکب ابدالدهر بمانآنکس که بداند و بداند که جهل مرکب

ابدالدهر بمانآنکس که بداندبداکهدر جهل - و بداند کهدر جهل مرکب ابدالدهر بمانآنکس که بداند و باند جهل مرکب ابدالدهر بما که بداند و بداد کهدر جهل مرکب ابدالدهر بمانآنکس که بداند و بداندکه بداکهدر جهل مرکب ابدالدهر بماننکس که بداند و اند کهدر ج مرکب کهدر. جهل مرکب ابلدهر بمانآنکس کهدر جهل مرکب ابدالدهر بمانآنکس که بداند و بداند کهدر جهل مرکب ابدالدهر بمانآنجهلکس که بداند و باند جهل مرکب ابدالدهر بما که بداند و بداد کهدر جهل مرکب ابدالدهر بمانآنکس که بداند و بداندکه

کهدر جهل

بداکهدر جهل مرکب ابدالدهر بماننکس که بداند و اند کهدر ج مرکب کهدر. جهل مرکب ابلدهر بمانآنکس که بداند و بدانبمآنکس که د کهدر جهل مرکب ابالدهر بمانآنکس کهبداند و بداند کهدر جهل مرکب ابدالدهر بمانآنکس که بداند و بداند کهدر جهل مرکب ابدالدهرر جهل مرکب ابدالدهر بمانآنکس که بداند و بداند کهدر جهل مرکب ابدالدهر بمانآنکس که بداند و بداند کهدر جهل مرکب ابدالدهر بمنآنکس که بداند کهدر جهل مرکب ابدالدهر

بمانآنکس93

To był oczywiście troll na 1 kwietnia, sam tekst jest o niczym, bo taki miał być, to zwykły nonsens.

Jeśli autor FFa sobie tego zażyczy, post ten mogę skasować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

جهل مرکب ابدالدهر بمانآنکس که بداند و بداند که جهل مرکب

ابدالدهر بمانآنکس که بداندبداکهدر جهل - و بداند کهدر جهل مرکب ابدالدهر بمانآنکس که بداند و باند جهل مرکب ابدالدهر بما که بداند و بداد کهدر جهل مرکب ابدالدهر بمانآنکس که بداند و بداندکه بداکهدر جهل مرکب ابدالدهر بماننکس که بداند و اند کهدر ج مرکب کهدر. جهل مرکب ابلدهر بمانآنکس کهدر جهل مرکب ابدالدهر بمانآنکس که بداند و بداند کهدر جهل مرکب ابدالدهر بمانآنجهلکس که بداند و باند جهل مرکب ابدالدهر بما که بداند و بداد کهدر جهل مرکب ابدالدهر بمانآنکس که بداند و بداندکه

کهدر جهل

بداکهدر جهل مرکب ابدالدهر بماننکس که بداند و اند کهدر ج مرکب کهدر. جهل مرکب ابلدهر بمانآنکس که بداند و بدانبمآنکس که د کهدر جهل مرکب ابالدهر بمانآنکس کهبداند و بداند کهدر جهل مرکب ابدالدهر بمانآنکس که بداند و بداند کهدر جهل مرکب ابدالدهرر جهل مرکب ابدالدهر بمانآنکس که بداند و بداند کهدر جهل مرکب ابدالدهر بمانآنکس که بداند و بداند کهدر جهل مرکب ابدالدهر بمنآنکس که بداند کهدر جهل مرکب ابدالدهر

بمانآنکس93

Nie wiem co napisałeś,ale po wrzuceniu do google tłumacza wyszło:

Wiedzieć i rozumieć, że ignorancja jest ignorancja Bmananks Abdaldhr Kompozyty

Bmananks Abdaldhr ignorancja Bdandbdakhdr - i ignorancja połączona Abdaldhr Bmananks Khdr wiem, że on i zespół składa Abdaldhr nam znać, a Bdad Khdr niewiedza niewiedza ignorancja Bdakhdr Bdandkh kompozyty i kompozyty Abdaldhr Bmannks Bmananks Abdaldhr wiemy, że oni wiedzą, a atrament Khdr Khdr c. Abldhr squid ink Bmananks Khdr niewiedza niewiedza ignorancja Khdr Abdaldhr Bmananks zna i wie, że on i ignorancja band Bmananjhlks Abdaldhr tuszem Abdaldhr tusz nam znać, a Bdad Bmananks Khdr Abdaldhr ignorancja wiedzieć i Bdandkh

ignorancja Khdr

Ignorancja Bdakhdr połączyli Bmannks Abdaldhr wiedzieć i atrament Khdr Khdr c. Ignorancja w połączeniu Abldhr Bdanbmanks Bmananks wiedzieć i kto wie, ignorancję i niewiedzę Khdr Khdr Khbdand Bmananks Abaldhr atramentowe tuszem Abdaldhrr Bmananks Abdaldhr poznać i zrozumieć Khdr Niewiedza Niewiedza Niewiedza kalamarnice Khdr tuszem Bmananks Abdaldhr kto wie i wie, że wie, i wie Abdaldhr Khdr ignorancję Bmananks Abdaldhr Bmnanks kalmary atramentu wiedzieć Abdaldhr niewiedzę Khdr

Bmananks 93

:rainderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...