Skocz do zawartości

Losowe fakty na temat My Little Pony od Lauren Faust


MWerec

Recommended Posts

Howdy y'all!

Nasze drogie panie - Lauren Faust i Cindy Morrow, podzieliły się dzisiaj z nami na swoich Twitter'ach paroma zakulisowymi faktami na temat pomysłów związanych z sezonem pierwszym i drugim.

Postanowiłem je przetłumaczyć i pokazać wam.

Niektóre są naprawdę ciekawe.

  • Gilda pierwotnie nazywała się Grizelda

  • Odcinek „Suited for Succes” (tłumaczenie MiniMini – „Sukces spod igły”) na początku miał mieć tytuł „Dress for Failure” (moje tłumaczenie – „Suknia skazana na porażkę”)

  • Applebloom pierwotnie nazywała się Appleseed

  • Big Macintosh początkowo uznany był jako Big Apple

  • Sweet Apple Acres (Akra Słodkich Jabłek) pierwotnie uznane były jako Big Apple Orchard (Sad Wielkich Jabłek)

  • Odcinek „One Bad Apple” (Jedno Złe Jabłko) miał mieć tytuł „Bully For You” („Awanturniczka dla ciebie”?)

  • Carousel Boutique (Butik Karuzela) na początku nazywał się Carousel Couture (moje tłumaczenie - Karuzela Mody) i faktycznie była to karuzela z ruchomymi manekinami do projektów Rarity. Niestety ten pomysł został odrzucony.

  • Ponyville pierwotnie przyjęło nazwę Fillydelphia

  • Celestia początkowo nazywała się „Królowa Celestia”, a Nightmare Moon (księżniczka Luna w złej formie z 1 i 2 odcinka sezonu pierwszego, tłumaczenie MiniMini – „Zła, księżycowa czarownica”) nazywała się „Discord”

  • Opal Essence (kot Rarity) pierwotnie nazywał się Ruby (Rubin), ale dużo nazw kamieni szlachetnych było już znakiem towarowym zabawek

  • Twilight Sparkle na początku nazywała się Twilight Twinkle. Właściwie to Lauren Faust chciała, by nazywała się po prostu „Twilight”, ale wchodziły w drogę pewne kwestie prawne. Imię „Twilight Twinkle” miało ten sam problem. W końcu przyznano jej imię „Twilight Sparkle”, które w żaden sposób nie naruszało praw Sagi Twilight (Zmierzch).

  • Elementem Harmonii Rarity pierwotnie była inspiracja

  • Twilight Sparkle na początku miała ciemne, niebieskie włosy z jasnym, niebieskim paskiem

  • Imiona Diamentowych Psów to Fido, Rover, Spot (co zostało już odkryte)

  • Siostry Pinkie nie miały imion, jednak myślano nad nazwaniem ich Mince Meat Pie („Posiekane mięsne ciasto”?!?!?! <-#edit: trochę mnie poniosło i przetłumaczyłem adekwatnie do mojej reakcji :P) i Chicken Pot Pie („Ciasto z kurczaka”)

  • Zecora z początku nazywała się Shaman (Szaman, szamanka)

  • Odcinek „A Bird in the Hoof” (Ptaszek na uwięzi) pierwotnie miał chwytać za serce i opowiadać o utracie zwierzaka

  • Golden Oak Library (moje tłumaczenie – „Biblioteka w Złotym Dębie”, czyli biblioteka Twilight, nie spotkałem się z jej polskim przekładem) na początku miała się nazywać The Tree of Knowing (moje tłumaczenie – „Drzewo Wiedzy”)

  • Pinkie Pie otrzymywała moc „Sugar Rush” (Cukrowa Szarża), gdy zjadała zbyt dużo słodyczy. Mogła przebijać się przez drzwi i państwo Cake musieli je tygodniowo wymieniać

  • Rainbow Dash pierwotnie była seryjnym figlarzem, a Rob przypadkowo nazywał ją „nim” na spotkaniach

  • Oryginalnym imieniem Luny była „Selena”

  • Scootaloo na początku miała wdawać się w wiele szkolnych bójek, gdyż nie potrafi latać

  • Odcinek The Show Stoppers (Konkurs talentów) na początku nazywał się No Talent Show („Konkurs Beztaleńć”, albo „Konkurs bez talentu” – mniej poprawnie, ale też i mniej ofensywnie)

  • Odcinek „Luna Eclipsed” (nasze tłumaczenie – „Zaćmienie Luny”, przekład MiniMini – „Luna odmieniona”) zawierał scenę z Rarity, która robiła różowy kostium księżniczki dla Luny

  • W odcinku „Return of Harmony” (nasze – “Powrót Harmonii”, MiniMini – „Powrót do Harmonii”) Applejack miała się wspinać na szczyt balonu by zdobyć linę potrzebną do złapania Rainbow Dash

Link do komentarza

Będę szczery... WSZYSTKO z wyjątkiem tych dwóch rzeczy:

Elementem Harmonii Rarity pierwotnie była inspiracja

Scootaloo na początku miała wdawać się w wiele szkolnych bójek, gdyż nie potrafi latać

Mi się nie podoba i cieszę się ogromnie, że to nie przeszło. :P nie mniej jednak fajnie było poczytać.

Link do komentarza

Dokładnie! :P

Choć niektóre pomysły są naprawdę szokujące.

Weźmy na przykład ten z Luną, to że miała się nazywać Selena.

Nie wiem co za geniusz (sarkazm) na to wpadł, ale to by chyba zabiło cały hype na naszą Księżniczkę Nocy.

I nawet nie muszę pisać dlaczego, bo chyba wszyscy wiedzą.

Dobrze, że jest tak, jak jest. :derp2:

Link do komentarza

Z tym to można by polemizować gdyż cytując wikipedię:

Selene (także Księżyc; gr. Σελήνη Selḗnē ‘Księżyc’, łac. Luna ‘Księżyc’) – w mitologii greckiej bogini i uosobienie Księżyca; jedna z tytanid; utożsamiana z rzymską Luną.

Selena jest równoznaczna z Luną. Niemniej jednak wydaje mi się że w polskim języku Luna jest bardziej hmm... spolszczona przez co bliższa naszemu językowi. Od wielu słów jak "lunarny" chociażby. Nie wiem jak to się ma w innych językach.

/edit:

O, ktoś mnie uprzedził ;D

Link do komentarza
Elementem Harmonii Rarity pierwotnie była inspiracja
Mało to ma wspólnego z dobrem. Cieszę się, zę to odrzucono.

była to karuzela z ruchomymi manekinami do projektów Rarity
Ciekawe, ale niepraktyczne ;)

Pinkie Pie otrzymywała moc „Sugar Rush”
to już gdzieś było... ale pomysł ciekawy :)

Imiona Diamentowych Psów to Fido, Rover, Spot (co zostało już odkryte)
Rover to znaczy po angielsku "łazik" i było to imię psa - bohatera książki JRR Tolkiena "Łazikanty". Może stąd inspiracja?

Siostry Pinkie nie miały imion, jednak myślano nad nazwaniem ich Mince Meat Pie („Posiekane mięsne ciasto”?!?!?!) i Chicken Pot Pie („Ciasto z kurczaka”)
To chyba wynika z faktu, ze w kraajch anglosaskich jada się takie mięsne desery, np. puddingi.
Link do komentarza

Mało to ma wspólnego z dobrem. Cieszę się, zę to odrzucono.

Bardziej tu chodzi o to żeby mieć pomysł, starać się stworzyć coś nowego, mieć cel w życiu, co jest dobrą nauką moim zdaniem. Hojność która jest teraz jest ok, ale można by ją dać np. Pinkie jako że jest hojna do rozdawania uśmiechów (tak wiem, grubymi nićmi szyte :D).

Link do komentarza
Bardziej tu chodzi o to żeby mieć pomysł' date=' starać się stworzyć coś nowego, mieć cel w życiu, co jest dobrą nauką moim zdaniem. Hojność która jest teraz jest ok[/quote']

Inspiracja pasowałaby całkiem nieźle do Rarity, ale nie jest ona kluczową częścią przyjaźni.

Nie to co hojność. Bez tego elementu ciężko byłoby powiedzieć, że Przyjaźń to Magia. :)

Link do komentarza
Gość Piter Wan Kenobi

Up, prawda. A wracając do tematu.. Niektóre pomysły nie były jeszcze takie złe, jednak dobrze że nie wprowadzili ich do serialu :P.

Link do komentarza

Odcinek „Luna Eclipsed” (nasze tłumaczenie – „Zaćmienie Luny”, przekład MiniMini – „Luna odmieniona”) zawierał scenę z Rarity, która robiła różowy kostium księżniczki dla Luny

Luna w różu?! uh... :rd8:

Celestia początkowo nazywała się „Królowa Celestia”, a Nightmare Moon nazywała się „Discord”

Oh, o ile jeszcze nazwanie Celestii królową bym zrozumiał (w końcu przez większość serialu to ona jest ,,głową państwa" a luna [niestety] pojawia się sporadycznie)... to nazwanie NM Discordem było by zbrodnią! :lyra3:

Twilight Sparkle na początku nazywała się Twilight Twinkle. Właściwie to Lauren Faust chciała, by nazywała się po prostu „Twilight”, ale wchodziły w drogę pewne kwestie prawne. Imię „Twilight Twinkle” miało ten sam problem. W końcu przyznano jej imię „Twilight Sparkle”, które w żaden sposób nie naruszało praw Sagi Twilight (Zmierzch).

Twinkle, twinkle, faithful student,

Oh I wonder what have you learned?

Hey, look, what just you have made!

Princess wants you in private :molestia:

Elementem Harmonii Rarity pierwotnie była inspiracja

Szczerze mówiąc, to inspiracja nijak mi się ma z harmonią...

Link do komentarza
  • 1 month later...
×
×
  • Utwórz nowe...