Skocz do zawartości

Seria Total War.


Airlick

Recommended Posts

Ja bym chętnie ujrzał Total War - Wojna Secesyjna ( coś jak wojna domowa w Japonii "Shogun T.W." ), ale w USA i dodać kraje popierająca niewolnictwo i te kraje zwalczające je. Myślę, że ta gra była by genialna xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Seria niewątpliwie wybitna, ale miała pewne zgrzyty. Mianowicie w Medieval 2, super były krucjaty, nie można było od tak sobie zaatakować innego katolickiego kraju, fajne też było wybieranie Papierza, a najlepsze były walki w miastach i zamkach, każdy był inny, miał inną architekturę, rozstawienie wszystkich budynków wewnątrz, wszystko to sprawiało wielką satysfakcję z prowadzenia bitew w miastach i zamkach. Na plus też jest pojawienie się Polski, którą grałem zawsze, grafika też była na wysokim poziomie. Podobał mi się też drobiazg, mianowicie gdy wygrywaliśmy bitwę w spektakularny sposób, np mając 3 krotnie mniejszą armię, to miejsce bitwy było jak gdyby upamiętnione, kto kogo pokonał i kiedy, fajnie było po iluś turach powspominać tę bitwę. Rome był bardzo podobny do Medieval 2, bo posiadał dokładnie te same cechy, czy różnorodne miasta i "słynne bitwy". Niestety w Empire już tego nie było, miasta owszem różniły się od siebie, ale tylko do czasu zbudowania fortecy. Po jej zbudowaniu wszystkie miasta wyglądały niemal identycznie, co było bardzo denerwujące, bo np stolica, a tylko 3 do 4 budynków. Walki w miastach stały się mozolne i powtarzalne, co bardzo popsuło frajdę z walki w miastach. Na minus też wpłynęło brak "słynnych bitew", ale największym minusem była Husaria, która nie dość, że zrobiona była nie realistycznie, to jeszcze chwila w której była dostępna, w realu tak naprawdę już nie istniała. Napoleon moim zdaniem, był słaby, bo brakowało ciągłości w kampanii i jeszcze liczne bugi w grze sprawiły iż długo w tę odsłonę nie grałem. Zabrakło też już tego wpływu Kościoła na politykę, późniejszych odsłonach, czego też nie mogę odżałować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
×
×
  • Utwórz nowe...