Skocz do zawartości

Seria Total War.


Airlick

Recommended Posts

Zauwazylem, ze ta wybitna seria nie zapracowala jeszcze na temat na forum

Z okazji zblizajacej sie premiery dodatku do Shoguna 2, uznalem ze trzeba to nadrobic.

Co myslicie o serii? Jaka jest wasza ulubiona czesc? Czyli jednym slowem, discuss!

Zeby jakos rozpoczac: Ja zaczalem swoja przygode z Total War w czasach Medieval 1, i od razu wpadlem po uszy. Do niedawna moja ulubiona czescia byla Napoleon: TW, z racji mojej milosci do epoki napoleonskiej, a zaraz za nia Rome. Oczywiscie miejsce na 1 stopniu podium musial zajac Shogun 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy - Rome i roz^%&$*ol Macedończykami.

Po raz drugi - Medieval II i Patriotyczna walka Polską lub masakra Tatarami i ich działkami.

Po raz trzeci - Medieval II Królestwa i ciupanko Krzyżakami.

Po raz czwarty - Shogun 2. Teraz czekać na DLC z gatlingiem i może przekażę to na cele charytatywne Oddam komuś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartagina jest lepsiejsza. Partowie najbardziej zabawni, trololo 10 oddzialow konnych lucznikow/10 katafraktow, free win niezaleznie od poziomu trudnosci. Grecja tez broken OP, pamietam jak kiedys napsulem 20 oddzialow lekkiej piechoty oblegajacych mi miasto z 3 oddzialami hoplitow, tracac 15. W sumie w realu tez byli OP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

pierwszy był Shogun - i do dziś twierdzę, że z tych co grałem tam właśnie AI najlepiej sobie radziła z walką. Następnie wiadomo Medieval - nie pamiętam już ile dni i nocy wycięło mi toto z życiorysu. Rome - nowy typ działania na mapie zwiększona dyplomacja i te falangi... po prostu miód malina. Kiedy wyszedł Medieval 2 powtórzyła się sytuacja z 1. Na nowsze części tylko rzuciłem okiem ale muszę powiedzieć, że perspektywa bitew morskich bardzo do mnie przemawia i będę musiał nadrobić zaległości. A za najlepszą z tych co grałem uważam Medieval 1. Najlepiej mi się w niego grało po prostu. Niestety teraz mam problem - jak toto uruchomić pod Windows 7.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Total War. Mój pierwszy kontakt z strategiami i moja pierwsza gra, w jaką wsiąkłem. Zaczęło się od drugiej części średniowiecza, potem przyszedł czas na Napoleona. W planach mam zakup Shoguna II, ale myślę, aby poczekać na Rome II. Fajnie wiedzieć, że nie tylko ja mam zamiłowanie do totalnych RTS-ów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Total War. Mój pierwszy kontakt z strategiami i moja pierwsza gra, w jaką wsiąkłem. Zaczęło się od drugiej części średniowiecza, potem przyszedł czas na Napoleona. W planach mam zakup Shoguna II, ale myślę, aby poczekać na Rome II. Fajnie wiedzieć, że nie tylko ja mam zamiłowanie do totalnych RTS-ów.

Rome 2 raczej nie wyjdzie w pierwszej połowie 2013, w końcu robią nowy silnik, a biorąc pod uwagę, że ich stary nawet po 10 latach jest zbugowany jak gry Blizzarda po każdym patchu, to optymalizacja zajmie im duuużo czasu. Więc się naczekasz. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

dla mnie najleprza gra z seri total war to rome szczegulnie z dodatkiem barbarians i medieval 2 a strzelanie do siebie jak to w empire i napoleonie do mnie nie przemawia bo nie ma prawdziwyh oblerzen dzieki kturym rome imedeval mają swoją atmofere itp jak ktoś chce pograć to pisać na pw najepiej medieval 2 bo reszte to mam piraty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zakupiłem Romka Total Demolka na steamie i muszę stwierdzić że to wciąż świetna gra! Mimo że warstwa zarządzania państwem jest nawet gorsza niż w Europa Universalism 2,3 to walki potrafią cieszyć, szczególnie jak wygrywasz 5 oddziałami z ponad 15 :P . Przed chwilą rozwaliłem Kartaginę, słonie są ciężkie to zabicia przez zwykłe jednostki piechoty ale da się wygrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja potrzebuje pomocy. Mianowicie w Napoleon Total War wojska nie chcą strzelać. Znajomi mówili, że trzeba ich po prostu odpowiednio ustawić i sami strzelają. Jestem głupi, ale nie aż tak, by tego nie wiedzieć. Nie mogę się za bardzo wypowiedzieć o grze/serii, bo nie za długo grałem przez tych złamasów nie potrafiących strzelać!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją ulubioną częścią jest Medieval II Total War, była to pierwsza gra z tej serii w którą zagrałem i także ona najbardziej mi się spodobała. Po za tym grałem we wszystkie części TW i nie przypadły mi aż tak do gustu jak Medieval. Po cichu liczę że za jakiś czas pojawi się zapowiedź kolejnej części Medieval'a. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matalos Wręcz walczą (jak zmienię im tryb na bagnety). Z ostrzałem jest problem. Ustawić się ustawią (choć i z tym nie do końca słuchają, to zniosę), ale strzelić nie strzelą, bo po co. Próbowałem wszystkimi trybami, które miałem dostępne na dolnym pasku i żaden nie pomógł. Za to armaty działają bez zarzutu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie bardzo wiem jak ci pomóc. Pewnie próbowałeś przeinstalować (coś może człowieka trafić jak przeinstalowywuje na Steam) więc nie bardzo wiem co powiedzieć. Umiejętności specjalne działają? Amunicję mają (raz miałem takiego buga, że wojsko mi bez amunicji zaczynało)? Popróbuj jeszcze coś w ustawieniach, a jeśli to nic nie da, to spróbuj przeinstalować. PS. Masz Chrome?(przeglądarkę)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chromem jest taka akcja, że jeśli masz zainstalowaną przeglądarkę google, to niektóre Total Wary mogą ci nie odpalić (miałem ten problem z shogunem). Może w Napoleonie masz taką sytuację, że wojsko ci nie strzela (shoguny nie odpalają, Napoleon nie uznaje strzelania jednostek). Spróbuj odinstalować chrome, usunąć z rejestru wpisy „google” i „chrome” i spróbuj ponownie odpalić Napoleona. Jak to nie zadziała, to będziesz chyba musiał przeinstalować. Ja nie miałem tego problemu, więc piszę tylko moje sugestie. Powodzienia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ustawiasz ich plecami do linii wroga? :raritylaugh: Powiedz, czy próbujesz czekać, aż wróg podejdzie, bez komendy ataku, czy każesz atakować, bo faktycznie, czasem, zanim się ustawią i raczą zacząć strzelać, bitwa może się skończyć. Jeśli po prostu ustawiasz ich i czekasz, strzelają od razu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Airlick Jak już napisałem, głupi jestem, ale nie aż tak (chyba, że ten promień zasięgu oznacza pole, w którym nie mogą strzelać... to może mieć głębszy sens...). No nic. Poeksperymentuję jeszcze, bo nie chce pochopnie odinstalowywać, przez prawdopodobnie moją głupotę. Dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
×
×
  • Utwórz nowe...