Skocz do zawartości

Higurashi no Naku Koro ni


Krulig

Recommended Posts

Wiem,że Higurashi nie zalicza się do lekkich anime,ale tak mnie kusiło by coś o nim napisać...

Prawdzie Higurashi no Naku Koro ni to tak na prawdę gra na komputery osobiste.Jej pierwsza część(Onikakushi-hen) wyszła 10 sierpnia 2002 roku.

Autorem gry jest Ryukishi07(07th Expansion).Mangę rysowali: Karin Suzuragi,Yutori Hojo,Jiro Suzuki,Yoshiki Tonogau,En Kito.

Anime zajęło się japońskie Studio DEEN.Anime składa się z czterech sezonów z czego w tym roku będzie premiera sezonu piątego.Pierwszy sezon doczekał się premiery 4 kwietnia 2006 roku,a zakończył się 26 września tego samego roku.KOlejny sezon(Higurashi no Naku Koro ni Kai)miał premierą 6 lipca 2007 roku,a skończył się 17 grudnia.OVA (Higurashi no Naku Koro ni Rei i Kira)miały premierę 2009 roku(Rei) i 2011 roku(Kira).Aktualnie jest tworzony piąty sezon(Higurashi no Naku Koro ni Kaku).Premiera jest przewidywana na wiosnę tego roku

A teraz w skrócie o anime:

W pierwszym jak i w pozostalych sezonach głównymi bohaterami jest grupa nastolatków:Keiichi Maebara,Rena Ryuugu,Mion i Shion Sonozaki,Rika Furude i Satoko Houjou.W sezonie drugim dołącza Hanyuu.Główną postacią sezony pierwszego jest Keiichi,który kilka tygodni temu wprowadził się do wioski Hinamizawy.Po jakimś czasie dowiaduje się morderstwach z poprzednich lat.I wtedy automatycznie "komedia" zmienia się w horror i dramat.

W drugim sezonie główną postacią Rika wraz z Hanyuu.

Więcej nie opiszę.Jesli chcecie to dam openingi :D

Higurashi no Naku Koro ni
Higurashi no Naku Koro ni Kai
Higurashi no Naku Koro ni Rei
Higurashi no Naku Koro ni Kira
Higurashi no Naku Koro ni Kaku Trailer

 

Na podstawie mang i oryginalnych gier powstało wiele innych gier z historiami uzupełniającymi,czyli np.Higurashi no Naku Koro ni Matsuri oraz Kizuna.

Są również takie gry jak np.Higurashi Jan lub Higurashi Daybeak

Link do komentarza

Ah, Higurashi. Te stare dobre czasy. Nie no, ale pokolei.

Oczywiście serię widziałam. Ale uznaję tylko 1 sezon. Klimat w Kai był już nie taki. A te kolejne to.. Nie, nie przemawia to do mnie.

Także odnośnie 1 sezonu bardziej. Podobało mi się. Fajnie się oglądało w słuchawkach na uszach w ciemnym domu, siedząc samotnie. Potrafiło do jakichś schizów doprowadzić (biorąc pod uwagę, że zdecydowanie młodsza byłam. Chociaż, schizy to ja mam nadal xd ale mniejsza xd). No i pierwsza seria miała ogromny plus w postaci Shion. W drugiej serii ta postać stała się po prostu.. nudna i nieciekawa. Jakoś tak. Po prostu.

Jeśli chodzi o postaci to cóż, każdą da się lubić za coś innego. Znaczy jedyną bohaterką która po prostu irytowała mnie przez cały czas była Satoko. Nie, to jest postać której nie strawię. Za to Keiichi był naprawdę fajny (bisz xD). No i Rena i bliźniaczki także~ Rika była urocza, Hanyuu również (mimo, że to dopiero od 2 sezonu). Właściwie to kiedyś strasznie fazowałam na Satoshi'ego ale nie pamiętam czemu XD

A, strona techniczna. Muzyka mi się podobała. Zarówno opening jak i ending i cała ścieżka dźwiękowa. Ale odnośnie 1 sezonu i animacji. Momentami naprawdę kulała. Ale wybaczam to, za ogólny klimat serii. Druga część może i lepiej animowana była.

W kwestii grafiki. Cóż przesłodzona kreska postaci, ale uważam, że w ogólnym połączeniu z tym całym sielankowym życiem i psychozą to nawet się spisuje. I oczywiście nadawanie bohaterom całej tęczy kolorów włosów XD Ale to nie takie istotne. Tła były ładnie namalowane, widziałam zdjęcia z wioski, która była wzorem dla naszej Hinamizawy. Ładnie. Chcę tam mieszkać!

Dobra, narazie ode mnie to na tyle~

Link do komentarza
  • 2 weeks later...

Ja widziałam tylko sezon pierwszy i drugi i kilka odcinków trzeciego, ale trzeci to mi do gustu już nie przypadł więc na tym zakończyłam swoją przygodę z tym anime. Ogólnie najfajniejszy był pierwszy, jak już Ukeś wyżej wspomniała, drugi sezon miał zupełnie inne klimat i to nie przemawia raczej na jego korzyść. Po za tym, główną bohaterką w sezonie drugim jest Rika za którą nie przepadałam od samego początku, wydawała mi się nie ciekawą postacią, a okazało się, że jest jeszcze gorzej. Ta Hanyu sytuacji nie polepsza, jej też nie lubię. W większości dlatego, że dość dużo miejsca w odcinkach poświęcone jest rozmowom tych dwóch postaci, które są nie ciekawe i nużące. Wolę te "pierwsze" Higurashi, które było naprawdę wciągające.

Patrząc pod względem wyglądu najbardziej lubię Renę, zaś pod względem charakteru Satoko i Mion i Shion w sumie też. Co się Reny tyczy jeszcze, najfajniejszy był rozdział w którym to właśnie Rena jest główną postacią. Ta jej zmiana zachowania jest bardzo fajna.

Edytowano przez Cuddly doggy
Link do komentarza

Ano...teraz się skapnęłam,że bardziej opisałam anime niż zrobiłam recenzję ._.

Więc:

Moim zdaniem najbardziej mi się podoba sezon pierwszy,w którym głównymi postaciami są Keiichi,Rena i Shion.Anime mnie bardzo zaskoczyło kiedy na początku odcinka 1 jest kawałek sceny w której Keiichi morduje Renę i Mion.Czasem to anime bywało nudnawe,ale i tak w 2 tygodnie obejrzałam wszystkie sezony.Moje ulubione rozdziały z sezonu 1 to Tatarigoshi-hen w którym widać,że Keiichi i Satoshi są do siebie bardzo podobni oraz Tsumihoroboshi-hen w którym dowiadujemy się o przeszłości Reny,dowiadujemy się też jakie "okropne" rzeczy robił Keiichi przed przeprowadzką,oraz możemy przez moment przypomnieć sobie pierwszy rozdział.No i jeszcze ta epicka walka Rena vs Keiichi :3

Sezon drugi mniej mi przypadł do gustu.Bywały nudnawe momenty,a przez te rozmowy Riki i Hanyuu miałam ochotę przestać oglądać.Bardzo mnie wzruszyła śmierć wszystkich bohaterów.W tym sezonie również jest wytłumaczone czemu w jednym odcinku ktoś umiera,a w następnym żyje.Moim zdaniem akcja się zaczęła dopiero rozwijać,kiedy Hanyuu zaczęła chodzić do szkoły.Zszokowało mnie również zachowanie Keiichiego w rozdziale 2.Myślałam,że znów zrobi to co w sezonie 1,ale jednak tego nie zrobił oraz powtrzymał Shion od zrobienia tego.

 

O OVA nie będę gadać

Link do komentarza
  • 5 weeks later...

Może jestem za głupia, ale pierwszy sezon był dla mnie obłędem. Nie potrafiłam nic a nic z niego zrozumieć. Dopiero pod koniec zorientowałam się o co chodzi i drugi sezon był dla mnie tylko uzupełnieniem całej historii - i to bardzo nudnym uzupełnieniem. Nudziły mnie dialogi Riki i Hanyuu, które czasami nawet przewijałam, a nie często to robię...

Pamiętam, jak na początku nie potrafiłam w ogóle ogarnąć, która to Shion, a która Mion. XD
Anime jest bardzo dobre, klasyk wręcz... Nie jest moim zdaniem jakieś mocno straszne, czy coś - oczywiście niektóre momenty są straszne... np. 

Gdy Mion/Shion maltretowała babcię, albo znana wszystkim scena z zabijaniem Satoko, czy wyrywanie paznokci...


Ale jakoś dla mnie nie było to jakieś mega-hiper-ultra-straszne. 

Link do komentarza
  • 2 weeks later...

Jako zabójca szczęścia, dobroci i dóbr materialnych No i ludzi z tego forum musiałam to obejrzeć słodkie! Po prostu nigdy jeszcze tyle nie wiedziałam o zadawaniu komuś bólu! ( Tym bardziej ćwiartowanie) Jakoż i jestem szalona i psychiczna mogę oglądać scena zabójstw wiele tysięcy razy!

 

Delois mała psychiczna dziewczynka która do was przyjdzie i was poćwiartuje!

Link do komentarza

Zabrałam się dopiero za oglądanie tego anime (zaczęłam od I-szego sezonu, jakby co) i muszę, przyznać, że robi na mnie wielkie wrażenie. Od dłuższego czasu nie widziałam animca, który wciągnąłby mnie od pierwszych odcinków. A właśnie to zrobiło Higurashi. I tutaj prośba do niektórych - umieszczajcie materiały zdradzające fabułę w spoilerach. Nie psujcie zabawy. :crazy:

I pytanie: czy ktoś będzie tłumaczył sezon, który teraz wyjdzie?

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...