Skocz do zawartości

"Sługo Boży" Verlax


Omega

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 248
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Wszystko wskazuje na lewą odnogę. Ruszasz w tym kierunku, okazuje się, że zmysły cię nie zwiodły. Znalazłeś schody biegnące w dół. Zszedłeś i znalazłeś się w wielkiej piwnicy pełnej beczek z winem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opukujesz ściany lecz nadal nic nie zauważasz. Nagle słyszysz dźwięk kroków. Rozglądasz się za jakąś kryjówką. Zauważasz pustą beczkę w rogu komnaty i chowasz się w niej. Słyszysz kroki blisko siebie, potem pociągniecie, jakieś szumy i ponowne pociągnięcie. Wychodzisz z baczki ale nie zauważasz nic dziwnego. Wszystko jest takie jak wcześniej, więc co to były za dźwięki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociągnięcie... dwa razy. Oznaczać to może dwie rzeczy. Ukryta dźwignia, bądź zapadnia pod jedną z beczek. Ktoś przesunął beczkę by wejść a będąc w środku wsunął ją z powrotem na klapę... Muszę sprawdzić czy któraś beczka i powierzchnia pod nią wydaję się podejrzana. Muszę być teraz bardziej ostrożny. Mam nadzieję że Amon cały czas gdzieś tu jest...

 

Zaczynam badać beczki, skupiając się tym razem nad powierzchnią tuż pod nimi oraz czy jednak jakaś nie wydaję się delikatnie przesunięta. Tym razem poruszam się znacznie ostrożniej i ciszej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omal nie podskoczył do sufitu kiedy Amon się pojawił znikąd. Szybko się opanował.

 

"Gdzieś w tej piwnicy jest tajne przejście, tego jestem pewien. Podejrzewam że albo to dźwignia otwierająca przejście przez ścianę bądź ukryta zapadnia pod tymi beczkami. Podejrzewam że to drugie, bo słyszałem jakieś podejrzane szurania, dwa razy." odpowiedziałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Hmm ciekawe.. - powiedział opierając się o jeden ze świeczników który nagle przesunął się o 90 stopni. Amon przewrócił się a pokrywa jednej z wielkich beczek odsunęła się ukazując tajne przejście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczył delikatnie że to będzie jakaś ukryta komnata wypełniona zakazanymi dziełami, a okazuje się że była to po prostu ukryte droga ucieczki. Chociaż z drugiej strony, po diabła lordowi było wychodzić incognito? Nie miało to większego sensu, chyba że knuł coś podstępnego.

 

Wychodzę do lasu i próbuję się zorientować którędy poszedł lord.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...