Skocz do zawartości

Prześniony koszmar [NZ][Violence][Dark][Alternate universe]


Ghatorr

Recommended Posts

e5tX18I.jpg

 

Minęło tysiąc lat, od kiedy Celestia przegrała z Luną walkę o panowanie nad Equestrią i uciekła na Słońce.

Minęło tysiąc lat, od kiedy Luna przyjęła imię "Selena" i ogłosiła się królową.

Minęło tysiąc lat, od kiedy ostatni raz na Equestrię padł blask Słońca.

Minęło tysiąc lat, od kiedy Selena zaczęła walkę o poniesienie dalej wiecznej nocy, by zjednoczyć cały świat pod swoimi rządami.

Minęło tysiąc lat, od kiedy król Sombra powrócił z wygnania, by obronić swoje państwo przed okrutną panią Nocy i założyć potężną dynastię.

 

Dziś jednak nadszedł czas na zmiany.

Wreszcie połączenie między Słońcem a Equestrią ponownie się otwiera, dając okazję wygnanej Celestii na powrót. Osłabione przez ogromną klęskę w ostatniej wojnie Królestwo zostaje postawione w stan najwyższej gotowości. Zakony Hierarchii i Polimarchii są gotowe, by wyeliminować konkurentkę swojej ukochanej władczyni, zanim ta zasieje chaos w państwie. Błędy są wykluczone, a kara za nie jest tylko jedna. Wieczna noc nigdy nie odejdzie... chyba że po trupie Equestrii. 

Oczywiście, ta ewentualność również pasuje kilku osobom...

 

 

Główny fic:

Prolog - Bellum omnium contra omnes

 

~~~~~~

Efekt mojego odpoczynku od TCB. Nie zarzucam, oczywiście, Lazarusa czy Czterogodzinek.

Fic pisany na zamówienie Abacusy, w ramach art trade'u. Pozdrawiam ^^. 

Miłego czytania. 

Edytowano przez Ghatorr
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytane.

 

Potencjał ogromny, historia wymyślona świetnie a opicy to poezja w postaci prozy. Jedyną rzeczą na jaką (tradycyjnie) leję beczkę jadu to słowo, a raczej jego odmiana czyli -  "alicornica" :crazytwi:

 

Jak na razie 9/10 i czekam na zdecydowanie większą dawkę tego tekstu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonała robota! Intryga zapowiada się wspaniale, zaś za sam pomysł powinieneś dostać flaszkę. Ale nie pijesz, więc z flaszki nici. Kawa może być? Zwłaszcza podobają mi się nowe role Mane6.

No i pomysł na "rozdwojenie jaźni" Luny/Seleny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Wchodzę na MLP Polska, patrzę nowy fic. Super ! 
A na dodatek Luna jest głównym bohaterem... jeszcze fajniej.
Tylko autor opowiadania :(
Jeżeli to okaże się kolejnym "ficiem propagandowym' to nie ma co prać sobie na nim mózgu.
Edytowano przez Jochen black
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ileż to ja już nic nie pisałem... a teraz czas na kolejną cześć moich postów odnośnie dzieł Ghata;3 Więc czas się szykować... A wiec... w pewnej chwili dostrzegłem motyw z "Past Sins" z problemami natury wegetatywnej... aczkolwiek jakoś problemów z chłodem nie widzę rozwiązanych... ale mimo to... Fic mimo wszystko i ku zaskoczeniu wszystkich... Jest bardzo ciekawy i mnie wciągnął... Bardzo ciekawa fabuła, pokazanie jakby mogło się wszystko potoczyć jakby... i te wszystkie możliwości jakie niesie ze sobą to wszystko... Jestem bardzo zadowolony, że to przeczytałem i niecierpliwie czekam na kolejne rozdziały;3

 

Edit:

Aczkolwiek czasem te kawałki "Wcześniej" potrafią trochę wybić z rytmu i średnio wiadomo co co tam biega....i wtf xD

Edytowano przez StarBright
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy rozdział.

 

Gratuluję "Jochen Blackowi" umiejętności używania ctrl+c albo krótkiej pamięci, bo napisać 3 razy to samo w różnych miejscach zmieniając tylko nazwę strony to jednak jest sztuka.

Edytowano przez Ghatorr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, a jednak zdążyłeś to dokończyć! Brawo! Chyba nie muszę mówić, że świetnie napisane?


Gratuluję "Jochen Blackowi" umiejętności używania ctrl+c albo krótkiej pamięci, bo napisać 3 razy to samo w różnych miejscach zmieniając tylko nazwę strony to jednak jest sztuka.

Z czego raz w "Ingrata...", gdzie Luna nie występuje. I najwyraźniej pomylił mnie z tobą - chyba że uznamy, iż "Si Deus..." to opowiadanie propagandowe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, Dolar zachwala, więc postanowiłem sprawdzić, co tym razem dobrego znalazł. Nie zawiodłem się: cieszę się, że zmieniła też swoje miano na ciekawsze i bardziej dźwięczne. Selena brzmi władczo, w przeciwieństwie do miękkie Nightmare Moon xd

 

Przeczytałem zatem prolog. Podobnie jak Dolar, zwróciłem uwagę na tego łamańca "alicornice", ale idzie to przeboleć, bo fabuła się prezentuje naprawdę nieźle. Dobrze też, że stosunkowo szybko, w porównaniu do Nyx, została poinformowana o problemie z jedzeniem. Zabrakło jednak wzmianki o temperaturze. No co jak co, ale temperatura bez słońca zmieniłaby Equestrię w lodową pustynię. Domyślam się, że mogły tutaj powstać magiczne... ocieplacze, ale zabrakło tego w tekście, tylko od razu przeskoczyłeś o dwa lata w przód. To taki jedyny zgrzyt, który rzucił się w kwestii logiczno-fabularnej.

 

A teraz wracam do czytania rozdziałów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh...słyszałem, że istnieje ograniczona liczba rzeczy, jaką idzie wymyślić. Nie czytałem Past Sins i tylko trochę wiem kto to Nyx. W sumie to ja rzadko czytam inne fici, by w razie podobieństw mieć myśl "wielcy ludzie myślą podobnie", a nie martwić się czy to nie plagiat.

Jak na przykład scena z Bluebloodem. Prawda, imć Dolarze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy rozdział.

 

Gratuluję "Jochen Blackowi" umiejętności używania ctrl+c albo krótkiej pamięci, bo napisać 3 razy to samo w różnych miejscach zmieniając tylko nazwę strony to jednak jest sztuka.

Wiesz... znam Ciebie jako autora, i szkoda mi czasu na głupie wymyślanie postów w twoich tematach. Przeczytałem jedno z twoich opowiadań i już wiem czym jesteś nafaszerowany... sry ale po rozmowach z różnymi osobami wyrobiłem sobie zdanie na twój temat. Co do tego opowiadania, z racji tego, że jestem całym sercem za księżniczką Luną opowiadanie mi się podoba. Jest dużo lepsze niż twoje poprzednie dzieła...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, o ficu Pillstera opowiadaj w jego temacie. Wg. mnie "The last of us" to całkiem porządny fic. Chyba że mówisz o ficach Chatoyance?

"The Last of us" czytałem... obie wersje i podoba mi się ta pierwsza. Niestety jestem wielkim przeciwnikiem ANTY-TCB. 

A co do ficów Chatoyance, to jej poziom pisarski jest na bardzo wysokiej pozycji. Poza tym ma bardzo ciekawą koncepcję... ale czy ona nie fochneła się na TCB ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...