Skocz do zawartości

"barbie mariposa and the fairy princess"czyli...Czy twórcy barbie zgapili od Mlp?


Recommended Posts

Barbie-Mariposa-2-DVD-Cover.jpg

wpid-6.jpg

Otóż oglądając najnowszą barbie z młodszą siostrą zobaczyła pewne powiązania do mlp, a dokładniej chodzi mi o Kryształowe imperium.  

(Piszę w wielkim skrócie bo mi się nie chce pisać wszystkiego) 

W bajce motylo-wróżka która jest uczennicą królowej i jednocześnie bibliotekarką wyrusza do Kryształowego imperium kryształowych wróżek by zawrzeć z nimi pokój który kiedyś został zaburzony przez pewien incydent. Oczywiście przez długi czas powstało wiele pogłosek itd... Tak czy inaczej Mariposa zaprzyjaźnia się z księżniczką kryształowego królestwa. Kryształowe wróżki mają oczywiście inne skrzydła i ubiór. Pojawia się czarny charakter który chce zamienić wszystkie kryształy dające siłę wróżkom a szczególnie Kryształowe serce (Czy tam kryształ miłości) w kamień. Oczywiście wszystko kończy się dobrze a zły staje się dobry. Ponadto Mariposa dostaje nowe skrzydła.  

Zauważyliście jakieś podobieństwa? Tak czy inaczej...

Co wy o tym sądzicie?: P

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, podobieństwa widać i to jakie.

1. Kryształowe Imperium-nie mogli zrobić choćby Rubinowe Królestwo albo Leśną Wioskę? Jest tyle nazw krain, ale oni oczywiście musieli zrobić Kryształowe.

2. Nie wiem dlaczego główna bohaterka MUSI być molem książkowym i studentką. Twilight od barbie różni się tym, że w Mlp postacie popełniają błędy, a Mariposa jest idealna.

3. Kryształowe Serce - patrz punkt 1.

4. Nowe skrzydła - Nie przypominam sobie Barbie jako wróżki, która nie zmieniła w jednej bajce skrzydeł. Nawet Elina co rusz miała inne, więc nie odbieram to jako nowość.

Też lubię sobie obejrzeć jakąś Barbie i co w tym dziwnego? Oglądamy kucyki, to czemu nie tę bajeczkę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 5 months later...

No w sumie aluzje są, ale w MLP są również aluzje do Avengers, Indiana Jones i innych filmów :fluttershy5:

Skrzydła to Barbie nie raz zmieniała, więc...

Co do Kryształowego Imperium, Kryształowego serca, roli Barbie w jej wróżkowej krainie to się zgadzam, są nawiązania do MLP.

Ale nie osądzajmy pochopnie, może to przypadek? Ta ,,Elina'' (czy jak jej tam xD) jeszcze księżniczką nie została  :aj3: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No w sumie aluzje są, ale w MLP są również aluzje do Avengers, Indiana Jones i innych filmów

Ludzie, nauczcie się rozróżniać aluzje od kalki.


są nawiązania do MLP.

...i przestańcie doszukiwać się nawiązań tam, gdzie ich nie ma.
Fakt, podobieństwa są, ale... *tu wstaw treść posta użytkownika Rabbi*
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ludzie, nauczcie się rozróżniać aluzje od kalki.

 

Ups, przepraszam. Niestety ja idę dopiero do 6 klasy podstawówki ._.

 

Wracając do tematu,

Dalej sądzę, że to przypadek. Wiele jest kryształowych królestw i kryształowych serc. Np. posiadam naszyjnik z ,,kryształowym sercem'', tyle że różowym...

A co do uczennicy księżniczki i bibliotekarki. Barbie miała publiczną bibliotekę (chyba), a do Twilight przychodziły do czytania jedynie przyjaciółki (z tego co zauważyłam) i sama uwielbia książki więc to dla niej raj, nie praca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

To nie mógł być przypadek. Kuce i Barbie pochodzą z tej samej branży, więc pewnie znają konkurencję.

My możemy tutaj wskazywać podobieństwa i różnice, a także jak @OttonandPooky oskarżać o "zgapianie" (wiem, to oskarżenie miało inny cel), a i tak "na górze" trwa walka o pieniądze rodziców, politykę, lobby i podążanie za "tym, co potencjalnych odbiorców zainteresuje".

 

,,Z

najdź pracęktórą kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia". ~ktoś mądry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...