Skocz do zawartości

Podobieństwa w MLP do innych produkcji i elementów historycznych


Recommended Posts

  • 3 months later...

Czas pobawic sie w Super-Szpadla i odkopać ten temat. A zeby off-topu nie bylo, sam powiem, ze w odcinku, gdzie Trixie kupila amulet alikorna, trening Twi i Zecory bardzo przypominal trening Yody z Lukiem Skywalkerem w V czesci Gwiezdnych Wojen. Pinkie w Crystal Empire miala stroj bardzo podobny do Sama Fishera, w tym samym odcinku Shining Armor przy stacji przypominal Hana Solo na Hoth, tez z V czesci Gwiezdnych Wojen.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Skoro powstały te całe nowe Littlest pet shop.  

Pragnę zauważyć, że psinka rasy cocker spaniel prawie niczym nie różni się od naszej Twilight Sparkle. 

Jest jak by przewodniczącą reszty przyjaciół. 

A co do podobieństwa wyglądem to już sami zobaczcie...

 

 

 

To samo jest z małpką, która jest szalona i bardzo dużo mówi, 

a po za tym cała różowa, jak nasza Pinkie pie. 

 

Tutaj jeden obrazek nieznanego mi autora : 

 

full.jpeg

 

tu kolejne : 

twilight_sparkle_and_zoe_by_raiinbowdash

encounter_by_kas92-d5kqtqz.png

306fc5eca670520956e8e24dfba5b104.jpg

5d01e97b6483eaa61e354947f274706b.jpg

 

 

Nie, nie oglądam tego, ale raz gdy moja siostra miała władzę nad pilotem to mnie oświeciło. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daring Do - sama postać podobna do Indiany Jonesa, zaś imię autorki i tytuły trochę bardziej kojarzą się z Harrym Potterem.

Scena, w której Luna zamienia się w Nightmare Moon strasznie przypomina mi to, co się działo w książkach z cyklu Herezja Horusa. Jednak nie cała akcja w nich przedstawiona, tylko to jak Horus odwraca się od Imperatora. Może tylko ja mam takie skojarzenia :v

Zaś Discord przypomina nieco Q ze Star Treka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzone są też elementu kultu słońca, księżyca, imiona księżniczek to imiona bogiń ying i yang, abstrahując od filmów. Littlest pet shop to też produkcja Hasbro, więc by najmniej mogą być podobieństwa, lub przypadek. Odcinek super bohaterowie to z Marvelem mi się kojarzy. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^

Imię Luna oznacza po łacinie księżyc oraz jest to imię rzymskiej bogini nocy. Co ciekawe jest to jedyne imię w serialu, które nie jest z języka angielskiego (nie licząc Mi Amore Kredensji).

Imię Celestia pochodzi od przymiotnika Celestial (niebiański/niebiańska).

W Power Ponies są nawiązania nie tylko do Marvela, ale też i DC Comics (chyba tak się to pisze) oraz Power Rangers (tytuł odcinka), i po części do Atomówek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobny temat już był. Błagam, nie róbmy bałaganu w jednym z najfajniejszych działów forum.

 

Ten wątek o takiej tematyce jest jedyny w tym dziale. A skoro wzrasta w nim aktywność, nie zamierzam go zamykać. Nie mogę znaleźć poprzedniego, więc obecny zostaje. ~Draques

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś podobnego do MLP (Equestrii Girls) jest Monster High.

 

Poprawka: to Equestria Girls są podobne do MH, ponieważ Monsterki były pierwsze, a EQ zrobiono częściowo na ich wzór, aby przyciągnąć jeszcze więcej dziewczynek, ponieważ Monsterki są teraz strasznie popularne w podstawówkach.

Edytowano przez Burning Question
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- to chyba każdy zna. Wciąż pamiętam, jak mocno się śmiałem, kiedy zobaczyłem tą końcówkę po raz pierwszy. Nawet muzyka była podobna. :lol:

- nawiązanie do pierwszej sceny z Makbeta. I niech ktoś powie, że MLP jest dla małych dziewczynek, skoro ma takie nawiązania, których zapewne przytłaczająca większość widzów nie wyłapała.

- chyba nie trzeba komentować. Zresztą Rarcia ma więcej tekstów wziętych od Scarlett O'Hary, ale też postaci z innych filmów. Że też wspomnę jeszcze... http://www.youtube.com/watch?v=tojjWQvlPN8#t=0m25s = http://www.youtube.com/watch?v=LJD9XTaAeSY#t=0m30s

I jeszcze nawiązanie, którego chyba nie zauważa nikt oprócz mnie, a przynajmniej nie spotkałem się, żeby ktoś o tym mówił. Otóż rodzice Rarci są z całą pewnością wzorowani na Alu i Peg Bundych, których chyba każdy zna.

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSnPKEKC9kAWueSYcWeVMLFzXb-TA02vmZvAGUW3-AcvGT3eP5KZQ

http://fc05.deviantart.net/fs70/i/2012/158/a/1/commission__rarity__s_parents_shocked_by_mokrosuhibrijac-d52mbnu.png

Podobieństwo pomiędzy matką Rarci a Peg można by było jeszcze odpuścić, ale fakt, że ojciec ma też piłki do rugby jako CM - co prawda tylko 3, a każdy wie, że Al zdobył cztery przyłożenia w jednym meczu(!) - jest już niezaprzeczalnym dowodem na to, na kim wzorowali się twórcy, tworząc rodziców Rarci.

No, nie chce mi się więcej wymyślać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie dużo podobieństw mamy w odcinku o superponyhaterach. np Mane'iac -Medusa/dr Octopus, Fluttershy - Hulk Marvel'a ,czy Spike - Robin, Pinkie Pie - Flash z DC'a itd, wszystkich można idealnie dopasować..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cheese Sandwich... Glosu uzyczal mu 'Weird Al' Yankovic, sam strasznie mi go przypomina, a ubiera sie jak Clint Eastwood, w dodatku na koncu Pinkie mowi cos w stylu "Nigdy nie znalam jego imienia", co tez przypomina Clinta, w Dolarowej Trylogii byl znany jako czlowiek bez imienia. Sami spojrzcie na jego zdjecie

MLP_411_01.jpg?w=658

A teraz na Clinta

Clint-Eastwood-as-Blondie.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cheese Sandwich... Glosu uzyczal mu 'Weird Al' Yankovic, sam strasznie mi go przypomina, a ubiera sie jak Clint Eastwood, w dodatku na koncu Pinkie mowi cos w stylu "Nigdy nie znalam jego imienia", co tez przypomina Clinta, w Dolarowej Trylogii byl znany jako czlowiek bez imienia. Sami spojrzcie na jego zdjecie

MLP_411_01.jpg?w=658

A teraz na Clinta

Clint-Eastwood-as-Blondie.jpeg

I don't usually give rep... Nieźle wyłapane, mi się nie skojarzyło. :rainderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...