Skocz do zawartości

[Dyskusja] Applejack z rodu Apple


KreeoLe

Recommended Posts

9gfpmo.png


Postać Applejack. Tutaj dyskutujemy o wszystkim, co dotyczy naszej Farmerki.
 
Temat powstał z połączenia reszty dyskusji. Ktoś będzie chciał to się wypowie, nie ma potrzeby wszystkiego rozdrabniać. A od początku zacząć można zawsze.
Podrzućmy może pierwszy temat - Co o niej sądzicie? Jak wypada na tle innych bohaterek? Czy jej zwyczajność, wiejski charakter, prawdomówność jest cechą dobrą, czy może wręcz przeciwnie?

Zapraszam do dyskusji!

Edytowano przez KreeoLe
Link do komentarza

Oczywiście że to dobre cechy. Gdyby wszyscy, czy też bardzo wiele ludzi mieli takie cechy świat by wyglądał zupełnie inaczej. W sensie że lepiej. Dużo lepiej. Co o cechach pozostałej piątki raczej nie zawsze można powiedzieć. Applejack jest też jedyna co zarabia pieniądze prawdziwą pracą. Kiedy w Equestrii w czwartym sezonie wreszcie wybuchnie wielka rewolucja takie kucyki ze świecą szukać - na przodowników pracy i komisarzy.

Edytowano przez KreeoLe
  • +1 1
Link do komentarza

Oczywiście że to dobre cechy. Gdyby wszyscy, czy też bardzo wiele ludzi mieli takie cechy świat by wyglądał zupełnie inaczej. W sensie że lepiej. Dużo lepiej. Co o cechach pozostałej piątki raczej nie zawsze można powiedzieć. Applejack jest też jedyna co zarabia pieniądze prawdziwą pracą. Kiedy w Equestrii w czwartym sezonie wreszcie wybuchnie wielka rewolucja takie kucyki ze świecą szukać - na przodowników pracy i komisarzy.

A ten już z komuną się wprasza :D. Nie, to nie jest wyśmianie, raczej... nie wiem co, mam dziwny charakter przez fryzjera.

 

 

A więc, Applejack jest osobiście moją ulubioną postacią. Jest naprawdę fajna, miłą, słodka...

PARĘ TYGODNI PÓŹNIEJ

...kochana, wspaniała, jednym słowem: Supciowata :P. Tak, zdaję sobie sprawę, że mój tekst nic nie wnosi do tematu, nie, nie wiem, czemu tak jest.

  • +1 2
Link do komentarza

A ten już z komuną się wprasza :D. Nie, to nie jest wyśmianie, raczej... nie wiem co, mam dziwny charakter przez fryzjera.

 

 

A więc, Applejack jest osobiście moją ulubioną postacią. Jest naprawdę fajna, miłą, słodka...

PARĘ TYGODNI PÓŹNIEJ

...kochana, wspaniała, jednym słowem: Supciowata :P. Tak, zdaję sobie sprawę, że mój tekst nic nie wnosi do tematu, nie, nie wiem, czemu tak jest.

 

Nie chciało mi się pisać, ale się podpisuje oczywiście +

 

A poza tym AJ nie zawsze jest szczera w 100%. Czasem pomija prawdę a jak wiemy pomijanie prawdy jest kłamstwem. Ale i tak jest fajną postacią. naprawdę jest wielkim + dal serialu 

Edytowano przez WilkU
  • +1 1
Link do komentarza

Pomijając to że tak naprawdę charakter jest nieco płaski i pozostawia małe pole do popisu dla twórców serialu.

Każda z głównych bohaterek ma jakieś wady, które można wyeksponować w odcinku i przy okazji stworzyć dla nich morał, a Applejack jest po prostu... cóż, zbyt idealna xP Mieliśmy o niej jeden odcinek i tak naprawdę na tym się skończyło. A postacie w stu procentach nieskazitelne - spójrzmy prawdzie w oczy - są nudne.

  • +1 1
Link do komentarza

Hmmm, Applejack ciekawa postać.
Ładnie wyważona, typowa farmerka, jedna z ulubieńszych bohaterek w clopach, oczyska prześliczne, zawsze szczera.
Gdyby nie wszechzajebistość Pinkie Pie i słodkość Fluttershy w skali trzęsienia ziemi, Applejack pewnie zajęłaby miejsce na podium mych ulubienic.

  • +1 1
Link do komentarza

Jest nieskazitelna. Przynajmniej w taki sposób ukazuje to serial - charakter Applejack jest wyjątkowo ubogi, że tak powiem.

 

A Fluttershy wcale nie jest słodka.

Udało mi się zebrać to, nie ze wszystkimi się osobiście zgadzam .

 

Pozytywne:                  Negatywne:

 

Uczciwa                       Uparta

Pracowita                    Wiejskie maniery 

Miła                             Czasem przekora  (?)                       

spokojna

Empatia

 

Jaki kuc ma więcej wad ? Wg. mnie każdy ma po równo.                    

Edytowano przez WilkU
Link do komentarza

Hmm... jej charakter w pewnym stopniu przypomina mi kogoś. Pewną osobę, która jest dla mnie w życiu wzorem. Między innymi dlatego Applejack zajmuje drugie miejsce na liście moich ulubienic (zaraz po Rarity, mimo że to zupełne przeciwieństwa). Kiedyś to trochę inaczej wyglądało, ale tylko krowa nie zmienia zdania.

I nawet już mi ten jej niedbały wygląd i sposób bycia rodem z westernu tak nie przeszkadza. 

Link do komentarza

W sumie Tric ma racje. A Rarity to niby nie pracuje ? Jest krawcową. Pinkie zarabia na pracy w Cukrowym Kąciku a Fluttershy pewnie nie raz musi pomagać pani weterynarz. Takie moje domysły. Rainbow być może zdobywa monety po odgonieniu chmur, w końcu jest pegazem. Tylko Twilight nie bardzo wiem co robi.

Link do komentarza

W sumie Tric ma racje. A Rarity to niby nie pracuje ? Jest krawcową. Pinkie zarabia na pracy w Cukrowym Kąciku a Fluttershy pewnie nie raz musi pomagać pani weterynarz. Takie moje domysły. Rainbow być może zdobywa monety po odgonieniu chmur, w końcu jest pegazem. Tylko Twilight nie bardzo wiem co robi.

 

Biblioteka

Link do komentarza

Ja w AJ najbardziej uwielbiam to przywiązanie do rodziny. Wsparcie, którym się nawzajem obdarzają. Dla Apple Bloom jest prawie jak matka a nie siostra. Wydaje mi się kucykiem opiekuńczym, przy którym można czuć się bezpiecznie. Moim zdaniem ma wady jak reszta głównych bohaterek. Można dodać do nich chęc rywalizacji (Chociaż nie wiem czy to jest zła ceha) Lubie jej swobodne zachowanie i luźny styl. Jest według mnie najładniejsza z Mane 6 nie bijcie...

 

 

Link do komentarza
  • 1 month later...

linda_mobil_1423_5272997ee087c342cd96dcd

Dyskusja stanęła, więc podrzucę nowy temat (wiem, że powinnam zrobić to dawno temu....)

Co sądzicie o ludzkiej odpowiedniczce Applejack przedstawionej w Equestria Girls?

Co się wam w niej podoba, a co wręcz przeciwnie?

Jakie jest wasze wyobrażenie AJ jako człowieka?

Piszcie cukiereczki ^ ^

Link do komentarza

No to pomożemy podtrzymać wątek.

 

A więc humanizacja AJ. Pozwólcie że zacznę od wyglądu zewnętrznego, no bo w końcu własnie niego chodzi.  Podstawą podstaw wszystkich podstaw jesz kapelusz którego nie zabrakło, a nawet pozostał w niezmienionej formie. Włosy swym ułożeniem też przypominają grzywę znaną z formy kuca, tylko odrobinę zmieniona. Co do twarzy, ładne zielone oczy są, oraz piegi (  :lunaderp: ) - czyli jest dobrze.  Teraz przejdźmy do następnej części, tzn ubranie. No i to jest coś co Hasbro musiało wymyślić, bo w żaden sposób nie mogli zaczerpnąć tego z serialu. I myślę że tu też jest dobrze. Zwykła, skromna koszula oraz zdarta na końcówkach spódnica,  dobrze podkreśla charakter postaci.

 

To teraz charakter. Czyli wg. mnie stara dobra niezmieniona AJ, nic dodać nic ująć. 

 

Ogólna ocena  humanizacji  9/10 bo było jej za mało w filmie  :trollface:

Link do komentarza
  • 2 months later...

Kopu kopu kopu...

Witajcie cukiereczki. Jak na wielbicielkę naszej farmerki przystało oglądałam najnowszy odcinek kilka razy i właśnie coś mnie uderzyło...
Applejack pokazując Rarci jak idiotycznie się zachowuje, mówiła ze swobodą w głosie, że lubi modę i jest "modnisią". Czy to przypadkiem nie było kłamstwo?

Jakie jest wasze zdanie? Ciekawi mnie bardzo ^ ^


applejack_posing_for_photo_by_dasprid-d7

Edytowano przez Moonlight
Link do komentarza
  • 4 weeks later...

Applejack była zawsze wg mnie niedocenianą postacią, a szkoda. Wszędzie widzę jako ulubienice RD, Fluttershy, Pinkie... Bardzo rzadko AJ. Uwielbiam jej akcent (w oryginale), uwielbiam to, że jest farmerką i taką w sumie prostą, ale niegłupią klaczą... No i jej więzi rodzinne. Szczerze zazdroszczę.  :ajhug: 
Jej ludzkiej wersji z EqG raczej nie mam nic do zarzucenia. Wyglądała porządnie, strój też do niej pasował.


Applejack pokazując Rarci jak idiotycznie się zachowuje, mówiła ze swobodą w głosie, że lubi modę i jest "modnisią". Czy to przypadkiem nie było kłamstwo?


Eee... To nie było kłamstwo, tylko przekomarzanie się. Kłamstwem by było, jakby powiedziała coś takiemu komukolwiek innemu niż samej zainteresowanej. A skoro to było skierowane bezpośrednio do Rarity...  :aj5:
Link do komentarza
  • 7 months later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...