Skocz do zawartości

Corpse Bride (Gnijąca Panna Młoda)


Recommended Posts

Gnijąca panna młoda Tima Burtona to film animowany wyprodukowany w roku 2005.

Produkcja stworzona została metodą animacji poklatkowej, aktorami zaś są lalki (do filmu stworzono ich 82) z mechanizmem przekładniowym. Film zdobył wiele prestiżowych nagród (m. in. Saturn Award)

Akcja zaczyna się w niewielkim, XIX w. miasteczku. Victoria Everglot i Victor Van Dort mają zawrzeć małżeństwo zaaranżowane przez ich rodziców. Widzą się pierwszy raz tuż przed próbą ceremonii ślubnej i choć obojgu zależy na ślubie, pan młody ze zdenerwowania zapomina słów przysięgi. Po kilku nieszczęśliwych wypadkach (m. in. podpaleniu sukni teściowej przez Victora), pastor oznajmia, że ślub nie odbędzie się, dopóki Victor nie nauczy się przysięgi. Pan młody odchodzi z kościoła i udaje się do lasu, żeby poćwiczyć swoją kwestię. Gdy udaje mu się powtórzyć wszystkie słowa, nakłada obrączkę na jedną z wystających spod śniegu gałęzi. Ta jednak okazuje się być ręką zmarłej dziewczyny, która powstaje z grobu i oświadcza Victorowi, że właśnie zawarł z nią ślub. Przerażony chłopak zostaje zabrany do Świata Umarłych, miejsca o wiele ciekawszego i barwnego niż to znane Victorowi...

corpse-bride-corpse-bride-682955_1280_10

Edytowano przez Nocturnal Van Dort
  • +1 1
Link do komentarza

No cóż, polecam ten film każdemu, komu odpowiadają takie klimaty i przede wszystkim lubi produkcje Tima Burtona.
Końcówka zaprawdę wzruszająca, film pięknie zrobiony, niedawno zajął pierwsze miejsce na liście moich ulubionych filmów.
Szczerze mówiąc to ostatnio Corpse Bride cenię sobie bardziej od MLP, po prostu ten film tak zapadł mi w pamięć.
Link do obejrzenia filmu online: LINK

  • +1 1
Link do komentarza

Jeden z moich pierwszych ulubionych filmów, zajmujący do dziś ścisłe podium, co widać choćby na mym filmwebie~ ^^
 
Co tak szczególnie się w nim mi spodobało to klimat, klimat budowany tam przez... dosłownie wszystko! Sam wygląd postaci, ta stylizacja, umieszczenie tego wszystkiego w na wskroś wiktoriańskiej/gotyckiej scenerii i do tego jeszcze ta muzyka... Elfman jest odpowiedzialny za stworzenie mojego ulubionego tematu muzycznego, co prawda z innego filmu, niemniej tak się złożyło, że również Burtona~! ;]
 
Ale wracając do Gnijącej, również muszę się zgodzić z przedmówcami, jak dla mnie przecudna produkcja i oby takich więcej. Wspomniałem już o gotyckiej aparycji świata żywych przedstawionej w animacji, dobrze, abym też wspomniał o wiecznym karnawale świata umarłych, który po całości kojarzy się mi z meksykańskim świętem Dia de los Muertos, które to na dniach powinno mieć miejsce zaraz po Halloween i w trakcie Zaduszek i Wszystkich Świętych... bardzo fajne wyczucie czasu z zakładaniem tego tematu btw xd

 

Radzę nie korzystać z fanpopa do wrzucania obrazków, bo te przeważnie nie mają ochoty współpracować xP
http://nd03.jxs.cz/147/882/1c5da885ff_88201225_o2.jpg - ten obrazek powinien z kolei działać!... przynajmniej jakiś czas x)

  • +1 1
Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...