Skocz do zawartości

Co potrafisz?


zajaximus

Recommended Posts

Siemka. :pinkie2:

 

Mam taką małom prośbę. :cheese:

Gdybyście mogli napiszcie co potraficie zrobić przy pomocy komputera.

Mam na myśli programowanie i.t.p, i.t.d.

Od razu moglibyście napisać gdzie mieszkacie.

Więcej szczegułów podam wybranej osobie, a miejsce zamieszkania wrazie gdybym postanowił spotkać się osobiście.

Jeśli jesteście zainteresowani poprostu odpowiedżcie.

 

Z góry dziękuję! :ohmy:

Link do komentarza
Gość Littlebart

Potrafię napisać prosty kod do obojętnie jakiej freezarki CNC, który nauczyłem się na zajęciach praktycznych z grafiki.

Sczegółowiej mowiąc będzie to napisany przezemnie kod na symulację jakiegoś dowolnego ruchu we współrzędnych XYZ (na powietrzu)

M5
Z25
Z20
G1 X800 Y000
X 200 Y000
M01

Taki oto kod zapisujemy w formacie .NC

Maszyna powinna wykonać ruch w pionie i przejść w ustawione miejsce.

To tyle dziękuje za uwagę.

 

Potrafię też projektować bannery i inne bajery w programie Adobe Flash CS X, obsługiwać programy takie jak Adobe InDesign który służy do przygotowania materiałów do druku, typu projektowanie ulotek gdzie trzeba określać spady itp. Dodatkowo potrafię bez problemowo obsłużyc większośc podstawowych programów z Adobe typu Photoshop oraz Illustrator. Gdzie photoshop to raster a Ilustrator wektor. Umiem jeszcze tam jakieś pierdoły z zakresu poligrafi ale po co to komu.

Przykład banneru zrobionego. Co prawda nie jest on wysokich lotów i widzę pewne błędy + źle sobie dodałem końcową warstwę i za szybko znika no ale przykład takiego bannera :P

http://www.swfcabin.com/open/1384181059

Edytowano przez Littlebart
Link do komentarza

Nie wiem po co Ci to, ale... :v
 
Z programowania kolejno:
Języki: JavaScript, PHP, MySQL, Bash, podstawy Pythona,
Biblioteki: jQuery, Require.JS, Angular.JS (JavaScript), Sails.JS, Express, Socket.IO (JavaScript/Node.JS) Symfony 2, Yii, CodeIgniter (PHP), Doctrine (MySQL),
API: Facebook, Google, YouTube, Zabbix,
Web Development: HTML5, CSS3. Front-end frameworki: Twitter Bootstrap, Semantic UI, UI Kit.
Inne: Umiem w Linuksy (Debian <3), Windowsy, OS Xsy. Znam system kontroli wersji Git, model programistyczny MVC, AMD (Asynchronous Module Definition), Narzędzia dla webmasterów od Google'a, umiem pisać pluginy pod IPB oraz MyBB. No i próbuję ogarnąć tworzenie aplikacji na Androida.

 

I umiem hackować emacsem przez sendmail :v

Hackowałem tak Pentagon, ale tsii...

Link do komentarza

Czyli tak...

Do Sipera mi jeszcze daleko, ale mogę się pochwalić podstawową znajomością skryptów w Bash'u, dosyć zaawansowaną umiejętnością pisania w Visual Basic, i podstawy Delphi. Tak jak repiS umiem Linuxy/Unixy. Oprócz tego specjalizuje się w diagnostyce oprogramowania, dezynfekcją komputerów z wszelkiego złośliwego oprogramowania, trochę tam HTML'a. GIMP na poziomie low-intermidiate, czyli wcale nie jest tak źle. Mieszkam jak Triste na Podlasiu, podam dokładniej, że w Białymstoku.

@Siper, jak ogarniasz JS, do z tworzeniem apek na andka (np. epsilonem) nie powinieneś mieć problemu.

Link do komentarza
Gość ChrisEggII

Oto moja wielka lista epickich umiejętności:

...

To by było na tyle.

 

Muzykę próbowałem tworzyć, ale skończyło się już po 15 minutach, YTPMV po 2 tygodniach, a grafikę 3d po pół roku. Raz po raz coś sieknę w GIMPie w oparciu o poradniki (jeden wyjątek - mój avatar).

Programowanie? Podstawy HTML. W sam raz do pisania na forach. A, i umiem jeszcze stworzyć fałszywego "wirusa" i zaatakować DoSem własny komputer.

Moim największym osiągnięciem była naprawa wentylatora taśmą klejącą i papierem toaletowym.

 

Widzę, że tutaj sporo Podlasian... Jestem kolejnym z nich. Oficjalnie jestem od miesiąca mieszkańcem Białegostoku, ale cały czas jeszcze wszędzie przedstawiam się jako hajnowianin.

Edytowano przez ChrisEggII
Link do komentarza
Gość ChrisEggII

HTML nie jest językiem programowania.

Co tylko potwierdza, że nie skłamałem pisząc o swoich umiejętnościach informatycznych.

Chociaż... czemu nie? Myślałem, że tworzenie stron internetowych można nazwać "programowaniem".

Link do komentarza

Pytając gdzie mieszkacie mieałem na myśli ogólnie jak nazywa się miasto, w którym mieszkacie, a nie konkretny adres.

 

HTML nie jest językiem programowania.

 

Sam tego nie wiedziałem, ponieważ mało się znam na tym. Programowanie to był jedynie przykład, który jako jedyny przyszedł mi do głowy. Chodziło mi ogólnie o tworzenie co może się do czegoś przydać.

 

Nie wiem po co Ci to, ale...

 

W sumie dobre pytanie. Po co mi to?

Od razu pstaram się rozwiać tą wątpliwość.

Przedewszystkim ciekawość.

Ciekawość i chęć podyskutowania z taką osobą co zna się na tego typu rzeczach.

Bardzo mnie interesuje jakie są rużnice w poglądach (nie koniecznie związanych z elektroniką) osoby, która na komputerze potrafi dosyć sporo, a osobą(taką jak ja), która praktycznie nic nie potrafi. Można to nazwać drobnym ekserymenyem informacyjnym. Mam na celu dowiedzieć się nieco o innych i vice versa. Planuje jeszcze kilka takich, ale to pużniej. Na razie poczekam, aż któraś osoba mnie zainteresuje.

A przy okazji drobna pomoc, ale to jest rzecz drugo planowa.

 

Mam nadzieję, że sporo wyjaśniłem. :aj5:

Link do komentarza


Myślałem, że tworzenie stron internetowych można nazwać "programowaniem".

Bo można, ale dopiero tworzenie Front-Endu (CSS, Javascript; wszystkie animacje, wygląd i inne duperele jakie widzi użytkownik końcowy) i Back-Endu (PHP, Node.JS, Python itd, czyli to co się dzieje po stronie serwera np. logowanie, wysyłanie posta do użytkownika czy zapis do bazy danych) to programowanie. HTML to jedynie język znaczników.

 

PS. Aktualnie można jednak wyznaczyć dwie rzeczy: Strony internetowe i Webaplikacje :P

Link do komentarza

Pytając gdzie mieszkacie mieałem na myśli ogólnie jak nazywa się miasto, w którym mieszkacie, a nie konkretny adres

Nie można było tak od razu? :yHRvV:  Podlasie - Mońki.

 

Mam na celu dowiedzieć się nieco o innych i vice versa. Planuje jeszcze kilka takich, Na razie poczekam, aż któraś osoba mnie zainteresuje.

A przy okazji drobna pomoc, ale to jest rzecz drugo planowa.

 

Mam nadzieję, że sporo wyjaśniłem. :aj5:

Podsumowując. Organizujesz jakiś "eksperyment" w którym szukasz i chcesz poznać kilka "interesujących" osób. Wybrańcy mają pomóc Ci w czymś tajemniczym. Ale to już faza druga "projektu". 

Link do komentarza


Wybrańcy mają pomóc Ci w czymś tajemniczym. Ale to już faza druga "projektu".

To nie tak, że to druga faza projektu, tylko jest to coś mniej znaczącego.

A w ogóle stwierdzenie "w czymś tajemniczym" jest nieco zbyt konspiracyjne.

Nie podałem konkretów "drobnej pomocy", ponieważ sam jeszcze się nie zdecydowałem na czym to będzie polegać.

Uwielbiam robić tak, żeby stworzyć zagatki dla samego siebie.

Link do komentarza

A więc, trochę C++ (podstawy), PHP (podstawy), HTML(5 i wcześniej) & CSS (3 i wcześniej), Adobe flash,  Adobe Photoshop (podstawy), Audacity (podstawy), Sony Vegas (może jeszcze coś tam pamiętam, ale podstawy), Blender (podstawy), After Effects (podstawy)....Flash proffesional (podstawy), Photoshop(podstawy). Co by tam jeszcze, jak mi się przypomni to może dopiszę. A po za tym umiem parę ciekawych sztuczek. 

 

Michalski9 z Brzeg (Opolskie).

Edytowano przez michalski9
Link do komentarza
  • 2 weeks later...

-Wkurzanie ludzi

-masakra lewaków [poziom zależny od mojego humoru]

-denerwowanie otoczenia

-robienie burdelu wokół siebie [nie,nie chodzi o dom rozkoszy]

-robienie sobie wrogów

-opowiadanie sucharów i betonów

-wymyślacz dobrych pomysłów na fici i kiepski realizator [2 zdania napisane,na pół roku styknie]

Link do komentarza

Podobno byłbym świetnym humanistą, gdyż pisanie wszelkich paści rozprawek, opowiadań itd. to dla mnie pryszcz. Dlatego też postanowiłem pisać ficki. Jednak nie rozwijam tej dziedziny, gdyż krótko mówiąc, główno z tego będę mieć. W czym jestem dobry? Bardzo łatwo się uczę. Z niektórych sprawdzianów uczę się ok. 20 minut i piszę na 4 a nawet 5. Wszyscy w klasie cieszą się, jak dostaną 2, a mnie 3 nie satysfakcjonuję. Ze sprawdziany z matmy uczyłem się... może 5 minut, dostałem 4, co mnie wkurzyło a reszta klasy chciała otwierać szampana, jak 2 dostało, nie mówiąc już o ocenie wyżej. Mam nadzieje, że na studiach mi się to przyda. Czy coś jeszcze? Chyba nie.

Link do komentarza

Talar. Jesteś osobą której zazdroszczę najbardziej ze wszystkich jakie kiedykolwiek spotkałem. Jestem dopiero w gimnazjum, a ucząc się dosyć długo, jestem w stanie napisać na 3.

Dla mnie długo się uczyć oznacza 3 godziny jednego dnia. Więcej nie potrafię wytrzymać. I tak taki czas uczenia się osiągam na dwa dni przed sprawdzianem. Jeżeli nie dostałem talentu do nauki mogli mi chociaż oszczędzić lenistwo. Dlatego zażyczyłem sobie nietypowy prezent pod choinkę. Chcę dostać od rodziców "Potrunjny Efekt", jest to kurs szybkiego czytania. Mam nadzieję, że to pomoże mi lepiej się uczyć.

  • +1 1
Link do komentarza
  • 4 weeks later...

Rożnego rodzaju naprawy motocykli i skuterów głównie 2T ( JAWA, CEZET, MZ, WSK , MINSK, SHL, WFM,ROMET/ZZR komar , SIMSON itp).

Budowanie ich sportowych wersji (teraz z koleszką buduję motocykl CZEZT 350 cafe racer 27 koni na 76-80 kg masy na 1 osobowy)mogę kiedyś fotki pokazać.

I samochodów głównie zabytkowych takich jak Polski Fiat 125p/ Polonez, PF 126p ( silnik za malucha jestem w stanie rozebrać i złożyć w 1 dzień .

Budowanie nagłośnienia typu SAM , czyli budowanie kolumn typu sam ze sklejki z mebli  także liznąłem trochę stolarki .

Drobne naprawy komputerów ewentualnie ich składanie tylko PC.

  • +1 1
Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...