Jump to content

Esercito italiano, avanti dopo nuova Gloria! [NZ][Violence][Crossover][Human]


Komputer
 Share

Recommended Posts

3r6s.jpg

 

Od razu mówie że ten obrazek najlepiej pasuje do fica, a w lepszej jakości nie było.

 

Autor: Komputer

Korekta: Gandzia

 

Prolog

Rozdział I

Opis: W 1942 podczas kampanii w Afryce Północnej, żołnierze napotykają podejrzaną burzę piaskową  przez co do Equestrii przybywają przez "przypadek" żołnierze włoscy, którzy za cel postawili sobie zrobienie sobie z państewka kucy kolonię. Czy żołnierze wykonają swe zadanie i brutalnie podporządkują nieznane państwo, czy wybiorą pomoc słabszemu wrogowi. Oraz czy mogą liczyć na pomoc Afrika Korps?

 

Od autora: Ostrzegam że w ficu koncetruję się na planowaniu, bitwach i zwyczajnych rozmowach. Od razu mówię że, nie trzymam się sztywno wyposażenie żołnierzy. Mogą się pojawić czołgi Tiger w 1942, jednak będzie się to rzadko działo. Fabuła wydaje mi się trochę...nie oryginalna? Jak ktoś nie lubi walki ludzi z kucami, to może się nieźle zawieść. Bo w tym ficu będzie to normalne, oraz błagam o krytykę. Zdaję sobie sprawę że może być, za szybka fabuła, puste postacie, błędy interpunkcyjne. Dlatego powtarzam chciałbym widzieć krytykę, bo pozwoli mi udoskonalić fic.

 

Przypisy

Edited by Dolar84
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Więc:

 

1.Opowiadanie jeśli zostanie dobrze rozwinięte to może być naorawdę fajnie.

2.Błędy interpunkcyjne,literówki i brak kropek się zdaża 

3.Mało tekstu więc opinie ciężko dać 

 

W sumię czekam na więcej :D 

 

Życzę powodzenia :)

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie pomysł nietypowy, przy czym czemu akurat Włosi mogę się domyśleć. Co prawda trza by ów prolog trochę opracować, jednak wierzę że razem z Gandzią dacie sobie radę.

To już się nie wtrącam i dołączam do czytelników oczekujących dalszego ciągu. Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Garść porad:

- utwórz nowy dokument, w którym rozpiszesz bohaterów wraz ze stopniami i przydziałami oraz wymienisz przybliżony skład armii.

- zapoznaj się z literaturą. Fora internetowe w stylu historycy.org czy dws.pl powinny stać się twoimi przyjaciółmi.

- a jak znajdziesz jakąś ciekawą książkę stricte o armii włoskiej - daj znać.

- zapoznaj się w internetach z zasadami pisowni dialogów etc.

- dobrze by było, jakbyś dał oddzielny rozdział na przypisy. Ew. przypisy dolne. Chodzi o to, by czytelnicy nie musieli szukać na wikipedii, by wiedzieć, jaki kaliber działa miał M13/40.

- pisz dłuższe wypowiedzi, zwłaszcza narrację. Twój pierwszy akapit u mnie zająłby... stronę?

- nad stylem też popracuj.

 

I czemu, do stu Dońskich Kozaków, nie mówiłeś, że coś piszesz?

Tym niemniej pomysł na użycie Armata Italiana jest przedni. Warto zapoznać forumową brać z przykładami bohaterstwa włoskich żołnierzy, których było zaskakująco dużo. Italia, avanti!

Link to comment
Share on other sites

Myślałem że prolog to chłam, jednak z zaskoczeniem widzę pozytywne komentarze. Może dlatego że jestem pesymistą, u mnie takie zaskoczenie występuje.

Wracając rozdziały będę umieszczał co tydzień, czasami szybciej.

Ten obrazek z Fluttershy w Afrika Korps jest świetny, od dzisiaj gości jako mój avek.

Link to comment
Share on other sites

Ogłaszam że pojawiły się przypisy, są w nich umieszczone dane techniczne pojazdów które dotąd pojawiły się w ff. Będzie aktualizowany w razie pojawienia się nowych pojazdów. Tak na marginesie, za pomoc dziękuje Gandzi.

Edited by komputer
Link to comment
Share on other sites

Podszedłem do tego jak pies do jeża. Zresztą, do wszystkiego tak podchodzę. Uderzyła mnie duża czcionka, ale to subiektywna opinia, ponieważ każdy ma prawo pisać na swój sposób. Pozaznaczałem tam parę mało ważnych pierdółek, ale się nie wyznaję zbytnio na korekcie, wszystko opieram o swoją wiedzę, dlatego pamiętaj, że Gandzia wie lepiej. Pomysł bardzo ciekawy, mimo wykorzystania motywu człowiek w Equestrii w wersji armia. Czekam na dalsze części, zamierzam kontynuować lekturę.

Link to comment
Share on other sites

PpTomek dzięki za opinie, skoro czcionka jest "trochę" za duża to ją zmniejszyłem. Mam nadzieję że teraz lepiej to wygląda, jednak teraz muszę wracać do pisania nowego rozdziału. Topornie to idzie ale coś pewnie wykombinuję, może uda się go jeszcze zrobić w ten weekend.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

O dziwo nowy rozdział, przepraszam za "zabicie" tematu. Jednak brak weny twórczej i nadzwyczajnie dużo roboty. Poza tym Gandzia coś umilkł a męczyć go nie chcę bo taki nie jestem, oraz przepraszam że tak mało stron napisałem. Nic nie mogłem wymyślić przez te kilka miesięcy, czuję się trochę źle. Prosiłbym o uwagi, bo jako iż mam niską samoocenę o tym co napiszę to nie uważam by to było dobre a wręcz żałosną.

Jeśli chcecie na mnie nakrzyczeć to teraz :D.

Link to comment
Share on other sites

Komputer, Komputer, Komputer. I co ja mam teraz z tobą zrobić.

Zacznijmy od tego, że nie ślęczę nad komputerem 24/7, sprawdzając co chwila, czy nie zmieniłeś czegoś w opowiadaniu. Jak już napisałeś nowy rozdział i chcesz, by został poprawiony, to powinieneś o sobie przypominać.

 

Dobra, łyżka dziegciu wylana, pora na beczkę dziegciu.

Fanfikowi brakuje wiele rzeczy. Interpunkcji. Poprawnej ortografii. Ogólnej stylistyki. Opisów. Wyrazistych bohaterów. Logiki.

 

Interpunkcji i ortografii chyba wyjaśniać nie muszę. Dodałem wiele komentarzy, przy czym od 1/3 ff znudziło mi się to. Dobrze by było, gdybyś udostępniał korektorom możliwość edycji.

 

Stylistyki. FF wygląda po prostu źle. Akapity wydają się być umieszczane losowo, a i tak wielokrotnie brakuje wcięć akapitowych. Puste przestrzenie w tekście, nieraz na całą stronę, przeszkadzają w czytaniu - nie wiem, może wstaw tam jakąś ilustrację, zdjęcie archiwalne (o, to jest pomysł!) albo coś... Zapis o miejscu akcji dałbym mniejszą czcionką i przesunąłbym na lewo, ale dobra tam.

 

Opisów. Nieraz w czasie lektury zastanawiałem się, gdzie, do diabła, znajdują się bohaterowie. Ja wiem, opisy nieraz ciężko się pisze, ale ich dodanie jest niezbędne, inaczej uzyskasz raczej coś w stylu scenariusza lub podręcznikowego opisu wydarzeń, niż porządne opowiadanie. Mało tego, w wielu miejscach te opisy, które jakimś cudem dostały się do fanfika, są niekiedy niezbyt logicznie napisane (widać to zwłaszcza przy opisach historii bohaterów, które są napisane w stylu "jeden tramwaj był zielony, taksówka skręciła w lewo, a drugim tramwajem jechał mój kolega. Taksówka była żółta").

 

Wyrazistych bohaterów. Dość powiedzieć, że nie rozróżniałem żadnego z nich. Wszyscy tutaj są kochającymi ojczyznę patriotami, których marzeniem jest walka za kraj i podbicie jakiegoś sąsiada. Przydałoby się trochę tego czegoś, co ich rozróżnia. Jeden niech klnie jak szewc, niech inny nie chce ginąć za Mussoliniego, lecz wolałby założyć pizzerię. Jeszcze inny niech walczy, bo cośtam etcetera. Widzisz, o co mi chodzi?

 

Logiki. Wszystkie podróże zajmują bohaterom kilkanaście, góra kilkadziesiąt minut - biorąc pod uwagę teatr działań, to śmiesznie mało. Na poszukiwania zaginionych Włochów wysyła się całe eskadry samolotów (mają za dużo wolnych maszyn i paliwa?), które w dodatku latają nad jednym i tym samym obszarem, chociaż mają do przeczesania całą pustynię.

Przepraszam, musiałem. Lekki wulgaryzm, ale przecież to klasyka...

Każdy, ale to KAŻDY musi wielce się zdziwić na widok kucyków, stanąć jak wryty itp. Wymieniać jeszcze?

 

Zalety opowiadania. Hm... Fajna czcionka?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jakoś wyjątkowo lekko to przyjmują, że mają kontakt z obcym życiem i że nagle zamiast w Egipcie się znaleźli w Equestrii. Tu ktoś zemdlał, ktoś upadł ze zdziwienia, ale wszyscy żołnierze tak spoko nic? Jakieś gadające kucyki. Niemiecki oficer tak widzi jakiś nieznany kraj, gadające istoty przeczące teorii dominacji Aryjczyków na świecie i tak mówi "Dawajcie do Osi albo was podbijemy!"? I to mając jakieś dwie setki żołnierzy i po tym jak widzieli jakieś equestriańskie miasteczko, nie znając kraju. Za szybko i za łatwo fabuła się posuwa naprzód. Moim zdaniem można by ją znacznie rozbudować. Gandzia to już dobrze ujął.

Edited by izy97
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
 Share

×
×
  • Create New...