Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Pillster

Ciemna Strona [NZ][Seria][Clop][Slice of life][Comedy]

Recommended Posts

No dobra... Po co wstawiać pierwszy post dalej w temacie? 

Olso baj de łej: kolejny rozdział ukaże się niedługo po ogłoszeniu wyników konkursu literackiego, gdy już będę mógł go dać do pre readu i korekty bez groźby dyskwalifikacji. 

Edited by Pillster
  • Upvote 1

Chyba i ja zacznę czytać te rozdziały, bo po wszystkich pozytywnych recenzjach i po tym co już czytałem zapowiada się ciekawie.

Oto i kontynuacja "Ciemnej Strony" - "Samotna Klacz". Sam pomysł zaczął się od krótkiego opowiadania na konkurs literacki, później fragment został rozszerzony i wzbogacony o ciąg dalszy historii. Życzę miłej lektury. 

• Upvote 1

Widzę, że sporo dopisałeś do tego opowiadania, więc czeka mnie sporo do nadrobienia. 

Rozdział jak zwykle trzymający swój niezmiennie wysoki poziom.

W tym fragmencie zaprezentowano więcej, niż dotychczas w pozostałych częściach. Opisany został nie tylko konserwatyzm mentalny głównej bohaterki, lecz także zamieszczona została zapowiedź czegoś, moim zdaniem, ważnego. Dynamizmu postaci. Istoty nie pozostają niezmienne, nawet te najbardziej uparte w pewnych fragmentach swojego życia podejmują decyzji, które wpłyną na końcową ocenę tej postaci przez samą siebie czy świat zewnętrzny. Tak jest i z Moon, która w końcu przyznaje, że nowoczesny świat i jego realia są przytłaczające i przerastają dużą młodą królową.

Ponownie dziękuję Pillsterowi za jego wkład w literaturę fandomową. Co prawdą jest, nie obyło się bez paru błędów gramatycznych, ale w końcu każdemu się zdarza popełnić jakiś błąd i nie jest to powód do wyzwisk (ale do wyzywania - na pojedynki przykładowo - już tak). 

Dodatkowo uważam, że literaturę w tym dziale nie powinno się z góry oceniać jako literatura gorsza od fanfików grimdarkowych, czysto komediowych czy literatury poważnej (używam za dużo powtórzeń słowa "literatura". Tak na mnie działa literatura. Lubię to słowo i mogę dla niego łamać zasadę powtórzeń.)

Obecność genitaliów jedynie przydziela dodatkowy aspekt fabularny opowiadania i, właściwie rozegrany, może przysłużyć się na większą chwałę rzeczy (Ad maiorem rei gloriam?) i nie obrzydzać, a jedynie urozmaicać fabułę przemyślanymi opisami.

Dobry rozdział, polecam, Robert Makłowicz.

• Upvote 1

19.10.2016 at 16:31 Kinro napisał:

Dodatkowo uważam, że literaturę w tym dziale nie powinno się z góry oceniać jako literatura gorsza od fanfików grimdarkowych, czysto komediowych czy literatury poważnej (używam za dużo powtórzeń słowa "literatura". Tak na mnie działa literatura. Lubię to słowo i mogę dla niego łamać zasadę powtórzeń.)

Obecność genitaliów jedynie przydziela dodatkowy aspekt fabularny opowiadania i, właściwie rozegrany, może przysłużyć się na większą chwałę rzeczy (Ad maiorem rei gloriam?) i nie obrzydzać, a jedynie urozmaicać fabułę przemyślanymi opisami

Miło, że ktoś podziela moje zdanie na temat literatury pięknej.

Dnia 16.10.2016 o 21:15, Pillster napisał:

Oto i kontynuacja "Ciemnej Strony" - "Samotna Klacz". Sam pomysł zaczął się od krótkiego opowiadania na konkurs literacki, później fragment został rozszerzony i wzbogacony o ciąg dalszy historii. Życzę miłej lektury. 

Kurczę, zapomniałem już o tym... Muszę w końcu nadrobić te opowiadanie ;) 

Plik z fanfikiem usunięty z dysku google. Archiwizuje.

• Create New...