Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Mizanth

Brony
 • Content Count

  0
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About Mizanth

 • Rank
  Źrebaczek
 • Birthday January 5

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier

Recent Profile Visitors

112 profile views
 1. Mizanth

  Peace Order W końcu postanowił się wtrącić. Podszedł do ekipy, po czym zaczął. - Pani wybaczy, ale tak jak mówią towarzysze Spear jest... lekko upośledzony. Pewnie chciał się popisać ale coś mu nie wyszło. Nie po raz pierwszy zresztą. Zaśmiał się. - Jeśli mimo tego nasze słowa Pani nie przekonują to prosiłbym o odstawienie porachunków na później, jak już się stąd wydostaniemy. Wybuchy agresji mogą jedynie nam w tej sytuacji zaszkodzić. Spojrzał w stronę szybu. - Mam nadzieję, że Panienki sobie poradzą. Szkoda byłoby je stracić, mają ogromny potencjał. Dawn Spark - Tak jest sir! Tym razem szykują coś obrzydliwego. Ciekawe co to może być. Spojrzałem na ślad wyryty na kopycie. - Crystal. W jakim miejscu teraz bym się znajdował, gdyby nie Ona? Zdając sobie sprawę, że mówiłem na głos przemówiłem do towarzyszy. - Te sny to raczej normalka. Pewnie Gwardziści również je mają. Cesarzowa porozumiewa się przez nie z nami. Zastanawia mnie tylko dlaczego marnuje na nas wszystkich czas, skoro tylko garstce się uda to przetrwać. Posprzątałem na szybko przestrzeń wokół łóżka. - Ciekawy sen, Mighcie. Kto wie, może kiedyś sytuacja się odwróci i to ty pomożesz mnie? Czas pokaże. Otworzyłem drzwi kierując się w stronę areny. - Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Mam nadzieję, że się z tym wszyscy zgadzamy. Razem jesteśmy silniejsi. Kawałek dalej dotarłem na miejsce. Reszcie się chyba nie spieszyło, gdyż przybyłem tutaj jako pierwszy. Głos coś ostatnio mało gada, ciekawe co planuje.
 2. Mizanth

  Peace Order Przyglądał się zaistniałej sytuacji z ciekawością. Już powoli miał się wtrącić między tę dwójkę, jednakże po wspomnieniu przez Spear'a o Spike'u, a raczej sposób w jaki to zrobił powstrzymało go od tego. Zobaczymy co ten smok potrafi. Mam nadzieję, że solidnie go drapnie. Przy okazji da mi pretekst do małego naprostowania tego idioty. Ponownie spojrzał na panel. Zasięg ponownie zniknął, jednak okno powiadomień pokazało fajeczkę - wsparcie jest w drodze. Dawn Spark Gdy świetlista postać pojawiła się przede mną wiedziałem, że Cesarzowa ponownie pojawiła się w śnie. - Zgadzam się. Nie Pani, nie mam więcej pytań. Liczę na to, że Cię nie zawiodę. Po tych słowach wyrwało mnie ze snu. Co dziwne wszyscy budzili się o tej samej porze, zupełnie jak gdyby nas cykl był sterowany z zewnątrz. Wstałem z łóżka i wyprostowałem się. Po chwili usłyszałem pukanie do drzwi. Jako iż wstałem pierwszy to zbliżyłem się do nich, aby wpuścić gościa do środka. Ciekawe co dzisiaj nam przyszykowali. Plan na dzisiaj - zdać trening i poprosić o przepustkę.
 3. Mizanth

  Peace Order Przyglądał się sytuacji ze zdziwieniem wymalowanym na pysku. Raz, decyzja podjęta na prędce. Dwa, ciekawe, czyje wojska spotkają jako pierwsze. Wsparcie nie powinno być daleko. Dawn Spark Przyglądałem się ludzkiemu miastu. Był to widok całkiem imponujący, jednak doskonale pokazywał, ile warta jest ta cała ludzka cywilizacja. Marnowanie zasobów, zatruwanie środowiska, hałas, chaos i wyzysk. Ruszyłem przed siebie rozglądając się wokół i słuchając głosu. Po pierwszym śnie czar jego wyjątkowości jednak prysnął - wszyscy pozostali doświadczali tego samego. - Widocznie zbyt krótko ich obserwowała. Ewentualnie żyła złudną nadzieją, że ich zbawi, uratuje. Że uda nam się ich przekonać do naszego, pokojowego trybu życia. Zatrzymałem się w centrum wielkiego skrzyżowania. - Zniszczyli nasz dom. Sprowokowali zaistniałą sytuację, zaczęli stanowić zagrożenie i uważam, że powinniśmy się ich w jakiś sposób pozbyć. Pani chyba myśli podobnie, dlategoż zdecydowałem się wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Spojrzałem w górę. - Moja Pani, słyszałem, że odwiedzisz igrzyska w Las Pegazus, tam też chcę się udać. Moje pytanie jest następujące: czy również przeczuwasz, że coś złego się wydarzy? Zbyt wielu zdaje sobie sprawę z twojej obecności na tym wydarzeniu. Czy jesteś gotowa na to, co może się wydarzyć? Mogę Ci obiecać, że zrobię wszystko, aby nie stała ci się krzywda.
 4. Mizanth

  Peace Order Widząc brak skutków swoich prób spojrzał na Speara. - Nie przesadzaj, ale w sumie... Możesz ją lekko kopnąć prądem, tylko jej nie skrzywdź. Odsunął się na bezpieczną odległość. - No cóż, skoro jedyną opcją na jej obudzenie jest coś silniejszego, to niech tak będzie. Miejmy to już za sobą. Patrzył na gwardzistę, czekając aż spróbuje obudzić smoczycę. Był ciekaw, czy w zamian za próbę obudzenia nie dostanie kulą ognia. Lepiej on niż ja. Dawn Spark Zaśmiałem się razem z resztą. - Cesarzowa nawet na nas nie spojrzy, ale... coś czuję w kościach, że skoro my o tym wiemy, to pewnie wiedzą o tym wszyscy. Obawiam się, że któryś z naszych przeciwników spróbuje zagrozić jej życiu. Jest przepotężna, ale mimo to nie uważam, że powinniśmy lekceważyć przeciwnika, ludzie mimo ich głupoty i bezwartościowości dzięki swojej pomysłowości stanowią poważne zagrożenie. Nie mówiąc o podmieńcach lub gryfach. A kto wie, może w takim wypadku uda nam się zaimponować Crystal i szybciej dostać do szwadronów? Tak czy inaczej jutro na szkoleniu spróbuję przekonać dowódcę o zezwolenie na wyjazd. Następnie skierowałem wzrok na Mighta. - Naszym przeciwnikiem był najpotężniejszy gwardzista, tak swoją drogą. Z tego co wiem spisuje wszystkie książki o czarnej magii, do tego potrafi porozumiewać się jakimś nieznanym językiem. Ciekawy przypadek, nie ma co. Wydaje mi się, że już dawno przestał być normalnym jednorożcem, gdyby dalej był na poziomie naszym lub żołnierzy szwadronu z pewnością Cesarzowa nie wybrałaby go na swojego protegowanego. Might ma rację, a wam radzę uważać na występki podobne do naszego, bo może się to skończyć boleśnie. No cóż, do jutra. Odłożyłem książkę po czym położyłem się spać.
 5. Mizanth

  Peace Order Co za irytujący typ. - Dobra, ja pójdę skoro to taki wielki problem. Zbliżył się powoli do smoczycy, po czym zaczął ją lekko szturchać, mówiąc spokojnym głosem, jak gdyby budził dziecko ze snu. - Pora wstawać. No dalej, nie ociągamy się, już wystarczy. Dawn Spark Dalej czytając zacząłem odpowiadać na pytania. - No więc tak. Pojedynkowaliśmy się z gwardzistą, co było karą za lekkie oszukiwanie. Might miał tyle szczęścia, że zszedł po pierwszym ataku. Skrócić to można do tego, że jeśli będziemy łamać reguły to skończy się dostaniem oklepu po pyskach. Ziewnąłem. - Słyszał któryś z was jak można dostać przepustkę na kilka dni? Muszę dostać się na ważne wydarzenie w Las Pegasus, które wkrótce się odbędzie. W zamian za pomoc eee... służę radą pod warunkiem, że nie będzie ona polegała na zbytnim ułatwieniu wam życia. Po tym pojedynku trochę zajmie mi dojście do siebie. Wstałem z łóżka podchodząc do śpiącego towarzysza. Zapaliłem lekko róg. - Nie marnujmy czasu na czekanie. Wstajesz. Poraziłem Mighta słabym promieniem elektrycznym w celu obudzenia go. Chyba podziałało, gdyż odskoczył gwałtownie na bok. - No śpioszku, jakoś udało nam się wydostać. Zadowolony?
 6. Mizanth

  Peace Order Przysłuchiwał się rozmowie obserwując jej uczestników. Znając życie buntownicy schowali gdzieś jakieś drobne zapasy napalmu, może rzeczywiście uda się przebić. Czyli raczej damy radę się przebić. Ciekaw jestem, czy Siły Interwencyjne dotrą na czas - przyda się ktoś do osłaniania odwrotu. Pytanie tylko co zrobić z tym osobnikiem? Jego głupota może być bardzo niebezpieczna. Dawn Spark Po otrzymaniu uderzenia od Autora nie nastąpiło nic więcej. Zostałem wyjątkowo łagodnie potraktowany. - Tak jest sir, zapamiętam. Dziękuję za interesujący pojedynek. Obolały ukłoniłem się ponownie, po czym jakimś cudem udało mi się podnieść Mighta magią. Wyszedłem z pomieszczenia i udałem w kierunku naszej kwatery. Było to doprawdy ciekawe przeżycie, wytrzymać tak długo w walce z najpotężniejszym członkiem gwardii. Najpewniej tkwi we mnie spory potencjał, tylko jak go wykorzystać? Dotarłem do pomieszczenia, po czym wszedłem do środka. Położyłem Mighta na jego łóżku, samemu przemywając głowę wodą. Nie czekając na pytania towarzyszy zacząłem. - Dostaliśmy spory wycisk, ale chyba udało nam się... udało MI się wyjść z tego cało. Mój kamrat niestety dostał pierwszy. Nie dziwię się, że nie dał rady - z czymś takim nie mieliśmy jeszcze do czynienia. Użyłem magii do wyleczenia ran. - W sumie jak na karę to było całkiem nieźle. Ciekawe, co on ma do powiedzenia. Po wszystkim wskoczyłem na łóżko, wyciągnąłem kolejną książkę i zacząłem czytać. Muszę przyznać, że spisałeś się całkiem nieźle. Może będą z ciebie... jednorożce?
 7. Mizanth

  Peace Order Zaczął zastanawiać się, co zrobić dalej. Jeżeli pozwoli gwardzistom znaleźć pomoc to bardzo możliwe, że cała reszta zostanie aresztowana lub też zginie. Najlepszą opcją byłoby przytrzymanie ich tutaj aż do momentu dotarcia wsparcia - wtedy szanse przetrwania wzrosną. A teraz pytanie: czy pozwolić ich przywódcy iść, tym samym skazując go na śmierć ale równocześnie ratując nasze tyłki, czy puścić Speara, który jeśli się przedrze ściągnie ogon, który z pewnością nas wykończy. - Czyli mamy kilka opcji: albo pojawią się tutaj proequestriańscy buntownicy, którzy zrobią porządek z nami i lojalistami. Przybędą gwardziści, którzy postanowią nas zaaresztować i zamordować albo moi, którzy za brutalność rozszarpaliby lojalistów na strzępy. Ciekawy wybór, naprawdę. Zatoczył krótkie kółko wokół zgromadzonych. - Najlepsze co możemy zrobić, to próba wybicia się stąd na własną rękę, wtedy rozeszlibyśmy się w spokoju tam skąd przybyliśmy. Równocześnie zmniejsza to nasze szanse na przeżycie, gdyż jest nas tu mało. Do prawdy żałosna sytuacja. Rozejrzał się po pomieszczeniu. - Ale wy zapewne lepiej wiecie o czym zadecydujecie, toteż już się nie wtrącam. Wracam do pilnowania wejścia. Wrócił po broń, po czym ponownie stanął przed bramą obserwując dalszy ciąg wydarzeń. Dawn Spark Autor zaczął manipulować moimi zmysłami. Wycofałem kopię i pozbyłem się niewidzialności. - Ano tak, zapomniałem przecież o tym małym szczególe. Widząc cienie pędzące w moją stronę zaatakowałem je słabszym promieniem, nie było problemów z ich zniszczeniem jednak wiedziałem, że nie tędy droga. - Akurat chwilę temu przechodziliśmy przez coś podobnego. Ciekaw jestem, czy ponownie uda się skontaktować z tymi istotami. A tak poza tym to bardzo szanuję za ciężką pracę w postaci napisania tych wszystkich książek. Widząc Pańskie zasoby wiedzy i mocy widzę, że Cesarzowa jak zwykle się nie myliła. Wiedząc, że za chwilę przegram postanowiłem zamknąć oczy i skupić cała resztę posiadanej energii. - Chociaż próbowałem, czyż nie? Może następnym razem będzie lepiej. Czując, że nie stać mnie na więcej wybiłem się w górę, po czym powtórzyłem zaklęcie, którym zostałem wcześniej trafiony przez przeciwnika. Nie miało ono takiej samej siły, ale i tak było to całkiem solidne uderzenie. Wylądowałem na podłożu. Byłem wyczerpany ale mimo wszystko stałem na wszystkich kopytach. Tym razem już bez żadnych sztuczek ukłoniłem się. - Z mojej strony to by było na tyle, przedstawienie skończone. Czując w dalszym ciągu efekty manipulacji umysłem postanowiłem się im poddać. Trwałem tak sztywno w tej pozycji czekając na to, co miało się za chwilę wydarzyć.
 8. Mizanth

  Peace Order Po słowach lojalisty wstał powoli udając, że dopiero się obudził. - Nawet odespać nie dasz kretynie? Ziewnął, po czym zbliżył się do nich zostawiając broń przy skrzyniach. - Jeśli dobrze usłyszałem, to Pani towarzysz zaczyna siać panikę. Nie wiem co wam nagadał, ale mogę przysiąc, że z mojej strony nic wam nie grozi. Reszta jak sądzę myśli w ten sam sposób. Następnie spojrzał poddenerwowany na Speara. - Przysięgam, że jeśli jeszcze raz zaczniesz wywoływać zamęt, przez który stwarzasz zagrożenie życia nas wszystkich, to wezmę tę lancę i wbiję w ten twój pusty łeb. Spojrzał na rękaw. - Kombinezon ma wbudowane funkcje monitoringu funkcji życiowych, tym razem sprawdzał sen. Sen, który zniszczyło mi wspomnienie tego, co Szwadrony Śmierci zrobiły w wiosce pełnej cywili. To potwory, a ty wspierając je jesteś kimś na podobnym poziomie, co wcale nie zwiększa mojego szacunku do ciebie. Podoba ci się mordowanie bezbronnych, prawda? Zbliżył się do niego na bardzo krótką odległość. - Jeżeli przez ciebie zginie choć jeden kucyk, to cię zabiję. Natychmiastowo. Nie pozwolę, aby taka kupa gówna spowodowała śmierć kogokolwiek, rozumiesz?! Mam na myśli wszystkich, z twoją ekipą włącznie. Twoja Cesarzowa zrobiłaby dokładnie to samo co ja, z tym że zamiast stosować ostrzeżenia zrobiłaby to bez mrugnięcia okiem. Może w pewnych aspektach ma rację. Odsunął się kawałek, z trudem powstrzymując od uderzenia oponenta. Dawn Spark Ups, chyba się zdenerwował. Nie mając dużo czasu na myślenie postanowiłem użyć pola siłowego, z większym natężeniem na tyły, aby jak najbardziej zamortyzować uderzenie w ścianę. Trafienie zniszczyło kopie, a mnie całkiem mocno sponiewierało. Czułem ból oraz zauważyłem krew, która zaczęła spływać mi po prawej stronie głowy, zmniejszając widoczność. Nie poddam się - Ha... Ha... Niby śmiech, ale bez emocji. Byłem ciekaw, co Autor jeszcze może zrobić. Utworzyłem kolejną kopię, próbowałem więcej, ale nie dałem rady. Zamieniłem się miejscami z klonem, po czym użyłem zaklęcia niewidzialności i zbliżyłem do niego. Kopia skuliła głowę, po czym przemówiła moim głosem. - Nie jestem godzien walki z taką potęgą. Poddaję się, niech Nasza Pani ulituje się nade mną. Stanąłem kawałek dalej, gromadząc w rogu energię i przygotowując się do oddania strzału. Jeśli teraz nie wyjdzie to jedynym co mi zostanie będzie prawdopodobnie unikanie ciosów do momentu, aż wreszcie zostanę trafiony.
 9. Mizanth

  Peace Order Ciągle słuchając obrócił się na drugi bok. Ponownie spoglądając na panel dostrzegł, że urządzenie złapało sygnał. Potwierdził wysłanie sygnału ratunkowego, po czym wrócił do poprzedniej pozycji. Chwilę to potrwa, ale wsparcie powinno dotrzeć tutaj w czasie nie dłuższym niż kilka godzin. Jeśli nie uda nam się stąd wydostać na własną rękę, to wsparcie powinno być w stanie to uczynić. Zastanawiam się tylko, czy lojaliści będą stawiać opór. Mam rachunki do wyrównania z jednym z nich. Czekał na dobry moment, aby wstać. Wydawało mu się, że ekipy buntowników oraz najemników nie będą przeszkadzać w przeprowadzeniu operacji. Dawn Spark Wyeliminowanie najsłabszego ogniwa, aby być w stanie szybciej pozbyć się większego zagrożenia. Racjonalne. - Ma to sens. Zamieniłem się pozycją z klonem. Ten po kopnięciu przez przeciwnika eksplodował. Nie chcąc zostać wziętym z zaskoczenia stworzyłem kolejne 3 klony rozmieszczone po całym pomieszczeniu. Widząc to, co stało się z Mightem wiedziałem, że żadna tarcza nie jest w stanie zablokować ataków Autora. Mimo wszystko nie poddam się, nie po to tutaj wylądowałem. Dwie kopie wykonały iluzję bariery. Miałem nadzieję, że oponent złapie się na tę sztuczkę - ćwiczyłem nad tym czarem wystarczająco długo, aby być w stanie stworzyć prawie idealne podróby mojej własnej osoby. Wtem klon bez bariery, ja oraz drugi wypowiedzieliśmy po kolei słowa, które usłyszałem będąc w umyśle Mighta. - Gragrt araka seran. Czekałem na kolejny ruch przeciwnika, będąc przygotowanym na kolejny unik. Zabawa w kotka i myszkę: skoro nie mam szans w ofensywie, to spróbuję bronić się jak najdłużej.
 10. Mizanth

  Peace Order Koszmar wyrwał go ze snu. Rozejrzał się dyskretnie po okolicy. Widząc, że wszystko dalej jest w porządku zamknął oczy i nasłuchiwał najprawdopodobniej czekając na moment, w którym ten kretyn ich zaatakuje. Nie miał problemów z resztą ekipy lojalistów, ale w tym przypadku nie miałby żadnych wyrzutów sumienia, gdyby zginął. Dalej lekko się dygotał. Koszmar często powracał, różniąc się zwykle kilkoma szczegółami. Nie chciał, aby podobny los spotkał jego bliskich. Dawn Spark Ups. To zaboli. Gdy dotarliśmy do pomieszczenia zauważyłem kogoś znajomego. To był... Autor? Kopyta lekko się przede mną ugięły. Czułem, że nie będzie to miłe spotkanie. Wiedziałem, że nie mamy nawet najmniejszej szansy na wydostanie się z tego bez szwanku. Nie mogłem się jednak poddać, nawet jeśli ucierpię to zadbam o to, aby nie zawieść zaufania Crystal. Postanowiłem lekko przygotować Mighta na to, co za chwilę się wydarzy. - To najpotężniejszy gwardzista. Ten, któremu nasza Pani ufa bezgranicznie. Wiedz, że to co nas teraz czeka będzie bardzo, bardzo bolesne. Mam nadzieję, że się szybko nie poddasz. Zamknąłem oczy próbując skupić swoje myśli. Jakakolwiek forma walki była bezsensowna. Mimo tego dzięki informacjom zawartym w księdze z biblioteki dałem radę się skupić. Przekierowałem całą energię do rogu. Tym razem odezwałem się w kierunku Autora. - Jestem zaskoczony, że to akurat Pan zmarnuje swój cenny czas po to, żeby dać nam nauczkę. Postaram się, aby chociaż nie było nudno. Kiwnąłem w kierunku Mighta, po czym błyskawicznie teleportowałem się na bok wystrzeliwując potężnym promieniem w kierunku, gdzie stał Autor. Wiedząc że przeciwnik uniknie trafienia oraz dokona natychmiastowego kontrataku ponownie dokonałem teleportacji kawałek dalej, zostawiając jednak na miejscu iluzję mojej własnej osoby. Ponownie wystrzeliłem, tym razem celując kawałek obok iluzji licząc na to, że tam znajdzie się oponent.
 11. Mizanth

  Peace Order Miał problemy z zaśnięciem, jednak po chwili udało się odpłynąć. Kłusując po drodze w lekko poszarpanym uniformie zauważył w oddali dym. Dowództwo odradzało mu spacer w te rejony, gdyż podobno dalej czaiło się tu niebezpieczeństwo. Z relacji wywiadu wynikało, że lojaliści użyli nowej broni. Czegoś, czego jeszcze do tej pory nie widzieli. Póki co gwardia nie zapuszczała się na tereny zajęte przez buntowników. Dzięki ich przewadze technologicznej udawało im się utrzymywać status quo, jednak po obaleniu księżniczek zaczęto atakować te tereny. Nikt nie przejmował się tym, że główne starty ponosili atakujący. Teraz ponoć po raz pierwszy zdarzyło się coś z goła odmiennego. Kontakt z kilkoma bazami został utracony, spore siły rozbite, a wiele kryjówek w cywilnych miejscach znalezionych i zniszczonych. Właśnie tutaj mieli uderzyć nową bronią. Po dotarciu na miejsce zauważył płonące zgliszcza. Widok mocno go sparaliżował. Po okolicy walały się ciała, często rozczłonkowane. Zwymiotował. Zapach oraz widok były nie do zniesienia. Gdy udało mu się ogarnąć zaczął przeszukiwać zgliszcza poszukując ocalałych. Na marne się to jednak zdało, gdyż w okolicy nie było żadnego żywego stworzenia. W domach natrafiał na zwłoki klacz oraz źrebiąt. Było to na tyle abstrakcyjne, że z początku wydawało mu się, iż śni. Jednak to nie był sen: on rzeczywiście się tam znajdował, a ból w żołądku tylko o tym przypominał. Przez cały czas czuł jak coś go obserwuje. Gdy wyszedł z ostatniego domu nagle usłyszał rechot. Po spojrzeniu w miejsce z którego usłyszał śmiech zauważył mgłę formującą postać kuca. Wyglądał... strasznie. - To spotka was wszystkich, żałosne podistoty. Stoicie na drodze Imperatorki do naszego zwycięstwa, jednak długo to nie potrwa. Zgnieciemy was jak robaki, którymi jesteście. Ponownie usłyszał śmiech. Nie wiedząc co robić próbował sięgnąć po broń. Kuc błyskawicznie pojawił się za nim, po czym uderzył słabym promieniem magicznym w plecy. Wstał, po czym spróbował zaatakować oponenta. Ponownie usłyszał śmiech, po czym poczuł przerażający ból. Był bezsilny. Czuł, że to może być jego koniec. - Czym wy na Celestię jesteście? Rechot stał się jeszcze bardziej męczący. - Jesteśmy przedłużeniem woli Imperatorki, esencją potęgi jednorożców. Czymś, czego wy nigdy nie doświadczycie. Swoją drogą ciekawe słowa jak na ludzkiego buntownika, czasem potraficie zaskakiwać. Ponownie poczuł ból. - Czyli teraz zginę? Istota spoważniała, po czym znowu przemówiła. - Nie, ktoś musi opisać reszcie tych żałosnych robali to, co je spotka. Masz szczęście w nieszczęściu, gdyż tym kucem będziesz Ty. Miłej zabawy. Jednorożec oddalił się kawałek, po czym wyparował. Peace jeszcze przez chwilę próbował walczyć, po czym zemdlał. Sen o raju przeminął. Dawn Spark - Nie ma sprawy, ja... Nie zdążyłem kontynuować, gdyż za drzwiami pojawił się gwardzista. Doceniłem to, że drużyna próbowała mnie kryć, widocznie dobrze ich wybrałem. Chwileczkę myśląc nad odpowiedzią zdecydowałem się przyznać do winy. Lekki blef, półprawda. - Towarzysze próbują mnie kryć, proszę ich o to nie winić. To byłem ja, Mighta rozbolała głowa więc postanowiłem pomóc. Było przy tym trochę komplikacji, ale jednak się udało. Nie wiedziałem, że praktykowanie zaklęć jest tutaj zabronione. Mogę zapewnić, że postaram się, aby do tego więcej nie doszło. Skłoniłem się. - Naturalnie jestem gotowy na przyjęcie kary, pod warunkiem, iż nie będzie się to wiązało z zakazem wstępu do biblioteki. Zauważyłem lekkie zaskoczenie na pysku gwardzisty. Bawiło mnie to, gdyż podobno nie odczuwają żadnych emocji. Jednak ta cząstka dalej w nich tkwi, skryta gdzieś za cieniem. Potencjalna powierzchnia do ataku.
 12. Mizanth

  Peace Order Chyba sanitariuszka wiedziała jak potoczy się akcja, kiedy wrócą do siebie. Crystal na pewno im tego nie daruje. Wolał jednak nie składać jej żadnych propozycji, dopóki się stąd nie wydostaną - ten głąb mógłby wtedy odwalić coś głupiego. - Dobrze, skoro tak to trochę odpocznę. Też jestem na chodzie lekko ponad dzień, także po dłuższej chwili stałbym się większym problemem aniżeli pomocą. W razie czego proszę budzić, pomogę. Kiedy zaczął się oddalać usłyszał wzmiankę o szwadronach śmierci. Momentalnie wzbudziło to w nim gniew, przypominając sobie kilka zdarzeń, których był świadkiem w przeszłości. Odwrócił się i powiedział mocno zdenerwowanym tonem, próbując zachować spokój. - Wspomnij o nich jeszcze raz albo chociaż pomyśl o nasłaniu ich na nas to przysięgam, że własnymi zębami powyrywam ci wszystkie kończyny. Ogarnął się lekko, chociaż dalej było widać, że lekko się dygota. Bez dalszego słowa oddalił się w kierunku skrzyń, gdzie próbował zasnąć z bronią zaciśniętą w kopytach. Dawn Spark Ukłoniłem się ponownie. - Bardzo dziękuję za rozmowę, jeżeli jestem jakoś w stanie się wam przydać to zapraszam do umysłu mojego lub... jego. Zauważając drzwi i widząc reakcję Mighta uznałem, że chyba mu przeszło. - Idź przodem. Widocznie okazali nam swoją łaskę. Po wyjściu przez drzwi wróciłem do swojego ciała. Towarzysz wyglądał na lekko skonsternowanego, ale jego umysł chyba wrócił na właściwe tory. Przyjrzałem się sobie, rozejrzałem po pokoju, a następnie zwróciłem do jednorożca. - Jakoś się udało. Zapamiętam na przyszłość, żeby zamiast na spokojnie podchodzić do ciebie agresywnie - nie jest to zbyt miłe, ale tylko w ten sposób jestem w stanie cię ogarnąć. Ale już nieważne, daliśmy radę. Chwilę po tym zdałem sobie sprawę, że ktoś puka do drzwi. Coś wyczuli? - Dobra, nic nie miało tu miejsca. Zbliżyłem się do drzwi, po czym je otworzyłem. Udało ci się z nimi porozmawiać, wow. No ale za to przygotuj się na konsekwencje. Hehe.
 13. Mizanth

  Peace Order Bardzo spodobało mu się jej poczucie humoru. Była zbyt ogarnięta jak na marionetkę Crystal. - Jeśli będę jakoś w stanie pomóc to jestem do waszej dyspozycji. Kiedy dochodziliście do siebie zaatakowały nas dwa stwory, które chyba wcześniej już były w tym pomieszczeniu. Uratowaliśmy waszego dowódcę, ale stracił sporo krwi. Poza raną w kopycie chyba nic mu nie jest, ale dobrze że już doszła Pani do siebie, może uda się postawić dokładniejszą diagnozę. Szepnął do buntownika obok. - Może lepiej jej nie prowokuj, kto ci pomoże jeśli zostaniesz ranny? Jak widzieliście nawet opatrunku nie dam rady założyć, a panienka Batty raczej nie ma nieograniczonych ilości tej magicznej substancji. Dawn Spark A więc to ten język. Hmm, może spróbował bym to wykorzystać. - Wybacz o potężny, że marnuję twój czas, poza tym pewnie nie przyszedłeś tutaj w tym celu, ale czy mógłbyś dać mi jakieś wskazówki odnośnie nauki waszego języka? Jest to bariera, która stoi na przeszkodzie mojego lepszego zrozumienia arkan czarnej magii. A tak poza tym to bardzo dziękuję za docenienie. Ukłoniłem się, po czym wróciłem do Mighta. - Słuchaj głąbie, bo już zaczynasz działać mi na nerwy. Albo ruszysz tyłek i spróbujesz stawić mu czoła, albo zostawię cię tutaj na pożarcie, zawiedziesz naszą Panią a na koniec zostaniesz na resztę życia wrzucony do psychiatryka. Dociera to do ciebie, czy nie?! Wziąłem zamach przednim kopytem, po czym zdzieliłem go kilka razy po pysku. - Nie zepsujesz tego, słyszysz?! Twoje tchórzostwo nie odbierze nam szansy na zwycięstwo. Wstawaj i walcz w chwale, albo zgiń w niemocy i pogardzie! Ponownie zwróciłem się do mgły. - Niestety ta mała interferencja była konieczna, aby zwiększyć nasze szanse na dostanie się do szwadronów śmierci, przepraszam jeśli w jakiś sposób wam przez to przeszkadzam. Jestem gotowy na przyjęcie twojego ataku. Nie wiem jak to wygląda z Mightem, ale szczerze mówiąc coraz mniej zaczyna mnie to obchodzić.
 14. Mizanth

  Peace Order Roześmiał się na reakcję sanitariuszki. Proste ale skuteczne. Kiwnął głową patrząc na buntowników, po czym zbliżył się do Pearl. - Bardzo Pani dziękuję za reakcję. Wasza pomoc nas uratowała. Ukłonił się spoglądając w stronę medyczki oraz Batty, po czym wrócił na posterunek. - A skoro teraz wszystko już mamy załatwione spróbujcie ogarnąć się na szybko i idźcie spać. Lepiej jeśli będziecie wypoczęci, zanim weźmiemy się za próby przebicia na zewnątrz. Dawn Spark Nie jego koszmar, hmm... ciekawe. A może to inny Głos wdziera się do jego mózgu? W moim wypadku było to tak dawno temu, że już zapomniałem lub... chciałem zapomnieć. - Uciekając nic nie udowodnisz. Wstawaj, poskromimy to razem. Skleiłem się z Mightem, aby być w stanie go chwycić jeśli stwór porwie któregokolwiek z nas. Przygotowałem się do zaatakowania go wszystkim co mam, nie byłem jednak pewny czy to właściwe rozwiązanie. - Jeśli jest to o czym myślę, to raczej warto spróbować się z tym dogadać zamiast walczyć lub też uciekać. Teraz zwracając się do stwora zacząłem krzyczeć. - Jeśli jesteś jego Głosem to może nieco wrzuć na luz?! Skoro macie współpracować ku chwale Cesarzowej to może zaczniecie pomagać sobie nawzajem, zamiast próbować wykończyć drugiego? Mądre to jest?! Znowu spojrzałem na towarzysza. - Wydaje mi się, że to twoja próba. Skoro nie dajesz rady z nim walczyć to spróbuj em... dać się ponieść? To tylko siedzi w twoim umyśle, a jeżeli to Głos to musisz jakoś się z nim dogadać. Tak czy inaczej jestem tu obok, i spróbuję ci w tym pomóc.
 15. Mizanth

  Peace Order Kontynuował obserwację sytuacji, nie odzywając się więcej. Nauczony doświadczeniem dalej czuwał. Powiedział cicho w stronę pozostałej dwójki stojącej przy bramie. - Bądźcie czujni, to może być podstęp. Spojrzał na ekran znajdujący się na prawym przednim kopycie, po zapaleniu się wskazał brak zasięgu. Dawn Spark Zauważając Mighta zbliżyłem się do niego, po czym podałem mu kopyto. - To twój lęk, dlatego jest aż tak przerażający. Mogę spróbować ci pomóc zawalczyć z nim, ale ostateczny cios nie będzie do mnie należał. Chyba nie chcesz nas zawieść, prawda? Uśmiechnąłem się. - Istnieją, ale tylko w twojej głowie. Jako że znam kilka bardziej zaawansowanych czarów postanowiłem em... wejść do twojej głowy i pomóc? Nie wiem jakie mogą nam grozić za to konsekwencje, ale prawdę mówiąc utrata ciebie znacząco zmniejszy nasze szanse na przyjęcie do szwadronów. A teraz wstawaj, znajdźmy to coś i nakopmy mu do tyłka. Sytuacja mocno się poprawiła, zaczął odzyskiwać sprawność umysłu. Teraz tylko rozwalić to ścierwo i można będzie zająć się czymś innym.
×
×
 • Create New...