Jump to content

Erast

Brony
 • Posts

  48
 • Joined

 • Last visited

3 Followers

Kontakt

 • Gadu-Gadu
  47125110

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier
 • Miasto
  Pozorne
 • Zainteresowania
  Kostka Rubika, biegi
 • Ulubiona postać
  Spitfire i Discord

Recent Profile Visitors

2018 profile views

Erast's Achievements

Źrebaczek

Źrebaczek (1/17)

8

Reputation

 1. Cześć. Ktoś może mnie skierować do tematu o rzeczach, z których nie mogliśmy się śmiać? Pamiętam ten temat na forum i jeden film, i bardzo bym chciał go znów obejrzeć.
 2. I tak wszyscy wiedzą, żę wygra Siper albo Slowpoke. Kiedy się mówi o MLPPolska ma się na myśli któregoś z nich.
 3. Dzisiaj około godziny 15 wpadł mi do głowy pewien pomysł odnośnie pisania, a konkretniej odnośnie pre-readerów i może korektorów. Jestem ciekaw, czy taka inicjatywa się sprawdzi, więc wszystko w waszych rękach. Przejdźmy jednak do sedna sprawy. Chodzi o wzajemność. Przykładowo, jeśli ja jestem dla osoby a, to osoba a też jest dla mnie pre-readerem. Proste W ostatnich czasach coraz trudniej o pre-readera, więc ten pomysł zapełnia luki w brakach i sprawia, że pojawiają się nowi i muszą się podszkolić, jeśli chcą, żeby ktoś go wziął do spółki to musi umieć choć trochę. Bynajmniej nie chodzi tu o wykluczenie kogoś czy utrudnienie komuś życia, a o to, abyśmy wszyscy wzięli się za siebie i się doszkolili, żeby być jeszcze użyteczni. Autor, który czyta, będzie lepszym autorem. Jeśli zna zaawansowane zasady edycji tekstu i manipulowania słowem, tym lepiej, napisze lepsze opowiadania. Co zatem myślicie o tym pomyśle? Jesteście za?
 4. Cóż, ja też mam dwie teorie. Po pierwsze: według mnie nie da się stworzyć czegoś, czego nie da się poruszyć. Dlaczego? Trzecia zasada dynamiki. Jeśli oddziałujemy na jakieś ciało to ciało oddziałuje na nas z tą samą siłą. Zatem w końcu i tak da się je poruszyć. Nawet jeśli po poprzez poruszenie rozumiemy wykopanie dołu pod np. kamieniem, który jest tym ciałem. I jeszcze. Żeby stwierdzić, że jakiegoś ciała nie da się poruszyć, musielibyśmy ogarnąć umysłem nadprzyrodzone byty, czego nie uda nam się zrobić, zatem w pewnym sensie nasze rozważania są czysto akademickie. No i druga teoria: nawet zakładając, że da się stworzyć takie ciało, którego no za Chiny nie da się poruszyć. Tylko pytanie, na grzyba coś takiego tworzyć? Bóg czy tam potwór spagetti (pozdrawiam moich braci w wierze) jako byty najwyższe (w teorii) są najmądrzejsze, zatem wiedzą, że nie ma sensu czegoś takiego tworzyć. I w sumie trzecia: jeśli by zadać inne pytanie: czy istota wszechmogąca mogłaby stworzyć kamień, którego nikt nie mógłby podnieść? - wystarczy wyłączyć byt z ,,wszystkich" i mamy rozwiązanie (trochę kulawe, ale jednak). Pozdrawiam
 5. Hmm... No i weszliśmy na temat zaświatów. Cóż, jakiś czas temu zastanowił mnie pewien szczegół. Otóż szczęście i nieszczęście są linią krzywą, nieskończonym ciągiem nierównych parabol w jednym ciągu. Mam na myśli to, że żeby odczuwać szczęście potrzebujemy też coś na wyrównanie, nieszczęścia. A według wiary chrześcijańskiej, w niebie istnieje tylko szczęście. No i niby fajnie i w ogóle, ale... czy to nie jest forma niewolnictwa? Jak osobiście wolałbym czuć jedno i drugie, bo smak (trochę to dziwne, ale tak jest) smutku potrafi być słodki. Jeśli mam być szczery... nie wiem, w co wierzę. Moja logiczna do bólu psychika nie jest w stanie zaakceptować w stu procentach wizji zaświatów, krainy mlekiem i miodem płynącą. Jednak z drugiej strony ta sama logiczna psychika widziała zbyt wiele, żeby nie mieć choć cienia wątpliwości. W praktyce wychodzi, że znam sporo teorii co do tego, co jest poza życiem, ale nie wierzę do końce w żadną z nich. @Garin, ja osobiście mam nadzieję, że po życiu nie dostanę wszystkiego na tacy. Jakżąż to przyjemność czerpię z pozyskiwania wiedzy, z drążenia w ciekawych tematach, z prób zrozumienia... Zajęć starczy, tego jestem pewien. Poza tym... ,,Potrzeba matką wynalazków" zatem w razie potrzeby stworzyłbyś sobie coś. A jeśli jesteś wierzący (chrześcijaństwo) to pamiętaj, że twoja wiara mówi o tym, że w zaświatach czas nie istnieje @The Rain, nie wiem, czy oglądałeś ,,Avengers". Loki mówi tam o ,,wielkiej tajemnicy ludzkości". ,,Oto wielka tajemnica ludzkości. Wy pożądacie zniewolenia!" Najpierw pomysł ten wyśmiałem, ale potem dotarł do mnie sens. Ludzkość jest zaprogramowana na to, aby mieć kogoś nad sobą. Nawet średniowieczni królowie odpowiadali przed papieżem czy swoim bogiem. Dzięki temu nie łamali zasad, czy to ze strachu czy to dlatego, że się bali. Natomiast ci, którzy nie uznali ,,władzy" nad sobą często kończyli... kiepsko. I nie mówię tu, że takich ludzi potępiam. Jestem za łamaniem własnych ograniczeń rękoma i nogami. Nie krytykuję też wiary, bo wiara jest egalitarna i uniwersalna. Każdy w coś wierzy, nawet ateiści (którzy wierzę, że nie ma w co/kogo wierzyć). Wiara jest potrzeba, bo to ona potrafi dać nam siłę, kiedy wszystko inne zawiedzie.
 6. Zastanawialiście się kiedyś, co jest poza światem obecnym? Jedni najpewniej wyobrażają sobie niebo albo piekło, inni pustkę, jeszcze inni w 72 dziewice... Jakie jest jednak wasze zdanie? Może sami macie jakieś nowe teorie? I co ze świadkami, którzy mówią, że tam, po drugiej stronie coś jest (mam tu na myśli śmierć kliniczną)? Co o tym sądzicie? Proszę o podawanie rozbudowanych postów, a nie ,,Nie wierzę w życie pozagrobowe [KROPKA]". Jeśli podajecie przykłady, w miarę możliwości podajcie źródła, skąd pochodzą.
 7. Witajcie, ludziska! Zbliża się zima, a to najlepszy czas na siedzenie przed kominkiem, picie ciepłej herbaty (np. wzmacniającej ) i rozprawianie o różnych rzeczach, jak egzystencja świata. Cóż, dla nas, pokolenia ,,skomputeryzowanego" równie przyjemne jest siedzenie przed komputerem i rozprawianie (hmm... o kucykach?) o tym i owym. Jakby nie było, jakoś tak wczoraj przyszedł mi do głowy pewien pomysł. Otóż, zgodnie z tym, co napisałem przedtem, oraz faktem, że dyskusje są ,,fajne" postanowiłem napisać do ,,pewnego administratora" z pytaniem, czy taki dział można by było utworzyć. A właściwie poddział, bo tematów filozoficznych, rozkminowych itp jest tak dużo, że zapewne nie starczy nam życia, by jednogłośnie dojść do pewnych wniosków. To dobrze, bo gdy zabraknie pytanie, zabraknie odpowiedzi, a gdy zabraknie pytań, na które można odpowiadać, świat stanie się nudny jak flaki z olejem. Od razu uprzedzam, chciałbym, aby był to dział nie w stylu ,,Idźmy na hurrra, bo jest nowy dział i trzeba go zaspamować". Nie. Chciałbym, aby była to naprawdę kulturalna, LOGICZNA i, w miarę możliwości (!), przyjemna dyskusja. W miarę możliwości, bo pewnie poruszymy tematy, które są dla niektórych drażliwe. Osobiście chciałbym utworzyć między innymi ,,Złote myśli użytkowników" (a jak ktoś napisze ,,Ryba o poranku smakuje depresyjnie to odstrzelę to i owo!), spis co ciekawszych filozofów (dodatkowej wiedzy nigdy za wiele, a czytając takie rzeczy zawsze można by było podyskutować ciekawiej) i oczywiście standardowe ,,Co jest po drugiej stronie?", ,,A co jeśli..." itp. Wolałbym nie poruszać tematów religijnych, a jeśli już to jakiś zamknięty temat, bo jest to temat BARDZO, ale to bardzo drażliwy. Jeśli lubisz dyskutować, głosuj na utworzenie. Pozdrawiam was wszystkich cieplutko, bo coraz ziemniej na dworze. Erast Ps. Piszcie w komentarzach, jak wy byście chcieli widzieć ten dział.
 8. Tak, wiem, właśnie się skapnąłem. Nah, zawsze to samo, jak wrzucam na jakimś forum albo gdzieś. No, mniejsza. Powinno wszystko działać.
 9. Cóż, pomysł na tego ficka powstał jakiś dłuższy czas temu, jednak dopiero teraz zdecydowałem się na publikację. Ostrzegam, że będę wrzucał w nieregularnych odstępach. Opis ogólny: Feniks jest czarodziejem, a Kora to demon przez niego przyzwany. Razem podróżują, przeżywają przygody, dzielą dolę i niedolę. Przyjdzie im się zmierzyć z różnymi niebezpieczeństwami, ale wszystko jeszcze przed nimi. Jak to się zakończy? To się zobaczy. Wstęp: https://docs.google.com/document/d/1twFI45Quy221N_sp-UY39KZqX0zylCXkDcNAnBekLYA/edit Rozdział pierwszy: https://docs.google.com/document/d/1BlOQebLzhVRfkddJAjOf8p1f17X3_u5qD4KbuuG-rOs/edit Rozdział drugi: https://docs.google.com/document/d/1wnM6EVRJ_nHNUiIPMeoWPn4H7j7Ea6ehdmkGEr4vxgM/edit Aha, jeśli ktoś chciałby zostać korektorem (na razie sam sobie nim jestem, ale dodatkowa para rąk nie zawadzi), jestem otwarty na propozycje. Powodzenia.
 10. Po przeczytaniu: Całe opowiadanie napisane nieźle. Ma wszystko gdzie trzeba i nawet w mniej więcej dobrych proporcjach. Podobały mi się te powtórzenia i, nie wiem, czy celowe, nawiązywanie do Sapkowskiego. Zakończenie nie rozczarowało, choć myślałem, że będzie bardziej... patetyczne. świetne sklecenie w~ątku czarodzieja i Isleen. Aż chciałoby się drugiej czę~ści w mniej więcej podobnym stylu ^^ Błędów trochę jest, ale bez przesady, nie ma się czym przejmować Co uznałem za błąd, zaznaczyłem. I wbrew twoim pesymistycznym założeniom, nie wszyscy s~ą zboczeńcami Nie liczyłem na barwny opis przeżyć, opowiadanie zakończone w dobrym miejscu. Jeśli chodzi o całość, prawie same plusy. Solidna fabuła z kilkoma niezłymi wątkami (np. uczeń-mistrz; mistrz, który naucza, którego uczono i którego nadal uczą), dobry styl, choć na kolana nie powala no i zakończenie. Mua! 8+/10 Jak ktoś spyta, polecę
 11. O Boże, o matko moja. Co to było?! Opowiadanie po prostu opływa w błędy. Totalne olewanie zasad interpunkcji nie przysporzy ci wielbicieli wśród korektorów i polonistów. Składnia też nie trzyma zbyt wielkiego poziomu, nie mówiąc już o logice. Po prostu dno. 0/10 Musisz nad sobą ostro popracować ;_;
 12. @Cahan, ale nie mogą odżywiać się tym cały czas, ponieważ ich organizmy nie są do tego przystosowane. Chyba że wejdziemy w ewolucję, wtedy zacznie się zabawa. A co do owiec i krów... nie pamiętałem szczegółów, ale tak czy inak faktem jest, że kości też zwykle gryzą mięsożercy (albo wszystkożercy, jak świnie czy ludzie).
 13. Inna rzecz: napisałaś, że na pierwszy ,,rzut" poszli starzy i chorzy, którzy nie byli potrzebni. Przecież to nie ma znaczenia, w obliczu takiej katastrofy, kto pójdzie na pierwszy ogień. Powód byłby całkiem inny niż wiek, a raczej ze względu na to ,,kogo łatwiej upolować", tak więc faktycznie starzy, chorzy i... MŁODZI. (Chodzi mi tylko o błędny motyw.) I jeszcze... Wybacz, ale kucyki są roślinożercami. Ich organizmy nie są przystosowane do trawienia białek pochodzenia zwierzęcego, więc tak naprawdę, nawet po zjedzeniu, nie byłyby najedzone. Tak powstała choroba wściekłych krów (ludzie karmili krowy owczym mięsem). Dlatego bardziej możliwa jest ewolucja, a nie nagłe przystosowanie uzębienia i systemu trawiennego.
 14. Poszukuję pre-readera do mojego projektu, który zacząłem jakiś czas temu. Jedyne specyficzne wymaganie to w miarę częste ,,siedzenie" na gg (i oczywiście podanie mi go) oraz w miarę regularne trucia mi dupy, że nadal nic nie napisałem, nawet jeśli faktycznie coś napisałem. Nie musi być doświadczony, ale musi umieć myśleć i zwracać uwagę na różne rzeczy np. styl postaci i to, czy nie rozwija się pod jakimś dziwnym kątem. Done.
×
×
 • Create New...