Skocz do zawartości

Cahan

Moderator
  • Zawartość

    4072
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    151

Wszystko napisane przez Cahan

  1. Cahan

    witajcie wszyscy!

    Hejka! Jakie fiki czytałeś i jak je oceniasz? A Klub Konesera ma też temat i baner na forum.
  2. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  3. Cahan

    Nowy quiz zoologiczny

    Samica hieny cętkowanej posiada ciekawą hmmm... Pochwę jak na samicę ssaka łożyskowego. Mówiąc dosadniej: posiada pseudopenisa. Przez co porody u tego gatunku często są ciężkie i kończą się śmiercią matki i młodych.
  4. Jestem na tak. Akurat tam jest sporo stosunkowo normalnych rzeczy, które nie odbiegają poziomem brutalności od przeciętnej książki fantasy.
  5. Ze swojej strony informuję, że wracam jeszcze do wcześniejszych rozdziałów i poprawiam to i owo. Poprawki są czysto kosmetyczne.
  6. Cahan

    Odcinek 5: Grannies Gone Wild

    Sądzę, że normalnie te kuce były pegazami, ale potrzebowali jednorogów i wzięli je na szybko, dokleili rogi, a o skrzydłach zapomnieli. A zachowanie AJ... To były dorosłe i raczej sprawne umysłowo staruszki. Nawet jeśli chcą sobie zaszkodzić jakimiś pląsami czy jedzeniem, to jest to ich prawo.
  7. Czy to zwierzę należy do stawonogów?
  8. Dobrze, co mogę o tym powiedzieć - opowiadanie nie było złe, było średnie. Myślę, że mogłoby być dobre gdyby poprawić to i owo, bo pewne rzeczy zabijały klimat oraz dynamikę i to głównie to sprawiło, że nie oceniam go wyżej. Ale może o wadach porozmawiajmy na końcu, bo to co prawda potrzebna, ale zdecydowanie mniej przyjemna część. Jak na moje oko forma jest w porządku i korektorzy oraz autor odwalili kawał dobrej roboty. Co prawda są w tym fandomie bardziej spostrzegawcze osoby niż ja, ale i tak zawsze zwracam na to sporo uwagi. Również formatowanie mi się podoba. Jest porządnie i schludnie. Sam pomysł na fabułę jest ok. Szału nie ma, bo to krótka historia, której koniec mniej więcej był nam znany z serialu. Oczywiście doszło sporo inwencji twórczej autora i to jest jak najbardziej na plus. Z pewnymi małymi wyjątkami. Opisy również wydają się być wystarczające, choć sama preferuję obfitsze. Jedyne co mi tu nie pasowało to pewne słowa, które wybijały z klimatu. To jednak fanfik o przewrocie pałacowym, a nie slice of life. Dlatego w takim tekście lepiej nie używać zdrobnień czy określeń typu "kruszynka". Właściwie to niepasujące słowa i zwroty są największą wadą tego opowiadania - jakby poprawić tę warstwę, to całość stałaby się dużo bardziej klimatyczna i dynamiczna, a to nadałoby całości moc, której brakuje. Do tej części zaliczają się też niektóre wypowiedzi bohaterów, które są zwyczajnie za długie, zważywszy na sytuację. Kiedy się walczy o życie swoje i swojej rodziny, to nie ma czasu na pogaduszki. Wtedy z każdego słowa kapią strach i desperacja. Czasem mniej znaczy więcej. Kolejną rzeczą, do której się przyczepię są pewne niedociągnięcia fabularne. Ogółem pomysł by wsadzić małą do dziupli i liczyć na to, że znajdą ją kuce z wioski, a nie Sombra jest stosunkowo głupi. Jednak w desperacji rodzą się różne rzeczy. W sumie mniej mnie dziwi, że coś takiego mu przyszło do głowy, a bardziej że wieśniak w tamtych czasach potrafił czytać (no dobra, może mają tam inny rozwój świata) oraz że sombryci nie podbili tej wioski. Jeszcze jedno, coś o czym pisałam Ci już na Discordzie - widać, że nie znasz się na broni białej, Lyoko. Nie będę się powtarzać, dodam tylko, że zmieniłabym scenę samobójstwa gwardzisty, bo próba autodekapitacji przy pomocy miecza i skuteczne przerwanie rdzenia kręgowego... To raczej niemożliwe. Jest tyle innych metod by się zabić, na pewno umiesz wymyślić coś lepszego. W sumie patrząc na Twój styl, to powinieneś pisać ciepłe i rodzinne fanfiki Slice of Life, bo wydaje mi się, że to by Ci pasowało. Jeśli jednak chcesz pisać rzeczy mroczne i pełne przemocy, to radziłabym popracować nad pewnymi rzeczami żeby kreować odpowiednią atmosferę.
  9. Zmieniłam dzbanecznikom lokum na większe. Podwyższona wilgotność powinna im się spodobać.

  10. Tu raczej myślę o nie wrzucaniu czegoś co jest krzywo przerysowane czy zrobione tak bardzo na odpierdol, że bardziej się już nie da. Też uważam, że należy je tagować. Wiesz, wydaje mi się, że jeśli wrzucą 10 obrazków za jednym razem, to potem dłużej jest spokój. Szczególnie, że w galeriach udzielają się pojedyncze osoby. A działów sporo. Od siebie dodam jeszcze, że imo obrazki powinny zawierać linki do źródła.
  11. Zapraszam do Działu Zecory. O innych mówić nie będę, bo nie prowadzę, ale wiem, że też coś tam się dzieje, choćby u Fluttershy. Nie no, serio zapraszam.
  12. Cahan

    Zebrica - kraj Zecory

    Temat został przywrócony.
  13. Czas na komentarz końcowy. Może najpierw pochwalę tłumacza, bo tłumaczenie jest niezłe, no i ukazało się w naprawdę ładnym tempie. Sam fanfik wypada gorzej. Z jednej strony miałam niesamowity ubaw podczas lektury, a z drugiej... Literacko już oryginał nie powala i kiedy mówię, że nie powala, to myślę, że jest kiepsko. Już oryginał potrafi wybić z rytmu i dać plaskacza w twarz jakąś sceną czy zdaniem - zabawy kurczakiem, "chłopacy", piknik podczas misji ratunkowej. Wierzę, że tłumacz starał się jak mógł, ale "chłopacy" brzmią tragicznie w kontekście baśniowego opowiadania. Piosenki też mi się nie podobały, ale to dlatego gdyż uważam, że nie sprawdzają się one w literaturze. Mimo wszystko rozumiem, że Disney i w ogóle, zresztą cały fik taki jest i w zasadzie mi się to podoba. Jest inne, jest alternatywne i przez to jest fajne. Gorzej, że fabuła kuleje i z czasem robi się coraz bardziej głupio. Koniec końców bawiłam się nieźle, ale im dalej w las, tym gorzej.
  14. Może niekoniecznie usuwać galerie, co wprowadzić jakieś zasady. Ale tu nawet nie chodzi o ilość artów, bo wolę jak mi walną 20 artów w jednym poście niż codzienny post od tej samej osoby. Za to zakazałabym rzeczy, które są koślawe jak cholera, kadrów z serialu i wektorów z serialu - bo bywają fajne, autorskie wektory. I niech opiekunowie kasują takie rzeczy. Ewentualne nadużycia opiekunów ludzie by zgłaszali do moderacji.
  15. Czy to zwierzę ma metameryczną budowę ciała?
  16. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  17. Cahan

    Zebry w Equestrii - jak wiele?

    Kolejny przywrócony temat. Moim zdaniem zebr w Equestrii jest niewiele, zważywszy na to jaką sensację budziła Zecora w Ponyville - kucyki dużo gwałtowniej reagowały na widok konia w paski niż na widok osłów czy gryfów. Sądzę, że zebry mają raczej swoje własne państwo, gdzieś z dala od Equestrii, z którą nie nawiązują zbyt wielu stosunków.
  18. Cahan

    Fani Zecory

    Lista znowu działa i działać będzie. Możecie się wpisywać.
  19. Zgodnie z obietnicą zaczęłam przywracać stare tematy z archiwum działowego. Żeby nie zapanował chaos, to będę przywracać jeden temat dziennie.
  20. Czy to zwierzę jest strunowcem?
  21. Życzę Wam wszystkim dużo mięsa i jeszcze więcej mięsa.

    1. Pokaż poprzednie komentarze  [1 więcej]
    2. Cahan

      Cahan

      Baranki smaczne są. Lubię baraninę,

    3. Syrth

      Syrth

      Nie no, to szynka jest, ale w kształcie baranka, jak często czekoladki robią. Ale szynkę widzę pierwszy raz xD

    4. misterspauls

      misterspauls

      dzięki i nawzajem:twilight2:

  22. Czy to zwierzę jest kręgowcem?
  23. Wybacz moją szczerość, ale... Kiedy chcesz by coś zrobiono, to zrób to sam, a nie czekaj aż ktoś się znajdzie.
×
×
  • Utwórz nowe...