Skocz do zawartości

Cahan

Moderator
  • Zawartość

    4072
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    151

Wszystko napisane przez Cahan

  1. Cahan

    Hej,siema,elo!

    Hej! Siema! Elo! Guten Abend... Witaj na forum i stawiaj spacje po znakach interpunkcyjnych
  2. Tym razem sztuka wykładowa. Na deviantarcie mam tego więcej, jakby co. Smolder Chrysalis
  3. Noc już nadeszła moi mili, Gniew i strach się w sercach sili. Koszmar powstał, wyszedł z mroku, Nie każdy dotrzyma mu kroku. Podzielił się na cztery części, Czasu zostało już tak mało, Niech polowaniu się poszczęści, Zło w ukryciu się zaśmiało. Jedną jest ta, która się nigdy nie zmienia. Krwawe lice zdobi, bój się jej imienia. Druga powoli patrzy wam w oczy, Chudy pochód po gołych polach kroczy. Trzecia jest podobna do drugiej siostry, Już nie wstaniesz, gdy przyjdzie kaszel ostry. Czwarta u władzy każde życie trzyma. Nie zawaha się, jej się nie powstrzyma. *** Mimo lęku i grozy nie warto się bać. Miesiąc jeszcze mamy, o swoich trzeba dbać. Co siódmy dzień tutaj zbierzemy się razem. Wskażemy zło, nie ujdą winy płazem. *** Noc już nadeszła moi mili, Czas krwawych łowów oznajmili. Koszmar powstał, wyszedł z mroku, Nie każdy dotrzyma mu kroku. Utwór stworzył @The Silver Cheese z moją małą pomocą. Panie i panowie! Pragnę Wam przedstawić zapowiedź pierwszego od... nie wiem kiedy eventu ogólnoforumowego! Przygotowaliśmy dla Was zabawę angażującą większość działów (w wielu z nich znajdą się w nich eventowe tematy, tzw. Tawerny). A co to za zabawa? Polowanie na czarownice, w które wcielą się nasi ukochani opiekunowie (tylko ci, których można spotkać w Tawernach), a tak dokładniej to kucyki, w które się wcielą. Będziecie szukać prawdy, palić na stosach oraz klimacić, ponieważ całość ma się utrzymywać w stylu storytellingu, w którym wcielacie się w randomowe kuce z Ponyville - OCki. Aby wygrać musicie odnaleźć 4 wiedźmy i je spalić. Nie jest to jednak takie proste - macie tylko cztery szansy, więc wszystkie muszą być trafione. Zabawa wystartuje 9 października i zakończy się 7 listopada. W każdą sobotę zbieracie się tutaj, na Wzgórzu ognia i głosujecie kto zostanie spalony. Osoba, która zdobędzie najwięcej głosów stanie się podpałką. Głosy podliczane są w niedzielę i można je wysyłać do 19:30 tego dnia. O 20:00 stos zapłonie. Nie dowiecie się, czy spaliliście wiedźmę aż do 7 listopada. Będzie to związane z fabułą, która zostanie ujawniona dopiero 9 października. Skąd macie wiedzieć kogo spalić? Otóż, w Tawernach możecie rozmawiać z kucykami, a także między sobą i wymieniać się wnioskami oraz podejrzeniami. Ale możecie też zdobyć wskazówki ode mnie (tutaj) lub od Zegarmistrza w jego dziale. Wskazówki mają swoją cenę i nie są jawne, dostajecie je na PW. Możliwości zdobycia wskazówek są następujące: 1. Porządne posty w 5 dyskusjach na forum w działach objętych eventem. 2. 3 komentarze pod fanfikami typu oneshot w Dziale Opowiadań. "Fajne, pisz dalej" nie będą brane pod uwagę. 3. Komentarz pod wielorozdziałowcem w Dziale Opowiadań. Mowa o rozbudowanych i porządnych komciach. 4. Wrzucenie starannej pracy do działu rysunkowego. 5. Napisanie opowiadania i jego publikacja w odpowiednim dziale. 6. Udział w tym konkursie literackim: https://mlppolska.pl/topic/17904-gusła-czary-oraz-mary-niechaj-odbędą-się-dziady-czyli-konkurs-na-utwór-hellowenowy-w-słowańskim-klimacie/ 7. Zadanie pięciu pytań w zapytajkach x 3 (3 różne postaci, dla każdej 5 pytań). Porządne pytania. "Lubisz masło?" się nie liczy. Nowe możliwości pojawią się z czasem. Wiedźmy mają swoje umiejętności specjalne: Pierwsza wiedźma - pozbawia jednego wybranego gracza głosu podczas linczu. Działa w każdym tygodniu. Druga - z graczy, którzy ją linczują może wybrać jednego i go zabić. Ale nie musi. Trzecia - jej umiejętność działa raz w tygodniu, fałszuje jedną ze wskazówek dla jednego gracza Czwarta - na początku każdego tygodnia wybiera gracza, który nie dostanie wskazówki, nawet jeśli na nią zasłużył. Taki gracz otrzyma odpowiedni komunikat od Zecory. Najaktywniejsi gracze otrzymają forumowe awardy. Trolli będę upominać. Jeśli nie posłuchają upomnień, to zostaną wywaleni z eventu. Wiedźmy są osłabione podczas pełni 24 października, kiedy przypada dodatkowa noc polowania - bez linczu, po prostu wtedy wychodzą dodatkowe wskazówki i dzieją się rzeczy - magia, etc. Wzgórze Ognia również służy do dyskusji i jest możliwość interakcji z Zecorą. Zecora i Luna (Zegarmistrz) nie są wiedźmami. Ważne! Nie musisz umieć w RPG by w to grać. Chodzi raczej o luźne klimacenie i nie wyskakiwanie z bazooką, predatorem czy papieżem z kapelusza. Wasze rozkminy mogą wyglądać nawet jak same dialogi bądź jak "Sądzę, że wiedźmą może być Księżniczka Abstynencja, ponieważ nie pasuje mi coś w jej zachowaniu.".
  4. Cahan

    Zapytaj Zecorę

    Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi, choruję zwykle po tym gdy jakiś kucyk mnie odwiedzi. Wirusy i bakterie raczej się mnie nie imają, lecz magiczne dolegliwości już dobrze mnie znają. Ktoś zawsze coś rozsypie, potrąci czy rozpyli, że bezpieczniej jest już chyba przejść przez stado żmii. Był też Rockhoof i wielki rój os, oj bardzo mnie chyba nie lubił wtedy los. Pająki, muchy oraz komary, ich pakowałyby się całe chmary. Temat nie jest dla mnie wcale nowy i robię niezły krem przeciwzmarszczkowy. Nie da się pokonać starości, z każdego z nas pozostaną kości.
  5. Miotła i jej Trixie Fanfik autorstwa Rarity.
  6. Cahan

    Zapytaj Zecorę

    1. Kucoperze, przez niektórych testralami zwane, to stwory ciemności i księżniczki Luny ukochane. W moim życiu je widywałam, ale z żadnym nie rozmawiałam. Wiem, że stąpają cicho niczym koty, że niewidoczne są ich nocne loty, pies na diamenty węchu im zazdrości, a i porachować potrafią wrogom kości. 2. W waszym świecie lekarze mają pewne tajemnice, więc wiedz, że i ja mam swoje granice. 3. Nigdy kiriny mnie nie spotkały, może czas sprawi by drogi się skrzyżowały. 4. Kucyki i tolerancja? Różnie już z tym bywa, czasami wchodzisz do wsi, a wieś się cała zmywa. Z czasem się przekonują i przywykają, a nawet czasami cię odwiedzają. Oczywiście, że kiedy są w wielkiej potrzebie, bo przecież nie mogłyby same z siebie. Zdarzały się również spotkania z pomidorem... burakiem, cebulą i jednym zgniłym porem. Lecz kiedy pojawi się jakiś kuc z widłami, to zanim zaraz biegnie tłum cały z pochodniami. 5. Wątpię by kiedykolwiek doszło do tego, kucyki boją się Everfree, mój drogi kolego. Czysto hipotetycznie... Mogę podnieść ceny za moje mikstury, wykupić teren wokół, postawić znak ponury. A treść jego: Teren prywatny. Nie śmiecić, nie niszczyć, nie wprowadzać dziatwy.
  7. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  8. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  9. Przetłumaczona jest całość, ale się opierdalam z patroszeniem.
  10. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  11. Po wakacjach, czyli w październiku.
  12. Nie zawsze. Białe odmiany sięgające tak wysoko wskazują na srokaciznę. Niektóre konie, które są genetycznie srokate, w ogóle nie mają białych plam. Ten jest jednak ewidentnie srokaty. Plamy bieli sięgają powyżej nadgarstków i stawów skokowych.
  13. Nie piszemy posta pod postem przed upływem 24 godzin. A obrazki chowamy w spoilery.
  14. Tak się tylko wtrącę, bo nie znoszę tej gry dla koniar, to nie jest kasztanek. To srokacz I przypominam o umieszczaniu obrazków w spoilerach.
  15. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  16. Gael mnie bije jak małą dziewczynkę. Za stara się robię na te gry. Refleks nie ten co kiedyś.

    1. Pokaż poprzednie komentarze  [6 więcej]
    2. Cahan

      Cahan

      A 3 faza Gaela to zło

      Jego HP to zło

      szybkość to zło

      a przede wszystkim pioruny i jego płaszcz

    3. Lemi

      Lemi

      Ale jaka epickość i satysfakcja po walce! Odpali tą fazę - graj muzyko!

    4. Cahan

      Cahan

      Dla mnie ta walka jest za długa. Gael ma strasznie dużo HP jak na szybkiego i agresywnego bossa, który bije jak wyrzutnia rakiet.

  17. Cahan

    No, witam ;)

    Witaj na forum i nie pisz posta pod postem
  18. Cahan

    Cześć

    To się nie czepiaj, bo za rażące błędy w pisowni dostaje się warna. Dlatego lepiej poinformować i dać szansę na poprawę zamiast karać.
  19. Cahan

    Cześć

    1. Mordownia. Zniszczenie zdrowia psychicznego i fizycznego gwarantowane. 2. Finansowo nie opłaca się przez długi czas.
  20. Cahan

    Cześć

    Jeśli forum podkreśla Ci coś na czerwono, to znaczy, że czas skorzystać ze słownika. Jeśli nie masz pewności, to znowu polecam słownik.
  21. Cahan

    Cześć

    Witaj! Jestem Cahan i będę Twoim koszmarem jestem jednym z inkwizytorów moderatorów. Dlatego tu przybyłam. 1. Nie dubluj tematów. 2. Nie pisz posta pod postem. 3. Zacznij korzystać ze słownika, bo robisz sporo błędów i to rażących. PS. Odradzam wybór kierunku lekarskiego. 2/10, nie polecam.
  22. Frida z Ariandelem to zło. W wersji czarny płomień też.

    1. Pokaż poprzednie komentarze  [3 więcej]
    2. Cahan

      Cahan

      Najlepiej jak host zachowuje się jakby nie odkrył jak się robi uniki. Stoi jak ta ofiara losu przed bossem i daje się bić. I się tylko zastanawiasz jakim cudem on doczłapał do tego etapu.

    3. Syrth

      Syrth

      Z czymś takim się jeszcze nie spotkałam :rainderp: ale w DS3 mało pomagałam. 

       

    4. Cahan

      Cahan

      Ja na bliźniakach farmię żary. Bo na nich najczęściej mnie przyzywają + ten boss jest dla mnie prosty. A żary potrzebuję na Fride. Zasięg AOE jej ostatniej formy to raaaak.

  23. Equestria Times jest takim tworem, który nie dość, że jeszcze żyje, to się w dodatku rozwija. W numerze wrześniowym dostaniecie grę kucykową oraz kolorowanki. Tak, kolorowanki. Jeśli pomysł się przyjmie, to będzie kontynuowany w kolejnych numerach. Tymczasem prosimy Was byście pisali w komentarzach do jakich fanfików byście chcieli kolorowanki! Gore i clop odpadają, od razu mówię. Wasza ulubiona Redaktor Naczelna
  24. A mi właśnie podobało się to, że Cozy była zwykłym źrebakiem, a nie kolejną istotą nierozumianą, skrzywdzoną w przeszłości, etc. Władza jest potęgą i jest celem sama w sobie. To, że zostanie dyrą w szkole to najdurniejszy sposób na zdobycie porządnej władzy, to inna kwestia. Z drugiej strony - jak się na nią spojrzy, to widać jak wiele z jej wyobrażeń o świecie jest durnowatych. Ale to ma sens, bo to... dziecko. I takie spojrzenie na przyjaźń, władzę i potęgę mogło powstać tylko w źrebięcej główce. Kto z nas za dzieciaka nie śnił o władzy absolutnej i masowych egzekucjach niech pierwszy rzuci kamieniem! Ja marzyłam...
  25. Nie można. To moderacja i administracja uznaje, co jest offtopem. Przede wszystkim mieliście przestać, bo: 1. To do niczego nie prowadzi. Po prostu dość. 2. Raczej chodzi o rozmowy o fanfiku, a nie o jego tagach. Znaczy, rozmowy o tagach też są spoko, ale nie na 2 strony forum. EDIT: Gadałam z Dolarem i mówi, że rozmowy o tagach są jak najbardziej ok. W takim wypadku moja interwencja była nadgorliwa, bezpodstawna, a ja przepraszam za błąd.
×
×
  • Utwórz nowe...