Jump to content

Michalski9

Brony
 • Posts

  173
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Michalski9 last won the day on July 13 2022

Michalski9 had the most liked content!

About Michalski9

 • Birthday 03/31/1995

Kontakt

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier
 • Miasto
  Świat > Ziemia > Polska > Brzeg/ Wrocław
 • Zainteresowania
  Psychologia, szeroko pojęte IT
 • Ulubiona postać
  Pinkie Pie

Recent Profile Visitors

34465 profile views

Michalski9's Achievements

Słodki kucyk

Słodki kucyk (3/17)

305

Reputation

Single Status Update

See all updates by Michalski9

 1. Jak myślicie, czy AI pomoże w tworzeniu zawartości kucykowej? A może już ktoś gdzieś widział jakąś twórczość fanowską AI?

  1. Decaded

   Decaded

   Tego jest od zarzygania wszędzie gdzie się popatrzy. Szczerze zazdroszczę, jeśli tego nie widziałeś.

   Osobiście wilałbym, żeby AI nie było używane do "tworzenia" zawartości jakiejkolwiek, szczególnie z użyciem obrazów, gdyż jest to nic innego jak plagiat z dodatkowymi krokami.

  2. Ryk

   Ryk

   Decaded dobrze pisze. Jest tego w sieci sporo. Wpisz sobie na Derpi "ai content" albo "15 ai" na Tubie. Sztuczna inteligencja masowo tworzy kuce już ze dwa lata.

  3. Socks Chaser

   Socks Chaser

   Długo i wyczerpująco

    

   Jeśli jako "pomoże w tworzeniu" masz na myśli "pomoże zasypywać strony typu derpibooru, deviantart i podobne masą powtarzalnego śmiecia", to tak, z pewnością pomoże. I raczej z tonu mojej wypowiedzi idzie ogarnąć jakie mam zdanie na ten temat. 😛 

    

   Nie mam problemu z używaniem AI do pewnego stopnia w medycynie albo budowaniu jakiś modeli prognozowych i podobnych bajerach (choć wciąż powinno się to odbywać z dużym wkładem ludzkim, medycyna to nie zawsze trafne zgadnięcie jaki lek na jakie schorzenie, ale też trochę łączenia kropek, chęci brnięcia, odkrywania problemu itp.), ale AI w przypadku obrazków nie robi nic prócz tego, że uczy się na już istniejących artach ludzkich, i kopiuje je. Do szkolenia modeli AI masowo wykorzystywano arty różnych artystów, którzy nie zostali zapytani czy się na to zgadzają, ani w żaden sposób zrekompensowani za dołożenie się do tworzenia modelu AI, który potem ma z nimi "konkurować".

   So yeah, to wszystko opiera się na kradzieży cudzej pracy, a ja nie lubię jak ludzie są okradani ze swojej pracy. 😛 Ale też ostatnio trochę kombinuję z różnymi artystycznymi rzeczami, i mam na to też taką optykę, że AI zwyczajnie sztukę hamuje. Tutaj bardzo popieram np. słowa Hayao Miyazakiego, choć nie jestem wielką fanką bucowatych osób:

    

   Jego słowa interpretuję tak, że sztuka, jakakolwiek, czy pisane historie, filmy, gry, muzyka, art, cokolwiek, jest odzwierciedleniem ludzkich pomysłów, przeżyć, pragnień, konceptów, strachów, smutków, cierpień, miłości, szczęścia. AI karmi się treściami od realnych ludzi, musi to robić by się rozwijać, bo na ten moment nie mówimy o istnieniu faktycznie "sztucznego umysłu", tylko o modelach co się uczą i powtarzają rozwiązania którymi się je "nakarmi". AI nie rozumie konceptu ręki, oka, umie tylko powtórzyć na podstawie istniejących artów to, jak oko jest rysowane. Nie rozumie że Piramidogłowy w Silent Hill 2 ma jakieś wielopoziomowe znaczenie w historii Jamesa, nie rozumie filozoficznych zagadnień z SOMA, i wszelkich innych zamysłów artystycznych, stąd też różne teksty produkowane przez AI są dosyć proste i bazują na basicowych założeniach, gdy ludzie potrafią się bawić gatunkami, wplatać własne przeżycia, inspiracje. To co u ludzi jest efektem złożonych procesów poznawczych, chęci rozwijania się jako osoby, powiedzenia czegoś, wyrzucenia czegoś, ukazania poglądów, szczęścia, smutku, cierpienia itp. jest przez AI maglowane by AI mogło wyrzucać papkę.

    

   I tutaj Hayao Miyazaki mówi "this is an insult to life itself". Gdy używasz AI by animować cierpienie, to usuwasz ludzki element tego, czym jest faktyczne cierpienie. Trywializujesz to w imię sprawienia, że proces będzie lepszy, szybszy, zautomatyzowany. AI nie rozumie cierpienia, ludzie rozumieją cierpienie, nawet na basic poziomie, że Kurczak cierpiał gdy widział jak Czerwony łaził na swojej dupie w Cartoon Network. By ukazać cierpienie, my przekazujemy swoje rozumienie i odczuwanie cierpienia, rozumienie świata, emocje, prawa, chęci, wartości, cele. Nasze życie to ciągłe przeżywanie tego o czym mówię.

    

   Jednym ze sposobów na ukazanie tego, tych rozumień, emocji, praw, wartości, smutków, cierpień, radości, przekonań jest sztuka. Automatyzując to poprzez AI nie tylko dążymy do okradania ludzi z pracy zarobkowej (concept artyści, ludzie robiący commissiony, graficy), ale też z ich pracy jako sztuki którą tworzyli, co za tym idzie, całego tego bagażu który idzie na stworzenie tego.

    

   So yeah, takie moje zdanie. 😛 I oczywiście, AI będzie musiało być uregulowane, bo już nawet nie mówimy tylko o tworzeniu ot, artów z kucami czy anime postaciami, ale wszelkich deepfake, fałszywych nagrań itp. które są bardzo trudne do odróżnienia od realnych, czy systemach profilujących, naruszających prywatność. Więc myślę że trzeba to regulować, i mocno się temu opierać, stąd np. nie dziwi mnie to próbowanie infekowania modeli AI, a smuci mnie to, że jednak okazało się to mało skuteczne. 😛

    

   Still, jak ktoś w AI siedzi to raczej nie spalę na stosie od razu, ale jak mówię wyżej, jeśli chodzi o AI w artach to mam bardzo negatywne zdanie. Bliskie jest to mojemu sercu bardzo bardzo, to też i poglądy mam konkretne. 😛

×
×
 • Create New...