Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Airlick

The Knight's Gambit [PL][Oneshot][Normal]

Recommended Posts

Świetnie. Absolutnie kurna świetne. Głębszy przekaz umieszczony w krótkiej anegdocie, uwielbiam czytanie między wierszami. Zawsze się zastanawiam co myśli i czuję Luna, jej psychika wydaje się dużo bardziej złożona niż Celestii... a może po prostu jest bardziej tajemnicza. Dzięki Air za przetłumaczenie tego, kawał dobrej roboty! PS. Małe literówki

Lubię fanficki przedstawiające siostrzane relacje Celestii i Luny, przedstawiane jako rodzina która się wspiera, która może na siebie liczyć i zawsze pomoże. Zwłaszcza pomysł z partią szachów był jak najbardziej trafiony (choć sam nie jestem fanem tej gry, i zawsze przegrywam w nią). Bardzo dobry przykład jaki powinien być one-shot Fanfic - ciekawy, refleksyjny, dobrze napisany, i zapadający w pamięć.

Dobrze i szybko się go czytało, uwielbiam czytać o Lunie zawsze jest ciekawie. Trudno było by się zmienić po tysiącu lat banicji, więc dobrze, że starsza siostra pomaga jak tylko może.

Świetnie. Absolutnie kurna świetne. Głębszy przekaz umieszczony w krótkiej anegdocie, uwielbiam czytanie między wierszami. Zawsze się zastanawiam co myśli i czuję Luna, jej psychika wydaje się dużo bardziej złożona niż Celestii... a może po prostu jest bardziej tajemnicza. Dzięki Air za przetłumaczenie tego, kawał dobrej roboty!

PS. Małe literówki

Gdzie literówki? :octcry:

Czytałem ten fanfic wczoraj po angielsku :D Airlick, co tu dużo mówić, sam fanfic jest dobry, a Twoje tłumaczenie jak zwykle świetne :P Rzeczywiście gdzieniegdzie są drobne literówki. Jesli chcesz mogę Ci je wysłac na PW, tyle że wpierw musiałbym przeczytać jeszcze raz :rainderp:

Baj de łej, czy te "bierki" w szachach nie nazywają się "figurami"? :P

Zaiste, nie, o czym przekonałem się, przeglądając różne fora szachowe. Określenia 'bierki' szachiści wydają się używać na wspólne określenie wszystkich figur i pionków w grze. Edytuję tutaj, nie chcę robić spamu dla jednego zdania.

Obiecuję Air, ze jak się prześpie to Ci jakieś wskaże, ale byłem w trakcie czytania, więc to olałem : P

Świetne. Uwielbiam fanficki o Lunie, a ten jest bardzo refleksyjny. Tłumaczenie naprawdę dobre, żadne literówki nie raziły po oczach.Czytając słuchałam między innymi

W jaki sposób udało ci się odkopać fica sprzed ponad dwóch lat? :ming: Wręczyłbym ci złotą łopatę, ale trochę mi nie wypada... :raritylaugh:

Dobrze zrobił, że to odkopał, bo dzięki temu ja dostałem szansę, by się z nim zapoznać ;) Bardzo miły fic, ciekawie podany. No i dobrej jakości tłumaczenie.

W jaki sposób udało ci się odkopać fica sprzed ponad dwóch lat? :ming: Wręczyłbym ci złotą łopatę, ale trochę mi nie wypada... :raritylaugh:

No widzisz ma się swoje sposoby. ;)

A cóż to drogi Airlicku jest złota łopata ?

Edited by Crystalla

Odkopywanie starych tematów jest aktywnością zasługującą na najwyższą pochwałę :rainderp:.

Co my tu mamy? Wieczór, ostatnie promienie zachodzącego słońca, balkon i księżniczki, a pomiędzy nimi – główny bohater opowiadania, szachy. Umiejętnie poprowadzona rozgrywka, dużo refleksji, przebijanie się przez skorupę samotności i wyrzutów sumienia… No i wreszcie nauka – trzeba walczyć do końca, niezależnie od okoliczności. Bardzo piękne przesłanie, doskonale ukazana emocjonalność Luny i jej relacje z siostrą. Czuć ten dystans, który utworzył się między nimi przez wieki rozłąki… I te łagodne słowa Celestii: „Kucyki wolą milsze księżniczki”, na które odpowiedź może być tylko jedna, rozlewająca się goryczą w sercu: „Wolą ciebie”.

Piękne opowiadanie, wspaniale, że zdecydowałeś się je przetłumaczyć. W samym tłumaczeniu większych zgrzytów brak, może poza skandaliczną manierą wlepiania kropek po każdej kwestii dialogowej.

- Nie widzę sensu tam, gdzie nie widzę nadziei. - odparła Luna.

- Nie zawsze chodzi tylko o zbijanie bierek. - odparła Celestia.

- Zaiste. - powiedziała Luna tonem, w którym wyraźnie słychać było złość.

Domyślam się, że przez dwa lata nauczyłeś się już, jak powinno się pisać ;).

Głębszy przekaz umieszczony w krótkiej anegdocie (…).

Absolutnie się zgadzam. Fantastyczny tekst nienagannie opisujący trudne siostrzane relacje… i bardzo przyjemne tłumaczenie.

Pozdrawiam,

Madeleine

PS

Dzięki tobie wiem, że przez całe życie używałam w odniesieniu do szachów błędnej nomenklatury  :drurrp: .

Piękne opowiadanie, wspaniale, że zdecydowałeś się je przetłumaczyć. W samym tłumaczeniu większych zgrzytów brak, może poza skandaliczną manierą wlepiania kropek po każdej kwestii dialogowej.

Domyślam się, że przez dwa lata nauczyłeś się już, jak powinno się pisać.

Tak, ale jakoś nie mogłem się zabrać do poprawiania starych tłumaczeń... :ming:

Dzięki tobie wiem, że przez całe życie używałam w odniesieniu do szachów błędnej nomenklatury   .

Kłaniam się i polecam na przyszłość. :rainderp:

Tak

Mam znowu ci przypomnieć Racist Barn? :rainderp:

jakoś nie mogłem się zabrać do poprawiania starych tłumaczeń...

Bo jakoś mało komu się chce :P