Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Bosman

Herosi [Zapisy] [human]

Recommended Posts

Ktoś kiedyś powiedział, że bohaterem może być każdy z nas nie zależnie od tego czy ma jakieś moce czy nie. W zasadzie jest to prawda, ale moce są bardzo pomocne. Zwłaszcza takie, które pochodzą od boga.

A co jeśli takich bohaterów byłoby wielu tak jak wielu byłoby bogów. To dałoby wiele możliwości.

 

Ogólnie o sesji:

 

Wprawdzie jest to moja pierwsza sesja na tym forum ale mam nadzieję, że będzie udana i będziecie się przy niej dobrze bawić. Otóż założenie jest proste. Jesteście potomkami bogów. Jest to dość ogólnie więc już wyjaśniam. Każdemu z bogów mogło się zdarzyć, że zakochał się w człowieku. Tak jest i w tej sesji. Każdy z uczestników jest synem lub córką jednego z bogów greckich ( lub innych ale o tym potem). Pewnego dnia zostaliście posłani do obozu szkoleniowego dla herosów gdzie macie nauczyć się poprawnie używać waszych mocy oraz wykonywać różne zadania. Od zwykłych misji typu przynieś to czy tamto do walk z mitycznymi potworami różnej maści. 

 

 

Tak brzmi to podobnie do innej sesji na tym forum, ale ja będę się starał, aby ta sesja przetrwała jak najdłużej. I tak jest to oparte na serii o Percy Jacksonie. Ale tylko pomysł i ogólne założenia. Reszta to już mój pomysł.

 

Karta postaci:
Imię i Nazwisko:

Wiek: (Najlepiej jakby był w granicach 19-21 ale dopuszczę inny. Jednak należy to opisać w historii.)

Płeć: ( mimo, że po opisie postaci i imieniu można by było się domyśleć wolę mieć to napisane)

Wygląd: ( obojętnie zdjęcie, opis. Ale żeby był to człowiek. Wybaczcie ale kucyki w tej sesji jakoś mi nie pasują :P )

Charakter:

Historia: ( jak to się stało, że odkryliście swoje moce i jak trafiliście do obozu. Obóz znajduje się w lecie. Wejście jest przez ruiny starej wartowni. Jest to coś na kształt portalu, który przenosi do obozu.)

Rodzic: ( do wyboru poniżej. Mogę przyjąć jakiegoś innego niż wymienieni ale trzeba to dobrze opisać w historii)( Po wybraniu Boga każdy może dodać 1 ( ale tylko 1 ) moc. Moc musi być jakoś powiązana z wybranym Bogiem i nie może być op. Ostrzegam będę sprawdzał i wymagał ewentualnych poprawek)

 

Bogowie do wybrania: ( Uwaga aby nie było jakiegoś galimatiasu KAŻDY Bóg może mieć maksymalnie 2 dzieci. Wiem, że to jest dość spore ograniczenie ale nie chcę mieć tutaj jakiegoś burdelu bałaganu.)

-Ares (zdolności posługiwania się prawie każdą bronią do walki wręcz, dość duża brutalność)
-Afrodyta ( Umiejętności manipulowania osobami przeciwnej płci, umiejętności jeździeckie,)

-Apollo (Duża szybkość i zwinność, zdolności uzdrowicielskie) 

-Atena (Wysokie zdolności taktyczne i planowania, duże zdolności bitewne)

-Hefajstos (duże umiejętności tworzenia przedmiotów, władza nad ogniem, ognioodporność)

-Hades ( ożywianie umarłych ( do 2 naraz), tworzenie strasznych wizji)

-Posejdon (oddychanie pod wodą, kontrola wody,)

-Zeus (strzelanie piorunami, dalekie widzenie)

-Hermes ( umiejętności przekonywania innych do swojego zdania, otwieranie zamków)

 

Ogólne zasady:

1. Używamy poprawnej polszczyzny ( a co wiąże się z tym, że nie przeklinamy)

2. Nie stosujemy powerGamingu ( za to od razu będę wywalał. Ewentualne spory rozwiązuje ja)

3. Szanujemy wypowiedzi innych uczestników.

4. Przestrzegamy zasad.

 

 

Uczestnicy:
 -Andrew Luton (GamesPon3)

-Syd Owens (Oksymoron GreyJoy)

-Jessica Parks (Heheszka)

-Dante Sparda (Lycypher)

-Mike "Cog" Hammersmith (Zegarmistrz)

-Leif Einar (ukeź)

-Pagan Strickland (Pawlex)

 

Zapraszam do zapisywania się. Po zabraniu kilku osób zacznę sesję. Zapisy najpewniej pozostaną otwarte chyba, że postanowię inaczej. W tym temacie będą również pojawiały się informacje o ewentualnych przerwach w sesji z różnych powodów. ( wyjazdy, choroba itd) Więc polecam sprawdzać ten temat co jakiś czas.

Edited by Bosman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak jeszcze raz zobaczę Artemidę w opcjach wyboru to się chyba pochlastam.

Artemida jest jedyną boginią, która nie może mieć dzieci, bo poprzysięgła wieczne dziewictwo i brak potomstwa. Nawet w samym Percym jest to opisane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak znam historię Artemidy. Mogę ją wykreślić z możliwości wyboru ale co mi to da jeśli ty po prostu tak napisałaś i sobie pójdziesz. Jak będziesz grała to nie ma problemu i ją usunę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imię i nazwisko(jak w każdej sesji): Andrew Luton

Wiek: 19 lat
Płeć: Mężczyzna
Wygląd: blond włosy, szare oczy, nosi ciemne ubrania, przy pasku ma przyczepiony nożyk, w rękawie ma schowany scyzoryk(dosłownie, ma tam kieszonkę)
Charakter: Miły, rozgadany, łatwo zdobywa przyjaciół.

Historia:(trzeba, na prawdę?)
Rodzic: Hermes(u Hermesa powinno być "duże zdolności złodziejskie")

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. No wypadałoby coś napisać.

2. Masz racje ale nie planowałem złodziei w sesji. Chcesz to napisz, że masz takie zdolności i tyle. Tylko na razie nie wiem czy będą przydatne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imię i Nazwisko: Syd Owens

Wiek: 18 lat

Płeć: mężczyzna

Wygląd: Wysoki chłopak o jasnej karnacji, z długimi i czarnymi włosami. Ma turkusowe oczy i zwykle ubiera się na czarno.

Charakter: Wesoły, jeśli ktoś lubi czarny humor. Lubi być w centrum uwagi, ale nie jest natarczywy w zdobywaniu tego zainteresowania.

Historia: Urodził się w niewielkim miasteczku, w domu oddalonym od zabudowań. Mieszkał z matką, pracującą jako lekarka. Nigdy nie narzekali na brak pieniędzy, ale że kobieta bardzo często przebywała poza domem, Syd znajdował sobie towarzystwo sam, na niedalekim cmentarzu. Tak odkrył, że potrafi kontaktować się z duszami i podporządkowywać je jego woli. W wieku dwunastu lat dowiedział się, kim był jego ojciec i zadowolony z owego odkrycia, postanowił rozwijać swoje niecodzienne umiejętności...

Rodzic: Hades

Dodatkowa Moc: Potrafi widzieć i kontaktować się ze zmarłymi (duchami) którzy są mu posłuszni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. No wypadałoby coś napisać.

2. Masz racje ale nie planowałem złodziei w sesji. Chcesz to napisz, że masz takie zdolności i tyle. Tylko na razie nie wiem czy będą przydatne.

1.ALE JA NIE UMIEM :

2.Złodziei się nie planuje, sami przychodzą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postaraj się coś wymyślić. Sesja zacznie się jak będzie kilka osób więc masz jeszcze czas. A co do złodziei to zobaczymy. Będziesz nadużywał dostaniesz kopa z sesji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W to nie wątpię. Mówię jak chcesz to dopisz że masz takie umiejętności. Ale zostałeś ostrzeżony. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie będę za dużo, obiecuję.

Zabieram się za historię, ale nie będzie ona normalna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imię i Nazwisko: Jessica Parks

Wiek: 19 lat

Płeć: Kobieta

Wygląd: Wysoka dziewczyna o długich, blond włosach i pięknych, błękitnych oczach.

Charakter: Miła, trochę nieśmiała

Historia: Jessica od dzieciństwa zauważała, że gdy pływa, dzieją się dziwne rzeczy. Zapytała o to matkę, a ta wytłumaczyła jej, że jest córką Posejdona. Jessica miała żal do matki, że nie powiedziała jej o tym wcześniej. Czym prędzej ruszyła do obozu,o którym opowiedziała jej matka. Dziewczyna bez problemu tam trafiła i zaczęła nowe życie.

Rodzic: Posejdon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imię i Nazwisko:Dante Sparda

Wiek: 19 lat

Płeć: Mężczyzna

Wygląd: EresAnimeGuyWinged1_zpsd3722c9d.jpg

Charakter: mroczny( skrywa tajemnicę), miły, brutalny dla wrogów, sadysta.

Historia: Moce odkrył w czasie bójki w której przeciwnicy (dresy) miały przewagę, Dante się wkurzył a w jego ręce pojawił się miecz którym zabił połowę z nich. Gdy odzyskał świadomość zaczął uciekać. Dotarł do domu i rządał wyjaśnień sprawy. Gdy dowiedział się,że jego ojcem jest Ares i gdzie jest obóz zacząół biec  w stronę ruin starej wartowni i przeskoczył nie wiedząc o tym przez portal i tak się tu pojawił.

Rodzic:Ares. Dante może przywoływac 7 katan którymi się posługuje z zadziwiającą szybkością.

Edited by Lucypher

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapraszam Zapraszam. Ale ostrzegam, że jest to moja pierwsza sesja więc musicie mi wybaczyć ewentualne błędy i niedociągnięcia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak ja dawno nie tworzyłem karty...

Karta postaci:
Imię i Nazwisko: Mike "Cog" Hammersmith

Wiek: 19

Płeć: Mężczyzna

Wygląd:

steampunk.jpg

Przeciętny wręcz chłopak. Zawsze ze słuchawkami na uszach w których ma puszczoną jakąś spokojną nutę. Jak sam twierdzi, na uspokojenie krwi.

Zwykle chodzi w prawie że galowych strojach, na które często rzuca roboczy fartuch. Co też może rzucać się w oczy to fakt, że zarówno jego okulary jak i słuchawki są stylizowane na steampunk, który to uwielbia. Kiedy nie pracuje, zwykle nosi garnitur z wcięciami, ot wynalazek pozwalający na swobodne poruszanie się. Czego nie widać, to dobrze rozbudowana muskulatura, bowiem kowalska robota "buduje nie tylko charakter".

Charakter: Nie da się skwitować jego charakteru jednym słowem. Bowiem jest to dość mocny koktajl. Sumienny, uparty, czasami porywczy, a nad to pracowity. Kiedy krew uderzy mu do głowy, lepiej przywiązać go do czegoś żeby się nie ruszał z miejsca.

Wyobraź sobie sytuację, stoicie za drzwiami, w środku 2 "bosów" omawia coś ważnego. Wy ustalacie jak ich zaatakować, na co on stwierdza "LEEEEEEEEROY JANKINS!" i wpada do pomieszczenia. Tak, jego charakter już nie raz wpakował go w bagno godne "herosa"...

Historia: 

Mark był ekscentrycznym młodzieńcem. Wychowywany przez matkę dorastał w małym miasteczku Hellonstine, uczęszczając do tamtejszej szkoły. Od małego uwielbiał majsterkować, a im szybciej dorastał, tym bardziej kierował swoimi zamiłowaniami w kierunku tworzenia. Zawsze gdy tylko cś wpadało mu do głowy, udawał się za dom, do własnego warsztatu, który zbudował z pomocą miejskiego kowala. Tam zaś wprowadzał swoje wizje w czyn. Na jego 18 urodziny matka zrobiła mu dość niezwykły prezent. Podarowała mu, a raczej wskazała miejsce w którym się znajdował, stary młot, rzekomo swego czasu nalerzący do jego ojca. Z młotem otrzymał też list, który twierdził iż jest potomkiem greckiego boga, Hefajstosa, i że w ciągu roku ma się stawić w miejscu zaznaczonym na mapie. Gdyby nie powaga matki i niezwykły ciężar młota, który mimo tego łatwo było podnieść, uznał by to za żart. Lecz mimo tego, postanowił zaufać rodzicielce, wszak miał inny wybór? Przez rok szykował się na podróż do odległego miejsca które wskazywała mapa. Przez rok szkolił swoje umiejętności, uważając że nawet jeśli to jest jakiś monstrualnie wielki żart, to mimo tego fajnie mieć "boskiego patrona" z pod znaku własnych zamiłowań. Matka podwiozła go w granice lasu, dalej zaś udał się sam. Po kilku godzinach mozolnej wędrówki(samotny chłopak z plecakiem i garniturem w lesie)znalazł starą wartownię. I jeśli wierzyć opisowi z listu, kiedy przekroczy jej próg, znajdzie się w odpowiednim dla siebie miejscu.

Rodzic: Hefajstos

Moc: Serce Kowala - ta moc ma 2 zastosowania:

1. Posiadacz jest silniejszy niż wskazuje to jego budowa(kowal musi mieć siłę by operować młotem i metalami).

2. Posiadacz rozumie metale z którymi pracuje, przez co potrafi drastycznie zmniejszyć czas w którym pracuje. Naostrzenie miecza? 2-3 minuty. Wykucie nowego? 1-2 godziny(miast 10-12)

 

Czytając powyższe karty, nie jestem pewien czy nie przesadziłem ._.''

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panie czytałem z niemałym zainteresowaniem. Mam nadzieję, że w sesji będziesz równie dobrze się odnajdywał w sesja jak w pisaniu karty. 

 

 

 

Dobra mamy 6 osób więc wydaje mi się, że będziemy mogli zaczynać. Dzisiaj powinien pojawić się temat z grą. 
Jeszcze krótkie info dotyczące samej gry.  Jest to sesja w której nie macie jako takiego limitu postów między moimi opisami sytuacji. Jednak Sprawa wygląda tak, że w środę 3 lipca wyjeżdżam na 2 tygodnie i nie będę miał dostępu do internetu( a co za tym idzie do forum) Więc Mam do was zapytanie. Czy mam teraz zacząć z sesją czy poczekać do mojego powrotu. Jest to dość ważne ponieważ nie chcę aby ta sesja umarła a jeśli zacząłbym teraz a po powrocie z wyjazdu nikt by już nie uczestniczył w sesji to jednak słabo. Proszę napiszcie mi na tym temacie jak wy to widzicie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym osobiście poczekał. Czekanie sprawia że rośnie ciekawość. A gdyby nam się tak nagle urwało, cóż, mógłby opaść słomiany zapał niektórych ;>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra, nie wiem, czy jeszcze mogę się zgłosić, ale co prawda sesja jeszcze nie ruszyła, więc no, moje pytanie brzmi, czy sensem jest pisanie karty postaci, czy sobie darować? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisz kartę i dołączaj :) 

ale napisz mi co myślisz o momencie rozpoczęcia ( jakoś 3 posty wyżej)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panie czytałem z niemałym zainteresowaniem. Mam nadzieję, że w sesji będziesz równie dobrze się odnajdywał w sesja jak w pisaniu karty. 

 

 

 

Dobra mamy 6 osób więc wydaje mi się, że będziemy mogli zaczynać. Dzisiaj powinien pojawić się temat z grą. 

Jeszcze krótkie info dotyczące samej gry.  Jest to sesja w której nie macie jako takiego limitu postów między moimi opisami sytuacji. Jednak Sprawa wygląda tak, że w środę 3 lipca wyjeżdżam na 2 tygodnie i nie będę miał dostępu do internetu( a co za tym idzie do forum) Więc Mam do was zapytanie. Czy mam teraz zacząć z sesją czy poczekać do mojego powrotu. Jest to dość ważne ponieważ nie chcę aby ta sesja umarła a jeśli zacząłbym teraz a po powrocie z wyjazdu nikt by już nie uczestniczył w sesji to jednak słabo. Proszę napiszcie mi na tym temacie jak wy to widzicie.

Ja bym robił dalej aby nie przerwać bo niektórym może się czeanie znudzić i tak by wszyscy odeszli i sesja poszła by się chlastać po żyłach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imię i Nazwisko: Eleanor Mollow

Wiek: 19 lat

Płeć: kobieta

Wygląd: http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSmyMZ7zXqPWjV2uEtCmVu8v9uaHgQ0zxsZyo-8vKdWKx3-6Qr5og

Charakter: Miła, przyjacielska, optymistyczna. Są osoby dla których jest chamska i wredna.

Historia: Jako dziecko uwielbiała się bawić, głównie w gry typu podchody, ponieważ umiała obmyślać świetne strategie. Kiedyś spytała ojca czemu jest sprytniejsza i inteligentniejsza od przyjaciół. Dowiedziała się, że jest córką Ateny. Ucieszyła się z tego, jednak nie mówiła o tym nikomu, bo nie chciała żeby inni czuli się gorzej w jej towarzystwie. Gdy dorosła dowiedziała się o obozie i postanowiła tam zostać.

Rodzic: Atena

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...