Skocz do zawartości

Muzyka do fanficów


Delfinek Keola

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

cóż jako że mój już powstający, ale jeszcze nieopublikowany fan fic jest crosoverem Mlp x Lok to polecam słuchać przy nim Soundtracka z tych gier Polecam go też słuchać do innych ficów mrocznych nie należących do działu MLS lub MLN

do walki lub gdy następuje nagły zwrot akcji

Lament Ariel

przy spokojniejszych momentach

Dark Forge theme

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

To może ja też coś dodam od siebie:

Tej playlisty używam przy pisaniu mojego "Broken Bonds"

Dosłownie KAŻDY utwór został wykorzystany przy pisaniu :twilight5:

Lista jest ciągle uaktualniana i poprawiana (niektóre utwory są usuwane i trzeba poszukać nowych źródeł).

Nazwa mówi sama za siebie: Mamy tutaj do czynienia z głównie z muzyką orkiestrową (choć znajdzie się i elektronika). 100% epickości. Nadaje się głównie pod FF pełne patosu/epickości/walki dobra ze złem. Chociaż spokojniejsze utwory też się znajdą. Dla każdego coś miłego :shiarmor:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

W moim przypadku muzyka też dużo pomaga. Bez muzyki jest mi trudniej wyobrazić. Może dlatego, że moja dusza jest artystyczna?(rysunki, opowiadania, piosenki) Jak cokolwiek czytam to musi być muzyka. Jeśli czuję, że coś nie pasuje mi w ten układ to muszę zmienić piosenkę na np. szybszą, czy też w innym gatunku. A do fanficów to znalazłam to

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja nie wyobrażam sobie czytania dobrego Fica, bez dobrej muzyki, którą zawsze dobieram po przeczytaniu prologu, aby pasowała do klimatu.

Według mnie, do Past Sins, bardzo dobrym wyborem był spokojny, smutny utwór The Unforgiven zespołu Metallica.

http://www.youtube.com/watch?v=TUHFfR8hWcA

Do FanFica Wieczna Wojna (przepraszam, jeśli nazwę pomyliłem, dawno nie czytałem) pasuje utwór Ruina Imperii zespołu Sabaton. Przede wszystkim przez dramatyczny nastrój tego utworu.

Tego samego utworu słucham przy Crysis: Equestria oraz Fallout: Equestria.

Do wszelkiego rodzaju shipów polecam Stripe X - Song For Her

http://www.reverbnation.com/stripex/song/12184736-song-for-her

Oraz utwory zespołu Nightwish z albumu Wishmaster.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jeśli komuś zdarzyło się czytać moje opowiadanie, niektóre momenty (linki oznaczone na niebiesko) wykorzystują muzykę z serii Ace Combat w celu wprowadzenia atmosfery. Sam zresztą pisałem to opowiadania pod wpływem tych utworów :twilight3:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, Shylitude prawie skończone. Pozostało kilka stron, zakończenie i epilog (mam dość pisania na dziś... sen mnie łamie). Dwa, trzy dni i wersja "beta" gotowa.

W związku z tym lista utworów (uaktualniana z czasem), które mniej więcej oddają klimat pewnych wydarzeń.

Rozdział 1 - Burza (Ziemia)

edit jutro gdy się wyśpię

Rozdział 5 (na zaostrzenie apetytu)

W pewnym momencie przyda się coś takiego (sama muzyka... no chyba że wyobrazicie sobie, że ci ludzie to kucyki, a na scenie macie Vinyl Scratch :fluttershy4:):

PS. Wielka prośba - nie kasujcie tego postu. Chcę znaleźć jak najlepsze utwory do rozdziałów / wydarzeń. A to może potrwać :fluttershy5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Skoro temat ożył na prośbę mojego nieaktualnego już nicku to wrzucę utwory, które póki co udało mi się znaleźć do opowiadania. Aha i jeszcze jedno. To bardziej "muzyka inspirowana opowiadaniem / wydarzeniami z opowiadania" (taki tam soundtrack :flutterblush: ), ale jeśli ktoś chce to na upartego może słuchać ich w trakcie czytania.

UWAGA. NIE SŁUCHAĆ PRZED PRZECZYTANIEM OPOWIADANIA. Muzyka, jej rodzaj, nastrój może zdradzić zbyt wiele.

Shylitude: - lista jest niekompletna

Party time (od 2:25) - słuchaj - Impreza u applejack

Shylitude I miss you... -

- Epilog

Więcej - mam nadzieję, że jak najszybciej :rd7:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...