Jump to content

Totalna masakra [NZ][Komedio-dramat][TCB][Święta][Violence]


Recommended Posts

Jest to fic napisany przeze mnie z udziałem użytkowników z największego polskiego forum o uniwersum TCB. Nie chcąc robić reklamy, i narażać na siebie gniewu moderatorów, linka nie podam, choć każdy może się orientować co to za forum.

 

https://docs.google.com/document/d/1b0Gf1EJCJ_cOc1XTtjC8IUzLDJW59yM5gp657IsDXZ0/edit

Edited by Dolar84
Link to comment
Share on other sites

Taki są. Aż trzy.

Chodzi o tagi w tytule tematu. Wchodzisz w edycję pierwszego posta i dopisujesz do nazwy tematu tagi w nawiasach kwadratowych, w tym jeden z obowiązkowych [NZ], [Z] lub [One-Shot].

 

 

 

No dobra, może i nie napisałam tego w Doc'u, lecz tego nie można nazwać ficem, więc napisałam w temacie.

Eeee, czegoś tu nie rozumiem, skoro to nie jest fik, to co robi w dziale "Opowiadania wszystkich Bronies"?

Edited by Madeleine
 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Eeee, czegoś tu nie rozumiem, skoro to nie jest fik, to co robi w dziale "Opowiadanie wszystkich Bronies"?

No nie wiem, może dlatego, że jest to jedno z "Opowiadań wszystkich bronies", a nie "Fice wszystkich Bronies"? :) I tak, jest to fic, lecz bardziej podchodzi pod opowiadanie, lecz nazwałam to "niby-ficem", ponieważ jest on robiony na luzie, bez spinania.

 

Poza tym:

 

Dolar, tylko spokojnie, pamiętaj, że nie wolno bić ludzi za nieznajomość regulaminu!

Mam to uznać za obrazę, czy poniżenie? Jeśli Dolar zażyczy sobie ukarania mnie za nieznajomość regulaminu, to to zrobi, lecz jak mi się wydaje, Dolara tutaj jeszcze nie widzę, a ty piszesz do mnie, kochana. :)

Edited by Octavia Melody
 • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

1. Nie-fiki trafiają do osobnego poddziału - "Świat bez kuców". Jeśli opowiadanie nie zawiera elementów MLP, wylatuje z hukiem z działu ogólnego.

2. Cytaty z regulaminu działu:

2. Pamiętaj, aby otagować swoje dzieło. Forma obowiązująca - tagi umieszczone obok tytułu w nawiasach kwadratowych. Lista tagów, łącznie z obowiązkowymi zamieszczona jest tutaj.

4. W pierwszym poście tematu powinien zostać umieszczony link do danego dzieła. Forma obowiązująca to link do google docs, lub do MLPFiction. [pogrubienie moje - Ylth]

3. FIKI, do ciężkiej cholery. Żadne "fici" ani "fice", tylko FANFIKI.

Gdy ktoś dobrze ci radzi - słuchaj. Osty za takie głupotki naprawdę bolą.

Edited by Ylthin
 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

I tak, jest to fic, lecz bardziej podchodzi pod opowiadanie, lecz nazwałam to "niby-ficem", ponieważ jest on robiony na luzie, bez spinania.

Opowiadanie różni się od fika tym, że fik jest pisany na luzie bez spisania się, a opowiadanie zalicza się do kategorii "opowiadania wszystkich bronies"?

Zresztą, nieważne, ja tylko zacytowałam regulamin:

 

 

4. W pierwszym poście tematu powinien zostać umieszczony link do danego dzieła. Forma obowiązująca to link do google docs, lub do MLPFiction.

Ja tu tylko sprzątam!

 

 

Mam to uznać za obrazę, czy poniżenie?

Masz to uznać za żartobliwo-przyjacielskie zwrócenie uwagi na fakt, że publikowanie bez przeczytania regulaminu nie jest mile widziane nie tylko tutaj, ale nigdzie, zwłaszcza kiedy regulamin działu ma jakąś stronę długości ;).

 

Pozdrawiam!

 

 

 

EDIT. O, widzę, że mnie Ylthin uprzedziła, ale niech już będzie.

I dziewczęta, bez spinania, tutaj nic się nie dzieje!

Edited by Madeleine
 • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites


Jeśli opowiadanie nie zawiera elementów MLP, wylatuje z hukiem z działu ogólnego.

No brawo, tak jakby mój nie miał. *klask klask*


3. FIKI, do ciężkiej cholery. Żadne "fici" ani "fice", tylko FANFIKI.

To określenie angielskojęzyczne. Trzymam się tradycji. 

 


Gdy ktoś dobrze ci radzi - słuchaj. Osty za takie głupotki naprawdę bolą.

To nie jest dobre radzenie tylko nagonka. Tylko na tym forum są tacy użytkownicy, lecz już się przyzwyczaiłam. ;)

 


Pozdrawiam!

Nom, ja również. Chyba już koniec tego shitu.

 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Octavia:

Ludzie wyżej wskazują Ci, co zrobiłaś źle, ale do Ciebie to nie dociera jak widzę.

 

Zobacz sobie w regulamin tego działu: TU KLIKNIJ, TAK TU!

Wyraźnie jest tam zaznaczone, że forma obowiązująca do gdocs lub mlpfiction. Nie zamieszcza się tekstu w temacie, to nie sesja RPG. Nieważne, czy jest to fik, czy półfik, czy inne co. Jeśli jest to w tym dziale, MUSI być w powyższej postaci.

 

Osoby wyżej, zwróciły Ci uwagę w dobrej wierze, byś nie otrzymywała punktów za złamanie regulaminu działu, ale Ty jeszcze masz czelność zarzucać im nagonkę zachowywać się prostacko, chamsko i bezczelnie. Jeśli dalej chcesz się tak zachowywać, zabieraj swoje wypociny i wynoś się. Ja nie jestem już tak miły jak reszta, też potrafię być bezczelny o czym już kilka osób się przekonało.

 

Zatem, albo się dostosujesz, przeprosisz powyższe osoby, albo wypieprzaj stąd. Psujesz atmosferę.

 • Upvote 9
Link to comment
Share on other sites


Ja nie jestem już tak miły jak reszta
Znałam dużo osób, które nie były miłe, takie jak: Calm, Dolar, Maxy, Arientar, Tric, Niklas, więc wiem co to znaczy rage. ;P

Psujesz atmosferę.

Nie ja tutaj wchodzę z buta i psuję atmosferę, ale dobra. Temat poprawiony.

Edited by Octavia Melody
Link to comment
Share on other sites


Nie ja tutaj wchodzę z buta i psuję atmosferę, ale dobra. Temat poprawiony.

Nie ma co się obrażać, kilka osób udzieliło ci jedynie zwykłej porady. Dura lex, sed lex - tak w skrócie można określić regulamin, zresztą nie tylko tego działu. Opowiadanie jest już w GDocs, ale nadal np. brakuje ci tagów obowiązkowych w tytule tematu. I wierz mi, że kiedy Dzierżący Łopatę tu wpadnie, to zaraz ci to podkreśli i da góra trzy dni na zmianę, a potem sam temat usunie.

 

Zaś do do samego tekstu:

"Ja pi***ole, co jest k**wa..." - my thoughts exactly. "Totalna Masakra" to tytuł doskonały, bo oddaje ogólny rozgardiasz samego tekstu. Po kilku pierwszych zdaniach nawet sądziłem, że być może będzie to jakiś humorystyczny szybkęs, ze szczególnym naciskiem na czarny humor (zwłaszcza biorąc pod uwagę obrazki), ale się niestety rozczarowałem. A pomysł nawet był i mógł wyjść z tego fajny random.

 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nie ja tutaj wchodzę z buta i psuję atmosferę, ale dobra. Temat poprawiony.

No i bardzo ładnie ^^

 

Osobiście przepraszam, że napisałem post o takim negatywnym wydźwięku, lecz nieco mnie poniosło. Traktuję ten dział dość poważnie i choć nie należy on do mnie, chcę by nadal panował tutaj porządek. Moja wypowiedź była nacechowana skrajnie negatywnie, przez wzgląd na wcześniejsze odpowiedzi, wierzę, że można to było rozwiązać zdecydowanie spokojniej.

 

Jeszcze raz przepraszam i liczę na miłą współpracę w dziale w przyszłości,

 

Pozdrawiam,

Draques.

Link to comment
Share on other sites

Brak tagów (w tym obowiązkowych). Czas na poprawę - 2 dni.

 

Od razu instrukcja dodania tagów, bo bywają z tym kłopoty - uruchamiasz edycję pierwszego posta, opcję "Użyje pełnego edytora" i wtedy możesz w temacie dodać odpowiednie tagi.

 

Co do samego opowiadania... cóż, tytuł adekwatny do treści - nie jest dobrze. Naprawdę, nie jest dobrze. Jeżeli chodzi o treść, to wszystko jest zakręcone i to mocno. Natomiast bardzo przydałaby się interwencja korektorska. Naprawdę bardzo.

 

PS: Możesz spokojnie napisać zamiast "pewnego forum" "forum Biur Adaptacyjnych". Nikt się o to nie obrazi, a już na pewno nie będziesz miała z tego powodu problemów.

 

PPS: Ze swojej strony przepraszam za pierwszy post Draquesa - już otrzymał za niego warna.

 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Co do samego opowiadania to mam mieszane uczucia.
Lubię takie poczucie humoru i może kiedyś do tego wrócę. Tak jak podkreślono wyżej wszystko to bardzo zakręcone i ogólnie wow mind explode.
No ale cóż, jestem na tak.
A co do tego, jaki śmietnik się tutaj zrobił przez brak tagów, to po prostu brak słów ;-;
Weź tu napisz opowiadanie i nie dodaj tagów w tytule, od razu obskoczą Cię pieski preriowe Dolara (Chciałem napisać psy, ale to brzmi strasznie negatywnie, a pieski preriowe to takie urocze stworzonka :x

 

piesek%20preriowy.jpg

Sęk w tym że te pieski potrafią być strasznie denerwujące, z tego co słyszałem ^ ^)
 

 • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

 

*Każdy może mieć styczność z kucami. Nawet św. Mikołaj. Tego dnia miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Istoty z innego wymiaru przedostały się na naszą planetę, w różnych kontach świata. Na swoją bazę wybrali sobie Laponię.*

 

Powtórzenia czasownika "mieć". Oprócz tego ortograf, chyba że chodziło o jakieś konta bankowe albo coś.

 

 

Promienie słońca powoli wbiegały do okien małej chatki na biegunie. Pokoik, w którym jeszcze spał pan Mikołaj, był bardzo uporządkowany.

 

Jakoś czasownik "wbiegać" sprawił, że w mojej głowie pojawił się obraz promyków słońca zasuwających w tenisówkach. Nie wiem, czy takie było Twoje zamierzenie, ale to nic. Chatka na biegunie trochę razi, brakuje mi określenia typu "położona" lub "znajdująca się". Teraz mogę to zinterpretować jako jakiś rodzaj bujadełka dla dzieci (coś a'la konik na biegunach). Na czerwono zaznaczyłam przecinek w brakującym miejscu.

 

 

Po paru chwilach promienie słoneczne uderzyły w zamknięte powieki starca. Otworzył oczy. Przeciągnął się raz... dwa... trzy razy. Bez słowa wstał z łóżka, ubierając swoje papcie

 

Nieźle, nie dość, że promyki słońca zasuwają w tenisówkach, to mają jeszcze bokserskie zapędy. Użycie wielokropka niepotrzebnie zwalnia akcję, celowo? I, teraz będę krzyczeć. UBIERASZ SAMĄ SIEBIE, ALE NIE UBRANIA. Już mi lepiej. W co on ubrał te papcie? Wsunął na nie małe sweterki? Spodenki? A może koronkowe skarpetki? Ubiera się lalkę, dziecko, męża, psa, INNY OBIEKT. Ubieranie ubrań jest niefortunnym i błędnym określeniem.

 

 

- Kolejny, piękny dzień... - oznajmił sam do siebie, z lekkim uśmiechem na twarzy. Ułożył trzy węgielki w kominku, i rozpalił je zapałkami, lecz to po chwili zgasło.

Niepotrzebne przecinki zaznaczone na czerwono. Czemu określasz kilka węgielków jako "to"? Do czego "to" się odnosi? Nie lepiej np. "lecz po chwili żar zgasł"? Albo cokolwiek innego?

 

 

Zacisnął pięści. Jak to miał w zwyczaju, wdrapał się na dach i wszedł przez komin do domu, niczym prawdziwy ninja. Zatrzymał się w samym środku i chwycił topór, który czekał przywiązany to komina. Odwiązał go, a następnie wyszedł z komina.

Dlaczego tyle powtórzeń...? x____x

 

Doszłam do sceny z kucykami i... nie, nie mogę. Po prostu nie mogę. Tytuł opowiadania jest tak trafny, że chyba bardziej się już nie da. To JEST totalna masakra i to pod wieloma względami. Wybacz, ale opowiadanie jest... słabe. Ma dużo dziur logicznych (np. dlaczego Lemon Pip wcześniej nie zaoponowała?), Mikołaj jest fatalnie napisany (wulgarny język NIE JEST tutaj elementem komicznym) a opisów właściwie brak, a jak już są, to dostajemy coś w rodzaju biegnących promieni słońca.

 

Powinnaś przyswoić sobie zasady poprawnego zapisywania dialogów i stosowania przecinków. I dużo, dużo czytać, bo styl historii jest toporny.

 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites


Powinnaś przyswoić sobie zasady poprawnego zapisywania dialogów i stosowania przecinków. I dużo, dużo czytać, bo styl historii jest toporny.

Starałam się. :( Wiesz, mam dopiero 14 lat. Trudno mi jest pamiętać o wszystkich zasadach ortografii i interpunkcji. Zawsze gdy cokolwiek piszę,najbardziej skupiam się na fabule, dlatego wychodzą mi takie błędy. Cóż, dzięki za uświadomienie mi pewnych rzeczy. Może dzięki temu, kolejne części będą czytelniejsze... Może...
Link to comment
Share on other sites

Oct,

 

Tag [gore] obowiązuje w dziale MLN. Tutaj, w ogólnym, jest on niedopuszczalny. Jeśli fik nie zawiera drastycznych, krwawych scen, a po komentarzu Dolara wnioskuję, że ich nie ma, to tag ten nie jest niepotrzebny.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, mam dopiero 14 lat. Trudno mi jest pamiętać o wszystkich zasadach ortografii i interpunkcji.

Większość dostępnych na rynku edytorów tekstu (MS Word, Open Office i pokrewne) oraz przeglądarek zawiera opcję sprawdzania pisowni. Nie jest idealna - ale pomaga wyłapać co większe literówki.

Co więcej, w większości domów znajduje się raczej słownik języka polskiego/poprawnej polszczyzny, a reguły interpunkcji można szybko sprawdzić choćby w Internecie.

Wiek to żadna wymówka. Wystarczy poświęcić kilka godzin na przejrzenie i poprawienie tekstu przed publikacją.

Link to comment
Share on other sites

Dobra, załatwimy to inaczej.

 

Usuń tag [gore], dodaj jeszcze tagi [violence] i [NZ] (jeżeli jest to opowiadanie niedokończone lub [Oneshot]/[Z] jeżeli jest skończone). Wtedy będzie poprawnie otagowane. I staraj się, żeby w przyszłych rozdziałach (bo jak rozumiem to nie jest skończone) nie pojawiło się gore, bo będę musiał przenieść do działu MLN. 

 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
 • Create New...