Skocz do zawartości

[ST] Pomysły i sugestie


Cava Herondale

Recommended Posts

No to ja mam dwie propozycje:

-Pierwsza to takie małe pomysły na specjala dla Snajperów. Jedna z nich granat dymny. Po prostu Snajper będzie mógł zrobić zasłonę dymną dla siebie i towarzyszy w danym terenie. Myślałem też nad jakimś innym typem pocisku. Np: właśnie pocisk dymny aby zadymić pozycję wroga i zmusić go do zmiany miejsca, lub jakieś pociski, które by wybuchały światłem chwilowo oślepiając tych, którzy byli zbyt blisko.

 

-Druga propozycja to walka na zasadach Magicznych Pojedynków albo Walk Rycerskich. Nie piszemy co robi przeciwnik pod wpływem naszego ataku (Nawet jeśli może zrobić coś co skasuje akcje z naszego posta, bo i tak może to zrobić.) Według mnie można po prostu wykonywać atak i ew. potem drugi na kogoś innego lub nie, a te osoby będą wykonywać bloki i obrywać na zasadzie wzajemnego szacunku i uznania dla danych ruchów. Czyli bez osłon, uników czy bloków przeciw atakom z zaskoczenia i w walce bez bloków każdego nawet najbardziej przemyślanego ciosu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam zbytnio Walk Rycerzy, bo to Unbridle była ich twórcą, ale mogę zobaczyć, jak to piszą w MP. Na razie mam jedną próbną sesję, do której można się odnieść i najwyżej poprawić coś na przyszłość... Na te prawdziwe sesje już powinno znacznie lepiej. A co do specjalnej umiejętności dla snajperów, to jak najbardziej jestem za. Możecie sami wybrać z tych dwóch. Chociaż efekt będzie ten sam z tego co widzę.

Edytowano przez Cava Schreave
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to w ogóle stworzyłabym do tego system statystyk dla postaci i walk oparty na kostkach, żeby dało się po ludzku liczyć obrażenia po każdej turze (czyli po tym, jak już każdy uczestnik odpisze RAZ), ale teraz już na to za późno. Jeśli stworzę taki system dla działu Daring Do, a będziecie chcieli powtórzyć tu taką bitwę, to może da się go użyć i tutaj z drobnymi modyfikacjami np. dla alikornów (których nie planuję w dziale DD).

Edytowano przez Pervert Question
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to łatwiej by było, gdyby na MLPPolska było takie osobne konto do losowań, jak zwykle są na forum i MG mogli z tego korzystać... Ale tak łatwo nie ma. Jakoś sobie poradzimy... A tutaj akurat jest tak, że dałam Księżniczce Kredens i Sombrze większe zdolności, niż mają pozostali. Da się ich załatwić ostatecznie, ale trzeba się bardziej wysilić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, nie sprawdzałam nigdy co tam się dzieje w dziale z sesjami. Sądziłam, że macie jeden system dla wszystkich MG czy coś, skoro taki dział istnieje. Dopiero niedawno obczaiłam jak to wygląda... absurd i nonsens. Wyniki nie muszą oczywiście opierać się w 100% na kostkach bo to owocuje kolejnymi absurdami, ale też nie powinno być tak, że są decyzją subiektywną, całkowicie "na oko". x.x 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz próbuję ogarnąć ten temat... może co jakiś czas niech któryś z avatarów działu pisze listę tego, kto kogo aktualnie atakuje. x.x ...czy to tylko ja zaczynam się gubić?

 

//przepraszam za post pod postem, ale inaczej byście nie zauważyli chyba//

Edytowano przez Pervert Question
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę powiedzieć, że też się gubię, a lista jest świetnym pomysłem. Sesję próbną zostawiam w rękach Cavy, a w następnych, jako zwolennik klarowności, będę pilnował, aby co jakiś czas (najpewniej przy poście Sombry/Cadance) było drobne podsumowanie i uwagi co do niepokojących mnie wypowiedzi.

Edytowano przez Advilion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To te koteły są teraz tam gdzie my, czy są z tobą gdzieś w głębi lasu? Czy kilka jest tu, kilka tam...? A jeśli są też tam gdzie my, to kto nam powie, czy już je załatwiliśmy?

Księżniczka sprowadziła je do nich z pałacu w głębi puszczy, gdzie mieszka ich jeszcze trochę. A co jakiś czas też będę odgrywała rolę hydry i atakowała jako kot.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yay kolejne pomysły godne głosowania na specjal dla snajperów. Myśl zrobienia z nich bardziej defensywnych graczy przy pomocy rozkładanej tarczy/osłony lub wieżyczki pomocniczej krótkiego zasięgu.

To oczywiście tylko pomysły i sam obstawiam przy pocisku oślepiającym ale to raczej ogólna sprawa snajperów.

Dodatkowo łucznik mógłby zamiast salwy mieć możliwość unieruchomienia przeciwnika przy pomocy sieci. Dzięki temu zwykła gra na klepaniu innych osób zmienia się w coś bardziej taktycznego.

Choć w sumie można ogarnąć na taką ilość osób dwie możliwości klasy.

np wojownik atak ( dwuręczny miecz lub dwa miecze i silny atak) i wojownik obrona ( miecz/młot, tarcza i np odrzucenie tarczą lub szarża)

snajper technik i snajper zabójca.

mag defensywny ( magia lecząca odpychająca i tarcze) i mag bojowy ( wszystko co boli lub męczy)

łucznik łowca ( łuk i sieci) i łucznik żołnierz ( kusza i paczka bełtów jako pocisk rozpadający

To kolejna moja większa rozkmina i nieperfekcyjna bo można coś pozmieniać u łucznika i snajpera głównie.

Edytowano przez Serox Vonxatian
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to bezsensowny pomysł ale chciałbym się nim podzielić.

 

Co wy na to by stworzyć miejsca osobne dla obu drużyn gdzie poza starciami postacie uczestników będą mogły wchodzić w interakcję ? Mam namyśli prowadzić dialogi, ustanawiać strategie takie tam rzeczy odbywane poza walkami, choć bójki pewnie mogłyby występować.


Pomyślałem że może to nadać naszym postaciom więcej kolorów i zrobić z nich coś więcej aniżeli pionki do walki.

Edytowano przez Rexumbra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobry pomysł taka baza, gdzie proponujemy jakieś rozwiązanie Sombrze lub między sobą ustalamy pozycję ruchy. Jednak musiało to być w pełni tajne by nie było oszustw. Nie mówię, że od razu każdy będzie kantował ale zdarzały mi się sytuacje, że gracz wiedział coś czego nie wiedziała postać i przygotowywała się na atak bez wiedzy, że nastąpi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rozwiązanie odejdzie nieco od konceptu czystej walki, jaka jest w Magicznych Pojedynkach, a ukierunkuje to bardziej ku pełnoprawnej, klasycznej sesji PBF. Będzie to taki obóz polowy, lub też zamiennik popularnej w amatorskich PBF'ach karczmy. Nie widzę innych powodów do odrzucenia pomysłu, poza próbą zrobienia z tego sesyji czysto opartej na walce. Dla prywatności można by wykorzystać PW, gdyby nie limit osób na konwersację...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek musiałby być jak wojny NRL i SE Zabezpieczony przed wszystkimi, aby nie doszło do nieciekawych rzeczy. Można się bez tego obejść ale by mieć 100% pewności takie coś mogłoby by być i w dodatku prowadzone przez tylko Regenta lub Awatara (To ma na celu urozmaicenie zabawy, a uwierzcie mi jak graczy się zgadają i zaskoczą MG to niemal zawsze jest wesoło.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to chciałabym po tej edycji ST zrobić drugą i dołączyć jeszcze jedną drużynę pod przewodnictwem jego avatara... Ale muszę najpierw sprawdzić, jak będzie z obecnym Starciem. 

 

Do tego szukam jakiegoś sposobu, aby dołączyć do tego możliwość zmiany ekwipunku. Zrobić sklep? Gdyby taki był, to napewno w Drużynie Cadance prowadzony przez Rafę (skoro już się pojawił podczas treningu, to powinnam wykorzystać jego postać). W formie grafiki? Jeśli macie jakieś pomysły, jak można to zrobić, to bardzo byłabym wdzięczna... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...