Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Nightmare

[Zapisy] FE: Przepowiednia

Recommended Posts

the_queen_is______changeling_queen_poste

 

 

Ty, która dajesz nam życie,

Ty, która nam życie odbierasz,

Ty, któraś zesłała piekielne płomienie, by zmazać grzechy z tej ziemi,

Prosimy cię o łaskę, gdy przybędziesz zebrać nasze dusze,

Twój pałac w przestworzach naszym rajem,

Jak powiesz zostanie wykonane,

O Pani nasza,

O Bogini nasza,

Pani życia,

Pani śmierci,

Pani łaskawa,

Pani wychwalana,

Władczyni nasza,

Amen

 
Każdy kucyk w wielkiej sali po raz ostatni się ukłonił. Dzienna modlitwa do Najświętszej Chrysalis dobiegła końca.
 

 
Nie minęło dużo czasu od wielkiego wybuchu megaczaru, a Chrysalis została nazwana Jedną z dziewięciu Bóstw. Z czasem niektóre z Szóstki Harmonii zostały uznane za wygasłe i z Wielkiej Dziewiątki pozostała Szóstka. Szczodrość została zastąpiona przez chciwość, Dobroć zastąpiła przemoc, a Uczciwość została zmieciona przez kłamstwo. Ale zacznijmy od początku... Oto cytat z Księgi Końca, napisanej przez jednego z Wyznawców...
 
"Sąsiadujące krainy zwróciły się przeciwko sobie. Koniec świata nastąpił w dużej mierze zgodnie z przewidywaniami – świat wpadł w otchłań ognia i mrocznej magii. Szczegóły są nieistotne. Przyczyny, jak zawsze, typowe dla nas. Życie zostało niemal wymazane ze świata. Wielka czystka; magiczna iskra skrzesana przez kopyta kucyków szybko wyrwała się spod kontroli. Megaczary spadały z nieba jak deszcz. Całe krainy zostały pochłonięte przez płomienie i utonęły we wrzących oceanach. Kucyki wyginęły niemal całkowicie, a ich dusze stały się częścią fali promieniowania, która pokryła świat. Cisza i mrok zapanowały nad planetą…
…Nie był to jednak, jak przewidywali niektórzy, koniec świata. W pierwszych dniach, tysiące zdołały uniknąć koszmarów holokaustu znajdując schronienie w ogromnych podziemnych schronach zwanych Stajniami.* "
 
Jedną z tych Stajni była właśnie nasza Pięćdziesiątka. Tam wszyscy mieli obowiązek odmawiania codziennie modlitwy do Najświętszej Chrysalis, która uważana tu była za Panią stworzenia. Wieczorna msza obejmowała również częste przestrogi i ogłoszenia do mieszkańców. Najczęściej mówiły one, że głód, który im zagraża, jest przyczyną ich grzechów i braku wiary.
W rzeczy samej, ta Stajnia nie miała najłatwiej. Niecała połowa mieszkańców to Podmieńce, a reszta to kucyki ziemskie i niewiele pegazów. Jednorożców była tylko garstka. Changelingi nie są stworzone do czarów świetlnych, czy wspomagających wzrost roślin. Stworzyły niewielkie farmy jadalnych grzybów, którymi nauczyły się żywić kucyki, ale to wciąż było za mało. W szkole nie rozdawali obiadu źrebakom, nikt nie trudził się nawet z wybudowaniem stołówki. Wszyscy byli wychudzeni, nawet Changelingi, gdyż ich dieta wymaga prócz miłości także zwykłego pożywienia.
Nie pozostało im więc nic innego jak czekać.
Czekać i mruczeć pod nosem tą samą modlitwę...
 
...Zabłysło światełko w bezkresnej otchłani rozpaczy i beznadziei. Drobne, gotowe zgasnąć w każdej chwili, ale wszyscy uchwycili się go jakby ich wiara miała sprawić, że ta iskra ich ocali. Drobna iskra nadziei.
 
Podczas ostatniej mszy zdarzył się najprawdziwszy cud. Jedna ze starszych klaczy, która od dawna była uznawana za najmądrzejszą jednorożkę w Stajni... Przemówiła.
 
Przemówiła głosem ich bogini.
 
W pierwszej chwili wszyscy zaczęli modlić się o jej duszę. Upadła i zaczęła się rzucać jak podczas ataku padaczki. Podmieniec z sekcji medycznej próbował jej pomóc, jednak przeszkodziła mu tajemnicza energia, którą później opisał, że była "słodka jak życie i gorzka jak śmierć". Kremowa staruszka rzucała się po ziemi, plącząc się w jej własnej, srebrnej grzywie. Nagle znieruchomiała.
 
Czekam. Raj. PÓŁNOC!
 
Wykrzyczała głosem Najświętszej Chrysalis.
 
I zmarła.
 
Każdy, kto był w tej sali, wiedział, że to wola ich Pani. Mają ruszyć na Północ. Przestać kulić się w mroku i wyjść na zewnątrz.
 
Ruszyć. Do niej. Taka jest jej wola i musi być wykonana.
 
Amen.
 
 
*Fragment Fallout Equestria: Wprowadzenie.

 
Imię:
Rasa:
Wiek:
Płeć:
Wygląd:
Charakter:
Historia:
Cutie Mark:
Broń:
Ekwipunek:

 
Statystyki (20p.)
Siła:
Zręczność:
Wytrzymałość:
Percepcja:
Inteligencja:
Szczęście:

 

Umiejętności (max 3):

Specjalna umiejętność (max 1): 
Od Ava słów kilka.
Tak, zaczynam nową sesję :P
Nie, nie zapomnę o niej.
Tak, to jest Postapokaliptyczne.
Nie, nie będzie tam Grimdarku ani clopu.
Tak, obowiązuje regulamin forum.
Tak, określona drużyna idzie zbadać ten "raj".
Tak, mieszkańcy stajni są bardzo religijni.
Tak, Chrysalis jest ich boginią.
W razie pytań, proszę pytać w tym temacie ^^
Zapraszam do zapisywania się :)
 

~

Nightmare

Asystentka Królowej Chrysalis

~

Edited by Nightmare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imię: Flaresun (Rozbłysksłońca) Ksywa: Flare
Rasa: Kucyk, jednorożec
Wiek: 25
Płeć: Klacz
Wygląd: http://imgur.com/qhGnLmC
Charakter: Wścibska, ostrożna, pesymistycznie nastawiona do świata, charyzmatyczna
Historia: Flaresun jest jak widać z jej uroczego znaczka malarką. Dostała swój uroczy znaczek w wieku 13 lat gdy namalowała obraz, który został pomylony z dziełem sławnego malarza. Zarabia na rodzinę w hodowli dorabia malując portrety i krajobrazy. Ona nie cierpiała towarzystwa wrogów z przeszłości. Sądzi, że to przez nich świat stał się ponury. Na tą ich boginię to ona pluje. Jak była mała to zawsze podczas modlitwy niesłyszalnie przewracała słowa. Ona sądzi, żę ta wyprawa to głupota ale to jedyne wyjście by się wyrwać z tego zadupia i przy okazji nabrać trochę weny twórczej do kolejnych dzieł. Trudno było jej się rozstać z rodzicami. Po śmierci jej najbliższej osoby straciła jakąkolwiek nadzieję na ratunek dla tego świata.
Cutie Mark: http://imgur.com/ZJG9r71

Broń: Rewolwer Nagant,  Nóż szturmowy
Ekwipunek: Ołówek B4, notesik, 4 magazynki po 7 naboi (rewolwer nagant), 2 konserwy podstawowego posiłku w puszcze (grzybki i tam co tam jest bo nie chce zmyślać) i torebka podróżna, Pierścień zaręczynowy (Będzie go nosić na wisiorku)

 

Umiejętności: Charyzma, malarstwo, umiejętne strzelanie z broni palnej

Specjalna umiejętność: Czarna wdowa http://pl.fallout.wikia.com/wiki/Czarna_Wdowa

 

 

Siła: 2
Zręczność: 4
Wytrzymałość: 3
Percepcja: 5
Inteligencja: 3
Szczęście: 3

Edited by eragon333

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tajemnico, wybacz, ale chyba z deka nie rozumiesz, co to za uniwersum :P

 

Fallout Equestria jest uniwersum PostApokaliptycznym. Stąd nie może mieć miecza, ani mieszkać w domu :P Jak mieszkać w domu, gdy wszyscy żyją w podziemnej Stajni? Polecam czytanie ze zrozumieniem.

Do tego statystyki - z jednym punktem siły, to machniesz dwa razy skrzydełkami i już leżysz ze zmęczenia. A jeden punkt wytrzymałości mówi, że możesz się potknąć i zginąć. Co jest jeszcze bardziej prawdopodobne z powodu niskiego szczęścia.

 

Eragon333 wybrał bardziej przeciętne statystyki i widocznie ogarnął temat :) Czekam na historię, a Tajemnicę proszę o poprawienie KP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy trzeba pisać w czym się to nosi, ponieważ peros napisał ,że ma dwie bronie dużo amunicji (90 łusek. Gdzie to mieścisz peros) a nie napisał o jakimś plecak itp. trzeba czy nie?

Edited by eragon333

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imię: Ragnarok

Rasa: Jednorożec

Wiek: 27

Płeć: Kuc

Wygląd:

coverart_1_foal_necromancer__by_crux9011

Charakter: cichy, spokojny i opanowany, z lekka sarkastyczny

Historia: Ragnarok jest spokojnym kucem który zawsze interesował się śmiercią. Swój znaczek otrzymał gdy miał 12 lat i próbował przyzwać umarłych. Nigdy się nie interesował boginią tego dziwnego miejsca. Gdy nadarzyła się okazja ucieczki czyli ta podróż to od razu się spakował i wyruszył. Trudno było mu opuścić rodzinę ale obiecał, że wróci po nich i razem opuszczą te mroczne miejsce.

Cutie Mark:

depositphotos_28440671-Black-and-white-h

Broń: dwa ukryte ostrza i jeden rewolwer

Ekwipunek: 9 magazynków z nabojami, chlebak z pożywieniem i jakiś naszyjnik

Statystyki (20p.)

Siła:4

Zręczność:3

Wytrzymałość:2

Percepcja:4

Inteligencja:5

Szczęście: 2

Umiejętności: sprytny, cichy, potrafi okraść cię a ty tego nie zauważysz.

Specjalna umiejętność: potrafi stworzyć kamuflaż z niczego.

Edited by Lucypher

Share this post


Link to post
Share on other sites

Everything Perfect but... Only one problem...

 

Alicorn

 

OP

 

Ya know what I'm talking about :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak było w tekscie:

"Niecała połowa mieszkańców to Podmieńce, a reszta to kucyki ziemskie i niewiele pegazów. Jednorożców była tylko garstka."

Nie widzę tu wzmianki o Alicornach.

Edited by peros81

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niby tak, ale to impuls który staram się zwalczyć. Nie żeby coś pomysł fajny, ale to nie mój typ. Po za tym nauka szkoła etc i mie wiem czy mi czasu starczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do karty dodałam umiejętności i specjalną umiejętność. Podziękujcie userowi Thoron95 :D

Ponoć to jest bardziej falloutowe :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co się tyczy tej specjalnej umiejki, to ja miałem na myśli opcjonalne Traity z Fallouta, które można było(choć nie trzeba) wybrać przy tworzeniu postaci. Z tego co widziałem, to eragon333 dał tam jeden z profitów z Fallout 3 i New Vegas, czyli miał zbliżone myślenie do mojego :P Ale jeśli Nightmare nie broni, to wymyślenie czegoś nowego może być ciekawe. Oczywiście jedynym ograniczeniem jest granica OP, którą ustala Pani Mistrzyni Gry(niepisana zasada która zawsze obowiązuje). I raczej ta specjalna umiejka, to miało być coś pasywnego, a nie jakieś zionięcie ogniem czy coś w tym guście. Ale tu już ustalcie sobie sami, nie ja tu rządzę.

 

A i na przyszłość nie wymieniaj mnie jako pomysłodawce i komplikatora. Lubię być incognito <tajnos_agentos.png>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...