Skocz do zawartości

Tymczasowe /sb/


Siper

Recommended Posts

Spin, moja nauczycielka z rosyjskiego była równocześnie polonistką i podała nam kiedyś przykład ucznia, który pisał rozprawki, opierając się wyłącznie na "Hobbicie" (i szło mu nawet nieźle, chociaż tracił sporo punktów na tym, że podaje tak mało przykładów). Twoja nauczycielka może ci obniżać, ale komisja nie powinna - jeśli dobrze uargumentujesz i nie pokręcisz czegoś, powinieneś dostać punkty normalnie.

Poszukaj też w sieci arkuszy z rozszerzeń.

 

@Garin - to są kopytka nowo narodzonego źrebięcia :x wolałam oznaczyć, żeby nikt się nie czepiał, że ble i fuj.

Edytowano przez Ylthin Maruda
  • +1 1
Link do komentarza

Spin, moja nauczycielka z rosyjskiego była równocześnie polonistką i podała nam kiedyś przykład ucznia, który pisał rozprawki, opierając się wyłącznie na "Hobbicie" (i szło mu nawet nieźle, chociaż tracił sporo punktów na tym, że podaje tak mało przykładów). Twoja nauczycielka może ci obniżać, ale komisja nie powinna - jeśli dobrze uargumentujesz i nie pokręcisz czegoś, powinieneś dostać punkty normalnie.

Poszukaj też w sieci arkuszy z rozszerzeń.

 

@Garin - to są kopytka nowo narodzonego źrebięcia :x wolałam oznaczyć, żeby nikt się nie czepiał, że ble i fuj.

Sam Hobbit, co? Cóż, i tak chciałem Wiedźmina odświeżyć bo czytałem na początku gimbazy, ale na pewno nie zaszkodzi. W każdy razie dzięki za porady, na pewno wezmę je pod uwagę :F

Link do komentarza

Miło, że mogłam jakoś pomóc.

 

A teraz idę pisać tamtego fika, co nikt go nie przeczyta, bo materiał źródłowy jest u nas nieznany, a zarys fabuły nie jest szczególnie pasjonujący i przewałkowano go tysiąc razy w innych opowiadaniach.

Macie do tego fajną muzyczkę: https://www.youtube.com/watch?v=eCwzdl2q6Ho

Edytowano przez Ylthin Maruda
Link do komentarza

Gibnę go do działu z opowiadaniami. Mamy tam przecież osobną sekcję na fiki bez poniaczy, więc...

Na razie mam raczej rozpiskę pomysłów, wstępny zarys fabuły, jakieś tam ogólne wytyczne przy pisaniu i inne takie. No i wyrwany z kontekstu fragment, który potem puszczę jako osobne opko-zajawkę, żeby pomysł nie przepadł bez śladu, jeśli zrezygnuję z pisania.

Link do komentarza

Gibnę go do działu z opowiadaniami. Mamy tam przecież osobną sekcję na fiki bez poniaczy, więc...

Na razie mam raczej rozpiskę pomysłów, wstępny zarys fabuły, jakieś tam ogólne wytyczne przy pisaniu i inne takie. No i wyrwany z kontekstu fragment, który potem puszczę jako osobne opko-zajawkę, żeby pomysł nie przepadł bez śladu, jeśli zrezygnuję z pisania.

Pamiętam że jak jeszcze próbowałem pisać powieść, to robiłem sobie notatki z pomysłów. Ogółnie na razie w miare wszystko pamiętam, ale często w nocy nagle wpadam na dobre pomysły, tak 20 minut przed zaśnięciem. Dobrze to sobie potem przypomnieć i zapisać, choćby samymi hasłami w notatniku :F
Pierwszy raz widzę kogoś z planem pisania, ja raczej wbijam w Worda i zaczynam pisać, a potem to jakoś leci xd Jakieś tam pomysły itp. zawsze są, ale nigdy nie robiłem z tego planu. Dużo z czyms takim roboty?

Link do komentarza

Normalnie nie piszę takich rzeczy, ale tym razem zdecydowałam się rozplanować sobie to wszystko. Co prawda nie na zasadzie planu wydarzeń, a "co chcesz osiągnąć i jak to zrobić", ale zawsze coś tam planuję. Chodzi o to, żebym nie obudziła się nagle, że opko jest do chrzanu i nie wiem, co pisać dalej.

Link do komentarza

Normalnie nie piszę takich rzeczy, ale tym razem zdecydowałam się rozplanować sobie to wszystko. Co prawda nie na zasadzie planu wydarzeń, a "co chcesz osiągnąć i jak to zrobić", ale zawsze coś tam planuję. Chodzi o to, żebym nie obudziła się nagle, że opko jest do chrzanu i nie wiem, co pisać dalej.

Ni cholery bym tak nie umiał, zbyt chaotycznie pracuję ;f Zwykle mam tak, że w trakcie pisania mam całkiem nowy pomysł, który zmienia początkową koncepcję od samych podstaw i potem do tego dopasowuję. Tylko, jak mówisz, w pewnym momencie zdarza się obudzić, że ten pomysł był zły i wszystko można wypieprzyć. Chyba jednak z takim planem bezpieczniej. Może spróbuję tego następnym razem :F

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...