Skocz do zawartości

Kto jest najlepszą postacią z mane 6?  

69 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto jest najlepszą postacią z mane 6?



Recommended Posts

Dla mnie:
Twilight Sparkle - posiada dużą wiedzę i często robi z niej użytek, więc śmiało mogę stwierdzić, że jest mądra. Ceni intelektualny rozwój, coś co stanowi dla mnie wielką wartość.
Pinkie Pie - chodząca radość i optymizm, z nią najbardziej się identyfikuje, choć moje pokłady radości są niczym w porównaniu do jej. Ale uważam, że byłaby zdolna zrozumieć smutek, gdyby dać jej taką szansę.
Rainbow Dash - jak dla mnie najbardziej charyzmatyczna, temperamentna, choć nie wiem czy to ją do końca właściwie opisuje. Dla mnie jest niczym ogień, który jest zarazem fascynujący jak i niebezpieczny. Jest kontrastowa nie tylko w ubarwieniu, przez co bardziej ciekawa. Jest uosobieniem energii.
Applejack - pracowita i choć czasem przecenia swoje możliwości, to najbardziej cenię w niej ten potencjał/możliwość do dalszego rozwoju wewnętrznego, jaki nosi z sobą. Ze całego Mane 6, ona najbardziej może ulec zmianie. Zresztą jak każdy, kto tylko tego zechce.
Rarity - ma silne poczucie estetyki i piękna, aczkolwiek ja to analizuję w ten sposób, że jest w stanie również dostrzec wewnętrzne piękno. Umie patrzeć inaczej i zauważa głębię w tym to co dla większości jest zwyczajne.
Fluttershy - uosobienie empatii, ta broni się sama. To coś, czego w dzisiejszym świecie bardzo wielu ludziom brakuje.

Wady ma każdy i nie liczy się ich ilość, a to co się z nimi robi. O powyższych postaciach wiemy tyle, co nam chciano pokazać. Są fikcją, która dopiero ożywa w naszych umysłach, i którą dalej rozbudowujemy. Teraz jak spośród tego co napisałem powyżej mam wybrać to co jest naj?

 

Edytowano przez Star Light
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Dla mnie jest to Pinkie Pie gdyż uwielbiam żarty psikusy a ona robi je idealnie. Zawsze rozwesela inne kucyki pociesza je (czasem to pocieszanie dobija ale mniejsza) zawsze jest uśmiechnięta i z tym uśmiechem patrzy na życie [emoji39] Dlatego Pinkie trafia u mnie na pierwsze miejsce [emoji12]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak.

Jeśli ktoś czytał moje wypowiedzi albo zerknął kiedyś, w przypływie pijackiej melancholii na mój profil, to jest świadom tego, że moją ulubioną postacią z całego mane6 jest nikt inny, jak nasza księżniczka przyjaźni, Twilight "Twalot" Sparkle.

Ale pozwolę sobie wymienić każdą z bohaterek i wyjaśnić co, dlaczego, przez co i w jaki sposób mnie się w tej a nie innej postaci podoba, a co nie.

 

- Twilight Sparkle - Przede wszystkim w jej postaci urzekł mnie progres, jaki nastąpił w jej charakterystyce. Z zamkniętego w sobie, asocjalnego nerda w "największego friendsa wszystkich friendsów". Jest niezwykle wytrwała, kocha czytać (!), jest kimś na kim można polegać. I w mojej subiektywnej ocenie jest ona najmilszą z postaci. Jest po prostu urocza. Ktoś nawet określił to jako "awkwardable". Jasne, ma swoje wady. Jak przykładowo- mimo swojej inteligencji i oczytania, to gdy dostała nieskończone zaklęcie Brodatego, to zamiast pomyśleć to rzuciła je... By zobaczyć co robi. Nie podoba mi się też to, że jej alicornizacja była teoretycznie niepotrzebna, patrząc na to, że w serialu księżniczką jest tylko wtedy gdy serial sobie o tym przypomni (zero zdziwienia "łoł, alicorn!" w ostatnim odcinku sezonu piątego. Ot random kuc z rogiem i skrzydłami, nie? Tya).

Nie mniej jest ona moim ulubionym kucem z Mane6.

 

Applejack - Jest swojska. Nawet jeśli nie miałam przyjemności wychować się na farmie czy ogólnie na wsi, to lubię ten klimat. Jest ciepła i szczera. Uwielbiam jak spędza czas z Apple Bloom, albo jej "rozmowy" (monologi? XD) z Big Mac'iem. Ponadto lubię fakt, że nie waha się przejąć pałeczki "lidera" gdy akurat Twilight nie może- co jest dla mnie czymś bardzo słusznym, zważywszy na to, że właśnie Applejack ma sporo oleju w głowie. Na dobrą sprawę czy rzuciło się coś, co bym w jej postaci nie lubiła? Coś co by mnie wkurzało?

Cóż... Fakt, że nie mogę sobie niczego takiego przypomnieć sam w sobie jest niepokojący.

 

- Rarity - Uwielbiam dziołchę. Może nie jest księżniczką przyjaźni, ani nie ma w sobie swojskości Applejack, ALE jaką ona ma pasje! Oddaje się całkowicie temu co robi, cieszy ją to co robi, żyje tym. Jest zakręcona, zwariowana w dużo przyjemniejszym dla mnie znaczeniu, niż Pinkie. Przyznam się jednak bez bicia, że nie mogę pominąć jej aktorki głosowej.

Po prostu kocham głos Rarity i nic na to nie poradzę. Czy czegoś w niej nie lubię? BAH. Czasem dopada ją próżność i wydaje się nie docierać do jej ślicznego łba, że to jak ktoś się ubiera nie zawsze jest ważne (ale ważna była sukienka Luny na koronacji Twilight. NIE WIEM KTO TO USZYŁ, ALE JEST ZWOLNIONY).

 

- Fluttershy - Jest... Ok? Tak myślę. Znaczy, jest całkiem w porządku, jest urocza, ale denerwuje mnie to, że prawie nie wynosi nic z lekcji, w jakich brała udział. Jak ta o asertywności i tak dalej. Poza tym sama poza internetem jestem nieśmiała i nie przepadam za tłumami ludzi, ale Fluttershy to już nieśmiałość nieśmiałości.

Tak, za dużo. Nie mniej nie irytuje mnie tak jak dwie pozostałe pannice w naszym teamie.

 

- Pinkie Pie - Jest męcząca. Dobra, dobra, dobra, zanim ktoś mnie zje, już wyjaśniam- jej żarty są fajne. Przy większości naprawdę idzie się uśmiać. Nie mniej twórcy serialu strasznie z nią przesadzają. Jej żarty stały się przedobrzone, podobnie z sytuacjami. Lubię za to Pinkie "podejrzliwą", albo niecierpliwą.

 

- Rainbow Dash - I tu się zaczyna smutek. Przez pierwszy sezon i połowę drugiego była moim ulubionym kucem z mane6. Spadła na sam dół. Dlaczego?

Arogancja, pyszność, jakkolwiek to nazwiecie. Chamstwo ma wypisane na swej "kucej" mordce markerem niezmywalnym, niestety. No i za bardzo kozaczy. Bardzo za bardzo.

Dawno nie widziałam odcinka o Rainbow Dash, który nie wywołałby na mojej twarzy skrzywionego grymasu. Nawet w "Tank for the memories" irytowała mnie swoim brakiem ogarnięcia. Poza tym jej "AWESOME!" strasznie mi się przejadło. I to smutne, bo panna lojalna była na początku znacznie sympatyczniejsza, niż jest teraz.

 

 

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...
  • 4 months later...

Twilight Sparkle i Rainbow Dash. Pierwsza to jednorożec obdarzony wyjątkowym talentem magicznym i fajnie śledzi się, jej drogę od zwykłego jednorożca do władczyni Equestrii, a druga jest super pegazem i taką spoko chłopczycą. Pozostałe postacie lubię, ale nie jakoś szczególnie. Mają lepsze i gorsze odcinki, ale chyba dla mnie osobiście najmniej ciekawa jest Pinkie, a reszta spoko... oczywiście wspomnę jeszcze, że najlepsze według mnie to Starlight Glimmer i jej przyjaciółką Trixie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto jest najlepszą postacią Mane 6

:twistare: i basta b jest inteligenta,  sprytna,, ma dożą moc magiczną, którą potrafi wykorzystać z głową,, a co najważniejsze  jak na przywódcę przystało jest skromna  (a to że jest z mojej ulubionej ras kucyków nie ma nic do rzeczy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...