Skocz do zawartości

Wasz ksiądz o MLP...


Pegasis Rarity

Recommended Posts

W filmiku The Brony Notion można wszystko zobaczyć :) tylko jest po angielsku, ale to chyba spoko.

 

 

Eee, no właśnie, o co tu chodzi? Zdjęcie Mane 6, które jest na końcu intra, pojawia się również w Magic Mystery Cure, i jeśli na nim połączymy liniami przebieg zamiany znaczków, wychodzi nam pentagram. Rogiem w górę to całkiem dobry symbol, reprezentuje pięć dobrych symboli natury. Rogiem w dół to jest jednak symbol satanistyczny. Reprezentuje 5 przeciwieństw symboli natury. Jest to także znak złego kozła. W środku widzimy Twilight Sparkle- jednorożca. Jednorożce według religii są też znakami satanistycznymi.

 

 

ALE nie przejmuj się, to tylko tak dla wiadomości ^^ zdarzyło się to pewnie zupełnie przypadkiem i jest to wywnioskowane przez wgłębianie się w mało istotne fakty. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MLP to dzieło iluminatów, masonerii, masochistów, onanistów i szalonych krów rodem z piekła!  Szatan czai się nawet w puszcze pringels... boje się otworzyć konserwę turystyczną! oj...coś leży za szafą... to szatan! ni no serio... ja nie wiem i wiedzieć nie chcę, jeśli mają z tym problem, jest to ich problem tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księża są jak zwykli ludzie ... boją się tego czego nie znają.

 

Ale dobra, kto mądry zapytał by księdza co myśli o kucach? Dajcie ludzie spokój, przecież taka opinia jest nam w ogóle nie potrzebna :flutterage: To jest tak samo jakbyś pobiegła do polityka i spytała się go co sądzi o najnowszym patchu do powiedzmy counter strike'a, to co ci odpowie? Że gry są głupie. Dziękuję, koniec tematu.

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam katechetkę.

 

 

 


 

Spoiler

 

Ale zdanie o bajkach Disneya jak i wszystkich rzeczach typu MH, Harry Potter, Hello Kitty ma bardzo złe. Wolę jednak nie wchodzić w dyskusje, bo dobre zachowanie mi jest potrzebne.


 

 

 

Edytowano przez Selenium
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

 

A to dziwne, od kiedy zacząłem oglądać My Little Pony: Przyjaźń to magia przechodziłem liczne przemiany duchowe, zacząłem sam czytać Pismo Święte i uczyć się niektórych fragmentów Biblii na pamięć, chodzę do kościoła co niedziele, w ważniejszych dniach świątecznych, czasami zostaje po mszy, aby się pomodlić za bliskich, stałem się życzliwszy, mniej zgorzkniały. Nie mam tak poważnych problemów ze sobą jak dawniej, przeszła mi depresja, stałem się spokojniejszy i bardziej szczęśliwszy. Jestem zadowolony z życia, rozwijam dawne pasje, poznaje nowych, fajnych ludzi, dużo czytam, dużo się uczę, zacząłem szukać pracy, zdobyłem nowych "przyjaciół", których mi tak bardzo brakowało w "gorszym" okresie życia, gdzie myślałem, że nie dożyje następnego... dnia. Oglądają się za mną dziewczyny, więcej czasu poświęcam rodzinie, piszę magisterkę, zaliczam przedmioty. Na uczelni mnie "chwalą" za godne reprezentowanie uczelni, dbanie o dobre obyczaje, za sumienność i systematyczność. Uchodzę za sympatycznego, pracowitego i inteligentnego studenta. Bardzo wiele osób mnie lubi. Mniej się przejmuje i staram się moje problemy rozwiązać, a nie przeżywać. Żyje na przysłowiowy "zegarek", prowadzę kalendarzyk gdzie piszę sobie co mam zrobić, kiedy i gdzie, w moim środowisku pracy panuje "porządek" :) Nie mam problemów z zaliczeniami, mało tego idzie mi coraz łatwiej. Więcej podróżuje i poznaje "świat"... itd. Bardzo wiele się zmieniło za sprawą My Little Pony


 

Offtop ale bardzo ważny.

 

A czy poznałeś Jezusa osobiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu Pegasis Rarity napisał:

Ja się dzisiaj na religii zapytałam, co księża mają do MLP, a on odpowiedział, że szatan się kryje za wszystkim i jest sprytny... ( -.- ) i to może opętać...

Czego ja się spodziewałam?

A co wasz sądzi?

 

Jeśli Twój ksiądz twierdzi, że Szatan kryje się pod postacią MLP, to znaczy, że najwyższy czas wypisać się z religii. 

 

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu Dayan napisał:

 

A to dziwne, od kiedy zacząłem oglądać My Little Pony: Przyjaźń to magia przechodziłem liczne przemiany duchowe, zacząłem sam czytać Pismo Święte i uczyć się niektórych fragmentów Biblii na pamięć, chodzę do kościoła co niedziele, w ważniejszych dniach świątecznych, czasami zostaje po mszy, aby się pomodlić za bliskich, stałem się życzliwszy, mniej zgorzkniały. Nie mam tak poważnych problemów ze sobą jak dawniej, przeszła mi depresja, stałem się spokojniejszy i bardziej szczęśliwszy. Jestem zadowolony z życia, rozwijam dawne pasje, poznaje nowych, fajnych ludzi, dużo czytam, dużo się uczę, zacząłem szukać pracy, zdobyłem nowych "przyjaciół", których mi tak bardzo brakowało w "gorszym" okresie życia, gdzie myślałem, że nie dożyje następnego... dnia. Oglądają się za mną dziewczyny, więcej czasu poświęcam rodzinie, piszę magisterkę, zaliczam przedmioty. Na uczelni mnie "chwalą" za godne reprezentowanie uczelni, dbanie o dobre obyczaje, za sumienność i systematyczność. Uchodzę za sympatycznego, pracowitego i inteligentnego studenta. Bardzo wiele osób mnie lubi. Mniej się przejmuje i staram się moje problemy rozwiązać, a nie przeżywać. Żyje na przysłowiowy "zegarek", prowadzę kalendarzyk gdzie piszę sobie co mam zrobić, kiedy i gdzie, w moim środowisku pracy panuje "porządek" :) Nie mam problemów z zaliczeniami, mało tego idzie mi coraz łatwiej. Więcej podróżuje i poznaje "świat"... itd. Bardzo wiele się zmieniło za sprawą My Little Pony

 

 

Jak go spotkam to spytam...

Prawdopodobnie offtop, ale co tam:

Może nie zacząłem chodzić do kościoła, ale kucyki rzeczywiście zmieniają ludzi. Także i mnie. Bardzo poszerzyły się moje horyzonty i byłbym kimś zupełnie innym gdyby nie one :)

aktulizajszyn: dzisiaj zaczepię batmana księdza na przerwie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksiądz jest zawsze przeciwny treścią w których zostaje użyte pojęcie "magia". Przykłady? Harry Potter - ZŁO bo MAGIA. A serio Kościół widzi we wszystkich produkcjach Ilumintów chcących zniszczyć młode pokolenie ludzi. Bujda! Zastanówmy się...Czego chcą Iluminati? Władcy nad światem i podporządkowania sobie każdego człowieka na tej planecie...A teraz pomyślmy jaki ma przesył My Little Pony - dzielić się przyjaźnią z każdym i wszystkim. Powiązania - BRAK. Po mojemu jest to też przypadek taki jak u hejterów. Nienawidzą i rzucają obelgi bądź nieprzychylne opinie na temat (w tym wypadku serialu o kucych) a nigdy się z nim nie zaznajomili co się sprowadzą bezpodstawnych sądów. Jednym słowem...KOGO TO OBCHODZI?! to ksiądz tak uważa wynika to tylko z braku znajomości o danym serialu :usure:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

 Władcy nad światem i podporządkowania sobie każdego człowieka na tej planecie...A teraz pomyślmy jaki ma przesył My Little Pony - dzielić się przyjaźnią z każdym i wszystkim. Powiązania - BRAK.

Powiązań jest aż nad to. Największa niewola to ta której nie widać.Bo jeśli nie widzisz krat, to jak chcesz uciec. No właśnie, nie chcesz, gdyż nie wiesz, iż jesteś w zamknięciu.

Cel mają troszkę inny, ale fakt, władza nad światem jest jednym z nich. Celem "oczka" jest globalny pokój.

Ale faktem jest iż księża i większość protestantów ma bzika na tym punkcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu FireflyPL napisał:

Ksiądz jest zawsze przeciwny treścią w których zostaje użyte pojęcie "magia". Przykłady? Harry Potter - ZŁO bo MAGIA.

 

Piszesz o jakimś pojedynczym księdzu, czy o księżach w ogóle? Znam kilku księży i nie przypominam sobie, żeby któryś z nich wypowiadał się w taki sposób. Jeśli chodzi o magię, to fakt, jest zła, ale w realnym świecie, a nie w uniwersum MLP.

 

50 minut temu FireflyPL napisał:

A serio Kościół widzi we wszystkich produkcjach Ilumintów chcących zniszczyć młode pokolenie ludzi. Bujda!

 

O jaki kościół Ci chodzi?

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Phosky Już odpowiadam:

Co do pierwszego to mam na myśli konkretne przypadki księża owszem nie mówię że wszyscy ale niektórzy z nich podchodzą do takich tematów dość sceptycznie.Co do drugiego pytania - jaki Kościół rzecz jasna ten główny Katolicki.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu FireflyPL napisał:

Co do pierwszego to mam na myśli konkretne przypadki księża owszem nie mówię że wszyscy ale niektórzy z nich podchodzą do takich tematów dość sceptycznie.

 

Pewnie tak, ja z takimi ludźmi nie mam kontaktu.

 

2 minuty temu FireflyPL napisał:

Co do drugiego pytania - jaki Kościół rzecz jasna ten główny Katolicki.

 

Tak myślałem, ale wolałem się upewnić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

 To jest okrutne. I niezgodne z miłosierdziem Bożym. Wolą bożą na pewno nie jest to, żebyśmy wszyscy powariowali, albo żyli z poczuciem winy, z ciągłym poczuciem zagrożenia, bojąc się ludzi, bojąc się nawet żyć, bojąc się jakiś fikcyjnych zagrożeń, o których słyszeliśmy w wiadomościach. Bóg nie chce żebyśmy się bali, bo Bóg jest bogiem miłosierdzia, a nie bogiem zemsty. To szatan chce, żebyśmy się bali, bo jest okrutny, natomiast Bóg chce, żebyśmy cieszyli się życiem, chodzili na spacery, rozwijali własne pasje, byli ciekawi świata, odkrywali go, badali, rozwijali się, spotykali się z przyjaciółmi, przezwyciężali własne słabości, mieli odwagę żyć, bo życie to nie Fallout czy inny Dead Island, życie może być momentami piękne, ale wmówiliśmy sobie, że życie musi być straszne lub smutne, bo "to jest modne".

Fakt, Bóg chce byśmy w końcu żyli. Oczywiście jako dzieci Króla. Problem wielu chrześcijan jest taki, że nadal uważają się za grzesznych....ale to chyba nie ten temat.

Bóg nie jest mściwy, a sprawiedliwy.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się wypowiem. Co mój obecny ksiądz twierdzi o poniaczach? Nie mam pojęcia. Nawet nie wiem jak się nazywa.Mimo wszystko kiedyś spotkałem takiego księdza, który miał na prawdę zdrowe poglądy, nie tylko o kucach, ale zasadniczo o wszystkim, no ale niestety był wyjątkiem wszyscy wiemy jak to obecnie wygląda.

"NIE JEDZ MIĘSA W PIĄTEK, BO GRZESZYSZ GRZESZNIKU" "NIE UŻYWAJ GUMEK, BO NISZCZYSZ ŻYCIE". Mniejsza, że większość z nich to straszni hipokryci.

Albo temat aborcji. Pewnie dużo kontrowersji wywołam, nie chce robić shistormu, to tylko moje zdanie i nikt z tym się nie musi zgadzać ;-;

Mianowicie moim zdaniem, jeśli istnieje 100% prawdopodobieństwo urodzenia dziecka niezdolnego do samodzielnego życia, pozbawionego podstawowych funkcji życiowych, ruchowych.... Przecież to jest tylko dożywotne życie w klatce własnego ciała, całe życie w cierpieniu zarówno fizycznym jak i psychicznym. Nie mówiąc już o konieczności dożywotniej opieki nad takim dzieckiem rodzica lub prawnego opiekuna. Matka powinna mieć wybór, czy chce, żeby jej dziecko zawsze było nieszczęśliwe, czy żeby się po prostu nie urodziło i nie cierpiało.

Do kościoła nie chodzę od paru miesięcy (na msze) bo już mi się przejadł ten bełkot, te listy pasterskie biskupstwa, które winno żyć skromnie, a jeździ nowymi bentlejami, o innych 'zabawach' już nie wspominając. Jak mam czas to idę do kościoła się pomodlić kiedy jest akurat pusty i posłuchać tej ciszy.

Tu nie chodzi o to, żeby się słuchać zakłamanych faryzeuszy i dawać im pisiont złotych w kopercie na kolędę, czy żeby nie zajadać mięska w piątek. Tego nie wymyślił Bóg, tylko oni. Tu chodzi o bycie DOBRYM człowiekiem a nie skurczykucem, żeby pomóc bliźniemu jak go dresy leją na ulicy, co z tego, że ty tez dostaniesz WPR. Ważne, żeby być dobrą personą i tyle. Wystarczy.

Ale sie rozpisałem ;-;

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aborcja jest na 100% racjonalna. Wystarczy mieć tylko odpowiednia wiedzę na temat biologii i życia człowieka, kiedy nabywa osobowość itd. 

A to, że parę debili chcę komuś wmówić, że coś co nie ma mózgu, ani połączeń nerwowych czuje ból..to cóż xd Widać w jakim kraju jesteśmy i jaki jest stan wiedzy niektórych ludzi. 

 

A odnośnie księdza i kuców. Kogo to naprawdę obchodzi? Czy gdyby wasz ksiądz powiedział, że nie możecie oglądać MLP bo tam siedzi diabeł naprawdę byście to zrobili?? XD 

No chyba nie, a jeżeli tak..no to cóż, współczuje. 

Ksiądz to człowiek jak każdy inny. Jeden świetny, tylko ideologia nie za bardzo, inny głupi i mściwy(pewnie za los, który sobie zagotował). Sam miałem przyjemność kiedyś współpracować z jednym księdzem, naprawdę świetny chłop. Szkoda, że już go przenieśli do innej parafii i teraz nie wiem gdzie stacjonuje. 

BTW, ktoś ogarnął ten kanał? :crazytwi3:

https://www.youtube.com/watch?v=LRX1RNmxZGc

 

To chyba jest pójście za daleko i z jednym i drugim zainteresowaniem. 

 

Cytuj

Ale, co to znaczy?

 

Być dobrym człowiekiem to kierowanie się zasadami miłości, wiary i nadziei w kierunku drugiego człowieka. To szukanie/dostrzeganie dobra w drugim człowieku.  To  szacunek do drugiego człowieka. To nie ocenianie i nie przypinanie etykiet. 
Być dobrym oznacza pomagać ale też samodoskonalić siebie (lepsza samokontrola) dla siebie i innych. 
Pomagać to znaczy pomagać mądrze. 

Być dobrym człowiekiem to kochać ludzi po prostu. Bezwarunkowo.

Itd, itd. Jednoznacznej odpowiedzi nie ma, ale pewne obiektywne cechy można wymienić. 

 

Imo, proszę tylko tego nie łączyć z żadną religią. To pogląd po za tym spektrum zainteresowań. 

Edytowano przez Sttark
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...