Skocz do zawartości

Gratulacje, został pan zwycięzcą....


The Silver Cheese

Recommended Posts

.... naszej loterii. Wygrał pan zestaw garnków firmy X, a ich prezentacja odbędzie się w restauracji Y, o godzinie Z. Zapraszamy do restauracji, aby mógł pan odebrać nagrodę.

 

Ten oraz wiele innych przykładów przeleciało przez mój rodzinny telefon stacjonarny. Takich autoreklam czy pseudo wygranych produktów było od groma, a moje doświadczenie nauczyło mnie, że nie ma niczego za darmo, zwłaszcza zestawu garnków. Dodadzą jeszcze, że Okrasa będzie głównym prezenterem i to JEDYNA okazja. Taka jedyna, że za 2 tyg. znów zadzwonią z podobną ofertą. Z innych "ofert" mógłbym jeszcze wymienić kosmetyki, kupony do salonów kosmetycznych czy tam inne artykuły gospodarstwa domowego. 

 

Z mocno frustrujących telefonicznych propozycji zaliczam również tzw. naciągaczy z banku oraz obecnego operatora. Zadzwonią i zaproponują, że ta oferta jest o wiele lepsza. Zyska pan 25% zaoszczędzonych pieniędzy, nie będzie pan musiał wydawać tyle za 1 min. I gadają to ci, którzy kilka miesięcy po zawarciu umowy, chcą już od razu naciągnąć na nową umowę. 

 

Mnie już nie tylko to frustruje, co zaczęło wkurzać. Przedwczoraj taki telefon odebrałem i z automatu odłożyłem słuchawkę, bo "Wygrał pan zestaw kosmetyków....". Dzwoniłem? Nie. Wysyłałem SMSa? Nie. Czy w ogóle używam tel. stacjonarnego, aby brać udział w konkursach? Nie. 

 

Macie czy mieliście podobne przypadki w domu, czy tylko na Śląsku reklamodawcy są tak natarczywi, że wcisną ci każdy kit?   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdańsk potwierdza. Osobiście przestałem odbierać stacjonarny, bo albo garnki, albo sprzęt medyczny, albo szkoła językowa, albo bank, albo niezapłacony rachunek za telefon. Osobiście bym go zlikwidował, ale matka nie chce likwidować, bo ma tani abonament (na telefon, którego nie używa).

 

Jeśli zastanawiasz sie czemu dzwonią, to odpowiedź jest prosta. Twój numer nie jest zastrzeżony i znajduje się w bazie danych, którą firma od garnków kupiła (legalnie lub niekoniecznie), albo zdobyła w inny sposób (niekiedy małe firmy handlują na lewo bazami numerów).

 

Jeśli chodzi o reklamy na komórkę, to na to nie ma rady. Chyba. (przynajmniej na reklamy od operatora) Raz mnie konsultant temobail rozwalił. Rozmowa w skrócie:

Spoiler

- Płaci pan średnio 10zł miesięcznie (mam na kartę), mogę więc panu zaoferować abonament za 30 zł miesięcznic z darmowa godziną rozmów i telefon (marki temobail). Będzie miał pan godzinę za darmo, do wszystkich sieci. 

- Czegoś nie rozumiem. Jak, 30 zł ma być mniejsze od 10 zł.

- No ale ma pan godzinę za darmo i telefon.

- Z całym szacunkiem, ale ta godzina kosztuje mnie 20 zł, nie mówiąc o telefonie, który jest nic nie warty.

- No ale jak to, to nowoczesny Smartfon i godzina rozmów za darmo.

Dobra, godzina za darmo, wiec 20 zł miesięcznie, przez 36 miesięcy, to daje 720 zł, za telefon wart może 300zł. Rzeczywiście korzystna oferta. 

- No nie mówiłem, jeszcze ma pan godzinę za darmo. 

W tym miejscu podziękowałem i poprosiłem by następnym razem zadzwonił ktoś, kto skończył gimnazjum i am pojęcie o matematyce. (tak wiem, byłem chamem)

 

Niemniej moja rada jest taka. Jak masz słabe nerwy, to się rozłącz jak najszybciej. A jak ci sie chce prowadzić dyskusję ze świadkiem garnków, to możesz go pookurzać aż się zapętli albo zawiesi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jeszcze mieliśmy telefon stacjonarny (ze cztery lata temu), to jedyne osoby, ktróre do nas dzwonił, to reklamodawcy. Oferowali oczywiście "jedyne takie oferty" na garnki, poduszki, wczasy, przeniesienie numeru i inne tego typu pierdoły. Pamiętam, że miałam taką "zabawę" - udawałam pocztę głosową. Heh, po drugiej rundzie sami się rozłączali. Ale większość osób nie ma takiej cierpliwości i mojego, niekiedy specyficznego poczucia humoru, więc radzę jednak zlikwidować ten telefon stacjonarny. Pozdrawima z Koszalina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dostaję jedynie ciągle telefony od dziwnego numeru. Zaczyna się na 22 przez co komórka mi mówi, że to z Warszawy, ale taki ktoś dzwoni chwilę, z nadzieją że ja oddzwonie i wymuli ze mnie hajsy, bo bodajże jakiś zagraniczny numer :/ Jakiś czas temu dzwonili dwa dni przez cały czas, przestali. Ale teraz właśnie dziś już znów wydzwaniają.

Ogólnie rzadko odbieram kiedy dzwoni ktoś kogo nie mam w książeczce, a tym bardziej prywatne. Prosty sposób by nie dzwoniło/wibrowało a jednocześnie nie odrzucając to jest po prostu kliknięcie (przy smartfonach) w guzik blokady, to wtedy ani nie odrzucimy ani nie odbierzemy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł 10.1. ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną mówi: "Zakazane jest przesyłanie niezamówionej informacji handlowej skierowanej do oznaczonego odbiorcy za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej". Jednak (nie wiem w 100%) gdy podpisuje się jakąkolwiek umowę, gdzie widnieje zgoda na przetwarzanie danych w celach marketingowych, to dana firma może odsprzedać to prawo innej.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu Po prostu Tomek napisał:

Nie odbieram od nieznajomych numerów kiedy korzystam z komórki, a kiedy ze stacjonarnego to wystarczy krótkie "nie jestem zainteresowany, do widzenia i życzę miłego dnia". Po miłego dnia mogę się bez wyrzutów sumienia rozłączyć.

 

Wiesz, ja też tak robiłem, ale jak natarczywie dzwonią to już nawet nie odpowiadam i odkładam słuchawkę, bo nie mogę takich rozmów znieść. Już z tysiąc razy odsłuchałem takich reklam i mam dość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w ogóle do mnie nie dzwonią żadne numery od telemarketerów czy podobnych źródeł. Nie wiem, może to kwestia rozsądnego udostępniania numeru. Podaję go jedynie w celu doładowania trasferu na chomikuj.pl, więc to powinno być jedyne możliwe źródło udostępniania danych telefonicznych. Co najwyżej przyjdzie do mnie oferta od PLAY'a drogą SMS'ową. Mnie to nie wkurza, bo sam w tej sieci jestem, a promocje wiążą się z przedłużeniem umowy, która dobiegła końca. Czasem przyjdzie jakaś ezoteryczna reklama bądź coś w podobnym stylu, ale na problemy ze spamem nie ma co narzekać.

 

Kiedyś, gdy byłem młodszy, czasem telemarketerzy dzwonili pod mój numer. Oczywiście, będąc naiwny na wszystkie widzimisie podawałem telefon mamie, bo może to by ją zainteresowało. Z czasem przestałem reagować na te brednie. Ludzie są głupi, więc firmy wykorzystują ten fakt, szukając takich naiwniaków jak ja kiedyś.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odkładasz telefon nic nie mówiąc, będą dzwonić. Jeśli miło powiesz, że nie chcesz, to dalej będą dzwonić. Jeśli nie odbierasz, to dalej będą dzwonić.

Jedyne rozwiązanie to wydrzeć się do słuchawki na cały głos (zalecane użycie wulgaryzmów) i tydzień-dwa spokoju :aj5:

Ale na te sms'y to sposobu nie mam niestety:fluttercry2:

Edytowano przez Czekoladowy Zbysiu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy jedna prosta formułka na początku rozmowy: "Nie wyrażam zgody na to, żeby ta rozmowa była nagrywana." Osoba po drugiej stronie musi się rozłączyć i najpewniej zostanie to gdzieś odhaczone. 2/2 przypadki miałem potem święty spokój.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...