Skocz do zawartości

Czy bajka zbliża się ku końcowi?


Recommended Posts

No właśnie, czy mlp zbliża sie do zakończenia? Patrząc jak bajka się zmienia na przestrzeni sezonów, odnoszę jakieś wrażenie że twórcy chcą pozamykać wszystkie wątki i zakończyć bajkę. 

Już od 3 sezonu zaczynało być coś nie tak, zmieniła się "skala" fabuły która już częściej wychodzi poza Ponyvill, Twilight się zmieniła (na gorsze imo) i ta mapa która przydziela zadania poszczególnym kucykom. Było fajnie jak "szóstka" rozwiązywała problemy Ponyvill a teraz będą rozwiązywać problemy całej krainy? Tutaj chyba komuś zaczyna brakować pomysłów. 

Zakończenie wątku znaczkowej ligi, Dash w wonderbolts , Rarcia otwiera kolejny butik (może niedługo stworzy własną markę jak Armani czy Dior). To wszystko idzie w jakimś złym kierunku, jeszcze tylko Pinkie i AJack się w miarę normalne.

 

Oczywiście chciałbym żeby mlp nigdy się nie skończyło, a przynajmniej dorobiło się popularności dragon balla czy naruto. Z drugiej strony czy walenie setek odcinków, nie doprowadziłoby w pewnym momencie do efektu "zjadania własnego ogona"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu przemq napisał:

No właśnie, czy mlp zbliża sie do zakończenia? Patrząc jak bajka się zmienia na przestrzeni sezonów, odnoszę jakieś wrażenie że twórcy chcą pozamykać wszystkie wątki i zakończyć bajkę. 

 

Właśnie. Jedyne odcinki, jakie oglądam, to jakaś nuuuda.. Nawet dawno z tego zrezygnowałam. A wspominając poprzednie czasy, kiedy sprawdzałam zegar na MLP Wiki, żeby zobaczyć, kiedy będzie nowy odcinek..

 

10 minut temu przemq napisał:

Już od 3 sezonu zaczynało być coś nie tak, zmieniła się "skala" fabuły która już częściej wychodzi poza Ponyvill, Twilight się zmieniła (na gorsze imo) i ta mapa która przydziela zadania poszczególnym kucykom. Było fajnie jak "szóstka" rozwiązywała problemy Ponyvill a teraz będą rozwiązywać problemy całej krainy? Tutaj chyba komuś zaczyna brakować pomysłów. 

 

Nie wspominając, jak się chichrałam przy "Wszędzie Pinkie Pie" itd. Zresztą ten z Nocą Koszmarów też był świetny. A teraz? 

 

16 minut temu przemq napisał:

Zakończenie wątku znaczkowej ligi, Dash w wonderbolts , Rarcia otwiera kolejny butik (może niedługo stworzy własną markę jak Armani czy Dior). To wszystko idzie w jakimś złym kierunku, jeszcze tylko Pinkie i AJack się w miarę normalne.

 

Nie wiem, nie oglądałam tych odcinków, ale coś mi się niedobrego zdaje..

 

17 minut temu przemq napisał:

Oczywiście chciałbym żeby mlp nigdy się nie skończyło, a przynajmniej dorobiło się popularności dragon balla czy naruto. 

 

O, o to mi chodziło! Miałam nadzieję, że MLP będzie miało przynajmniej 10 sezonów, a tu zdaje się, że już w 6 skończą. I co?

 

17 minut temu przemq napisał:

Z drugiej strony czy walenie setek odcinków, nie doprowadziłoby w pewnym momencie do efektu "zjadania własnego ogona"?

 

Tak. Doprowadziłoby.

 

Wynik: MLP zbliża się ku rychłej katastrofie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami warto postawić kropkę w miejscu przecinka. Jak napisała Agleć, dużo zależy od wyników sprzedaży... a nie od tego czy formuła serialu dalej się sprawdza, czy wciąż wychodzą świetne odcinki itd. Osobiście wolałbym zakończenia z klasą aniżeli ciągania tego wszystkiego jak mody na sukces.

 

Cytuj

Rarcia otwiera kolejny butik (może niedługo stworzy własną markę jak Armani czy Dior).

 

RAREmani! :D

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Kreskówka będzie się kierować ku końcowi gdy wyniki sprzedaży zabawek będą niezadowalające dla Hasbro.
Tyle.

 

Zawsze myślałem że w przypadku mlp działa to inaczej-po prostu była sobie bajka i do niej dorobili zabawki a nie tak jak w przypadku angry birds.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz przemq napisał:

 

Zawsze myślałem że w przypadku mlp działa to inaczej-po prostu była sobie bajka i do niej dorobili zabawki a nie tak jak w przypadku angry birds.

 

O ile dobrze wyczytałem najpierw pojawiła się linia zabawek, gdzieś w latach osiemdziesiątych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu BiP napisał:

Jak na moje oko, to dobrze że postać się rozwija, a nie stoi w miejscu.

 

Nie chodzi o to że się rozwija tylko jak się rozwija. Ze zwykłej uczennicy Celki zmienia się w 4 księżniczkę która paradoksalnie robi więcej niż sama władczyni. Co ciekawsze na przestrzeni 1000 lat licząc od wygnania NM, nie znalazła się żadna inna uczennica, co z Sunset shimmer?

Zwykła Twilight ucząca się bardziej mi pasowała niż Twilight księżniczka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sunset zniknęła że świata kucyków, a czy Twilight robi więcej... Tego nie wiemy, bo serial jest o Twilight i jej koleżankami nie o Celestii czy Lunie, albo Cadance, dlatego serial nie skupia się na ich prywatnych życiach.

Edytowano przez BiP
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kiedyś się kończy ... ale za przeproszeniem, po cholere straszyć innych "rychłym zakończeniem". Ja jestem optymistycznym pesymistą, zaraz wyjaśnię o co mi chodzi, otóż na końcu każdego sezonu (4 i 5) pytałem się czy to już koniec (ponieważ niektóre seriale potrafiły w połowie wątku się zakończyć i był koniec serii) i zawsze się prędzej czy później dowiadywałem, że jednak będą nowe odcinki i byłem szczęśliwy z tego powodu (a jeśli miałoby już nie być ... no cóż, trudno się mówi). Także proszę mnie nie wkurzać, że "mlp się kończy", "to już nie jest to co wcześniej" itp. nie podoba się? Nie oglądajcie. Alicornizacja Twi się nie podobała? Nie kupujcie zabawek. Bajka dąży do końca? Trudno. JESZCZE KURDE NAPISZCIE, ŻE FANDOM SIĘ KOŃCZY A OSOBIŚCIE WAS ZNAJDĘ I ... coś tam zrobię ...

Dziękuję za uwagę,

Miszcz Tenczy

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie od samego początku zbliża się ku końcowi.

Może wyelouwuje yyyy... Wyewoluuje w coś lepszego, twórcy dojdą do takiego momentu że stwierdzą, że to co teraz zrobili nie jest dobre i nastąpi zmiana na (oby) lepsze?

Na koniec zacytuję Heraklita z Efezu:

,,Panta rei" - wszystko płynie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Simplistic said:

Paradoksalnie od samego początku zbliża się ku końcowi.

Może wyelouwuje yyyy... Wyewoluuje w coś lepszego, twórcy dojdą do takiego momentu że stwierdzą, że to co teraz zrobili nie jest dobre i nastąpi zmiana na (oby) lepsze?

Na koniec zacytuję Heraklita z Efezu:

,,Panta rei" - wszystko płynie...

Paradoksalnie może być tak, że G5 będzie o córce Cadence i Shining Armora ... to wtedy będzie koniec ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MLP kiedyś się skończy bo co za dużo to nie zdrowo, pytanie czy będzie coś w zamian.

 

A co do "tasiemców" to są dość niebezpieczne i dość łatwo coś może pójść nie tak, przykłady:

Dragon Ball - DB i DBZ są świetne niestety DB GT już nie jest tym samym co wcześniejsze serie i większość nie uważa tego za pełnoprawne DB.

A drugi jest Naruto czyli dobre anime z najgorszym zakończeniem, główny wątek zakończyć w taki sposób to hańba dla twórcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serial zmierza ku końcowi do pierwszego odcinka, taka jest kolej rzeczy i tak być musi więc o co cały dym? Stara zasada mówi że nie zarzyna się kury znoszącej złote jaja, swoją drogą ciekawa zależność: Fandom jest uzależniony od serialu, a serial od fandomu...jeżu prawie jak superpozycja cząstek elementarnych!  no dobra ale o czym to...a tak!  Serial się skończy bo i bundych w końcu przestali emitować, pytanie tylko kiedy? a no wtedy kiedy hasbro uzna to za stosowne(czyli wtedy gdy hajsy nie będą się zgadzać) a gdy to nastąpi to... o ja p***** niewiasty wyjdą na ulicę a starcy będą wznosić ręce ku niebu wieszcząc koniec świata. Przerażone pospólstwo będzie niszczyć wszystko na swej drodze zadając głośno pytanie "Co teraz?" rozpaczliwie szukajc odpowiedzi... i uj. fajnie no XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej obawiam się nagłego zakończenia serialu, które pojawi się znienacka na życzenie Hasbro, by mogło wydać nowy produkt. Może to sprawić wielki problem scenarzystom. Stanie przed nimi zadanie zamknięcia historii wbrew ich planom, co będzie skutkowało na szkodę narracji. Oczywiście, nie wszystkie wątki muszą być rozwiązane. Ba, nawet nalegam tego od fabuły. Przecież nie wszystko w życiu jest do poskładania i powinno się o tym pamiętać.

 

Mam nadzieję, iż Hasbro ma trochę oleju w głowie, by dać znak ostrzegawczy w odpowiednim do tego momencie. W takim przypadku twórcy wykorzystają to do ukazania wydarzeń w odpowiednim tempie, które ewidentnie wskażą, że zbliżamy się do zwieńczenia przez nas lubianej serii (takim zwiastunem może być na przykład zdobycie znaczków przez CMC). Pozwoli to fanom w dosyć pokorny sposób pogodzenie się z tym smutnym wydarzeniem. Lepiej stopniowo uświadamiać ludzom brutalną prawdę, niż nagle zostwić ich z palcem w nocniku. Unikniemy nie tylko fali hejtu, ale i uszanujemy fakt, przez co będziemy miło wspominać cały serial.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Serial zmierza ku końcowi do pierwszego odcinka, taka jest kolej rzeczy i tak być musi więc o co cały dym? 

To się nazywa chyba zwie aksjomat :ppshrug:

Chodziło mi ogólnie o to czy według was serial zmierza do rychłego zakończenia, tak jak wspomniał Sebastian 2 posty wyżej, 6 sezon i Good by mlp, albo nastąpi jakaś radykalna zmiana, całkowicie nowe postacie, alternatywna wersja historii.

Z drugiej jednak strony hasbro raczej by nie ukatrupiło by chyba tak tej kury:OTE2F:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajka – krótki utwór literacki zawierający morał (pouczenie), często jest wierszowany, czasem żartobliwy. Morał może znajdować się na początku (promythium) lub na końcu (epimythium) utworu albo wynikać z jego treści. Istotną cechą bajki jest alegoryczność. Bohaterami bajek mogą być ludzie, a także zwierzęta, przedmioty i zjawiska, które uosabiają typy ludzkie, cechy charakteru lub przeciwstawne poglądy i stanowiska[1]. Jest jedną z odmian epiki, choć bajka epigramatyczna ma dużo cech lirycznych~Wikipedia

 

My Little Pony to serial, bro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A CD-Action to nie "gazeta" tylko czasopismo. Nie mogłem się powstrzymać :D

 

Ale tak skorzystam z okazji do offtopu.

Czy nie wydaje się Wam, że pierwsze sezony miały w sobie nieco więcej... ja wiem? Elementów typowych dla fantasy? Tzn, jakby więcej magii czy coś. Nie chodzi mi o ogólnie pojętą "fajność" odcinków, ale o tło serialu. Im dalej, tym bardziej tło zbliża się do znanych nam realiów.

Przynajmniej ja tak to odbieram.

Edytowano przez Arkane Whisper
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...