Skocz do zawartości

Nasze OC - Basesy


Recommended Posts

Ludzie tak finalnie nie przejmują się OC. To tak jak powiedzmy pudełko od telefonu, ładne, może być, ale i tak rzucisz na bok, bo nie ma żadnych funkcji/zalet. Jedynie może coś zdziałać kontrowersja, albo dobre zaplecze. +Jeśli jest alicornem, to pół fandomu przez resztę egzystencji będzie ci miało to za złe, NAWET jeśli będzie miał własne uniwersum/porządne zaplecze historii. Możesz zabłysnąć walcząc z ludem, jeśli sprawia ci  to przyjemność.
Póki co nie masz tak na prawdę nic, ot bitmapa. SZCZERZE żaden art nie pomoże, wystawianie OC gdziekolwiek jest strzałą w dziób, będziesz zadowolona chwilą, ale okaże się, że tak naprawdę nikt przy niej nie stanie i mogę się założyć, że nikt bez celu wyżycia się na nowych nie spojrzy na jakikolwiek temat OC pod względem konstruktywnej krytyki.

Jedna wielka niepisana, (zakopana gdzieś daleko) zasada, nadaj charakter postaci, jeśli ponysona, to korzystaj z niej, wtedy się utrzyma tak jakbyś chciała. Spraw by pudełko stało się pełnym.

@Ziemowit @Ylthin Maruda Nie odpowiedzieliście na zadane pytanie, obierając za cel właśnie udupianie.
Jak to nazwać, mockup z bazy, czy creatora nadaje się na reference, jak najbardziej, czy to kolor, postawa, akcesoria, czy fryzura z bezpośrednim zetknięciem z uniwersum mlp.
I to, że właśnie tym jest nie przeszkadza w (umówmy się) ocenie czysto estetycznej postaci. Nie każdy jest artystą, a i na arty może czas przyjdzie. Jeśli bazgroły nie są personalnie najlepszym nośnikiem, to może warto spróbować pisać? Kolejna ścieżka. Może wiersz?
Koleżanka najpewniej zaczyna swoje przygody i chyba WYPADAŁOBY przedstawić jak to wygląda huh?

Sam obrazek natomiast przedstawia skrajnie 'mało', jest casualowy, włosy potrzebują tego 'czegoś', każda odstająca końcówka,
niedoczesanie to uśmiech w stronę identyfikacji; estetyka? Ech. Fizjonomia wydaje się być grzeczna/nudna jak
:flutterblush:.
Kolorki są dość ciekawym połączeniem, choć brakuje w nich jakiegoś wyrazu, może jaskrawości (patrz wyżej), oczy mówią wiele o kimkolwiek, ale szary, kolejna neutralność?
Szarość pasuje do wszystkiego jak gui photoshopa, odważyłbym się iść w intensywniejsze barwy.
Z barwą pomoże ci na pewno:https://color.adobe.com/pl/create/color-wheel/
Jeśli masz jakąś konkretną cechę charakteru to zamień to w przedmiot/akcesorium, dodaj i zaznacz, że w idealnym, sterylnym świecie jest jeszcze miejsce na indywidualizowanie jednostki.
Kolorki, kolorki, nie pomogą natomiast z samą postacią, wygląd nie wszystkim, tak?

Jeśli będzie ci zależało na wartościowej postaci, to się przyłożysz, będziesz miała gdzieś opinie na każdym możliwym kroku, po prostu stworzysz Own Character'a, a nie maskotkę społeczności Yup?
Well...  Jeśli chcesz strzelać OC z lotu, to na Da są aukcje, bierz co chcesz... no offense

  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu Pisklakozaur napisał:

Ludzie tak finalnie nie przejmują się OC. To tak jak powiedzmy pudełko od telefonu, ładne, może być, ale i tak rzucisz na bok, bo nie ma żadnych funkcji/zalet. Jedynie może coś zdziałać kontrowersja, albo dobre zaplecze. +Jeśli jest alicornem, to pół fandomu przez resztę egzystencji będzie ci miało to za złe, NAWET jeśli będzie miał własne uniwersum/porządne zaplecze historii. Możesz zabłysnąć walcząc z ludem, jeśli sprawia ci  to przyjemność.

 

Jeżeli ta kwestia dotyczyła się mojej wypowiedzi, to powiem, że zauważyłem to, iż fandom MLP jest wyczulony na to, iż ktoś wybrał OC jako alicorna. Moja postać w tym jest niejednoznaczna, bowiem mogę np być zebrą alicorniską, która nie figuruje w fandomie (nie ma takiego gatunku kucyka wywodzącego się z rodziny Equus (w tym przypadku Equus Alicornus*)), ale jeszcze tak naprawdę nie wybrałem gatunku. Ale z uwagi na koncepcję nie będę podmieńcem, chodź nie mam urazu do tych postaci, więc mój OC jest otwarty.

 

*Jeszcze myślę na innym rodzajem koniowatych kucyków o zdolności przemiany tak jak u podmieńców , które różniły by się od nich jedną zasadniczą właściwością, (lub dwiema przy założeniu iż są gdzieś podmieńce które wciąż pobierają miłość od kogoś).

Edytowano przez Król Etirenus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pisklakozaur bardzo ci dziękuje za wypowiedź o OC, które uważam właśnie jeszcze za nie dokończonego. Sama chciałam się dowiedzieć o nie do ciągnięciach w tego typu artach ale i także w mojej postaci*przepraszam nie wiem jak to nazwać*. Oczywiście jak na razie zaczynam moją przygodę z kucykami i formą pracy graficznej.

@Ziemowit @Ylthin Maruda Przepraszam za to że, jeszcze nie umiem zrobić dobrej pracy graficznej związanej z kucykiem. Ale moglibyście być trochę bardziej wyrozumiali i zrozumieć mnie że, dopiero zaczynam z tym przygodę. 

Akurat na tym forum chciałam zaznać opinii co by jak na razie w niej zmienić.

Dziękuje za to że, poświęciliście czas na tym oto temacie.

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemowit
8 godzin temu Pisklakozaur napisał:

I to, że właśnie tym jest nie przeszkadza w (umówmy się) ocenie czysto estetycznej postaci. Nie każdy jest artystą, a i na arty może czas przyjdzie. Jeśli bazgroły nie są personalnie najlepszym nośnikiem, to może warto spróbować pisać? Kolejna ścieżka. Może wiersz?
Koleżanka najpewniej zaczyna swoje przygody i chyba WYPADAŁOBY przedstawić jak to wygląda huh?

Jeżeli szanowna koleżanka dopiero zaczyna swoje przygody to niech nie zaczyna ich na base, bo to niczego jej nie nauczy. I nie paint, jest wiele innych lepszych programów do rysowania kucy. 

 

godzinę temu StarsLine napisał:

Dziękuje za to że, poświęciliście czas na tym oto temacie.

Nie ma za co, postaraj się rysować w innych programach i bez base. A jak po prostu sprawia ci to ogromną trudność, to napisz do kogoś, poproś o arta, opisz kucyka i wszystko z górki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ziemowit Jesteś moderatorem, nie sądzisz, że ta funkcja to jakaś doza odpowiedzialności? Kto jak kto, ale wydaje mi się, że powinieneś mieć za cel pomagać, nie szkalować.
A do teraz nie mogę zrozumieć czego miałaby się nauczyć z twojej odpowiedzi. Ekhem, żadną filozofią wytknąć błędy. Co do programu też mógłbym się nie zgodzić, no chyba, że przeglądając arty gdziekolwiek, sortujesz sobie wg. oprogramowania, w którym zostało zrobione i na podstawie tego oceniasz. Domniemam, że tak nie jest. Masz to gdzieś, chyba, że ktoś zaczyna z artami.
Paint jest właśnie o tyle dobry, że to wygolona esencja tego, co grafik znajdzie w kombajnach (Ps, SAI, Gimp itp.)

@Bleflar Wstawka o alicornach była bonusem, notką czysto informacyjną :P(dlatego wstawiłem "+")


All again, no offense

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest w porządku, kojarzy mi się z pewnym OC jednej z moich ulubionych poni youtuberek~
Chętnie zobaczyłbym ją w lepszej, rysowanej formie. Możesz spróbować tutaj. Może znajdzie się ktoś, kto Ci ją ładnie naskrobie. Mogłabyś troszkę podrasować kolorek, ale ogólnie szanuję, szczególnie ten wektor na avku ^^

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemowit
20 godzin temu Pisklakozaur napisał:

Jesteś moderatorem, nie sądzisz, że ta funkcja to jakaś doza odpowiedzialności? Kto jak kto, ale wydaje mi się, że powinieneś mieć za cel pomagać, nie szkalować.

Po pierwsze: Jestem Opiekunem Działu, moderatorzy tradycyjnie są zieloni. Poza tym gdzie ja kogo szkaluję? Wyraziłem swoją opinię, nikogo nie obraziłem i nikt nie poczuł się urażony. Odróżnij hejt od konstruktywnej krytyki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat sprostowanie nie warte świeczki. Należysz do grupy zarządzającej forum.
Krytyka~Ocena, nie dojrzałem żadnych wartości opowiadających się po stronie opiniotwórczej. Pieprznąłeś na odwal.
Człowieku, co tam było konstruktywnego? Słucham, chcesz mi o tym opowiedzieć? Na skraj nie widzę w tym nic konstruktywnego.
Jak miało jej to pomóc?

No nie wiem, może właśnie zignorowałeś całkowicie temat, autorce mówiąc, że poświęcony przez nią czas jest nic nie warty, uzasadniając to swoimi uprzedzeniami?
Serio, może tego nie przeciągaj. rly.

Możemy to rozwiązać na innej płaszczyźnie.
MEN: "Odpowiedź nie zgodna z treścią zadania" punkty lecą...

Poza, żeby sprostować. Nie jestem w cale fanem base'ów, choć nie widzę w tym niczego złego, tym bardziej jeśli ktokolwiek próbuje się na nich podeprzeć w nauce.

Outta all, światu jest potrzebna pokora.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodzę się z Pisklakozaurem. Ziemowit nie użyłeś konstruktywnej krytyki to się tak robi.

 

Bardzo fajne oc. Ja nawet na base nie umiem zrobić rys. oc na kompie . Z tego co widzę umiesz ładnie korzystać z programu, umiesz dobierać kolory do postaci. 

lecz jak już trochę pod uczysz się rysować postaraj się sama rysować kuce. W tedy będą o wiele lepiej odbierane przez fandom. radzę na początek po uczyć się rysować na kartce ołówkiem kucyki aby później przenieść na komputer będzie o wiele lepiej. jeżeli chcesz mogę ci narysować ( na szkicować bo tylko ołówkiem robię ) oc w wolnym czasie jeżeli będziesz chętna to pisz na pw. 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogółem ja bym nie do końca zgodził się z mymi przedmówcami. Osobiście uważam, że praca na bazie pracy na bazie nierówna. Wszystko zależy od tego ile włoży się w to własnej pracy, jak wiele czynników się zmieni, no i ogólnie ile się doda od siebie. Zresztą, po coś te różne, różniste bazy i zasoby powstają. Ludzie są różni, jedni nauczą się tworzyć coś od zera szybciej, inni wolnej, a jeszcze ktoś inny niekoniecznie może mieć na trening czas i sprzęt, a chciałby mieć swoją postać narysowaną. Uważam, że to dobrze, że mamy internet pełen baz i szablonów, których można użyć i z których można stworzyć coś miłego dla oka.

Sam od czasu do czasu zerknę sobie na różne bazy i jak mi coś wpadnie w oko to sobie jakiegoś kucyka zmajstruję. Kolory, fryzura, grymas, strój i cienie, to dodaję do siebie, no i może czasem sobie coś zmodyfikuję. Ale jak mam więcej czasu i chęci to sobie stworzę coś oryginalnego, od zera. I moim zdaniem to jest świetne, kiedy można sobie przebierać w bazach, ale również narysować coś własnego bez żadnych zasobów. Pełna elastyczność ;)

 

@StarsLine

Trudno się rozpisać z uwagi na to, że brakuje postaci historii, cech charakteru, opisu umiejętności, takich rzeczy. Zgaduję, że to dopiero początek Twojej twórczości, toteż po prostu zedytowałaś wybraną bazę i tyle... No więc, dobór kolorów wydaje się być ok, może tylko bordowe umaszczenie jest trochę za ciemne. W moim odczuciu mogłoby wyjść trochę lepiej jakby był to nieco jaśniejszy odcień. Kształt grzywy jest... Po prostu ok, tylko szkoda że jest ona jednokolorowa, beż żadnych pasemek, czy dodatków. Plus za choker i kolczyki, które dodałaś od siebie. No i znaczek wydaje się ok.

No właśnie - kolorki chyba ok, kształty ok, znaczek ok. Jak widzisz, to jest tylko "ok". Nie kusiło Cię, by spróbować dorysować brakujące fragmenty kończyn by stworzyć całą sylwetkę?

 

Ogółem, ja bym polecił pierwsze eksperymenty wykonywać na bazach właśnie. Staraj się wykonywać coraz więcej edycji, próbować różnych kolorów/ odcieni i dodatków, może też z czasem dodać ciuchy. Tylko od razu mówię - porzuć Painta. Ja tworzę myszką, w Gimpie i to jego zawsze polecam. Menu jest dostępne w języku polskim, w sieci znajdziesz przeróżne tutoriale jak robić różne efekty i korzystać z opcji. Albo możesz sama sobie program odkrywać ;) W każdym razie, jak już znudzą Ci się bazy albo poczujesz, że już chwytasz jak te sylwetki wyglądają, spróbuj rysować je sama, bez bazy, od zera. Metodą prób i błędów, aż zbliżysz się do tego poziomu równości konturów i proporcji jakie były w bazach. Potem to już wyrabianie własnego stylu, układu proporcji, pyszczków, oczu, grzyw, wszystkiego. Światła i cienie trenuj nieprzerwanie, z biegiem czasu rozpoznasz jak najlepiej cieniujesz, czy to jeden odcień, czy więcej, albo może w ogóle wymyślisz coś własnego.

No i ogółem najlepiej działać na kilku warstwach. Ja na obecnym etapie miewam ich ponad 10 (nie licząc kopii zapasowych) i niekiedy dostaję oczopląsu, ale ty możesz zacząć od trzech: jedna dla konturów, druga dla kolorów, trzecia dla cieni/ świateł. Ale to nieco później, jak ogarniesz co i jak z przeźroczystością :D

 

To zajmie Ci więcej czasu, ale sama zobaczysz jak to fajnie, kiedy będziesz miała ten komfort, że możesz podeprzeć się jakąś bazą, ale nie musisz, bo umiesz tworzyć rysunki bez nich. Po prostu robisz co chcesz i jak chcesz.

 

Tyle w zakresie grafiki, bo jeśli chodzi o pisanie - jak wspominałem, brak historii OC, opisu charakteru czy talentów, nie mam zatem materiału do oceny.

 

Pozdrawiam!

Edytowano przez Hoffman
  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemowit
3 godziny temu Dark Technology napisał:

nie użyłeś konstruktywnej krytyki to się tak robi.

Pacz niżej:

1.06.2017 at 08:53 Ziemowit napisał:

Nie ma za co, postaraj się rysować w innych programach i bez base. A jak po prostu sprawia ci to ogromną trudność, to napisz do kogoś, poproś o arta, opisz kucyka i wszystko z górki. 

Jeżeli to jest hejt to naprawdę jesteście przeczuleni i to na punkcie czego? Rad dotyczących rysowania kolorowych kunii. Śmieszne. Jeżeli tutaj @Pisklakozaur i @Dark Technology nie widzicie czegoś co mogłoby jej pomóc to bardzo współczuje przewrażliwienia. Poza tym po co drążycie temat, robiąc off-top? Ktoś wam za to płaci? Hejt byłby, gdybym napisał "uuu fatalne nie umiesz rysować przegrywie debilu nie bierz się za to weź wyjdź z forum uuuuuuuu", a chyba tak nie napisałem? 

Pozdrawiam Cieplutko :):):) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbuj ze mnie robić idioty. Odnosiłem się jedynie do tego, co napisałeś, nie do twoich przemyśleń, czy mentalności.
Nie chciałbym się powtarzać, ale ktoś inny zaczął offtopem.
Jeśli rady dot. bazgrania tych twoich taboretów tak rozwalają ci program, to może po prostu out?
Poza wszystkim uważam to za niestosowne.
Plus, powiedz mi proszę, gdzie i kiedy użyłem hejtu? Bo chyba wydaje mi się, umiejętność czytania czy interpretacji leży.

Żeby było jakkolwiek jasne, za cel sobie stawiaj co chcesz, broń swoje trzy grosze wszystkimi kończynami, ale nie miałem w tym więcej interesu jak nie zrażanie młodocianych do próby zrealizowania celu. Grafika to nie tylko zmiana programu, twórczość artystyczna to nie zabawka na pięć minut. A początki są trudne, a wsparcie może wszystko zmienić.

I również, warsztat wręcz wrze od całego sprzętu O.o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemowit

@Pisklakozaur Kto tu z kogo robi idiotę warto się zapytać. Ty sugerujesz mi, że użyłem hejtu, mimo, że dałem kilka dobrych rad. 

13 minuty temu Pisklakozaur napisał:

Bo chyba wydaje mi się, umiejętność czytania czy interpretacji leży.

O to ty się nie bój, bo chyba zwracasz się do niewłaściwej osoby. Umiem czytać ze zrozumieniem i zarzucasz mi to mimo, że tak nie jest. 

15 minut temu Pisklakozaur napisał:

A początki są trudne, a wsparcie może wszystko zmienić.

W prawdzie nie rysuję, ale jestem stanie zrozumieć, iż początki są trudne i może pierwszym postem w niezbyt miły sposób wyraziłem się do autorki, ale już w moim drugim poście wszystko sprostowałem. 

 

Pozdrawiam Cieplutko. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31.05.2017 at 22:01 StarsLine napisał:

Czy moglibyście ocenić moje OC ???

Zrobiony w base, załączam go tutaj..

received_1302917593137608.png

mlp_base__roses_are_red__violets_are_blue_by_bitchbases-daa2sfj.png

A ja powiem, że mi się ona podoba, spoko kolorystyka, oczy też udane, a ta obroża tylko dopełnia całości. Nie ma tam przesady, przez co ona wygląda na skromną. Ogólnie bardzo dobra praca, bez zbędnych i przesadzonych dodatków i avatar też udany :bronies: 

 

Ps tylko to brew lepiej wyglądałaby pod grzywką a nie na niej i to samo z okiem w avku. Nie wiem czy kojarzysz odcinek MLP w którym M6 miały eksportować tort na konkurs wypieków... Tam :sjf1O:miała też opuszczoną grzywkę, możesz sobie porównać.

Edytowano przez BiP
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kruczek @Dark Technology @Hoffman @BiP Bardzo Wam dziękuję o wypowiedź na temat tego, co mogłabym uczynić z moją postacią ;) Zatem spróbuje odstawić base'sy i dojść do lepszego programu oraz szkicowania na kartce. Po eksperymentuje z kolorami i zobaczę co się da zrobić. Zajmie mi to pewnie dosyć długo, ale bardzo byłabym szczęśliwa ,gdybyście śledzili tok mojej pracy.

 

Jeszcze raz bardzo Wam wszystkim dziękuje za śledzenie tego tematu i wypowiedzenie się na jego temat :giggle:

Trzymajcie się wszyscy ciepło !

StarsLine

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...