Skocz do zawartości

[dyskusja] Niedocenianie Applejack


Applejuice

Recommended Posts

Witam!

Ta dyskusja, jak sama nazwa tematu wskazuje, dotyczy tematu dlaczego Applejack jest niedoceniana. Tutaj możecie prowadzić rozmowy, dzielić się spostrzeżeniami i pokazać innym, że się mylą co do postaci naszej ulubionej kowbojki.

Na początek postarajmy się przeliczyć wady oraz zalety Applejack. Zacznijmy od tych dobrych cech, czyli zalet.

Dołączona grafika

Jak wszyscy doskonale wiedzą, Applejack reprezentuje Element Uczciwości. W związku z tym mam dla was pytanie:

w jakich sytuacjach Applejack wykazała się tą cechą?

Oprócz tego postarajcie się wymienić jeszcze inne jej zalety. Jakie one są? Czy są przydatne? A może bezwartościowe?

Mam nadzieję, że dzięki temu do czegoś dojdziemy.

Zapraszam do dyskusji! :smug:

Link do komentarza

Jej Element Harmonii widać po jej charakterze. Wszystkie spory chce rozwiązać w uczciwy sposób np. rywalizacja z RD. Jest też godna zaufania. Przyjaciele i inni mieszkańcy Ponyville zawsze mogą liczyć na jej pomoc. Swoje obowiązki wykonuje starannie i nigdy nie szuka "drogi na około". Jeżeli trzeba coś zrobić to tak jak powinno to wyglądać, a nie "na skróty".

Link do komentarza

Okej, kiedy była sobą? Okej, no to lecimy z odcinkami~ Pierwsze odcinki.. No wyjaśniła Twi, że to co mówi to prawda. No i miała rację. Ep.4.. No cóż.. Chciała uczciwie pozbierać wszystkie jabłka, zgodnie z zasadami rodziny Apple. Ep 13. Cóż, uczciwa walka, prawda? Fair play, mimo że RD oszukiwała podczas konkursu. Super Speedy Cider Squeezy 6k. I znowu, uczciwa walka, i ciężka praca własnych kopyt prowadzi do sukcesu. Oh come on.... To wszystko co znalazłem :I Tyle o uczciwości. Więcej bym powiedział, jakby pytanie było inne, wobec tego sobie poczekam.

Link do komentarza

Kiedyś słyszałem taką historyjkę: Gdzieś przyszedł chuligan, potłukł coś wartościowego i zbiegł się tłum ludzi. Pół godziny później przyszedł tam dziadek i w kilka godzin to posklejał, ale na niego już nikt nie zwracał uwagi. Applejack uczciwie pracuje i można na niej polegać, ale rzadko robi coś przyciągającego uwagę, jak Rainbow Dash. Inni przyzwyczaili się do niej i przez to przestali ją doceniać. To raczej naturalny proces przy jej typie osobowości.

Link do komentarza

Hmm a więc tak Aziz już dał co do uczciwości ale jeszcze zostają sporty jakie uprawia w końcu rodeo też się zalicza.Dobra dalej Dotrzymuje obietnic jakie złoży nawet kosztem swojej wytrzymałości.Hmm pomocna dla innych nie raz było pokazane jak pomaga Mane 6,i robiła też za zdrowy rozsądek np. przy zatrzymywaniu RD. Hmm jak coś jeszcze wymyśle to napisze

Link do komentarza

Applejack jest bardziej męska niż kobieca, według niektórych jest chłopczycą. Więc to co mogło spowodować że my ją pokochaliśmy, może też spowodować że innych będzie zniechęcać. Jej pracowitość - niekiedy może spowodować że my się zawstydzimy, przez co nas zniechęci do siebie. Szczerość - każdy z nas kłamie, w mniejszym lub większym stopniu. Applejack *poza spotkaniem Discord'em* nigdy. Jej zwyczajność - nie potrafi latać ani czarować, nie jest super śmieszna czy coś... Takie jest moje zdanie.

Link do komentarza

Hmm co lubię w AJ? No to przede wszystkim Jej element Harmonii, Uczciwość. To, że nie potrafi i nigdy nie kłamie, czasem tylko musi ukrywać coś przed kimś (Odcinek Samotna Imprezka i sytuacja z Pinkie ;)). Lubię w niej też upór, który każe Jej nigdy nie się nie poddawać i walczyć do końca oraz to, że jest takim jakby pomostem i łączy w sobie trochę konserwatyzmu oraz myśli też w miarę współcześnie (Odcinek z Cydrem). A czemu jest tak często niedoceniana? No bo nie wyróżnia się za bardzo spośród Mane 6. Jest najbardziej z Nich "zwyczajna" (Takie małe spostrzeżenie co do wyglądu, każdy kucyk z M6 posiada nienaturalne dla człowieka kolory włosów, AJ jedyna posiada naturalny blond, ale to takie tylko spostrzeżenie). Ale to tylko moje osobiste zdanie.

Link do komentarza

@Shadowrider

pisze się karze


Wracając do tematu... Zalety w większości wyróżnili moi poprzednicy, ale odwołując się do postu Shadowridera: Nie jest to tak, że AJ nie wyróżnia się z Mane6, bo jest zwyczajna, ona właśnie wyróżnia się swoją zwyczajnością (jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało), co może nie być dobrze odbierane. Większość osób, gdy już chce obejrzeć bajkę, w której wszystko jest wspaniałe i niezwykłe raczej nie będzie zwracało uwagi na kuca, który jest... dość pospolity w porównaniu do reszty otoczenia...

Odnośnie uczciwości, moim zdaniem AJ mówi prawdę głównie z dwóch powodów:

1) element of honesty, czyli po prostu uważa, że powinno się być szczerym (zwłaszcza w stosunku do bliskich)

2) biedaczka nie umie kłamać (sami przyznajcie, że próby kłamstwa w odcinku "Party of One" były po prostu żałosne ;) )

Link do komentarza

Ok. Po pierwsze z tego miejsca chcę przeprosić za to niedopatrzenie co do gramatyki :molestia:. A co do AJ, faktycznie, nie potrafi Ona kłamać, te próby kłamstwa w "Party of One" były wg. mnie raczej bardziej śmieszne niż żałosne, a musiała to zrobić, dla większego dobra. Po drugie, co do tytułu tematu, powiedziałbym bardziej, że jest mało zauważalna niż niedoceniana. Po trzecie, to, że nie umie kłamać bardzo mi się u Niej podoba, bo sam nie jestem w tym dobry, a jak już to robię, to także tylko z wyższej konieczności. Pozdrawiam

Link do komentarza

Tylko że "każe" w tym przypadku powinno się pisać przez "ż", ponieważ pochodzi od "kazać", nie "karać" ;p Więc ShadowRider błędu nie popełnił. Trebuh - lekki fail zaliczyłeś ^^ Ciężko jest coś dodać, bo temat został już prawie wyczerpany, ale coś napisać muszę, żeby offtopu nie było. No więc imo, tak jak już powiedziano, AJ ciężko jest polubić za jej zwyczajność. Każdy z kuców ma w sobie coś wyjątkowego, co można pokochać lub znienawidzić (np. odpały Pinkie, zarozumialstwo Dashie, nieśmiałość Fluttershy). Za to AJ nie ma właściwie nic, co by ją wyróżniało. Z tego powodu nie przyciąga takiej uwagi, na jaką zasługuje. Może w 3 sezonie naprawią ten błąd i trochę urozmaicą jej charakter ;)

Link do komentarza

Ciężko jest coś dodać, bo temat został już prawie wyczerpany, ale coś napisać muszę, żeby offtopu nie było. No więc imo, tak jak już powiedziano, AJ ciężko jest polubić za jej zwyczajność. Każdy z kuców ma w sobie coś wyjątkowego, co można pokochać lub znienawidzić (np. odpały Pinkie, zarozumialstwo Dashie, nieśmiałość Fluttershy). Za to AJ nie ma właściwie nic, co by ją wyróżniało. Z tego powodu nie przyciąga takiej uwagi, na jaką zasługuje. Może w 3 sezonie naprawią ten błąd i trochę urozmaicą jej charakter ;)

Masz absolutną rację. Applejack nie ma nic co by mogło przyciągnąć uwagę na jaką zasługuje i powinno się to poprawić. Applejack jest postacią zasługującą na większe uznanie.
Link do komentarza

Applejack jest właśnie taka niezauważalna i szczera i za to ją właśnie ją lubię za to że jest taka zwyczajna. I jako że temat jej szczerości jest chyba w 102% wyczerpany to ja dodam pytanie. Jak sądzicie co mogli by zmienić, dodać lub coś zrobić do Applejack? (By była bardziej doceniana) Według mnie przydała by się jakaś piosenka w jej wykonaniu, ewentualnie odcinek poświęcony tylko jej, w jej charakterze nie chciał bym żadnych zmian bo jest dla mnie (zwyczajnie) idealny.

Link do komentarza

AJ zdecydowanie pokochałam za charakter z pierwszych odcinków. Rozbawiła mnie też swoją szaloną rodzinką. Właśnie w pierwszym odcinku wydawało mi się, że Applejack potrzebuje większego tłumu, żeby zabłysnąć i rozbawić. Osobno jest nieco (jeżeli to słowo w ogóle pasuje) "nudną" postacią. Na pewno urzekł mnie ten wiejski głos Apple w angielskim dubbingu. Świetnie wykonana robota, która dodała naszej kowbojce charakteru. I trudno też tu nie wspomnieć o szczerość i miłości jaką darzy swoją rodzinę. Zdecydowanie AJ góruje w sprawie kochania bliskich. Bo jak wiemy Rarity nie jest najlepszą siostrą, a Twilight prawie w ogóle się nie widuje z bratem. AJ zawsze znajdzie czas dla zwariowanych kucyków z farmy. ^^

Link do komentarza

Tylko że "każe" w tym przypadku powinno się pisać przez "ż", ponieważ pochodzi od "kazać", nie "karać" ;p Więc ShadowRider błędu nie popełnił. Trebuh - lekki fail zaliczyłeś ^^

Upsik jeden z moich lepszych błędów :rainderp:

@topic

Jak dla mnie to co najbardziej AJ potrzeba to tak jak już większość zaznaczyła piosenka, a także nasza kochana postać mogłaby troszeńkę częściej się pojawiać (w drugim sezonie AJ można by określić mianem background pony...).

Link do komentarza

@topic

Jak dla mnie to co najbardziej AJ potrzeba to tak jak już większość zaznaczyła piosenka, a także nasza kochana postać mogłaby troszeńkę częściej się pojawiać (w drugim sezonie AJ można by określić mianem background pony...).

Racja. W drugim sezonie było mało AJ i można było ją nazwać background pony. Miejmy nadzieje,że w 3 sezonie będzie jej więcej...
Link do komentarza

Na pewno urzekł mnie ten wiejski głos Apple w angielskim dubbingu.

Applejack nie ma "wiejskiego" głosu, tylko mówi z akcentem Southern American English.

Co do tematu - również uważam, że AJ powinna dostać swoją piosenkę, chyba jest jedynym kucykiem, który niczego nie śpiewał (no, wyłączając piosenki kolektywne, że tak się wyrażę :) ) Swoją drogą, ciekawe, czy w III sezonie poświęcą jej odcinek - w końcu seria ma mieć tylko 13 epizodów, więc myślę, że fabuła ogromnej ich większości skupi się raczej na Mane6, niźli na poszczególnych kucach. Taka jest przynajmniej moja opinia.

Link do komentarza

Swoją drogą, ciekawe, czy w III sezonie poświęcą jej odcinek - w końcu seria ma mieć tylko 13 epizodów, więc myślę, że fabuła ogromnej ich większości skupi się raczej na Mane6, niźli na poszczególnych kucach. Taka jest przynajmniej moja opinia.

I tutaj masz rację. Jest 13 epizodów,a te epizody będą skupiały się na Mane6 dlatego epizodu z AJ nie będzie.
Link do komentarza

^ Ale ma być odcinek z Luną. A teraz do tematu. Czy ja wiem, czy Applejack jest nie doceniana? Mi się wydaje, że jest doceniana na takim poziomie, na jaki sobie po prostu zasłużyła. Rany, to, że lubię Pinkie Pie bardziej od Applejack, czy Rainbow Dash od razu ma oznaczać, że tamtych dwóch nie doceniam? Dlaczego? Bo dla was to są ulubione kuce, więc mają być i moimi? Proszę, trochę powagi. Każdy ma prawo do swojego gustu i tyle. Co do jej uczciwości każdy zapomina o The Last Roundup. Chciała wygrać zawody uczciwie. Ale jak już zawiodła to nie potrafiła uczciwie wrócić do Ponyville i uczciwie przyznać się do porażki, tylko znika, by uczciwie zarobić obiecane pieniądze. Nie wiem jak wy, ale ja tu widzę pewien paradoks. To nie to, że nie lubię Applejack, tylko jest ona na ostatniej, jeśli nie na przedostatniej pozycji wśród mane 6, bo jest po prostu taka pospolita. Jak większość ludzi na świecie - pracują uczciwie chcąc wieść spokojne życie. Niczym się wyróżnia. Pracowitość? Proszę was, Twilight jest równie pracowita przy nauce, Pinkie Pie jest pracowita przy organizacji imprez, a Rarity pracowita przy robieniu kreacji.

Link do komentarza

I właśnie o to chodzi w tym temacie... Prawie za każdym razem gdy widzimy AJ jest ona w sadzie lub też z jabłkami - serial bardzo słabo koncentruje się na jej charakterze, zdaniu itp. To nawet nie chodzi o to, że jest zwyczajna tylko o to, iż sam serial poświęca jej malusieńką ilość uwagi. And that's the point

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...