Skocz do zawartości

"Ku chwale ojczyzny" peros81


Matalos

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 211
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

"Zamierzam polecieć na tą planetę z wizji, wiem że znajduje się w układzie G12 w mgławicy Perseusza. I po to waz wezwałem, Chce ukraść swój wahadłowiec i polecieć do tamtego układu i dowiedzieć się która to planeta, i dowiedzieć się co ta wizja znaczyła. Pomożecie mi?" powiedziałem, po czym czekam na odpowiedz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Niestety. By to się udało musimy lecieć w czwórke. Wtajemniczcie jeszcze tego młodego który chciał się poświęcić na tamtej wieżyczce, którą ostatecznie ja wziąłem, spakujcie potrzebne rzeczy do zwiadu. Spotykamy się dzisiaj o północy, pod moim SSV "Zaćmienie" w doku numer D24" powiedziałem po czym, poszedłem się przygotować. Mam kody startowe, więc ukraść statek będzie łatwo. Pójdę do doku jakieś dziesięć minut przed północom. Musi nam się udać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykujesz się psychicznie. Wisz, że jeśli ci się nie uda, zostaniesz skazany przez sąd wojenny i najpewniej zrzucą ciebie wraz z jakąś bombą na Grox´ów. Wychodzisz przed północą, chcesz jak najszybciej dotrzeć so hangaru. Mojasz kantynę, skąd dochodzą radosne śpiewy i lekki zapach alkocholu. Mijasz sypialnie, pomieszczenia strażników i wkraczasz do głównego hangaru. Spokojnie stajesz obok swojego statku, czekasz na resztę. Widzisz, jak Lenius, Linus i ten młody (ma na imię Andrius) idą w twojł stronę. Mają ze sobą niezbędne materiały. Gdy są na wyciągnięcie ręki, całym otoczeniem wstrząsa eksplozja. Z głośników słychać komunikat: - Uwaga, zostaliśmy zaatakowani. Wszyscy na stanowiska bojowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Cho**ra. Mamy okazje do wymknięcia się, Groksowie odwrócąuwage naszych. Wszyscy do Wahadłowca" powiedziałem po czym wchodzimy do wahadłowca, ja wpisuje kody startowe i włączam silnik. Startuje i mam nadzieje że nic złego nas nie spotka, jakby co Linus i Leinus idą do wieżyczek a Andrius idzie do radaru

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unosisz się, wraz z kilkoma innymi myśliwcami. Silniki wyją, gdy osiągasz odpowidnią prędkość. W przestrzeni dzieje się już poważna wojna, widzisz dwa niszczyciele Groxów, zmierzające w stronę waszej floty. Najpewniej wygrcie, ale odbędzie się to licznymi stratami w ludziach. Tymczasem Linus i Leinus zapewniają ci osłonę, abyś mógł bezpiecznie zaprowadzić ich poza układ.Wtem przed celownik wlatuje ci bombowiec Grox'ów. Mijasz go z gracją i widzisz, że jakimś cudem, pilot nie zauważył ciebie. Możesz spokojnie odlecieć, ale możesz też oddać kilka strzałów w tego przeciwnika, zwłaszcza, że nadlatuje z najmniej chronionej strony. ?To na pewno pomoże toim, ale zwróci też uwagę, a to jest cś, czego chciałeś uniknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błyska ci przed oczami, gdy statek wchodzi w nadprzestrzeń. Macie teraz chwilę wolnego, nawet używając nad przestrzeni lot do G12 zajmie wam z dziesięć minut. - Sir, właściwie, to co będziemy robić na tej planetce? - odzywa wię Linis, zszedł ze stanowiska i teraz zajada się prażonymi mimikami, waszym przysmakiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Proste. Skanujemy planetę, po znalezieniu miejsca z wizji lądujemy i tam zaczynamy poszukiwania. Ale musimy się zachowywać dyskretnie, nie wiemy co tam mieszka" powiedziałem, przysiadłem się do stołu i zaczynam jeść swoją porcje mimików. Spojrzałem na młodego zastanowiwszy sięchwile, odwróciłem się do Linusa i powiedziałem "Co wiesz na temat tego młodego? Skąd pochodzi?" czekam na odpowiedz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Pamiętasz tą planetę, chyba się Ferros nazywała, w układzie Persefony? - odpowiada Linus, między kolejnymi porcjami mimików. - Młody był jedynym ocalałym z inwazji Grox'ów. Ukończył przyspieszone szkolenie jakieś dwa tygodnie temu. Jest młody, wierzy w ideały i tak dalej i tak dalej. Chcesz wiedzieć coś jeszcze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wierzy w ideały? Ja przestałem w nie wierzyć kiedy przywódca Gerinian okazał się moim ojcem i sprowadził Kronossa przez łuk tryiunfalny w Capital city do tego wymiaru. Gdyby nie to że zmienił zdanie, nigdy bym nie uratował planety przed nim. Pamiętasz ten incydent?" spytałem się ciągle jedząc swoją porcje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Pamiętam jak jasna cholera - odpowiada cierpko. - O mało co nie straciłem oka podczas rozkazu ataku szturmem, wydanego przez starego majora Quirk´e. Pamiętasz go jeszcze? Wołaliśmy na niego „Majonez” bo był taki tłusty, że mógł zablokować strzał z blastera swoją tkanką tłuszczową - zaczyna się śmiać na wspomnienie, wypluwając drobinki mimików na podłogę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pamiętam, kiedy go po raz pierwszy spotkałem, powiedziałem mu wtedy "O ku**a Meteoryt na planecie, wszyscy wiać" jak wszyscy zaczęli sp*****ać to aż się za nimi kurzyło. Piękne wspomnienia" Powiedziałem, wstałem od stołu by sprawdzić ile jeszcze zostało do układu G12. Im szybciej tam wylądujemy tym lepiej dla imperium. Mnie najbardziej martwi czy tubylcy jeśli tam są, będą dobrotliwi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podchodzisz do konsoli sterowania i w tym momencie statkiem szarpie. Łapiesz równowagę chwytając się siedziska pilota, przez krótką chwilę masz mdłości. Wytrzymujesz jednak, i już masz zasiąść za sterami, gdy słyszysz głos Andriusa - Sir, mógłby pan tutaj podejść? To pilne. Podchodzisz do stanowiska radaru, a młody odsuwa się od konsoli. Na ekranie widzisz liczne, czerwone kropki. Flota Grox´ów. Orbituje w tym układzie. - Przeszedłem na radar o niskich częstotliwościach, więc nie powinni nas wykryć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dobra robota, ale na wszelki wypadek trzymajmy się od nich z daleka. Jak wejdziemy do układu, wylądujemy na planecie i na ziemi zrobimy rozpoznanie. Skanowanie może ujawnić naszą pozycję, więc zrobimy to niestety na ślepo. Obserwuj czy flota nas nie zauważyła, jak nas zobaczy to musimy pozostać na planecie dłużej niż zakładamy" powiedziałem po czym poszedłem do fotela pilota by usiąść i przejąc stery kiedy wyjdziemy z nad przestrzeni. Oby nas nie wykryli

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlatujesz w przestrzeń układu. Trzymasz się zdala od słońca, orbitujesz przy gazowym olbrzymie, najbardziej oddalonej planecie układu. Korzystając z przybliżenia, widzisz pancerniki Grox´ów, orbitujące wokół jednej z planet. Na szczęście nie jest to ta planeta, na której musisz wylądować. Jest to mała planeta skalista, z jednym księżycem, pokryta wodą i chyba jakąś roślinnością. Wtem na radarze wyświetla ci się komunikat. Ostrzeżenie, ale zarazem ratunek. Kometa. Kawał lodu, lecący z olbrzymią prędkością przez galaktykę, nie wiadomo kiedy się zatrzyma. Można jej użyć jako zasłony i bezpiecznie wylądować na planecie. Ale taki manewr jest bardzo ryzykowny. Odłamek może trafić w pojazd, a przy prędkości kosmicznej mogłoby to spowodować katastrofalne zniszczenia. Wybór należy do ciebie, ale kometa coraz szybciej ucieka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, jak kometa leci w głąb ciemnego kosmosu. Lecąc na obrzeżach układu, przy najmniejszej prędkości, w ciemnym i zimnym statku, starasz się unikać radarów Grox'ów. Wykrywacz działa na niskich częstotliwościach, więc masz tylko kilka sekund na reakcję. Jednak odaje ci się niewykrytym dolecieć nad planetę. Z góry nie widzisz żadnych form inteligentnego życia, ale wyraźnie rysują się tam zielonkawe lasy i błękitne morza. Masz swobodne podejście na jakiejś równinie między górami a olbrzymim lasem. Teraz jesteście po zaciemnionej stronie planety, więc flota Grx;ów ma małe szanse odkrycia was.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżasz lot. Przechodzisz przez atmosferę, z niejaką ulgą stwierdzasz, że kadłub się rozgrzewa. To oznacza zdatną do życia stmosferę, co potwierdzają czujniki. Jest jeszcze kilka niezidentyfikowanych pierwiastków, ale nie wygląda aby powietrze mogło zabić. Po chwili przebiliście się przez niższe warstwy atmosfery i bezpiecznie wylądowaliście na powierzchni. Twio ludzie gromadzą się przy zejściu, czekają na twój rozkaz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dobra plan jest taki, schodzimy na planetę, szukamy wskazówek jakiekolwiek aktywności Lukarii i badamy ją. Nie wiemy jacy są tubylcy i lokalna Flora i Fauna, więc broń miejcie w gotowości. Dobra Noble Team, do dzieła" powiedziałem, Drużyna Noble wybrałem taką nazwę ze względu na to że mój ojciec Jericus aka Darth Valers prowadził tą drużynę podczas Pierwszej wojny z Gerinianami. Naciskam przycisk otworzenia grodzi, po czym schodzę jako pierwszy by sprawdzić czy teren czysty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schodzisz na powierzchnię planety. Pod podeszwami kombinezonu czujesz miękką glebę, wokoło was rozciągają się wysokie trawy. gdzieś dalej rysują się jakieś dziwaczne góry, chyba ktoś używał tutaj terraformowania, bo jeszcze nie widziałeś góry, rozszerzającej się w połowie. Gdzieś na wschód od was skaner wykrył kilka zabudowań, jakieś osiemset metrów. Żadnych oznak życia, planeta wydaje się być wymarła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...