Skocz do zawartości

"Ku chwale ojczyzny" peros81


Matalos

Recommended Posts

Przechodzicie przez trawę i wreszcie docieracie do pierwszych zabudowań. Są to małe domki, skaner wskazuje że zbudowane z lokalnej odmiany drewna. Są spalone, ocalały jedynie fundamenty i nieliczne ściany. Dochodzicie do olbrzymiego, spalonego drzewa znajdującego się w centrum. Przetrwało chyba w najlepszym stanie, ale ma kilka dziwnych rzeczy. Mianowicie drzwi i okna. Chyba powinniście wejść do wewnątrz, pismo lokalnej cywilizacji jest podobne do waszego, a drzewo oznaczono napisem "Biblioteka".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 211
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Wchodzisz do wnętrza biblioteki. Tutaj również wszystko jest osmalone, zniszczone, zaniedbane. Przechodzisz po pokojach na piętrze i coś zwraca twoją uwagę. Nigdzie nie ma ciał. Żadnych oznak życia, same zabudowania. Żadnych zwłok, wszędzie tylko spalone resztki. Wtem słyszysz krzyk Leniusa z dołu: - Sir, proszę na to spojrzeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schodzisz po schodach. Widzisz, jak Linus stoi przy jednej z półek, trzymając w ręku jakiś kryształ. Minerał promienieje na różowo, a Linus spogląda na niego z paralizatorem w ręku. - Sir, skaner wskazuje że to reaguje na elektryczność. Mogę posłużyć się tym - wskazuje na paralizator.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linus dotyka paralizatorem kryształu. Ten zaczyna mocniej świecić, pulsuje światłem. Masz wrażenie, że zaraz stanie się coś złego, ale wtedy kryształ zaczyna... mówić? To pewnie nagranie dźwiękowe, zapisane w krysztale. - Droga Twilight Sparkle. Te istoty, które wypatrzyłaś, to nic innego jak niszczyciele światów. Musisz udać się do zamku Everfree, klejnot wskaże ci drogę. Będę tam na ciebie czekać - następnie minerał kieruje wiązkę światła w stronę północną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dziwny ten dysk pamięci, ale nie ważne musimy dojść do tego całego zamku. Poszukamy w książkach cokolwiek co pomoże nam zrobić cokolwiek by ten "kryształ" pokazał nam drogę, do dzieła Noble Team, a raczej do czytania" powiedziałem po czym poszedłem do najbliższej półki by wziąć książkę. Na Alabasco 6 nauczyłem się czytać, a reszta też powinna umieć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądacie półki. Wszędzie spalenizna, większośęc ksiąg spaliła się na popiół, nieliczne któte przetrwały są nieczytelne. Podczas poszukiwań twój wzrok pada na jedną z półek. Błyszczy się na niej coś metalicznie. Podnosisz to i okazuje się, że znalazłeś pojemnik od miotacza ognia Grox´ów, wersja 156, stara. - Sir, znalazł coś pan? - młody się pyta gdzieś z głębi biblioteki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Znalazłem pojemnik do miotacza ognia groksów, nic nadzwyczajnego chyba że... no jasne. Linus spróbuj ponownie paralizatorem w kryształ może tym razem pokaże nam drogę" powiedziałem z nadzieją. to musi się udać jeśli mamy znaleźć tą całą Twilight Sparkle, na Lukarie kto jej dał takie imie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linus kolejny raz dotyka paralizarorem kryształu. Pnownie najpierw słychać wiadomość Lukarii, a następnie pojedyćcza wiązka światła opada na ziemię, rysując coś w rodzaju ścieżki. Trasa prowadzi na zewnątrz biblioteki. - Sir, pojemnik od miotacza jest czymś „niezwykłym”. Zwłaszcza na planecie zdatnej do życia. Oni mogą tu być - młody wydaje się być podenerwowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzicie z biblioteki do spalonego miasteczka. Idziecie przed siebie, mijacie zwęglone wozy, jednak na waszej drodze nie natrafiacie na żadne truchła, jedynym śladem po lokalnej cywilizacji są te spalone resztki. Idziecie za świetlistym śladem i docieracie do skraju lasu. Gęstego, mrocznego, niepokojącego. Jest jeszcze noc, na tej planecie obrót trwa dłużej niż w domu. - Sir, możeby tak założyć obóz tutaj i nie pchać się do środka w nocy? - pyta się Linus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzisz na trawie. Dookoła ciebie cicho szumi las, wszędzie panuje spokój. Twoi ludzie rozpalili ogień i teraz śpią. Wstajesz, chcesz się rozruszać. Podchodzisz do granicy światła z ogniska i... widzisz parę żółtych ślepi. Jakiś stwór czai się w mroku i warczy na ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoi luzie wstają z trawy, odbezpieczają broń. Stwór czai się w mroku, spogląda w waszą stronę żółtymi ślepiami. Za nim pojawiają się kolejne pary oczu, w mroku czai się z dziesięć bestii. Wszyscy czekają na twój rozkaz, możecie albo otworzyć ogień, albo stać tutaj i wpatrywać się w siebie. Wybór należy do was...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocisk z blastera leci w mrok, ciągnąc za sobą wiązkę światła. Trafiasz między oczy, potem twoi towarzysze rozpoczynają ostrzał. Kolejne błyski rozjaśniają mrok nocy, stworzenia piszczą, wyją i uciekają. Jeden z nich padł martwy.

Nie musiałeś tego robić

Twoi ludzie rozglądają się po okolicy. Chyba jest bezpiecznie, skaner pokazuje brak niebezpieczeństw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śpisz. Sen, który kiedyś przynosił ci ulgę po walkach, teraz powoduje tylko kolejne napięcie.

Idziesz brukowaną drogą, dookoła ciebie płoną budynki. Dziwne istoty na czterech nogach, z kopytami biegają dookoła ciebie w panice. Niesiesz ważną przesyłkę, nie możesz zginąć. Spoglądasz w niebo. Widzisz Statek Groxów, właśnie wystrzelił wiązkę laserw w ciebie. Umierasz w promieniu zielonego światła.

Budzisz się. Jest już ranek, twoi ludzie zajmują pozycje i szykują się do wymarszu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się o tym nie myśleć. Podchodzę do Linusa i mówie "Dobra niech kryształ pokaże nam ponownie drogę. i Idziemy tam gdzie nas poprowadzi. Miejcie miotacze w gotowości, a ty Leinus Działko obrotowe, bo wiem że je wziąłeś. Do dzieła Noble" Leinus jest specem od ciężkiej broni, Linus Snajperem, ja jestem dobry w Hakowaniu systemów, a Andrius? w czym on jest dobry. Podchodzę do niego i się pytam "Młody, jaka jest twoja specjalność?"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Materiały wybuchowe, sir - odpowiada Andrius. Teraz dopiero zauważasz kilka ładunków przyczepionych do jego pasa bojowego. Na ramieniu ma też naszywkę „Czwarta Grenardierów”. Linus uruchamia kryształ i ruszacie w ciemny las. Opisz mi, w jakiej idziecie kolejności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...