Skocz do zawartości

Przyszłość działu  

7 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co chciałbyś/ chciałabyś zobaczyć w dziale?

    • Zaległe odpowiedzi na pytania, eventy z zapytajkami
      2
    • III Turniej Magicznych Pojedynków, nowe typy pojedynków
      5
    • Rekonstrukcję działu z przygodami, więcej elementów RPG
      1
    • Więcej gier, więcej wątków do dyskusji
      1
    • Pamiętniki postaci
      1
    • Zróbże wreszcie jakieś konkursy!
      3
    • Więcej postaci
      0
    • Coś innego (powiedz co)
      0
  2. 2. Czy sądzisz, że potrzebny jest lepszy drogowskaz/ mała reorganizacja działu?

    • Tak
      3
    • Nie
      3
    • Pomidor
      4


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Pustki jak w kościele w dzielnicy ateistów... Za mało ruchu w tym dziale. Przydałoby się jakoś rozruszać i ożywić. Mam pewien pomysł do działu, wymagający większego dopracowania, jak skończę to poinformuję. ^^

Spodobał mi się też pomysł Cherry:

3) Avatar podaje tytuł książki a reszta ma za zadanie krótko opisać o czym ta książka jest (książka wymyślona oczywiście) Np. "W 80 dni dookoła Equestrii" itp.

Mam też jeden pomysł na zabawę.

Zabawa tzn. Eliminacje (ew. można by to nazwać Słownikiem, czy coś w ten deseń) Np. Avatar podaje kilka wyrazów (5 - 20) z jednej kategorii, a użytkownik poniżej eliminuje jeden z wyrazów którego nie lubi, nie podoba mu się i podaje powód dlaczego. Eliminujemy aż do ostatniego wyrazu. Ten który zostanie na końcu, wygrywa. Potem znowu Avatar/Regent podaje następną grupę wyrazów, np. imiona, zwierzęta, może być to chociażby użytkownik, nazwa wody itd. Myślę że zabawa nadawałaby się do działu Twi, przecież ona jest chodzącym słownikiem, a w tej zabawie potrzebna jest znajomość niektórych wyrazów.

Avatar:

Kategoria: kwiaty.

Begonia

Piwonia

Dalia

Tulipan

Fuksja

Aster

Nasturcja

Petunia

Malwa

Użytkownik A:

Begonia

Piwonia

Dalia

Tulipan

Fuksja

Aster

Nasturcja

Petunia

Malwa

Eliminuję malwę, bo mam na nią uczulenie.

Użytkownik B:

Begonia

Piwonia

Dalia

Tulipan

Fuksja

Aster

Nasturcja

Petunia

Eliminuję piwonię, ponieważ kojarzy mi się z piwem...

ITD.

Co o tym myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pustki jak w kościele w dzielnicy ateistów... Za mało ruchu w tym dziale. Przydałoby się jakoś rozruszać i ożywić.

 

Uważam, że to lekka przesada. Pustki? Mały ruch? Moim zdaniem posty przybywają dość szybko a dział ma się całkiem dobrze. Poza tym, jeśli czujesz, że w jakimś temacie lub zabawie przydałoby się małe "rozruszanie" nie krępuj się i napisz tam gdzie trzeba. Po prostu.

Pamiętajcie, że najwięcej zależy właśnie od Was, od tego jak często będziecie w tematach i zabawach pisać, bo to dzięki Wam dział żyje i wciąż się rozwija. Nawet teraz jest kilka tematów i zabaw które zdążyły się już nieco "zakurzyć" i w mojej opinii wypadałoby najpierw zająć się tym zanim zdecydujemy się wprowadzić coś nowego. Niedługo rusza sesja (Wyprawa po Equestrii), od jakiegoś czasu funkcjonują magiczne pojedynki, od niedawna mamy nowy poddział poświęcony Shining Armorowi. To bardzo dużo i faktycznie jest z tym trochę roboty, zwłaszcza pojedynki wymagają sporej uwagi. Poza tym zanim wprowadzi się coś nowego trzeba to jeszcze dobrze przemyśleć a to zajmuje trochę czasu.

Ale nawet jeśli wprowadzimy mnóstwo nowości naraz to i tak to nic nie da jeśli nikt nie będzie się w nich wypowiadał. Tak więc zachęcam do podsuwania pomysłów (przeczytałem ostatnie posty, dzięki!) i aktywnego wypowiadania się w dziale. Jeśli ktoś uważa, że w którymś miejscu "brakuje życia", niech się nie krępuje, niech tchnie życie w to miejsce.

Jeszcze raz dziękuję za pomysły i pozdrawiam!

Edytowano przez Hoffman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Ekhm,

 

Od pewnego czasu wena zaczyna mnie opuszczać, więc zwracam się do Was z pewną prośbą; chcąc nie uciekać się do procederów takich jak degradacja czy stracenie praw poprzez brak jakichkolwiek działań z mojej strony, potrzebuję pomysłów. Pomysłów, które być może zaowocują w ciekawą nowość w tym dziale. I liczę na to, że ktoś z użytkowników posiada ową ideę kwalifikującą się do umieszczenie jej tutaj. Piszcie więc.

 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witajcie!

 

Jak pewnie zauważyliście, (bo nie dało się tego nie zauważyć ;P) ostatnio miała miejsce aktualizacja działu Twilight Sparkle. Tym razem nie ograniczyłem się wyłącznie do odnowienia starych i znanych wątków (zresztą, po ponad sześciu miesiącach), ale pomyślałem o nowościach, których już od dłuższego czasu brakowało, a o które zmuszeni byli dorywczo zatroszczyć się forumowicze, między innymi Arkane Whisper, MaciejKamil, czy pepeh, za również i teraz bardzo dziękuję. Generalnie, przez ostatnie miesiące, moja rola ograniczyła się do sprawowania pieczy nad II Turniejem Magicznych Pojedynków i ogólnie działem z pojedynkami, co wynikało głownie z natłoku innych prac. W każdym razie, teraz powinienem mieć ogólnie więcej czasu, na wszystko, toteż dlaczego by nie popracować nad działem jeszcze bardziej?

 

 

W pierwszej kolejności, chciałbym dokonać małego podsumowania nowych rzeczy. Oto, co w ciągu ostatnich dwóch tygodni pojawiło się w dziale (oczywiście, poza odkopaniem istniejących już wątków):

 

 

~ Twilight Sparkle ~

 

  • czyli wątek przeznaczony do dzielenia się najnowszymi książkowymi nabytkami i ogólnie, dyskutowania na temat bywania w księgarniach.
  • gdzie możemy poopowiadać co nieco o naszych hobby, obsesjach i zamiłowaniach.
  • gdzie rozmawiamy na temat różnorakich możliwych ustrojów, skręcając nieco w stronę czysto politycznych dysput. Bo dlaczego nie?
  • czyli rozmówki na temat nierówności, ich wpływu na społeczeństwa i ogólnie, jak daleko powinno sięgać ich niwelowanie.

 

  • - gra w urządzanie kolejnych komnat nowego zamku Twilight.
  • - knując niecne plany, mamy szansę ułatwić Trixie i Starlight skuteczne strącenie Twilight z tronu.
  • - przemierzając kosmiczną przestrzeń, opisujemy napotkane planety. Czy bohaterkom uda się bezpiecznie powrócić do Equestrii?
  • - bronimy małą Trixie przed krwiożerczym gronem pedagogicznym, tłumacząc się w wielu niecodziennych kłopotów.
  • - Starlight Glimmer sypie pomysłami na szerzenie równości, a Waszym zadaniem jest jej zniechęcenie, lub zachęcenie.

 

~ Spike ~

 

 

 

~ Shining Armor ~

 

 


 

Mam nadzieję, że niczego nie przeoczyłem. Tak czy inaczej, tematy pozostawiam do Waszej dyspozycji, przypominając jednocześnie o odznaczeniach za aktywność w poszczególnych grach...

 

161-AwardImgMaster-1418761197.png     163-AwardImgMaster-1418761627.png     167-AwardImgMaster-1418761941.png

 

A także odznaczeniach za ogólną aktywność, w obrębie całego działu.

 

166-AwardImgMaster-1418761843.png     165-AwardImgMaster-1418761834.png     164-AwardImgMaster-1418761801.png    21-AwardImgMaster-1371821738.png

 

 

 

Co do zabaw, chciałbym wspomnieć, że czas kolejnych aktualizacji przewiduję na weekendy. Ogólnie, w piątki, soboty, niedziele, będę wpadał i obserwował które wątki się poruszyły i w miarę Waszych odpowiedzi, będę je aktualizował. Co do nagród za aktywność, myślałem, żeby pod koniec każdego miesiąca oceniać ilość napisanych wiadomości, ich jakość i zawartość merytoryczną i zgodnie z tymi kryteriami, przyznawać odznaczenia. Przy czym te ostatnie dwa tygodnie lipca, kiedy to działa się aktualizacja, postanowiłem włączyć do sierpnia. Czyli macie jeszcze dużo czasu ;)

 

 

Słowem wyjaśnienia co do obecności nowych postaci w niektórych nowych tematach - doszedłem do wniosku, że ograniczanie się wyłącznie do Twilight Sparkle, Spika i Shining Armora, na dłuższą metę będzie pogłębiać monotonię, natomiast potencjał samych postaci bardzo szybko się wyczerpie (o ile już się w jakimś sensie nie wyczerpał). Chciałem by w dziale było bardziej różnorodnie, chciałem zwiększyć sobie pole manewru, by zapewnić więcej możliwości co do przyszłych wątków i wprowadzenie do działu nowych postaci wydało mi się najlepszym rozwiązaniem. Przy czym, nie chciałem w żadnym wypadku wchodzić w kompetencje innych Avatarów i zawłaszczać sobie bohaterek bądź bohaterów, toteż wybierałem spośród postaci "wolnych", czyli takich, które nie posiadają swojego działu i Avatara, albo JUŻ ich nie posiadają. Przy czym, to i tak nie polega na avatarowaniu, w sensie avatarowania, raczej sprowadza się do samej ich obecności i powiązaniach z motywem przewodnim danego wątku.

 

Ciekaw jestem, jak zapatrujecie się na ten zabieg i w ogóle, jak oceniacie aktualizację, jako całość. Swoje zdanie możecie wyrazić w http://mlppolska.pl/watek/3214-ocena-pracy-avatara-i-regenta/

 

 

Jednocześnie, mam dla Was dwie ankiety - jak widzielibyście dalszy rozwój działu, nad czym głównie powinienem popracować i ogólnie, co jest dla Was największym priorytetem, przy okazji dalszego "rozlewania się" aktualizacji, na resztę działu. Jednocześnie, zapowiadam rozpoczęcie nowych magicznych pojedynków, które kilku osobom obiecałem.

 

 

Cóż... To by było wszystko, na chwile obecną. Dziękuję za uwagę, a także dziękuję z góry za głosy w ankiecie, ocenę aktualizacji, podsunięte pomysły.

Edytowano przez Hoffman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...