Skocz do zawartości

[Oceń poprzedni utwór] - Muzyka fandomowa


Delfinek Keola

Recommended Posts

Wesołe, ale... takie sobie, a przynajmniej do momentu, gdy naprawdę dochodzą instrumenty... a potem znowu uśpienie, naprawdę, ten kawałek byłby nudny, gdyby nie to, że warstwa instrumentalna ładnie się zmienia... chociaż cóż, dalej to będzie zaledwie jakieś... 7.1/10
 
A teraz miks dość znanego kawałka, właściwie dwóch, z FiW... to jak dla mnie naprawdę genialne!  :lunaderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zmiksowane, podoba mi się ten syntetyczny, wyraźny basik, ale ze względu na brak części wokalnej nadaje się raczej do puszczenia w tle, nie koniecznie do wsłuchania się. Instrumentalnie dosyc ciekawie zaaranżowany, podzielony na 2 partie. 7/10

 

Nie oglądałem, a znam.

Ot, magia muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Fajna piosenka, tekst jest ciekawy. Mandopony ładnie śpiewa, lecz tutaj jakoś nie w moim stylu i średnio mi się podoba. Muzyka prosta, przyjemnie się słucha, lubię jak niema za dużo instrumentów. Jak na ending odcinka jest super. 8/10.

 

Nie oglądałem, a znam.

Ot, magia muzyki.

Po pierwsze nie straciłeś wiele.  Po drugie jak ktoś przegląda kucykową muzykę albo chociaż kanał Mandopony'ego na YT to ciężko nie trafić.


Ok przekroczyłem 200 filmików w playliście i się zdziwiłem że niemożna dodwać więcej, więc daje tutaj ostatni dodany:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Temat umarł? Eh... Flutershy musi go bumpnąć.

 

Haymaker & Tsyolin ft. EileMonty - Honesty

Ta piosenka nie jest taka zła jak się lubi Country. Nie podoba mi się aż tak jak The Farmer zaśpiewany przez Dustykatt dlatego dam 7/10

 

Ok to teraz coś bardzo kucykowego. Spróbujcie to wytrzymać i nie poddać się tak jak AJ w Witchcrafcie!

Edytowano przez Arpegius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eileen na prawdę zna możliwości swojego głosu, niesamowite rzeczy jest w stanie z nim zrobic.

Jednak piosenkę ledwo wytrzymałem.

To przez to kuriozalne kombo jej Pinkie'owego głosu z tą marszową muzyką która nijak nie pasowała.

do codziennego słuchania dał bym jej 6.15/10

 

Normalnie nie słucham dużo dubstepu, ale kiedy już słucham, to musi byc dobry i kucykowy.  :fluttershy5:

http://www.youtube.com/watch?v=0gfniCDbbzg&feature=share&list=PLA32F102E0E85C91D

Edytowano przez Vunlinur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Fajnie się tego słucha, ale nie jest to coś nadzwyczajnego... chociaż za sam klimat i niektóre wstawki dam... 6.9/10

 

Teraz będzie i symfonicznie i metalowo ;] Trochę długi utwór, ale zacny, szczególnie polecam czwartą minutę - piękna interpretacja bgm x)

 

http://www.youtube.com/watch?v=nt7r8DUnKHE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz będzie i symfonicznie i metalowo ;] Trochę długi utwór, ale zacny, szczególnie polecam czwartą minutę - piękna interpretacja bgm x)

Długi? Sporo dobrych instrumentalnych metalowych utworów ma po 7 min, a 14min nie jest wyczynem.

Podoba mi się ;-D mimo że aranżacja nie powala to i tak jest mocna i fajnie się słucha. Jedyne jakie mam zastrzeżenie to to że poszczególne kawałki są za krótkie, za szybko i za mało płynnie się zmieniają. Ah i za mało skrzypiec.  9/10

Ok to ja jak zwykle dam jakąś nowość, nie którzy już zdołali się poznać z tym utworem lecz dwa tygodnie to nie za długo.  Przenosimy się bardziej w klimaty indie pop i śpiewamy romantyczną piosenkę dla Rarci.

 

Edytowano przez Arpegius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrumental trochę zbyt pusty, słuchając liczyłem, że się jakoś rozwinie, chociażby przy solo jeszcze jedna gitara albo chociaż klawisze, poziom dynamiki tutaj to niestety const.

Wokal wydaje mi się trochę krzywy pod względem aranżacyjnym, jednak to bardzo subiektywne odczucie, z bardziej obiektywnych natomiast, w dośc zacnym refrenie używał za dużo wibrato. Wydaje mi się, że powinien się bardziej skupic na sile. Dobry miks, ciekawy tekst w refrenie. Niezła aranżacja. 7.5/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Gość Piter Wan Kenobi

Tombstone? Znany, lubiany i bardzo doceniany w tym fandomie. Można by rzec, że przeszedł do historii już xd. Słuchałem dość często tego utworu, naprawdę bardzo dobrze wykonany, art również niczego sobie. Najbardziej mi się podoba te przejście w około 2 minucie. Ogólnie wszystko jest na plus dlatego bezapelacyjnie 10/10. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Ładne basy, utwór dość "przestrzenny" i miło się zaczyna, potem trochę... zbyt dubstepowy :P ale ogólnie... 7.1/10, bo fajny klimat~  :pinkie2:
A teraz baaardzo znany kawałek w niekoniecznie znanej (a może?) interpretacji! A warto się z nią zapoznać - jest naprawdę piękna :')
 

 

@down: lol, skąd jakiekolwiek sugestie, że kawałek, który wrzuciłem miałby mieć z dubstepem cokolwiek wspólnego? xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ładny początek. 

Twórca ma chyba jakiś basofetysz. Jest różnica pomiędzy "mocnymi basami" a "głośnymi basami", o czym zdaje się mieć on nikłe pojęcie. (Chyba, że to ja sobie przekręciłem subwoofera, ale nie pamiętam, żebym to robił)

Poza tym to średni miks. Rzeczy nachodzą na siebie. Bas ma za mało góry. skrzypce powinny mieć więcej góry, gitara więcej środka, bo zwłaszcza pod koniec robi się bajzel na kanale. Za mocno skompresowane blachy i wg. mnie za dużo overheadu perkusji. Mógł ciekawiej rozwiązać harmonie.

Poza tym, jeśli to jest dubstepowe, to muszę być pełnokrwistym fanem polskiego undergroundowego rapu. Wyraźnie elektroniczna muzyka orkiestralna, może pomijając tą gitarę elektryczną od połowy. Nie przeszkadza mi fakt, że słychać, że spod wtyczek toto wyszło, bo uważam, że zarówno elektroniczna, jak i live, każda ma coś w sobie.

Ładnie brzmi, co prawda mało oryginalne, bo ile różnych coverów tego powstało, to palców u rąk i nóg zabraknie żeby policzyć.

Ode mnie radosne 7.1/10.

 

Ostatnio moja kolekcja przeżywa rozkwit. Dziś w drodze do chaty mej uwolniłem dźwięki tej piosenki. Bardzo klimatyczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie za dużo kiepskiej elektroniki, a za mało poniaczości i nawet tam gdzie koleś coś o tym śpiewa to bardzo kiepsko mu idzie. Chyba najlepiej wypada w tym rapowana cześć, choć na początku myślałam, że to ma być jakaś podróba Nightmare Night.

 

Daję to, bo rozwala mnie wysokim poziomem wykonania. *.*

http://www.youtube.com/watch?v=nurBmIgK61U

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie całkiem niezłe, dobry miks, chociaż wg mnie za głośno wokal. Miejscami Eileen rzeczywiście, bo rozumiem, że takie było założenie, brzmi jak AJ, ale przez większość piosenki albo nie jest wystarczająco skupiona, albo nie umie, ew. jej się nie chce. Harmonie wokalu nie są w stylu blusowym, jest zwyczajne przesunięcie w durze. ;/

Mogli by zastosować bluesową. Ogólne wrażenie dobre, jednak brak tej piosence czegoś, co by sprawiło, że nie da rady jej odpalić, i zwyczajnie zająć się czymś innym, bo tak wyglądało moje pierwsze odsłuchanie. musiałem się skupić, żeby jej wysłuchać. Ciężko ocenić, 6.8/10.

 

Nie w 100% kucykowe, ale jaka klasa!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie całkiem niezłe, dobry miks, chociaż wg mnie za głośno wokal. Miejscami Eileen rzeczywiście, bo rozumiem, że takie było założenie, brzmi jak AJ, ale przez większość piosenki albo nie jest wystarczająco skupiona, albo nie umie, ew. jej się nie chce. Harmonie wokalu nie są w stylu blusowym, jest zwyczajne przesunięcie w durze. ;/

Mogli by zastosować bluesową. Ogólne wrażenie dobre, jednak brak tej piosence czegoś, co by sprawiło, że nie da rady jej odpalić, i zwyczajnie zająć się czymś innym, bo tak wyglądało moje pierwsze odsłuchanie. musiałem się skupić, żeby jej wysłuchać. Ciężko ocenić, 6.8/10.

 

Nie w 100% kucykowe, ale jaka klasa!

10/10

Wielokrotnie przesłuchana wersja 10h ;-P To jest po prostu epickie, piękna muzyka i ten doskonały śpiew pełny przejęcia. Miałem fazę jeszcze na Space Unicorn tego autora, które według mnie jest jeszcze leprze, tyle że krótsze.

 


Ja zapodam 1 element z listy nowości subskrybowanych. Znany, lubiany i dobry muzyk:

Edytowano przez Arpegius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie oddany klimat lat 50. i 60. XX wieku. Wpada w ucho pioseneczka. Mocnym plusem są zdecydowanie chórki, które podkreślają tą stylizację na utwór z tych "good old days". Szkoda tylko, że bazuje na jednym z najgorszych odcinków w serialu. Daję 8/10.

Zarzucę za to chyba najlepszym utworem o tematyce mocno oklepanej w fandomie - czyli o Podmieńcach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię ten utwór. Szacunek autorowi należy się między innymi za (wg. mnie przynajmniej) ciekawą i chwytliwą linię melodyczną, oraz dość pomysłowe i odważne interwały, łównie tercją małą. Spokojny utwór, który przyjemnie się słucha. Może nawet... zbyt spokojny. Brakuje tam może odrobinę bardziej agresywnego hi-hatu. Poza tym przyjemne zróżnicowanie w dynamice. W sumie bez fajerwerków dźwiękowych, chociaż mógł powstawiać trochę glitchy czy slide'ów... Ogólnie 8.1/10.

 

Jakoś nie mam dziś pomysłu co wstawić. Nie chce mi się przekopywać biblioteki.

Oryginału tej piosenki szukałem dziś z pół godziny, jak nie lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Bardzo przyjemnie się słucha. Dobrze zrobione technicznie. Ciekawy pomysł. Po tym jak zobaczyłem okładkę i przeczytałem Twój opis miałem raczej sceptyczne nastawienie, ale minęło całkowicie. Jednak bynajmniej nie potwierdzę, żeby to było mroczne. Raczej odrobinę psychodeliczne. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to za mało góry i porządna redukcja w okolicy 3.5/4kHz, jednak to drugie jestem w stanie zrozumieć z przyczyn czysto technicznych. Ach, fajna linia wokalu. Dodatkowy plus za oryginalność.
Podoba mi się, mimo, że nie koniecznie nawet mój gatunek. :TaTds: 8.1/10
Oprócz tego, to jeszcze dziwię się, że to takie stare, a nie słyszałem nawet o tym wykonawcy.

Niezawodny kucyk z mandoliną.
Bcause zacząłem przekopywać się przez suby w skrzynce.


Edytowano przez Vunlinur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajny, chillowy utwór :3 . Takie trochę reggae jakby ^^. Idealny do relaksu bądź nauki socjologi :rainderp: . O ile się nie mylę MandoPony zawsze miał dobre utwory. Ten jest bardzo dobry. Myślę, że 8/10 będzie odpowiednią oceną :) .

Dam utwór Niklasa. A co! Też muzyka fandomowa, a artystów z naszego kraju powinno się wspierać :rainderp: . Zwłaszcza, że ten utwór po prostu uwielbiam :x :

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


artystów z naszego kraju powinno się wspierać .

Szkoda, że osób o podobnym poglądzie nie jest więcej, bo osbiście tego nie odczuwam. :TaTds: Nadal największą siłą marketingową dla nawet polskich muzyków pozostają zagraniczne internety.

 

Osobiście nie jestem fanem jego twórczości.

Wg. mnie okładka dla tej piosenki jest zatrważająco adekwatna, bardziej by mi ona pasowała do jakieś skocznego utworu Sim niż taki spokojny chillout/trance. Poza tym, przytulanie wielkiego kraba to chyba przedostatnie ostatnie co by mi przyszło do głowy podczas słuchania tej piosenki, bo ostatnim było by prawdopodobnie zobrazowanie pracy w tartaku/kamieniołomie. Werbel mógłby mieć więcej reverbu i góry. Dość ładne harmonie. 5,(9)/10.

 

Pozostanę przy spokojnych brzmieniach, jednak teraz artysta, którego cenię sobie o wiele bardziej, ba, nawet najbardziej w całym gatunku trance/chillout/orchestral/symfoniczna i pochodnych, czyli Wieczorna Gwiazda...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po prostu coś wspaniałego. Miłe dla ucha, każdy instrument tam gdzie powinien.

Nic dodać, nic ująć, jak dla mnie ten utwór jest naprawdę udany, dodatkowo ten art... 9.5/10. Chyba sprawdzę inne produkcje tego artysty...

 

 

A tutaj coś od Claire Anne Carr, którego covery wprost uwielbiam

https://www.youtube.com/watch?v=FcFBg_TPaGY

Edytowano przez Arey
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...