Skocz do zawartości

"Kucyk od historii" peros81


Wizio

Recommended Posts

Na twoje szczęście takiej osoby nie było. Bileter oderwał wzrok od gazety i niechętnie zabrał się za wydawanie biletów. Po chwili przed tobą lewitowały już 4 bilety, a następnie opadły bezwładnie na ladę.

- To będzie 10 bitów (złotych drobin [tutejszej waluty]) - rzucił od niechcenia. Ty natomiast zacząłeś przeglądać swoje juki, w których na szczęście znalazłeś mieszek z 30 bitami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1.5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

30 bitõw? Czym ja za hotel zapłacę? - Proszę - powiedziałem po czym wyjąłem i podałem mu pieniądzę. Podchodzę do źrebakõw.

- Teraz wystarczy czekać na pociąg. Wiecie o której przyjedzie? - spytałem się patrząc na zegar. Jak będzie czas to polece po mõj mieszek z 600 bitami, i z hotelem nie będzie problemu. Nie chce jechać tam na jeden dzień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Pociąg będzie za... - powiedziała Apple Bloom, lecz monolog przerwał jej komputerowy lektor, o kobieco mechanicznym głosie. Sygnalizował on, iż pociąg pojawi się za 3 minuty na stacji, na której aktualnie się znajdujecie. Przystanek ma w Hoofington, a do tego miasta właśnie zmierzasz. - No wujku... - powiedziała twoja siostrzenica. - chyba jednak nie uda ci się iść po ten mieszek - dodała po chwili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Wystarczy wam jedno dniowa wycieczka? Pozwiedzamy sobie trochę tamtejsze atrakcje, i będziecie mieli co opowiadać reszcie klasy. Podoba się wam ten pomysł? - spytałem się ich. Mam nadzieje że się im spodoba wycieczka, ale będziemy musieli oszczędzać, bo jeśli bilety powrotne też kosztują 10 bitów, to mamy jedynie 10 na wydatki. Najuboższa wycieczka świata, i chyba wszyscy o tym dobrze wiemy. Okazjonalnie poszukam jej, a jeśli nie znajdę to poszukam jej adresu i wyśle list z Ponyville. Zemsta jest zbyt ważna by można było ją odkładać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie długo trwało, zanim komputerowy lektor ogłosił, iż pociąg zaraz tu dotrze. To również zbyt długo nie trwało, gdyż już po chwili pociąg przyjechał na stację. Źrebaki, które były z tobą, bardzo się ucieszyły, a następnie momentalnie pobiegły do pociąga, aby zająć miejsca. Trzeba było się pośpieszyć, gdyż kucyk konduktor, który wyszedł miał zamiar już dać sygnał do odjazdu, a zostawienie Ich samych w pociągu oznaczałoby dla ciebie śmierć, która gorsza, niż spalenie żywcem. Nie było więc czasu na obijanie się i czym prędzej musiałeś wchodzić do owego pociągu, a mianowicie do przedziału gdzie siedzą twoje podopieczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym prędzej udaję się za nimi. JAK ONE POJADĄ BEZE MNIE, TO SKOŃCZĘ JAKO ZIMNY MARTWY TRUP W ROZZŁOSZCZONYCH KOPYTACH JACKI I RARITY! Mam jeszcze dużo do zobaczenia, nie chce umrzeć z słynnego "pół obrotu w twarz" Jacki, a wtedy będę musiał szukać mojej głowy gdzieś w imperium gryfów, lub dalej. Jak najprędzej muszę znaleźć ich przedział, nim pociąg odjedzie. Jestem jeszcze za młody na taką śmierć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko wbiegłeś do pociągu, o mało nie przewracając przy tym kucyków. Szybko wszedłeś do jednego z przedziałów, a następnie zacząłeś rozglądać się za Apple Bloom i resztą. Nie trwało to jednak długo, gdyż to One dostrzegł ciebie, a następnie zaczęły cię wołać. Miały zajęte miejsce specjalnie dla ciebie. 

- Chodź wujku - powiedziała Apple Bloom, która wstała i zaczęła ciągnąc cię do miejsca posiedzenia. Niedługo trwało, zanim pociąg wyruszył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chowam bagaż i siadam na swoim miejscu. - To co najpierw chciałybyście zobaczyć? - spytałem się klaczki. Mamy cały dzień na zwiedzanie, i mam dużo czasu na znalezienie trixie. Jeśli się mój plan uda, to nareszcie zaznam spokoju, który od tak dawna pragnę. I już nikt mi go nie zepsuje, nawet pojawienie się Pinkie nie zniszczy mi humoru. Muszę znaleźć też coś co pozwoli mi używać magii, albo coś co pozwoli mi zrobić sobie róg. POŚWIĘCĘ SWE SKRZYDŁA DLA ZEMSTY!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałeś dobrze jedno... raczej nie uda ci się zmienić gatunku kucyka. To jest wręcz niemożliwe.

- A co pan chce zobaczyć? - zapytała Scootaloo, która patrzyła się przez okno. Patrzyła się na powoli zanikające Ponyville, a na jej twarzy malował się uśmiech, który pomieszany był z lekką niepewnością. Sweetie Belle natomiast siedziała z uśmiechem i prawdopodobnie nie mogła wytrzymać emocji, które związane były z wycieczką do Hoofington.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Normalna wycieczka po mieście. Pokaże wam atrakcje, opowiem jak powstało miasto i inne tego typu sprawy. Na następną wycieczkę weźmiemy więcej bitów, to sobie przenocujemy w hotelu. Może być taka wycieczka? - spytałem się źrebaczek. A co miałem im zaoferować? Obecnie jestem bez grosza, więc ewentualnie starczy nam jeszcze na lody. Obiecałem AJ że ich będę pilnować, to będę, muszę się na nich skupić. Ewentualnie poszukać przy okazji Trixie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie klaczki westchnęły, a następnie zaczęły przecząco kiwać głowami.

- Cóż... - zaczęła Apple Bloom. - sądziłam, iż będziemy się bardziej bawić, niż... zwiedzać i uczyć. Od nauki jest szkoła, a od zabawy są wycieczki i przerwy. Może jednak my sobie pobiegamy tu oraz tam i same pozwiedzamy... to co widzieć MY chcemy. A potem umówimy się w jakimś miejscu, o określonej godzinie, gdzie się spotkamy.

- Ja jestem za - powiedziała Scootaloo.

- Ja również - dodała Sweetie Belle.

- To jak wujku? - zapytała twoja siostrzenica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- No nie wiem... Rarity i Jacki, mnie zabiją jeśli wam się coś stanie. A ja nie chcę dostać z zdwojonej siły w twarz, ZWŁASZCZA od Jacki - powiedziałem. Byłoby fajnie gdyby się zgodził, ale jak by się AJ dowiedziała to miałbym zdrowo przekichane, a tego nie chce. Więc zrobię tak.

- Zrozumcie muszę was pilnować. Skoro chcecie zwiedzać to co chcecie to ja się do was dostosuję. Może być tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- No ale... możesz nam zaufać - powiedziała Apple Bloom wymyślając coś na szybko. - Jesteśmy we trójkę, więc nic nam się nie stanie. Zaufanie wśród swoich jest ważne, a my jesteśmy już na tyle dorosłe, aby móc pozwiedzać miasto bez opiekuna. No wujku... nie daj się prosić. Ty też pewnie masz swoje prywatne sprawy, które musisz wykonać, a w których my byśmy ci przeszkadzały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Wiem że chcecie sobie pobrykać po mieście, ale AJ mówiła że jak zobaczy u was ociupeńką rankę, to skończę gorzej niż Nightmare Moon. Więc zrobię tak. Pozwolę wam pochodzić po mieście, ale musicie uważać. Tak bardzo uważać jak... no po prostu bardzo uważać. Ka Pe Wu? - spytałem się źrebaki. Dzięki ci niebiosom, ale teraz będę miał inne zmartwienie. Jak coś się im stanie, to od razu mogę sobie kopać grób, bo kopniaka AJ na pewno nie przeżyje. Tak czy inaczej, mam wolne kopytko w poszukiwaniach Trixie.

Edytowano przez Wizio
Poprawiam błędy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Dziękujemy! - krzyknęły wszystkie naraz, a na ich twarzach zagościł szeroki uśmiech. Po chwili nastał spokój, który jednak nie trwał długo, gdyż został przerwany przez nadchodzącego kucyka konduktora. Zaczął on sprawdzać bilety, co trwało dość szybko. Nie długo trwało, nim doszedł do was.

- Bileciki do kontroli - powiedział znudzonym głosem, a następnie ziewnął od niechcenia. Widać było po jego marnym wyglądzie, iż ma dość tej roboty lub jest zmęczony, lecz to już do twoich zmartwień raczej nie należało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje mu bilet. - Proszę - mówię. Szkoda mi go trochę, znudzony tą całą robotą nie wie co zrobić ze sobą. Muszę wymyślić jak zagadać do Trixie by nie zaczęła spamować tym swoim tytułem. "Wielka I Potężna" trochę za dużo powiedziane moim zdaniem, powinna się jeszcze czegoś nauczyć żebyśmy mogli mieć szansę z Twilight w razie gdy by doszło do walki, ja też muszę potrenować. Wszystkiego nie omówimy w Hoffington i będziemy musieli się gdzieś spotkać w Ponyville żeby omówić resztę. Zemsta musi nastać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...