Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 418
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

3200 z tego co widzę to szmaragd (korund) oprawiony w srebro (lub białe złoto co zwiększa cenę o około 900 zł) do tego szafiry w oprawie, do tego kamienie svarowskiego w kątach o ile się nie mylę, niestety to tylko zdjęcie jakbym miał w ręce mógłbym lepiej stwierdzić, bo dużo do rzeczy ma naturalna barwa połysk twardość [sprawdzana na wnętrzu kamienia by nie zniżyć zbyt wartości, przy sprawdzaniu też rysa] tak naprawdę trudno rozróżnić od syntetyka .

Link do komentarza

Pierścionek ma wartość 2,089 $ na polskie to 6452,92 PLN

Teraz mam problem, gdyż dawaliście ceny pomiędzy, a ja muszę wybrać zwycięzce. Niestety postanowiłem wziąć średnią waszych wycen. Nabliżej jednak był Nosacz. Gratuluje.

Kolejna rzecz: Dla ułatwienia powiem, iż wszystko jest prawdziwe, od diamentów po kamień szlachetny.

Dołączona grafika

Link do komentarza

Hmm... to pytanie... brzmi jak wyzwanie! Pomyślmy... ile może kosztować to cudo? Pewnie dużo, nie? Och, ależ skąd! Wcale to takie duże nie jest, a mówiąc, że kamienie szlachetne rosną w Equestrii na drzewach, niewiele się pomylę, starczy porządnie przekopać dziką ziemię, aby całkiem sporo ich znaleźć, stąd też ich wartość byłaby proporcjonalnie niższa... U nas kosztowałby może z 10-20 tysięcy złotych, w Equestrii... nie wiem? 500 monet co najwyżej?

Mam wrażenie, że coś w obliczeniach pominąłem, ale... co tam, powiedzmy, że tyle... :pinkie:

Link do komentarza

Zasmucę was, Rubinowe Serce które Spike podarował Rarity, w ich świecie, dla niej samej jest bezcenne.

Jeśli jednak takowe serce trafiło by do naszego świata, kosztowało by niebagatelna, ponad 1.000.000 dolarów lub o wiele, wiele więcej. Myślałem, że się trochę wysilicie ; P i poszukacie na internecie informacji o rubinowych sercach. Nic przyznaje RedSky wygraną.

Następna rzecz i kolejny pierścionek. Ile może być warty.

piercioneka.jpg

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...