Skocz do zawartości

Lunarne przygody - Zapisy (PBF)


Spoiler Cat

Recommended Posts

Misie pysie. Jak wiecie multisesja trwa. Nie oznacza to, że musicie bezczynnie patrzeć na to co się dzieje. Dlatego postanowiłem otworzyć indywidualne przygody z Luną. Na czym to będzie polegać? W sumie na tym samym co zwykły PBF, jednak waszą towarzyszką będzie Luna.

Postaci, niestety, należy zgłaszać według wzoru:

Imię i nazwisko:

Rodzina:

Ksywa:

Cutie Mark:

Rasa:

Specjalna zdolność:

Historia postaci:

Cel postaci:

Z góry zaznaczam, że postaci mające jakieś romanse do Luny raczej będą odrzucane. Wyjątkiem oczywiście będzie bardzo dobra historia. To w sumie tyle na dziś. Powodzenia.

Link do komentarza

Imię i nazwisko: Black Eye Rodzina: Ma siostrę Light Eye która mieszka w Fillydelphi Ksywa: Pół-martwy Cutie Mark: Fiolka Rasa: Kucyk ziemny Specjalna zdolność: Znajomość alchemi Historia postaci: Black Eye urodził się na farmie w gryfim królestwie. Farma ta była obok lasu do którego Black często chodził i zbierał najróżniejsze zioła. Szybko zapoznał się z ich właściwościami co sprawiło że stał się sprzedawcą leków. Pewnego dnia na farmę napadli dezerterzy którzy zniszczyli ją. Jedynie Black oraz jego siostra Light uszli z życiem lecz niedługo po tym się rozdzielili. Light Eye postanowiła udać się do Fillydelphi gdzie została kucharką w jednej z najlepszych restauracji, Black natomiast podróżował po świecie w szukaniu ziół. Pewnego dnia w lesie natkną się na bardzo trującą roślinę która go zabiła , jednak jego ciało znalazł Shadow Dark, nekromanta. Zaproponował mu on pewien wezwanie: Shadow go ożywi lecz ten będzie w połowie żywy i musi stworzyć miksturę zwaną "Odrodzeniem Feniksa". Mikstura ta sprawiała że ten kto ją wypiję będzie jak nowo narodzony. Black zgodził się na taki układ, kiedy został ożywione lego lewa połowa wyglądała normalnie ale prawa wyglądała jak u zombie. Po tym wydarzeniu Shadow znikną zostawiając mu listę składników potrzebą do tej mikstury Cel postaci: Stworzyć miksturę "Odrodzenie Feniksa" która sprawi że znowu będzie w pełni żywy.

Link do komentarza

Imię i Nazwisko: Animal Heart

Rodzina: Rodzina jest jej nieznana, porzucona w lesie, wychowywana przez wilki.

Ksywa: Wolf

Cutie Mark: Odcisk wilczej łapy

Rasa: Pegaz

Specjalna zdolność: Zna mowę każdego zwierzęcia.

Historia postaci: Animal Heart urodziła się w mieście dla pegazów zwanym Cloudsdale Jej rodzice myśleli, że nie jest ich córką z powodu, że nie była do nich pod żadnym względem podobna. Maści i charakteru również nie ma po rodzicach. Byli oni z tego powodu źli, dlatego porzucili Animal Heart do lasu. Tam znalazły ją wilki, które się nią zaopiekowały a jednocześnie stały się jej nową rodziną.

Cel postaci: Odnaleźć się w świecie kucyków i zdobyć przyjaciół. Chciałaby być w przyszłości jak jej babcia.

Link do komentarza

Imię i nazwisko: Moonlight Spring Rodzina: Sunny Spring Ksywa: Moonny ( czyt. Muni ) Cutie Mark: księżyc z kryształem Rasa: alicorn ( ? ) Specjalna zdolność: zmienianie postaci ( ? ) Historia postaci: Moonlight Spring urodziła się w Canterlocie razem ze swoją siostrą Sunny . Gdy jednak " przebudziły się trwała zacięta walka Celesti i Luny z Discordem . Był to jednak tylko element chytrego planu Discorda i królowej Chrysalis . Wtedy właśnie do dwóch źrebaków podbiegła Celestia . Podarowała Moonlight naszyjnik z kryształem . Potem wysłała je do jakiegoś lasu . Potem wyrosły na piękne alicorny . W tamtych stronach nie było żywej duszy . Dopiero po jakimś czasie dotarły do Equestrii ... Cel postaci: zamierza być tak silna jak Luna ( ale nie za silna ) . A także zostać księżniczką Equestrii . ^.^

Link do komentarza

Wiej... Widzę, że masz słabość do oklepanego motywu obsesji, wskrzeszania kogoś... jednak to nie jest powód, żeby Cię odrzucać. Historia najzwyczajniej w świecie jest napisana kiepsko, rzyci nie urywa... Nie

Terra... No cóż... zatkało mnie... tyle historii, tyle myślników zlewających cały tekst ze sobą... właśnie... historia... nic ciekawego... Nie

Ogólna koncepcja... cóż... "Nie jestę jednorożcę, ale mam magię i jestę OP" do tego brak ciekawej historii... Nie

WilczaNati. Aż szkoda się wywodzić nad Twoją postacią... Niemal idealna hybryda Fluttershy i Bajki z "atomówek". Ogólny zarys histori... Nie.

MoonEnchantress, kolejna osoba, która najwyraźniej twierdzi, że alicorn to coś powszedniego. Postać odbieram jako słabszą wersję Luny. Historia postaci pisana raczej na kolanie, powtórzenia a sam styl dość nieciekawy... Nie.

Link do komentarza

Imię i nazwisko:Cecelia Darklight Rodzina:Nie ma (chyba że król Sombra się liczy) Ksywa:Safira Cutie Mark:Kryształ i gwiazdka Rasa:Jednorożec ale przez pomylenie zaklęcia stała się alicornem Specjalna zdolność:Potrafi stać się niewidzialna Historia postaci:Została stworzona przez króla Sombre.Chciał aby zniszczyła wszelkie istnienie o kryształowych kucykach.Jednak gdy Cecelia mu odmówiła ten wysłał ją do nicości.Przed tym zdarzeniem zabrała ze sobą książkę o teleportacji.W wieku 15 lat udało jej się wydostać z nicości.Teraz pragnie zemsty. Cel postaci:Zniszczyć wszelką pamięć o królu Sombrze.

Link do komentarza

Pozwolę sobie na dodanie wyglądu postaci, if you don't mind.

Imię i nazwisko:Primeval Tone

Rodzina:Hoarse Tone, Crystal Tone

Ksywa: Prit (niegdyś, teraz nie używa)

Cutie Mark: lodowy grom

Rasa: pegaz

Wygląd: Platynowa sierśc, jasnoniebieska grzywa, chabrowe oczy. Nosi czarną zbroję ze złotymi zdobieniami.

Specjalna zdolność: Znoszenie niskich temperatur, zamrażanie wody.

Historia postaci: Urodził się w Trotterdam. Jego rodzina pochodzi ze szczepu pegazów przystosowanych do mrozów, które swój początek mają w Tundrze Boarean. Jego ojciec pracował w Straży Królewskiej więc, idąc za rodzinnym zwyczajem, Primeval także wkładał wszelkie starania by nim zostać, zwłaszcza że kilkaset lat temu bycie strażnikiem oznaczało wielki prestiż. Po przyjęciu wykonywał swoje obowiązki jak najlepiej, dzięki czemu szybko awansował na Rotmistrza. Wzbudzał wielki szacunek wśród współżołnierzy i przyjaciół.

Jego największym przyjacielem był White Hurricane, spokrewniony z legendarną Dowódczynią Hurricane. Pomimo wzajemnej przyjaźni, White był trochę zazdrosny o Prita, gdyż ten zawsze go przyćmiewał. W końcu Primevala mianowano Hetmanem Powietrznym, a jego- zwykłym Podpułkownikiem. W tym czasie Equestria przeżywała wojnę z Królestwem Gryfów. Tone został wysłany razem ze sporym odziałem pegazów do Pisy- miasta wroga z którego miało ruszyc wojsko. Podczas bitwy, która się w tedy rozegrała, White ze swoim batalionem podburzyli 1/3 strażników przeciwko Hetmanowi. Wojsko zostało zmiecione, a on sam -zamrożony przez przez tajemnicze urządzenie gryfów. Kilkaset lat później, w czasach teraźniejszych, lód pękł budząc uśpionego wojownika. Po tak długim śnie w lodzie, zjednał się z nim.

Cel postaci: Odnaleśc się w nowym świecie. I jeśli to możliwe -wrócic do wojaczki.

Link do komentarza

Imię i nazwisko: Dearme Cedian Rodzina: matka: Keira Cedian, ojciec: Lysanis Cedian Ksywa: Nocturne Cutie mark: błękitny płomień z zawijasem w środku Rasa: Pegaz Specjalna zdolność: Zapada w transy, podczas których przepowiada (możliwą) przyszłość Wygląd: Jest niska, ma granatową sierść i czarną, długą grzywę. Jej oczy są żółte. Historia postaci: Urodziła się w Ponyville, jej matka pracowała w szpitalu, jej ojciec jest sklepikarzem. Na początku chciała studiować magię, ale brak rogu uniemożliwił jej plany. W wieku szesnastu lat Dearme stwierdziła, że chce zostać pierwszą klaczą w straży królewskiej, a nawet pełnić tam jakąś ważniejszą funkcję. W tym celu ruszyła w podróż do Canterlotu. W czasie podróży została napadnięta przez grupkę zbójów. Wtedy też miała swoją pierwszą wizję. Została porwana do ich siedziby w lesie, gdzie była więziona trzy dni zanim zwiała. Po tym epizodzie jeszcze bardziej zapragnęła być w straży, żeby móc obronić się w razie takiej sytuacji. Zadecydowała jednak, że zanim dostanie się do Canterlotu wyćwiczy swoje umiejętności. Wróciła w okolice Ponyville, gdzie zdecydowała się na samodzielne życie. Zamieszkała w starym, opuszczonym dworku który odrestaurowała i gdzie ćwiczy. Jedynym problemem w zrealizowaniu celu są wizje, które pojawiają się niezależnie od pory i wydarzeń... Cel: Zapanowanie nad nawiedzającymi ją wizjami i przeżycie przygody (dla rozgrzewki i przygotowania do służby w straży)

Link do komentarza

Imię i nazwisko:Eclipse Moon Rodzina:Rock (Ojciec) Calm (Matka) Ksywa:Moon Cutie Mark:Wybuchający fajerwerek Rasa:Pegazorożec/ogier Specjalna zdolność:Szybko uczy sie nowych zdolności Historia postaci:Urodziłem się nowego dnia roku podczas zaćmienia księżyca w Las Ponies stąd wzieło się moje imie.Mój CM pojawił sie w czasie kiedy zostałem poproszony przez panią burmistrz o zorganizowanie pokazu fajerwerków.Mój Ojciec był Strażnikiem Królewkim a Matka piekarką. Cel postaci:Chce znaleźć przyjaciela/przyjaciółke aby móc z nią podróżować po Equestri Wiem że słabo bardzo słabo Wiem ze się nie dostanę ale zawsze mozna próbować Brohoof :sorainfire:

Link do komentarza

(Niestety już tak mam Kuoth, człowieka nie zmienisz :/ ale co mi szkodzi. Oto drugie i ostatnie podejście)

Imię i nazwisko: Finneas Vilmar

Rodzina: Nie pamięta

Ksywa: Zapomniany (nazywa tak samego siebie)

Cutie Mark: Lupa

Rasa: Jednorożec

Specjalna zdolność: Rozwiązywanie tajemnic za pomocą dedukcji

Historia postaci: Finneas nie pamięta swojej przeszłości. Obudził się przed ruinami pewnej rezydencji która była spalona. Kiedy odzyskał zmysły zdał sobie sprawę ze swojej sytuacji: Prawdopodobnie został poddany potężnej miksturze lub czaru zapomnienia. Nagle zauważył że jego róg jest złamany, zaś po chwili zobaczył pewien list:

Drogi Finneasie Vilmarze

Skoro to czytasz to oznacza że twoje starania usunięcia sobie pamięci w końcu zadziałały. Prawdopodobnie zniszczyłeś też swój dom by mieć pewność że nie znajdziesz nic na temat swojej przeszłości. Mam nadzieję że się nie obraziłeś za to że kiedy byłeś nieprzytomny złamałem ci róg by mieć po tobie pamiątkę. Zawsze byłeś przygotowany na wszystko ale teraz kiedy nic nie pamiętasz, nie masz rogu nadal tak jest? Jeśli będziesz chciał mnie odnaleźć będę tam gdzie "Smoki walczą o władzę". Żegnaj Finneasie już na zawsze

Twoja uczennica Mia Fox

Cel postaci: Dowiedzieć się kim naprawdę jest oraz uzyskać odpowiedzi dlaczego usunął sobie pamięć

Link do komentarza

Imię i nazwisko: Mentos Rodzina: Siostry Photo Storm i Pencil You. Ksywa: Brak Wygląd: Zielono-biała grzywa i ogon. Niebieskie oczy, na przednich kopytach kolorowe skarpety, na tylnych chustki w kratkę. Jest biała. Cutie Mark: Mentosy Rasa: Pegaz jednorożec Specjalna zdolność: Potrafi latać i czarować :pinkie2: Historia postaci: Urodziła się w Cloudsdale. Jako że jest jednorożco-pegazem, wszyscy myśleli że jest spokrewniona z rodziną królewską. Ale się okazało że nie!!!!! :pinkie2: Cel postaci: Sprawić, aby wszyscy jedli mentosy!!

Link do komentarza

Imię i nazwisko: Strawberry Juice

Rodzina: Ród Juice.

Ksywa: Trusek

Cutie Mark: Sok truskawkowy

Rasa: Kuc ziemny

Specjalna zdolność:jest silny. chociaż wcale tego po nim nie widać.

Historia postaci :Strawberry urodził się na rodzinnej farmie gdzie mieszkał przez bardzo długi okres życia. A było to życie szczęśliwe, lecz nie beztroskie.

Strawberry dzięki dobremu wychowaniu przez surowego i jednocześnie kochanego ojca wyrósł na porządnego ogiera. Pewnego dnia mimo tego że rodzice namawiali go do pozostania na rodzinnej farmie on postanowił jednak zdobyć własny kawałek ziemi i pieniądze...sporo pieniędzy....bo długi też nie były małe.

Strawberry chciał zdobyć pieniądze nie dla siebie lecz dla rodziny, ale musiał nakłamać ojcu ponieważ ten nigdy by nie pozwolił by jego syn płacił za jego błędy..

Cel postaci: Zdobyć pieniądze na dług publiczny rodzinny.

Link do komentarza

Imię i nazwisko:Darklight Minor Rodzina:rodzice Urania i Josefel Ksywa:Darklight Cutie Mark:Kałamarz i czarne pióro Rasa:Unicorn Specjalna zdolność:Pisanie i magia Historia postaci:Darklight urodziła się w niewielkiej miejscowości nieopodal Canterlotu. Rodzice wykryli w niej wielki talent do przyswajania magii.Zapisali ją do szkoły księżniczki Luny.Niestety nie zdała testu próbnego.Klacz zapisała się do szkoły w swojej miejscowości.Pewnego dnia dnia postanowiła popełnić samobójstwo gdy zjawiła się Twilight Sparkle która uratowała jej życie.Odtąd postanowiła się nie poddać i jak skończy szkołę postanowiła spróbować jeszcze raz. Cel postaci:Dostać się do szkoły Luny i stać się najlepszym jednorożcem jakiego widziała Księżniczka :TWcU3:

Link do komentarza

Wiej... Widzę, że masz słabość do oklepanego motywu obsesji, wskrzeszania kogoś... jednak to nie jest powód, żeby Cię odrzucać. Historia najzwyczajniej w świecie jest napisana kiepsko, rzyci nie urywa... Nie

Terra... No cóż... zatkało mnie... tyle historii, tyle myślników zlewających cały tekst ze sobą... właśnie... historia... nic ciekawego... Nie

Ogólna koncepcja... cóż... "Nie jestę jednorożcę, ale mam magię i jestę OP" do tego brak ciekawej historii... Nie

WilczaNati. Aż szkoda się wywodzić nad Twoją postacią... Niemal idealna hybryda Fluttershy i Bajki z "atomówek". Ogólny zarys histori... Nie.

MoonEnchantress, kolejna osoba, która najwyraźniej twierdzi, że alicorn to coś powszedniego. Postać odbieram jako słabszą wersję Luny. Historia postaci pisana raczej na kolanie, powtórzenia a sam styl dość nieciekawy... Nie.

Mówisz że żeby się dostać musi być dobra historia, jednak tu chodzi by napisali to tak by tobie ona się spodobała. Więc może trzeba dać ludziom wskazówki jakiego typu ma być ta historia, no chyba że chciałeś żeby oni ruszyli mózgiem i wymyślili coś wartego uwagi, jeśli tak to miałeś dobry pomysł. Może żeby obudzić w nich kreatywność dopisz jakie tematy będą odrzucane. Może wtedy nie będą ci wysyłali tony spamu.

Zacznijmy może od tego, że przedewszystkim te historie są najzwyczajniej za krótkie, często na oklepanych przez ockowców motywach. Tak jak mówiłem, szukam czegoś co urwie mą rzyć i zachęci do prowazenia historii, czego dokładnie oczekuję, nieoklepanego motywu, dobrze rozwiniętej historii... W zapisach do multisesji ludzie wypisywali historie mniej więcej na tym samym poziomie co tu, dostali się tam gdyż był tam zaniżony poziom...

@Kuoth

Link do komentarza

Tym razem napiszę dość krótki post.

Dziękuję wam wszystkim za podania, jednak (brzydko, bo hurtem załatwiam wszystkich) niestety nie. W większości historie... za krótkie i nie ciekawe. Do tego opisy zdolności... gdy rzucacie coś w stylu "potrafi podpalać rzeczy" należy sprecyzować czy używa do tego zapalniczki, kopyt czy umysłu. Było kilka lepszych historii jednak odpadły przez zbyt potężne zdolności. Czym było to podtrzymane? Mianowicie, widzieliście pegaza który potrafiłby np. ziać ogniem? To dobrze, bo ja też nie.

Powtarzam już wtóry raz:

Dobra, spójna, urywająca rzyć, napisana jak fanfik, historia postaci jest kluczem.

Link do komentarza

Imię i nazwisko: Dark Flame Fenno

Rodzina: Matka- Black Rose Fenno, ojciec- Blank Mirror Fenno

Ksywa: Flame

Cutie Mark: Czarny płomień

Rasa: Unicorn

Specjalna zdolność: Tkz. przez nią "Piromania" czyli może podpalić cokolwiek (tak, nawet kamień)

Historia postaci: (i tu postaram się rozpisać)

Zawsze zastanawiałam się dlaczego tak mnie tak ciągnęło do ognia. Zrozumiałam to dopiero gdy dostałam swój Uroczy Znaczek. Byłam Piromanką. Moja matka i ojciec, jak każde pokolenie, byli pomocnikami samej księżniczki. Od urodzenia biegałam po całym Canterlot i starałam się z kimś zaprzyjaźnić. Na próżno. Kiedy miałam już 6 księżycy, rodzice chcieli mnie zapisać do jakieś szkoły magii. Przy teście próbnym spaliłam połowę sali. Jeszcze pamiętam przerażone twarze egzaminatorów! To było takie zabawne! Księżyc później miałam zdać test na próbny staż pomocnika. Znów prawie wszystko spaliłam. I tak zdobyłam uroczy znaczek. Zdziwiło mnie, że mnie przyjęli. Od tego momętu wszystko potoczyło się bardzo szybko. Poznałam księżniczkę Celestię i dowiedziałam się, że jej młodsza siostra, księżniczka Luna (Selena lol), zmieniła się w Nightmare Moon i została uwięziona w księżycu. Przez kolejne 3 księżyce ciężko pracowałam na próbnym stażu. Później dopiero powiedzieli mi, że trzeba mieć 12 księżyców by móc pracować. Musiałąm znów wrócić do swojego monotonnego życia w Canterlot. Pewnego dnia postanowiłam wyruszyć w małą podróż i z daleka od cywilizacji poćwiczyć moje piromańskie umiejętności. Pożegnałam się z rodzicami i wyruszyłam. Byłam tam, gdzie jeszcze żaden kucyk nie zaszedł. Ćwiczyłam , ćwiczyłam, aż mi się udało. Podpaliłam kamień. Co prawda tylko na kilka sekund, ale to zawsze coś! I od tego momentu mój ogień przestał być pomarańczowo-czerwony, jak to powinien wyglądać ogień, a stał się czarny. Zaczęłam bać się samej siebie. Zaczęłam mieć dziwne sny o morderstwach i torturach. Do teraz wzdrygam się na wspomnienie tamtych snów...

Cel postaci:

Link do komentarza

Imię i nazwisko: Dark Flame Fenno

Rodzina: Matka- Black Rose Fenno, ojciec- Blank Mirror Fenno

Ksywa: Flame

Cutie Mark: Czarny płomień

Rasa: Unicorn

Specjalna zdolność: Tkz. przez nią "Piromania" czyli może podpalić cokolwiek (tak, nawet kamień)

Historia postaci: (i tu postaram się rozpisać)

Zawsze zastanawiałam się dlaczego tak mnie tak ciągnęło do ognia. Zrozumiałam to dopiero gdy dostałam swój Uroczy Znaczek. Byłam Piromanką. Moja matka i ojciec, jak każde pokolenie, byli pomocnikami samej księżniczki. Od urodzenia biegałam po całym Canterlot i starałam się z kimś zaprzyjaźnić. Na próżno. Kiedy miałam już 6 księżyców, rodzice chcieli mnie zapisać do jakieś szkoły magii. Przy teście próbnym spaliłam połowę sali. Jeszcze pamiętam przerażone twarze egzaminatorów! To było takie zabawne! Księżyc później miałam zdać test na próbny staż pomocnika. Znów prawie wszystko spaliłam. I tak zdobyłam uroczy znaczek. Zdziwiło mnie, że mnie przyjęli. Od tego momentu wszystko potoczyło się bardzo szybko. Poznałam księżniczkę Celestię i dowiedziałam się, że jej młodsza siostra, księżniczka Luna, zmieniła się w Nightmare Moon i została uwięziona w księżycu. Przez kolejne 3 księżyce ciężko pracowałam na próbnym stażu. Później dopiero powiedzieli mi, że trzeba mieć 12 księżyców by móc pracować. Musiałam znów wrócić do swojego monotonnego życia w Canterlot. Pewnego dnia postanowiłam wyruszyć w małą podróż i z daleka od cywilizacji poćwiczyć moje piromańskie umiejętności. Pożegnałam się z rodzicami i wyruszyłam. Byłam tam, gdzie jeszcze żaden kucyk nie zaszedł. Ćwiczyłam , ćwiczyłam, aż mi się udało. Podpaliłam kamień. Co prawda tylko na kilka sekund, ale to zawsze coś! I od tego momentu mój ogień przestał być pomarańczowo-czerwony, jak to powinien wyglądać ogień, a stał się czarny. Zaczęłam mieć dziwne sny o morderstwach i torturach. Do teraz wzdrygam się na wspomnienie tamtych snów... Po jednym księżycu wróciłam do domu. Rodzice przywitali mnie i powiedzieli, że Księżniczka Luna wróciła. Zdziwiłam się, ponieważ o niczym takim w trakcie mojej podróży nie słyszałam. Może to dlatego, że nie wstępowałam do wiosek i małych miast i żyłam na odosobnieniu. Coraz częściej miałam wizje śmierci nie tylko w nocy. Teraz czekam aż skończę 12 księżyc i będę mogła zostać pomocnikiem. Muszę również dowiedzieć się dlaczego mam te wizje, a mój ogień jest czarny.

Cel postaci: Zostać pomocnikiem i dowiedzieć się dlaczego ma wizje oraz jej ogień ma nienaturalny kolor

-----

Postanowiłam spróbować =^^= Nie sądzę bym się dostała, bo postać jest raczej oklepana, ale historię pisałam ok. 2 godziny dlatego proszę o szczerą krytykę :fluttershy5:

~Xena-nyan!

Link do komentarza

Imię i nazwisko:Jacob (nazwiska nie posiadam)

Rodzina:(nie pamiętam, straciłem pamięć)

Ksywa:J.Z

Wygląd: Wygląd

Cutie Mark:CM

Rasa:Alicorn

Specjalna zdolność:Olbrzymia znajomość magii, wspaniały lotnik i ma dobrze opanowaną sztukę perswazji oraz duży refleks.

Historia postaci:STRESZCZENIE: Pojawiłem się bardzo daleko od Everfree Forest i Canteloth. Miałem w tedy na oko 6 kucykowych lat. Wiedziałem tylko że miałem na imię Jacob. Wokół mnie ciągnęło się pustkowie. Nie wiedziałem w którą stronę iść. Zobaczyłem słońce na niebie i księżyc za mną. Wybrałem żeby iść w stronę słońca. Szedłem bardzo, bardzo długo tak mniej więcej 10 dni nie wiedziałem dokładnie, bo słońce nie zachodziło. Nie czułem zmęczenia ani trochę. Aż wreszcie zobaczyłem w oddali las. Ucieszyłem się że wreszcie jakiś cień. Kiedy do niego doszedłem, uśmiech znikną z moich ust. Widać było że to wcale taki normalny las, to był ponury i straszny bór. Nabrałem odwagi przeszedłem przez wejście do lasu zrobione z liściów i gałęzi. Kiedy wszedłem do lasu przejście zamknęło się w niewiadomy dla mnie sposób. Wokół mnie słyszałem jęki skrzypienie i inne straszne dźwięki. Szedłem i szedłem przed siebie. Las jakby nie miał końca... Idę na oko już ponad 12 dni. Po drodze znalazłem strumyk i jagody. Powiedziałem (wreszcie jakieś jedzenie i woda). Napoiłem się i najadłem. Usłyszałem jakiś szmer w zaroślach. Wstałem zwróciłem wzrok w zarośla. Bałem się bardzo, że to jakiś groźny zwierz. Moje najgorsze obawy urzeczywistniły się, z zarośli wyszedł wielki drewniany pies. Powiedziałem (Dobry piesek...! Mam nadzieje że nie chcesz mnie zjeść?). Zaszarżował. Miałem 5 sekund żeby coś wymyślić. Skupiałem się strasznie myślałem. Nie wiem co się stało, ale z rogu strzelił mi jakiś promień i zapalił potwora. Powiedziałem (Ooo... hmm... Już wiem użyłem magii. Wcześniej jak szedłem przez pustkowie też jej użyłem, by się uleczyć jak mnie ugryzł wąż. ) Po tym wydarzeniu z wilkiem trzymałem się na baczności, aż w oddali zobaczyłem słońce. Powiedziałem (Wreszcie jakaś otwarta przestrzeń), i przede mną ukazała się polana i góra na której był przepiękny zamek. Po krótkiej podróży byłem już przed bramą. Zobaczyłem strażników podobnych do mnie tylko bez skrzydeł (których ja podczas podróży rzadko używałem). Ucieszyłem się przeszedłem przez bramę. Wokół mnie byli kucyki i pegazy i kucyki ziemne. Poszedłem do zamku. Chciałem przejść przez bramę, ale strażnicy mnie zatrzymali, ale jak zobaczyli że mam róg i skrzydła to mnie z nieznajomych mi powodów wpuścili. Zobaczyłem przed sobą wielką sale tronową i na końcu 2 trony ze złota. Na jednym siedziała młoda księżniczka tak na oko nastolatka. Z jakiegoś powodu wiedziałem jak się nazywa. To była księżniczka Celestia. Drugiej księżniczki nie było. Przedstawiłem się jej. Opowiedziałem jej co mi się przydarzyło. Kiedy skończyliśmy rozmowę kazała mi zamieszkać na odludziu i poznać swoją moc i nauczyć się latać. Jak już wychodziłem zawołała mnie i dała stos książek. Wyszedłem i zamieszkałem daleko od zamku. Nie wiem jak, ale 4000 lat później przyszedłem do Canteloth i zamieszałem tam tak jak kazała mi księżniczka. Przez okno patrzyłem jak powstaje Ponywhill. 100 lat później, czyli 16 lat po narodzeniu się RD, Twi i A.J zamieszkałem tam i mieszkam do dziś. Koniec Jeszcze jedno Cm było od początku.

Cel postaci: Dowiedzieć się kim jestem, naprawdę i brać udział w przygodach.

Pisałem to na World-padzie ponad 2 godziny. Mogłem się pomylić tylko w Canteloth i Ponywhiil.

Trochę za dużo, co nie?

((To wszystko zdarzyło się naprawdę, Celestia zataiła to zdarzenie z nieznajomych mi powodów))

Link do komentarza

Imię: "Pathfinder". Twierdzi że imiona mają moc i nie chce zdradzać swojego prawdziwego imienia. Pozwala nazywać się "Portal".

Rodzina: Już od dawna przenieśli się ze świata materialnego na wyższy poziom egzystencji. Sam nie miał dzieci, ale jest spokrewniony z przodkami Sióstr.

Wygląd: Stary alicorn z siwą grzywą i sierścią. Tu jest coś w rodzaju zhumanizowanej wersji.

CM: Otwarte drzwi.

Rasa: Alicorn

Specjalna zdolność: Podróżowanie. Jest świetny w teleportacji, potrafi otwierać portale do innych miejsc, podróżować do innych rzeczywistości, itp. Umie też na przykład obrać pomarańczę używając teleportacji. Ofensywnych zastosowań czegoś takiego użytego przeciwko całej armii nie muszę chyba tłumaczyć. To znaczy gdybym wytłumaczył mógłbym dostać warna za gore.

Dodatkowa zdolnosć: Adaptacja. Jest bezpieczny w niemal każdym środowisku, choćby to było wnętrze czynnego wulkanu.

Dodatkowa zdolność: Trolowanie kucyków.

Historia Postaci:

Był królem jednorożców jeszcze przed czasami Discorda. Właściwie tego nie chciał, ale odwalał świetną robotę. Niektórym to się nie podobało i zawiązali przeciwko niemu spisek, który zadziałał. Podali mu truciznę, która go sparaliżowała i zamknęli go w specjalnie przygotowanej i magiczne zapieczętowanej krypcie, pełnej pułapek i ostrzeżeń, a sami przejęli po nim władzę. Był wtedy niewiele starszy od Luny. W grobowcu są ostrzeżenia w różnych językach o tym, że tutaj jest uwięzione wielkie zło. To taka dodatkowa obelga ze strony jego dawnych wrogów.

Po kilkunastu tysiącach lat ukruszyła się jedna z magicznych pieczęci umożliwiając mu ucieczkę. Przez ten czas pozostawał świadomy, zestarzał się i osłabł. Awaria grobowca spowodowała wyładowanie magiczne wykryte w Canterlocie.

Po wyjściu z grobowca napił się wody z jeziora, po czym spłukał w nim z siebie cały brud, częściowo je zanieczyszczając. Następnie zebrał kilkaset kilogramów klejnotów, ułożył je w odpowiedni sposób i użył ich do wzmocnienia się, pozostawiając je wypalone i czarne. To drugie wyładowanie magiczne również zostało wykryte w Canterlocie.

Obecnie czuje się już lepiej i buduje sobie na pustyni kamienny krąg, żeby zmierzyć dokładnie czas jaki upłynął od jego uwięzienia i dokonać kilku innych pomiarów. Poszedł też sobie popatrzeć na kucyki, które skarlały od jego czasów, ale na jego widok uciekły. Trudno je za to winić, gdyż wyglądał wtedy trochę jak licz.

Jego podejście do Księżniczek to mieszanka uprzejmej obojętności i sporej dozy szacunku. Problemy Equestrii i jej mieszkańców niespecjalnie go obchodzą. Teraz zajmowanie się nimi to zadanie Sióstr a on jest raczej zadowolony że już nie musi być władcą i że obecnie dobro wygrywa. Jeśli jednak jego pomoc będzie potrzebna, jest skłonny jej udzielić.

Jego cel to odzyskanie siły na tyle, żeby mógł podróżować między światami i wyruszenie w podróż swojego życia. Póki co, zadowala się włóczeniem się po Equestrii i okolicach, ale unika osad. Bardzo niechętnie pozostaje w jednym miejscu dłużej niż to konieczne; potrzeba ruchu jest w nim na to zbyt silna. Najczęściej przebywa w miejscach dzikich, trudno dostępnych, lub w miejscach mocy, gdzie się doładowuje.

Nie jest zły, ale też nie myśli tymi samymi kategoriami co zwykłe kucyki, a jego sposób pojmowania trudno zrozumieć. Nie je i nie śpi, bo uważa że wytrzymał bez tego tak długo, to nie ma sensu zaczynać teraz, ale czasami pije wodę lub coś w rodzaju słabej herbaty ziołowej.

Kucyki nie są pewne co do jego intencji, ale biorąc pod uwagę ostrzeżenia w jego grobowcu i jego dotychczasową działalność raczej zakładają najgorsze. Jeśli będą próbowali ponownie go uwięzić, będzie unikał konfrontacji a w ostateczności się bronił.


Hahaha. Czytając wypowiedzi niektórych w tym wątku nie mogłem się powstrzymać, żeby tego nie strolować :P Aha i żeby nie było, to nie jest mój ocek ani nic takiego.

Tak bardziej serio to nie wiem o co chodzi w tej zabawie ani w ankiecie, ale w miarę sensownie zrobioną postać, tyle że do RPGa w post-apokaliptycznej Equestrii, mam tutaj.

Link do komentarza

Xena-Nyan. Wreszcie coś dłuższego, co miło się czytało. Nadal nie jest to czego oczekiwałem, jednak z tego co jest do tej pory, to jest jednym z lepszych. Gratulacje, wchodzisz.

Jacob.zvierz. Nie wiem co myśleć, historia niby ciekawa, ale błędy składniowe jednak występują... Jedna z lepszych historii... ale... właśnie jest małe ale, nie mam wglądu w twój dysk i nie wiem jakie obrazy wstawiłeś. Wrzuć je na jakiegoś imgura i wyślij mi prywatnie. Dzięki historii Wchodzisz

Maklak... Nawet jeśli to tylko trolling to i tak wypadł bardzo dobrze. Chętnie bym poprowadził sesję nawet tej postaci... Wziąłbym cię, ale chyba nie wiesz z czym się "jada" takie rzeczy"... Zajrzyj do naszego działu pbf lub na leviathana. Daj znać jeśli chcesz taką sesję, czyli przygodę Twojej postaci, w towarzystwie Luny.

Link do komentarza
  • 1 month later...

Imię i nazwisko: Vinyyl

Rodzina: Nie pamięta

Ksywa: flying bunny

Cutie Mark: Brak

Rasa: Unicorn

Specjalna zdolność: Genialnie atakuje wręcz

Historia postaci: Vinyyl nie pamięta rodziców zostali porwani w warzywniaku przez jakiegoś kucyka.

Cel postaci: Odnaleźienie rodziców o ile żyją oraz dać z kopyta nieznanemu kucowi.

Link do komentarza

IMIĘ : Lila

RODZINA : Oboje rodzice zmarli.

KSYWA : Pianka

CUTIE MARK : Kometa

RASA : Jednorożec

SPECJALNA ZDOLNOŚĆ : Z racji, że jest prymuską, to niechaj specjalną zdolnością będzie, wielka wiedza o świecie i magii. (znajomość zaklęć)

HISTORIA POSTACI : Od urodzenia mieszkała w dosyć zamożnej rodzinie. Jej pracująca w szkole matka, była klaczą o wyrazistej urodzie. Miała jasnożółtą sierść, zielone oczy i czerwoną grzywę. Uwielbiała dzieci i była osobą o niewyczerpanej cierpliwości. Ojciec, będący gwardzistą był wysportowanym śnieżnobiałym ogierem o złotej grzywie i niebieskich oczach. Na szczęście nie "przynosił pracy do domu". Dorastanie Lily przebiegało normalnie. W swoim mieście chodziła do zwyczajnej szkoły i spędzała czas tak z rodzicami, jak i z przyjaciółmi. Kiedy podrosła zaczęła studiować magię, ponieważ było jasne, że jest uzdolniona w tej dziedzinie. Jej wyniki tylko to potwierdzały - zbierała najlepsze oceny i znacząco rozwinęła swoje zdolności magiczne. Żyła w dostatku, dopóki do jej życia nie zawitało nieszczęście. Jej rodzice zapadli na rzadką i nieuleczalną chorobę i nic nie było w stanie ich uratować. Lila została sama i na skutek różnych okoliczności straciła dom i musiała opuścić rodzinne miasto.

CEL POSTACI : Pomagać innym kucykom przy pomocy swojej magii.

WYGLĄD :

25fm8vr.png

Link do komentarza
  • 1 month later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...