Jump to content

Wniknijmy w lola bardziej - Czyli o wszystkim i o niczym

Cloud Kicker
 Share

Recommended Posts

Mam prawie wszystkich champów w grze. Prawie bo kilku nie mam tylko dlatego że ich nie lubię i basta. Mogę nimi dobrze grać, ale nie podobają mi się, czy to z punktu lore czy ich umiejętności mi nie leżą.

A allchat nie raz i nie dwa pomógł mi wygrać grę. Wbrew pozorom, ludzie to przewidywalne istoty, podpuść ich kilka razy a poczują się zbyt pewni siebie i popełnią błędy. A dolać oliwy do ognia kiedy ktoś w ich drużynie popełni błąd? No problemo, nich się pożrą między sobą. Dziel i rządź. Często wręcz bezczelnie korzystam z tego i działa :D

• Upvote 1

@up
To są zwycięstwa na ARAMach, a poza tym nie każdy gra/grał na tylko jednym serwerze (Ja np. łącznie mam 1500-2000 zwycięstw, ale rozłożone po 3-4 kontach).

@screen

Całkiem całkiem, chociaż nie rozumiem ROA w tym buildzie.

Ja jak już się decyduje na AP Koga na ARAMie (Fun większy, ale mniej użyteczny od wersji AD) to opieram go tylko i wyłącznie na [r] + [e], czyli: Athena, Archangel Staff, Deathcap, Void Staff, Liandry, Sorce (kolejność przypadkowa).

Off top ale czuje ze musze napisac : Wszyscy ktorzy maja mnie w znajomych w lolu, uwaga na kolege ktoremu uzyczylem konto bo mam 70 postaci a on mniej, kolega moze pisac glupie rzeczy na sayu/proba trollingu

League of Legends, League of Legends... cóż, jedna z najlepszych gier w jakie grałem :P

Przejdę może do rzeczy.

Nie grywam rankedów (w ciągu dwóch sezonów zagrałem tylko 7 rankedów, 4 wygrane, w jednym z nich grałem SUPPORT RIVEN bo zaszło nieporozumienie i nie wiedzieliśmy, kto ma brać topa >.> ale i tak wygraliśmy), zdecydowanie wolę normale, gdzie jest (przynajmniej ja tak myślę) luźniejsza atmosfera.

Najczęściej gram topami i midami, choć od bólu mogę też robić za supporta. Najbardziej nie lubię grać ADC.

Moja trójca:

- Teemo (mój main, ~85%! ugranych gier z 500-600 na wszystkich trzech kontach >.>)

- Shyvana

- Katarina

Czasem pogram też ARAMy, bardzo ciekawy tryb :P (szczególnie dlatego że przeciwny team może być ślepy i nie zauważyć AD Soraki xD)

Rad nie dam, bo sam jeszcze jestem n00bem :P

Jak chcecie ze mną pyknąć to dodajcie xBronyfied (trzecie konto, serwer EUNE, założyłem żeby przywyknąć do gry po długiej przerwie) i napiszcie, że jesteście z forum.

Przy okazji, takie pytanie: jak, według was, powinno się budować tego chomiczka (♥)? W S2 był build on-hity (sytuacyjnie buty berki/merkurki, Malady która już została usunięta, Wit's End, Frozen Mallet, ja lubiłem jeszcze dodać czasem stary Black Cleaver, Atma's Impaler, GA...) a teraz w S3 buduję go pod AP, czasami z odrobiną AS (oczywiście niekoniecznie w tej kolejności; buty na +20 magic pen, w mid-late dodać ulepszenie Homeguard/Furor, Rabadon, Nashor's Tooth/Runaan's Hurricane na wzmocnienie pasywa z E, Rylai żeby zwiększyć slow z Q i R a potem sytuacyjnie: Lianderka, Zhonya, Abyssal, GA, Lich Bane, Void Staff).

Czekam na odpowiedzi.

Na ten moment Liandry jest podstawą na Teemo, o ile nie chcesz go robić na full AD. I w zasadzie to wszystko czego on potrzebuje.
Osobiście polecam go na AP : Liandry, Sorce, Rabbadon, często Rylai i reszta sytuacyjnie.

Ciekawy build Teemo na topa znalazłem na streamie Rainmana:

Start:

-Crystalline Flask

-HP poty

-Wardzik

Core:

-Blade of the Ruined King

-Liandry

-Nashor's Tooth

-Berserki

Sytuacyjnie:

-Randuin/Warmog

-Black Cleaver zamiast Nashor's Tootha

Warto dalej grać TF-em?

Warto grać Jaycem?

Warto grać Udyrem?

opłaca się

Co to znaczy: "opłaca się"? LoL to nie jest internetowy poker, że można na nim zarobić. Podoba ci się gra, to grasz, nie podoba, to nie grasz. Proste. A czy będzie ci się podobała bardziej niż np. kilka miesięcy temu? Szczerze wątpię. LoL już od dawna schodzi na psy. Tyle że nie ma lepszej alternatywy w gatunku MOBA.

Co to znaczy: "opłaca się"? LoL to nie jest internetowy poker, że można na nim zarobić. Podoba ci się gra, to grasz, nie podoba, to nie grasz. Proste. A czy będzie ci się podobała bardziej niż np. kilka miesięcy temu? Szczerze wątpię. LoL już od dawna schodzi na psy. Tyle że nie ma lepszej alternatywy w gatunku MOBA.

Zarobić to akurat na lolu można bardzo dużo, ale trzeba mieć skilla do tego. Na turniejach nagrody niemałe, a ze streamowania taki oce też kasę trzepie.

... Widać, że w życiu nie wszedłeś na Twitcha, gdzie to nie sztuka coś zarobić przy kilku tysiącach oglądających (co za granicą nie jest żadnym wyczynem jeśli umiesz grać).

Haha. 95% challengerów nie dochodzi do kilku tysięcy widzów naraz, co więcej, 95% challengerów nie dochodzi nawet do tysiąca. Skąd ty bierzesz takie śmieszne informacje i co palisz, czytając je?

I właśnie, nawet kilka tysięcy oglądających równa się w tej chwili marnym groszom, bo Twitch jakiś rok temu bardzo poważnie zmniejszył stawki streamerom. Żeby "coś" zarobić, to trzeba mieć REGULARNIE po kilka tysięcy widzów, a to jest możliwe tylko dla graczy grających w LCSie (i to też tylko dla najpopularniejszych, takich jak Wickd czy Cancerlote), których jest CAŁE 80.

Podczas jednego meczu widziałem dość skuteczny build Tresha:

- Huragan Runaana

- Ostrze Nieskończoności

- Nagolenniki Berserkera

- Krwiopijec x3

Sam stosowałem go parę razy i powiem, że jest bardzo dobry. Jednak ja jestem noobem dlatego kieruję się z pytaniem do bardziej doświadczonych graczy jakie przedmioty można zamienić by Tresh jeszcze lepiej sprawdzał się w walce?

Co do pytania o Thresha to ja uwielbiam nim na supp biegać. Ma ciężkie cc, o wiele lepsze dla mnie niż Leona, a jak jeszcze twój adc ma cc w postaci Vayne albo nie daj Celestii, Jayce, to przeciwnicy mają problem i to spory. Mój standardowy build na Duszka wygląda mniej więcej tak:

- Ogonek Lizarda

- Butki berserki-> Kapitańskie

- Bulwark -> Solari

- Zephir - ano trzeba jakoś ekipę dogonić.

To mój core ale ma on drobne wariacje:

-Abbys+Rilay - spowalnianie umiejkami i o wiele silniejszy slow na ulty to duży plus dla twojej drużyny, wliczając że dodatkowe hp z Rilaya pozwoli ci przetrwać na tyle by zdążyć je odpalić xD

- Iceborn Gauntlet+BofRK - to bardziej bojowa opcja, nastawiona na biegaj wokół i pućkaj - dobrze wymierzony spellblade może zdziałać cuda, A połączenie naładowanego E, spellblade, AD żyletki i ogonka to naprawdę upierdliwa rzecz dla przeciwnika. Specjalnie jak uda ci się trafić w carry albo kogoś mniej opancerzonego.

To oczywiście tylko przykładowe buildy, żeby je wykorzystać musisz myśleć niekonwencjonalnie i liczyć że twój adc posiada narząd myślowy.

A tak poza tym to ładny dis. Prawie jak z gimnazjum, z tym, że tam dają lepsze.

"Coś zarobić" , a nie zarobić fortunę. To jedynie zwrócenie uwagie, że "200 na 10 milionów", bo nota bene zarabia znacznie więcej. Atak poza tym wróć jak nauczysz się czytać ze zrozumieniem, bo tego nigdy nie umiałeś i szczerze, to się nie dziwię, że Ci avatara tu zabrali, bo powinni to zrobić wieki temu

Oh, tak, nie masz sensownych argumentów? Czas na osobiste docinki! Ależ mi dogryzłeś, aż złapałem się za serce. :despair: A tak poważnie, to kto tu jest gimbusem? Bo jeśli myślisz, że to był "dis" (nawiasem mówiąc, słowo dla intelektualnych niedo :yay: ), to grubo się mylisz. Zwracałem tylko uwagę na fakt, że wyciągasz informacje z własnej rzyci. W dodatku niepoprawne.

Nie wiedziałem, że według ciebie zarobienie na streamie kilku złotych dziennie się liczy. Dla mnie to jest żart. Ale tak, jeśli ty zaliczaasz jako "coś" takie grosze, to tak, więcej niż kilkanaście osób może zarobić.

Dla mnie zarobienie "czegoś" to jest możliwość utrzymania się z samej gry. A to jest w stanie robić kilka, MOŻE kilkanaście osób z całej społeczności LoLa.

Sam Guardsman Bob (OH LOOK, znam inną osobę, która nie grała profesjonalnie i miała po kilkanaście tysięcy widzów naraz, zresztą pajac Siv może Bobowi czyścić myszkę) miał prawie zawsze, dzień w dzień, po kilka/naście godzin dziennie, powyżej 10k widzów, a mimo to mówił, że zastanawia się nad skończeniem z takim streamowaniem i pójściem do normalnej pracy, bo ledwo wiązał koniec z końcem.

Najwyraźniej się nie zrozumieliśmy.

Air - Siv owszem, pajacuje, ale to jego pajacowanie nie raz i nie dwa wygrało grę, dało więcej widzów i wniosło coś ciekawego do rozgrywki.

Trzeba tylko umieć je stosować w praktyce. AP Fortune, Warmog/Atma TF - dużo tego, a jeśli przeciwnik nie jest przyzwyczajony do niecodziennych zachowań oponenta to nie ma szans cię skontrować.

• Upvote 1

Air - Siv owszem, pajacuje, ale to jego pajacowanie nie raz i nie dwa wygrało grę, dało więcej widzów i wniosło coś ciekawego do rozgrywki.

Trzeba tylko umieć je stosować w praktyce. AP Fortune, Warmog/Atma TF - dużo tego, a jeśli przeciwnik nie jest przyzwyczajony do niecodziennych zachowań oponenta to nie ma szans cię skontrować.

A Ocelote? Przez swój rage mode, shitstormy oraz flame(chodzi mi np. o akcje z Cwaniakiem który trollował specjalnie rankedy) na streamie miał swojego czasu dość pokaźną ilość oglądających, nie mam pojęcia jak jest teraz gdyż w lola nie gram już od stycznia. Siv jest o tyle lepszy że przynajmniej pajacuje w pozytywnym znaczeniu. 

Odbiegne troche od tematu Ligi leczy wystarczy zobaczyć kanał Roja, człowiek ma jedną z największych ilości subów w Polsce tylko przez swoje zachowanie którego nie będę komentował.

Co się komu podoba, osobiście wole oglądać gry profesjonalne z komentarzem na odpowiednim poziomie.kultury.

Edited by GoForGold

Lulz jak patrzę na całą waszą rozmowę to...

To przecie jest forum Bronies! Bronies to fandom przyjazny i miły. A tu przez jakąś grę kłócicie się i obrażacie. Community LoLa jest toksyczne, fakt, ale są ludzie którzy jednak trzymają poziom. Reprezentujmy polskich Bronies w LoLu godnie.

Sam osobiście miałem niedawno sytuację, że grałem z Kassadinem w teamie, który na początku w lobby spytał się czy jestem brony. Odpowiedziałem, że tak. Ucieszył się i spytał się czy może mnie dodać do znajomych. Po meczu spytał sie skąd jestem (cała rozmowa toczona była po angielsku). Sam powiedział, że jest ze Szwecji. Ja mu odpowiedziałem że z Polski. A on się zdziwił, stwierdził, że niepodobny jestem do reszty Polaków, jakich spotkał. Że reszta to byli flejmerzy/feederzy.

Powiem szczerze, że Polacy gorsi są od Rusków jeśli chodzi o niszczenie gier w LoLu i trolling. Więc my, Bronies, pokażmy, że Polacy są normalni. A pierwszym krokiem do tego będzie zakończenie kłótni w tym temacie.

A co do streamów:

Siv HD - uwielbiam jego pajacowanie.

XJ9 - Oglądam jak gra w jungli i sam gram coraz lepiej. Poza tym to brony :D

LCS - Oglądam tylko mecze Cloud 9, mej ulubionej obecnie drużynie (Meteos to mój miszcz)

xPeke - Gdy gra TF-em

Meteos - mówiłem już.

Edited by Rainbow Wave

Kena Ashcorpa Siv słucha, też Archie'go. Choć tego drugiego to znam właśnie przez Siva i średnio lubię, to Ken Ashcorp ma świetne kawałki i bardzo polecam ;]

A co do jeżdżeniu po polakach, to fakt, często polacy zachowują się jak kompletni idioci w lolu, ale nie jesteśmy żadnymi wyjątkami. Jest mnóstwo takich graczy różnych narodowości. Za głowę się łapie jak ja do kogoś coś pisze, a on mi odpisuje w kwadratach...

btw, co sądzicie o zmianie mastera yi? Według mnie riot przesadził.. Tak przerobił już mocnego championa, że jest jeszcze silniejszy. Choć cieszy mnie ta zmiana, bo wreszcie mogę grać nim rankedy i nie być nazywanym trollem :D (ubóstwiam mastera od prawie zawsze, chyba od sezonu 1, głównie pod ad). Już w pierwszej grze nim po remake'u zaliczyłem pentę.

Grał ktoś tym nowym czarnym championem? o_o Jeszcze go ani razu w grze nie widziałem, a grałem od ostatniego patcha jakieś 10 razy już..

Edited by Bezik

Aatroxem? Miałem okazję i grać i walczyć przeciw.

Naturalna kontra na niego to Teemoa - blind wyłącza gnojowi leczenie i po ptakach. Tak samo wszyscy ci którzy są w stanie wpakować mu ropiejące rany. Najczęściej ludzie budują go na pałę pod szybkość i lifesteal - a tutaj albo wchodzą ci ataki albo umierasz.No i mamy oczywiście jego pasiv - masz w okolicach okrężnicy czy przeciwnik jest czy nie jest w stanie zabić cie pod wieżą. Wbijasz robisz swoje - zabił cię? Spokojnie jak zrobiłeś wszystko dobrze to wstajesz z 70% hp i wychodzisz, ewentualnie poświeć chwilkę i ponabijaj się z turedhugerów na chacie.

Ten czempion ma polot taczki z betonem, jeśli odpowiednio się go podegra, wpakuje dobre cc(Lizandra, Varus, Sejuani - jest tego od groma i więcej) to nawet największy kozak dobrze nim nie ugra. Na każdą postać jest jakiś konter - trzeba tylko mieć trochę szczęścia w doborze postaci.