Skocz do zawartości

W_objęciach_Chrysalis: Nadchodzi ratunek! (by Po prostu Tomek)


Nightmare

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 762
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

- Niech i tak będzie.

Zamilkłem. Pociąg powoli wiózł mnie do Canterlotu. A potem do domu. Może. Holender, naprawdę nieciekawa sprawa. Miałem nadzieję, że wszystko rozwiąże się pozytywnie. Zależało mi by odwdzięczyć się klaczy za pomoc, bo miałem jeszcze poczucie honoru. Nie chciałem jednak ryzykować wszystkiego. Nie zamierzam uwolnić jej siostry na przykład za cenę życia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja twarz wyrażała tylko zdumienie. Wewnątrz umysłu odbywała się jednak błyskawiczna kalkulacja szans. Co ona miała na myśli i co znaczyło to cholerne machnięcie? Namacałem łańcuch pod kurtką. Klacz powiedziała, żebym narobił hałasu więc może będzie okazja. Po chwili udałem ogarnięcie się.

- Wiem. Dlatego żądam wyjaśnień. Czemu siejesz propagandę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Nie, to nie czyści pamięci. Spójrz. - strzeliła promieniem w kryształ.

Pod nim pokazała się iluzja trzech kucyków-alicornów bawiących się w berka. Granatowy z niebieską grzywą i znaczkiem księżycem, biały z różową grzywą i znaczkiem słońcem oraz czarny, z dziurami w kopytkach i powykręcanym rogu. Śmiały się. Nagle, jakby zza krawędzi widoku kryształu wyleciało małe, hybrydowate stworzenie latające na różowej chmurce. Oblało resztę mlekiem czekoladowym. Wszyscy zanieśli się śmiechem. Następnie projekcja powtórzyła się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestałem wywijać łańcuchem i opuściłem go powoli. Wpatrywałem się bez słowa w projekcję. Potem, gdy się powtórzyła, jeszcze raz. Wychodziło z tego, że w czasach kiedy nawet mój pradziad nie był w planach, wszyscy oni żyli razem. Tylko potem coś się popsuło. Wydało mi się dziwnym, że akurat Celestii jakoś nigdy nic się nie stało. Luna poleciała na Księżyc, Discord został zamieniony w kamień a Chrysalis włada osobnym królestwem i porywa kucyki.

Spojrzałem na księżniczkę.

- Co się stało? Dlaczego wszystko nie zostało jak wtedy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzyłem jej. Nie miałem już komu wierzyć. Traciłem powoli oparcie w świecie i już nic nie mogło tego powstrzymać. Spojrzałem na Celestię. Przez tysiąc lat mogła nauczyć się świetnie grać daną rolę. Potem rozejrzałem się za klaczą Podmieńca. Nawet nie zapytałem jej o imię. Ale w sumie po co? Należy do narodu, który porwał i torturował mojego najlepszego przyjaciela. Z zamiarem uczynienia go podobnym sobie. Ja, w zamian za uwolnienie Dusta muszę jej pomóc wydostać stąd siostrę. Przynajmniej ona tak twierdzi. Wciąż stojąc i milcząco obserwując księżniczkę postanowiłem uporządkować wszystko w głowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...