Skocz do zawartości

W_objęciach_Chrysalis: Nadchodzi ratunek! (by Po prostu Tomek)


Nightmare

Recommended Posts

 - Po prostu, kiedyś zabiłem Podmieńca. Z nudów. Wtedy byłem w Canterlot i zobaczyłem nadlatujące stado. Zanurkowały i złapałem jednego w kopyta. Mogłem go związać i oddać władzom, ale nie... Nudno by było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 762
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

(To ty jesteś dostępna?!)

Zabrzmiało to nieco dziwnie. Troszeczkę niezbyt dustowato. Wierzyć mi się nie chciało że ten wesoły młodzik, bo jednak był młodszy, może być zdolny do czegoś takiego. Poczułem się wstrząśnięty krótko mówiąc.

- A czy wiązały się z tym jakieś dodatkowe okoliczności? Bo ja wiem, na przykład inwazja?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- No widzisz. Była wojna, więc jesteś usprawiedliwiony. Ja, idąc ci na pomoc także zostawiłem za sobą trupy. Nie tylko Podmieńców. Ciekawe, czy jestem poszukiwany. - roześmiałem się głośno, znajdując w tym coś zabawnego. Choć obiektywnie nie było sięz czego cieszyć. Chyba, że z faktu, że odzyskałem przyjaciela, mimo iż był inny niżgo zapamiętałem. Rozumiałem jednak, że biedak miał naprawdę przerąbane. Może spróbuję wyrwać go z tego stanu.

- Chciałbyś wybrać się gdzieś na krótkie wakacje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Krótkie, daleko od tego wszystkiego. Na łonie natury. Może pod namiotem. - rzekłem rzeczowo. Może to go wybudzi z transu, czy co to tam jest. A i mi odpoczynek się przyda. I sprawa mutacji Dusta przyschnie nieco. To chyba największa korzyść ewentualnego wyjazdu.

- Tylko musielibyśmy solidnie nad tym pomyśleć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstałem i strzepnąłem ubranie. Odetchnąłem z ulgą.

- Dobrze więc, zdecyduj, co chcesz zabrać. Ja wpierw pójdę do domu i sprawdzę, czy mam na to pieniądze. Jak nie, zasuwamy piechotą.

Wyszedłem i udałem się do swojego miejsca zamieszkania w poszukiwaniu pieniędzy i by ewentualnie spakować juki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przyjechał tak szybko, to mieliśmy wielkie szczęście. Podszedłem do peronu i gdy tylko pociąg zatrzymał się, wsiadłem puszczajac Dusta prodem. Zająłem miejsce pod oknem, odstawiłem bagaże i odprężyłem się. Preciągnąłem się, aż strzeliły kości.

- Znowu w drodze. Tym razem jednak dla rekreacji. - wymruczałem do siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W głowie zrodził mi się prosty wniosek. Golden Dust ma teraz niebywale czuły słuch. Należało zapamiętać ten fakt, to pomoże uniknąć mi pewnych nieprzyjemności. Ale za to może podczas urlopu przestanie się tak przejmować. Z wiadomych powodów ostatnie wydarzenia odbiły się na nim dużo bardziej niż na mnie, ale zdaję mi się, że lekko przesadza. Na razie zostałem przy podziwianiu krajobrazów, nie przejmując się współpasażerami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po opuszczeniu pociągu skierowałem się niezwłocznie na targ w celu zakupu prowiantu. Nie zamierzałem być tutaj ani chwili dłużej, niż było trzeba. Wizyta przywołała wspomnienia, wciąż tak świeże. "Ciekawe, jak ma się ten mały Podmieniec." przeleciało mi przez głowę. Odegnałem tę myśl, nie wnosiła nic pożytecznego. Starałem się znaleźć tanie, ale jednocześnie dobre produkty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Na cholerę ci pianki! - jęknąłem z dezaprobatą. Wykonałem markowany cios w czoło, znany jako facehoof. Mógł kupić namiot albo co, bo nie wzięliśmy. Postanowiłem poinformować go o tym fakcie, znacząco spoglądając na ów niepotrzebny nam do niczego artykuł spożywczy. Nie deliberując już dłużej nad specyficznymi gustami przyjaciela, podszedłem do jakiegoś losowego kucyka.

- Przepraszam, czy znasz może dobre miejsce na biwak? - zmobilizowałem całą swoją uprzejmość.

(BTW, kolega napastuje mnie w sprawie dojścia do sesji. Wolno tak?Powiedz nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...