Skocz do zawartości

Seria Gothic


Vanadiss

Recommended Posts

Baa już nie tylko same głosy ale także sławne na całą Myrthanę cytaty powodują wielki uśmiech:D Tak w ogóle to w gothicu świetnie dopracowane są charaktery postaci. Rzadko teraz zdarzają się tak dobre gry jak Gothic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Gothic wkrótce i tak wróci do starego właściciela. Gdy Piranie wydadzą Risen2 Dark Waters prace nad gothic 5 ruszą z kopyta.Bo jesli ktos nie wie dali jowood prawo do stworzenia g4 i g5 ale z powodu bankructwa oddaja marke w rece nalezyte. Nawet przygotowali domenę http://www.gothic5.com/ . Nie wiem jak wy myślicie ale jeśli się uwezmą to pobiją sami siebie (zdobyli troche doświadczenia w w programowaniu podczas produkcji risenów). Ja jedynie chce od piranii to to aby była grafika podobna co od poprzedniczki (bez duzej ilości bugow jeśli łaska! :rainderp: ) , wyrzuceniem fabuly od spellbounda , powrotu starego beziego , wiecej swobody i oczywiscie klimat taki jak w dwoch pierwszych czesciach. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic to moja ulubiona gra cRPG(wypadało by od tego zacząć).To dzięki niej zacząłem się interesować grami(wcześniej zbytnio nie grałem,tylko w jakieś przygodówki nic więcej:-/ ).Okazało się,że gra była w bardzo dobrej cenie w ,,Wyborczej'' więc pomyślałem,czemu by nie spróbować.Po Alone in the dark przyszła kolej na gothic'a i po całkiem klimatyczny intrze,było mi dane wejść w skórę bezimiennego bohatera i od razu pokochałem atmosferę w kolonii karnej.Takiej do dziś dzień nie znalazłem,że żadnej produkcji(jedynie S.T.A.L.K.E.R Cień Czarnobyla miał dla mnie namiastkę tej atmosfery).Choć sterowanie było ciężkie na początku z czasem stało się bardzo intuicyjne i mi pod pasowało:P Fabuła była bardzo skromnie nakreślona przynajmniej na początku,im dalej szliśmy tym bardziej pokazywała swoją głębię oraz piękna(przynajmniej dla mnie;)).Moment w starym obozie gdy odkrywaliśmy struktury rządzące światem górniczej doliny bardzo mi się spodobało.Tak samo obóz sekciarzy,oraz Nowy Obóz(choć paradoksalnie ich miejsce położenia podobało mi się najmniej,ale ludzie najbardziej.Lee,Gorn i pozostali rulez:D)W starym najbardziej przypadł mi do gustu Diego,Thorus również(ale mniej).U świrów z sekty tylko Lester.Poza postaciami pobocznymi uwielbiam soundtrack gothic'a(choć tu akurat wolę dwójkę),ale i tak muzyka jest piękna i bardzo klimatyczna.Oprawa graficzna na ówczesne czasy naprawdę robiła wrażenie(coś a lla Crysis w 2007).Motyw z śniącym naprawdę trafił w moje gusta tak samo jak styl rozgrywki.Niby na początku trudna,ale jak się człowiek wprawi to jest w porządku.Ogólnie kocham tą grę,w lepszą nigdy nie zagrałem i nie zagram pewnie. Następne części gothic'a również miło wspominam choć dwójka bez dodatku jest słabsza od jedynki,ale z ,,Nocą Kruka'' jest najlepszą grą w serii.Piękny soundtrack w Jarkendarze...kanion w nim..i tę piękne wyżyny z preriowymi ścierwojadami..coś pięknego:angel: Dalej niestety tylko gorzej choć w trójkę gram do dziś z najnowszymi patchami jest niestety ,,tylko'' bardzo dobrym RPG.Pominę dodatek oraz Arcanię nie są wartę rozpisywania...Cóż czekam na gothic 5,który raz na zawsze zamknie wszystkie wątki i da nam(fanom)piękne zakończenie gotyckich opowieści.Po Risenie 2 mógłby wyjść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę grałam w Arcanię i skończyłam na tym, jak mój frajerski pastuch wrócił do wioski, by tam zobaczyć, że jego dziewczyna w ciąży nie żyje i pół wioski również. x.X No załamałam się... Ale do rzeczy. Mógłby mi ktoś powiedzieć, co się dzieje potem? :P Pamiętam, że byłam w jakiejś karczmie... czy coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Applejuice Cóż...po akcji w wiosce docierasz z Diego na Argann(czy jakoś tak).Tam ci(Diego)mówi o kowadle które pozwoli ci zwyciężyć wojnę z Rhobarem III.Potem dochodzisz do karczmy(wykonujesz questy).potem do miasta(wykonujesz questy)następnie do warowni(wykonujesz questy)później na bagna(wykonujesz questy)do klasztoru(zgadnij co robisz)a potem do Jaru i Dżungli(nie wykonujesz żadnych questów)potem do stolicy.Pomagasz buremu Zenkowi a następnie idziesz do nekromanty i na finałową potyczkę.Całość jakieś zajmuje 7/8 godzin.Jak jesteś powolny.;) BTW Ktoś grał w Upadek Setariff?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Musolini56 12 razy !!?? Prawie mi dorównałeś :P Gothic 1 - w tamte wakacje przeszedłem go z 10 razy (mniej więcej...) ale od jakiegoś miesiąca nie gram.... (chyba znów zacznę..) Gothic 2 NK - przeszedłem 20 razy (mniej więcej...) i nadal gram ... Zacząłem wczoraj i już jestem w Jarkendarze (jutro mam nadzieję zabić Kruka i trochę po expić + jakieś questy wykonać) :P KOCHAM TĄ GRĘ :D (ale kucyki już bardziej...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Serio jest na komórkę ?:D Muszę zagrać ;p

To może ja wyjaśnię. Gra o której mówi Arjen to "Gothic 3: The Beginning", przeznaczona tylko i wyłącznie na telefony komórkowe. Wcielamy się w niej w postać młodego Xardasa! xDD Przeszedłem chyba ze 3-4 razy. Zdecydowanie jedna z najlepszych gier na telefony :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Eee... Grałem. Gothic I, Gothic II, Gothic II:NK (osobno!), a Gothic III czeka na mojej półce z grami, aż kupię sobie lepszy sprzęt, bo na komunijnym pc mi już nie odpala. Małe wymagania i wysoka grywalność to zalety tej serii. By the way, wiedzieliście, że kobieta która reżyseruje polski dubbing poniaczów podkładała głos do większości kobiet w Gothicu II i NK?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja grałem w Gotic'a 2 i noc kruka :3 Najfajniejsze były cheaty (K przechodzenie przez ściany i chyba F4 albo F8 do latania) :D A na telefonie przeszedłem chyba z 3 lub 4 razy i nadal gram czasami jak mam wolne. PS. Ci którzy szukacie koszuli Jesbara, ona jest tylko trzeba wiecznie chodzić na te orki wilki itp. i szperać po drzewach. Wtedy znajdziecie ją. (znalazłem ją jak już skończyłem grę i chciałem mieć 100 000 kasy oraz zobaczyć ile można kupić Gorzałki Volsufrika do naszego ekwipunku a potem to wypić)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja grałem w gothica 1,2+noc kruka,3+ zmierzch bogów.4+upadek setarif i według mnie pierwsza cześć była najlepsza druga cześć była fajna ale za dużo łażenia albo za duża mapa bez teleportów (oto mi chodzi ze musiałem się wracać nawet 4 razy w jedno miejsce i to mnie nudziło) trzecia odsłona była fajna zajęła mi 30 godzin gry lecz ma największą ilość błędów ze wszystkich gothiców w czwartą część grałem tak zaletwie 8-10 godzin tyle zajmuje przejście gry była dość fajna jeżeli lubisz gry akcji bo to już za bardzo nie RPG :) no i upadek setarif przeszyłem dwa razy 2 godziny na najłatwiejszym poziomie i 13 godzin na poziomie gothic i podobna część co to czwórki (nie paczę na upadek setarif jak na dodatek) i lepsza od podstawki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Święte Michale Archaniele! Gothic to diabelstwo! Masa niebezpiecznych symboli, ba nawet imiona demonów tam są. Sceny jakiś satanistycznych rytuałów itd. Do tego gra wymieniona w spisie zagrożeń duchowych jako jedna z pierwszych. + !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master' date=' to raczej dlatego, że Gothic może i w polsce zrobił szał, ale w reszcie świata jest raczej mało znany.[/quote']

Masz rację :) Nawet zaryzykowałbym powiedzieć, że Gothic jest bardziej znany w Polsce niż w Austrii (gdzie gra została napisana)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piter Wan Kenobi

Jarz się sam dziwię że nie było mnie w tym temacie :pinkieo: Ale dobra, przechodząc do tematu.. Gothic to świetna gra, klasyka i gracze lubię ją do dziś. Naprawdę dużo miłych chwil przy tej grze spędziłem, ale szkoda że grałem tylko w pierwszą część i jak dobrze pamiętam w 2 jeszcze grałem. Niestety z tego co wiem, Arcania to już nie to samo jest. A szkoda D:

Turoń, dobrze jesteś wierząca, szanuję to, jednakże nie przesadzasz trochę? Gra ma wiele pozytywnych komentarzy, jest masa osób którzy są fanami serii itp, więc.. Fakt, były różne dziwne momenty i postacie, ale w tym gatunku to jest norma zazwyczaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...